FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Anime z happy endem? - Temat z założenia spoilerujący
Wersja do druku
Kai Płeć:Mężczyzna
the abominable one


Dołączył: 02 Paź 2004
Skąd: Z najgłębszych zakamarków podświadomości
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2004, 12:25   

Zakończenie Teknomana (tv) chyba było jednak happy endem
Cytat:
Główny bohater traci wspomnienia z walki (ale nie staje się warzywkiem - z tego co pamiętam) - czyli może żyć normalnie w normalnym świecie (bo wszyscy źli zostali pokonani). Wątek miłosny (jaki by nie był) zostaje doprowadzony do szczęśliwego zakończenia. Nawet ci bohaterowie, którzy wcześniej wydało się, że giną - jednak przeżywają.


Happy endów nie bardzo lubie. Jak dla mnie w najlepszym przypadku jeden z bohaterów musi poświęcić życie, by zwyciężyć (i to jest dla mnie happy end - bo udaje się mu zwyciężyć). Więc na happy endach się nie znam zabardzo.

_________________

Zetrzyj uśmiech z twarzy...
Poddaj się uczuciu bezsilności...
Przestań walczyć...
Zrezygnuj...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5826822
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2004, 14:18   

Full Moon wcale nie jest przesłodzony - to nie jest happy end w ogóle! Spójrz na to oczętami Meroko, zresztą mojej ulubionej bohaterki. Czyż happy end nie polega na wiecznym szczęściu wszystkich dobrych i zasłużonych?

Cytat:

I niech mi tu nikt nie wmawia, że przecież jest. Przecież się nie odkochała, więc siłą rzeczy nieciekawie musi być...


To jest pół happy endu :P

Co do Angelic Layera - wierzę, zmęczyło po 3 odcinkach, ale widać, że w tej serii to bardzo możliwe :P


Ostatnio zmieniony przez ka_tka dnia 19-11-2004, 16:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2004, 14:38   

To nie jest tak, że ja muszę mieć happy end. Po prostu czasem mam fazę na taki skrajnie kiczowaty i lukrowany. Taki jak w Pretear.

Cytat:
Naświetlając pokrótce sytuację: Główna Zła była kiedyś dobra, a przeszło jej, kiedy odtrącił ją jeden z bishonenów obecnych w tej serii. Oczywiście ten, w którym teraz zakochuje się główna bohaterka. Tymczasem w Złej kocha się od dawna inny bishonen i dla niej przechodzi na stronę zła - choć wie, że jego uczucie jest nieodwzajemnione. Taka, proszę państwa, tragedia.

A teraz happy end: Zła zaczyna rozumieć, że tak naprawdę zależało jej tylko na odrobinie miłości i widząc, jak poświęca się dla niej (i ginie) zakochany bishonen, żałuje swych postępków. Miłość do dawnego jej przechodzi. Za to oczywiście bohaterce udaje się zyskać wzajemność swego wybranka. I ocalić świat, tępiąc wszystkie potwory. I wskrzesić niedobrego bishonena, który przecież zrobił to wszystko z miłości. I oddać go Złej, która już jest z powrotem dobra. Czyli kończy się na dwóch szczęśliwych parach... Pozostałe wątki kończą się w podobnym stylu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-11-2004, 15:00   

O matko, piękne:>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-11-2004, 20:55   

Wiesz ka_tka, napisałem, że dla bardziej wyrafinowanych. Natomiast wsytuacji w której z trójkąta miłosnego powstaje jedna para i jedna osoba ciesząca się ze szczęścia pozostałej dwójki, to dla mnie jest to pełno wymiarowy happy end. Jedyne niedociągnięcie do kanonu Hollywood to problemy z pamięcią Takuto.

I żeby wszystko było zupełnie jasne, FMoS jest jednym z moich ulubionych anime (jakoś tak 2 albo 3 miejsce na liście)

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2004, 12:40   

Niech będzie, niech będzie, ja po prostu wredna jestem i bym się na jej miejscu nie cieszyła XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group