FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Drobna nieścisłość
Wersja do druku
Saluchna Płeć:Kobieta
evil baka heavy metal fan


Dołączyła: 30 Mar 2004
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2004, 14:14   Drobna nieścisłość

Jak wszyscy wiedzą, mazoku zostały stworzone przez LON aby zniszczyły świat. To jest informacja oficjalna, więc nie ma co to tego wątpliwości. I druga ofcjalna informacja - mazoku żywią się negatywnymi uczuciami.

I to właśnie ta niescisłość - jeżeli świat zostanie zniszczony, to skąd będą brać pożywienie? Chyba, że jedynym celem ich ostnienia jest zagłada świata, potem mogą pozdychać z głodu... co wydaje mi się wyjątkowo głupie...

Więc...?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2004, 14:18   

Narazie chyba była mowa o świecie Liny, nie? A wiadomo, że są i inne światy. Ale może faktycznie po raz kolejny niekonsekwencja twórców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2004, 14:39   

Sal-MAzoku wcale nie zostały stworzone by zniszczyć świat względem totalnego kataklizmu i tego by nie istniało już nic co żywe, ale by zniszczyć go względem stworzenia w nim istnego piekła. Smoki zaś miały być idealnym przeciwieństwem ale nie jak niektórzy myślą nie miały zbawić świata!czyli nieścisłość jednak jest, ale bardzo mała (i tutej każdy się zastanawia o co chodzi w tym poście zgadłem?:P) i niezaóważalna...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 21-05-2004, 15:46   

Nie, chyba naprawdę chodziło o zniszczenie świata... Ale ja bym zakładała, że osiągnięcie celu jest równoznaczne ze śmiercią samych Mazoku i one świetnie zdają sobie z tego sprawę. Takie poświęcenie się dla dobra (zła?) sprawy. I kto mówił, że mazoku nie mogą mieć "wyższego celu"? :D To się trochę nie trzyma kupy z perspektywy ludzi, ale być może śmierć po wypełnieniu swojego ostatecznego obowiązku uznana zostałaby przez takiego mazoka za dopełnienie zagłady świata i tyle. One żyją dla jakiegoś celu, prawdopodobnie i tak by nie przeżyły, gdyby owego celu zabrakło(coś jak z wiarą we własne możliwości, w temacie o LON Ika wkleiła taki fajny, długi tekścik).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-05-2004, 16:09   

Teoria fanfikowa Zega

Ja wiązałbym to z samą naturą Mazoku... Otórz jak wiadomo te odrzywiają się negatywnymi emocjami. Przypuszczałbym, że zniszcenie świata, a przynajmniej fizycznego świata przy pozostawieniu strefy astralnej mogłoby tworzyć tyle tego typu negatywnych sił, że Mazoku otrzymałyby coś w rodzaju astralnej krainy wiecznej szczęśliwości...

Choć generalnie pomysły typu ,,zniszczenie świata" wydają mi się głupie... Ja stawiałbym raczej, że is celem nie jest eksterminacja a dominacja.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2004, 16:33   

hmm...a tak wogule, Seri-skoro chodzi o zniszczenie świata (przyjmijmy na chwilę tę teorię) to dlaczego Mazoku nie chciały wpuścić do swojego świata Dark Stara?przecież to by im znacznie ułatwiło zajęcie, wg mnie jedynym takim wypadkiem o którym Ty mówisz, jest Phibritzo który i tak wg mnie nadawał by wię do wariatkowa:P czyli teoria obala się sama:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Saluchna Płeć:Kobieta
evil baka heavy metal fan


Dołączyła: 30 Mar 2004
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2004, 16:45   

Bo są egoistami, sami chcą to zrobić i nie pozwolą innym. Zresztą, Xell nawet o tym wspominał, ale nie pamiętam dokładnie co powiedział, więc nie będę się wygłupiać. Każdy chyba wie, o co chodzi ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-05-2004, 18:15   

Sal - wyjęłaś mi to z klawiatury. Ta teoria jest prosta i zrozumiała, mazoku są stworzone by zniszczyć świat i to osobiście a nie za pomocą innych. Temat był już chyba ze sto razy wałkowany. Teoria więc się nie wyklucza, a potwierdza.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-05-2004, 21:47   

Z tego co ja się orientuję to Mazoku chodzi o zniszczenie świata, aby ten odrodził się lepszy!!! Tak mi przynajmniej wychodzi z tesktów polskiego tłumaczenia (wersją angielską nie dysponuję, japońską tym bardziej). A co do zniszczenia świata przez Darkstara - to faktycznie brzmi to tak, jakby nie chciały pomocy i uważały za punkt honoru dokonanie tego samgo... może chodzi o poczucie tryumfu nad smokami w ostatnich chwilach?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2004, 00:31   

Co do Darstara to mam pewną rewolucyjną teorię. Otóż wg mnie cały ten numer z mazokami i shinzokami jest po to, żeby utrzymać równowagę na filarach (wiecie... liyn i yang, i te sprawy...). W końcu skoro obie strony mają taką samą moc to przecież ciężko, żeby jedna zwyciężyła.

Zellass i Xelloss zdawali sobie sprawę (a przynajmniej podświadomie czuli), że istnieją tylko jako równowaga dla shinzoku i dla tego nie chcieli dopuścić do zwycięstwa Darkstara. Inny przykład: Phibrizzo. On akurat o tym nie wiedział i LoN musiała go zniszczyć tuż przed rozwaleniem przez niego świata.

To daje też odpowiedź na pierwsze pytanie. Mazoku nigdy nie osiągną swojego celu, więc nie ma się co przejmować, czym się będą żywiły. Jednak same wierzą, że kiedyś im się uda, bo tak zostały stworzone i świat może kręcić się dalej.

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2004, 08:21   

a to nie było tak ze mazoku miały niszczyć(nie zniszczyć!!!), a shinzoku naprawiać świat?
to tłumaczyłoby dlaczego Phiby został zabity, on chciał pozbyć się świata, a nie go uszkodzić tak samo jest z Dark Starem

Mazoku napisał/a:
Co do Darstara to mam pewną rewolucyjną teorię. Otóż wg mnie cały ten numer z mazokami i shinzokami jest po to, żeby utrzymać równowagę na filarach (wiecie... liyn i yang, i te sprawy...). W końcu skoro obie strony mają taką samą moc to przecież ciężko, żeby jedna zwyciężyła.

to się nie zgadza Dark Star pochłonął Vorfeeda czyli w nim samym była już mieszanka chaos/ład

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group