FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Czy Xellos, Rezo byli źli??
Wersja do druku
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2003, 20:10   Czy Xellos, Rezo byli źli??

To zwykła ciekawość, co wy o tym myślicie bo według mnie to ani jeden ani drugi nie byli źli...
Zacznijmy od Xellosa to jednak fakt jest mazoku ale właściwie nic złego nie robi (chyba że weźmie się pod uwagę wojne Zmartwychwstanie Mazoku czyli "Kouma-sensou") choć w tej wojnie to po mojemu walczył "dla siebie" tzn. wkońcu Shabranido (a właściwie jego część) który był jakgdyby jego stwórcą (on stworzył Zellas) wydawał mu rozkazy a skoro komuś zaawdzięczasz życie to niehonorowo jest zdradzić go, (jeśli mazoku są honorowe jeśli nie to i tak Xel musiał wykonywać te rozkazy bo poprostu rozwalili by go) wiem wiem teoria taka sobie (spójszmy prawdzie w oczy cieniutka) ale niewiadomo co w duszy gra temu mazoku.
Po mojemu to Xellos ma charakterek bardzo podobny do charakteru Shen-kuna z Soul Huntera ale to moje zdanie... :)
Teraz Rezo to jemu to przypisywał bym raczej desperacje niż od takie celowe zło. Wkońcu tyle dobrego zrobił (złego też tak jak mówie to z desperacji) tyle cudów. Właściewie to Zel sam chciał być silny a to że niepodobały mu się metody Rezo, a możliwe też że przemiana Zela była nieodwracalna więc Czerwony kapłan nawet gdyby chciał nie uzdrowił by wnuka. A z Shabranido to możliwe też że póżniej by go (Rezo Shabranida a nie Shabranido Reza) pokonał (jakby odzyskał wzrok). Podsumowywując poprostu był gotów na wszystko by znów widzieć...
lub stwierdził że skoro on nie może cieszyć się pięknem świata nikt nie może się nim cieszyć (żartuje).
(choć możliwe że nawet gdyby był poprostu ślepy tak bez obecności Shabranido to by się nieuleczył bo prawdopidobne jest że takie czary niedziałają na rzucającego)
A wy co o tym myślicie :?: :?:

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-02-2003, 20:25   

co do Drani ato sie nie wypowiadam a co do reza to on z PEWNOSIA by giga gnoja pokonal bo przeciez pracował nad neutralizacja w swoim laboratory a robił to dlatego ze miał hmm pewna obsesje ktora było odzyskanie wzroku więc....

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MrBat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2003, 07:41   

Dranie według mnie byli raczej neutralni bo oni robili rzeczy ktore raczej chcieli (lub musieli) a dla niektorych to wychodziło na dobre albo na złe

_________________
"- Postanowiłem zająć się czymś porzyteczniejszym dla ludzkości.
- Czym pastorze ?
- Rozszczepianiem atomów."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gargoyle

Dołączył: 24 Sty 2003
Skąd: z Iraku
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2003, 08:28   

1. Xellos jest zly z zalozenia.
Jest demonem.

2. Rezo nie jest zly, jest szalony.
Rezo-copy to psych na maxa.

_________________
I no breasts ~ Maria Kawamura in response to cosplaying as Naga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer ICQ
Dąbi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lip 2002
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2003, 13:18   

Demon to nic innego jak ludzkie określenie istoty o innej naturze.
Dla mnie demonem można nazwać zarówno Almace jak i Xellosa.
Tak samo jak demony i anioły to tylko 2 strony tego samego medalu.
Jak mógł się zdarzyć zbuntowany anioł który przeszedł na stronę zła to tak samo może sięstać z demonem. Granica jest tutaj nie taka jasna.
Xellos był według mnie neutralny starał się zachować status quo nie dopuszczając do zbytniego zachwiania równowagi.
Co do Rezo to zgodzę się z przedmówcą on po porstu chyba wyszedł z założenia, że zawrze pakt z Shabranido dzieki niemu odzyska wzrok a potem użyje swojej mocy aby go unicestwić. Wedlug mnie zgrabna teoria.

Sam zresztą zastanawiałem się czy przypadkiem smoki nie są tylko rasa służebną dla kogoś innego , tak jak demony niższe sa rasą służebną dla mazoku. Po prostu brakuje mi tu jakiejś symetrii <-- to tak a propos przykladu z aniołami i demonami

_________________
Ludzie i narody będą działać racjonalnie, kiedy wyczerpią wszystkie inne możliwości. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1344698
^Vicious^


Dołączył: 30 Sie 2002
Skąd: himitsu...
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2003, 18:22   

Co do tematu... ciekawa teoria, ze Rezo chcial pokonac Shabranigdo po odzyskaniu wzroku i chyba nawet sie z nia zgodze... (pomysle :p ;) )
Ale nawet bez niej nie uwazam go za zlego ani za szalenca. Prawdopodobnie jeszcze przed calkowitym odrodzeniem Shabranigdo zapanowal po czesci nad dusza Rezo, dlatego nie zawsze postepowal tak, jak by sie nam podobalo, ale zawsze chodzilo mu tylko o odzyskanie wzroku.
Co do Xellossa... gosc wykonuje rozkazy bezwzglednie, kaza mu kogos zabic... wydlubac oczy i jeszcze wczesniej pourywac konczyny, to tak zrobi no i oczywiscie z usmiechem na twarzy bo on kocha swoja prace ^^
Tak wiec trzeba powiedziec, ze nie jest to postepowanie, ktore zgadzaloby sie z naszymi "ofijalnymi" nakazami moralnymi... mowiac krotko, Xellos nie jest dobry... tylko, ze tak sympatyczny, ze az ciezko powiedziec, ze zly :p
A co do starozytnych smokow, to taka uwaga mala... moze sie myle, ale zdaje sie, ze Gaav zostal zamieniony w czlowieka po Wojnie Upadku Potworow, czy tam w trakcie. A kiedy w ktoryms z flashbackow widzimy, jak udziela pomocy Valgaavowi juz jest czlowiekiem, z tego mozna wnioskowac, ze starozytne smoki istnialy jeszcze w czasach Gaava - czlowieka :p czyli po wojnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-02-2003, 12:34   

Zlote i czarne smoki: czarne smoki sa najpewniej kolejnym gatunkiem inetligentnych smokow, podobne o ile pamietam zyly u boku tego klanu zlotych, ktory wystepowal w Nexcie.

Sprawa z Shinzoku wyglada tak, ze nikt nie powiedzial nigdy (przynajmniej w tych zrodlach z ktorych kozysta wiekszosc z nas, byc moze jest to wyjasnione w powiesciach dokladniej) ile ich jest. Osobiscie watpie by tylko cztery. Sklanialbym sie raczej ku teorii bardziej rozwinietego panteonu.

Teraz wracajac do watku przewodniego:

Naturalnie, ze Xellos i Rezo sa zli. NIe oznacza to jednak, ze od razu musza mordowac dla zabawy, gwalcic dzieci i wyczyniac inne brawerie do ktorych przyzwyczaily nas filmy tudziez kiepskie ksiazki. Zla osoba nie bedzie przeciez caly czas zla. Nawet gdybys podszedl na ulicy do SS-mana czy Hanibala Lectera i zapytal sie ktora godzina to on udzielilby ci odpowiedzi. Tak samo jest z Xellossem i Rezo, sa oni sympatyczni, a przecierz Rezo grozil wymordowaniem calej wioski, by zmusic Line do postepowania wedlog swojej woli i nie podejrzewam, by Xelloss tez mial przed tym opory.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Xeloss Płeć:Mężczyzna
The Shadow of Death


Dołączył: 25 Wrz 2002
Skąd: Ze wsząd
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2003, 13:31   

Tera ja wrzuce swoje 3 grosze :!: A, no tak... Wchodzimy do Unii - tak więc: Tera ja wrzuce swoje 3 centy :!:

Ja nie uważam, że Rezo i Xel nie byli do końca tacy źli, albo odwrotnie do końca tacy dobzi (mówie jak facetka od fizy :D ). Np: NIE widziałem, aby Xel zrobił coś STRASZNIE złego, ani dobrego (oczywiście zdarzyło się to kilka razy w serii NEXT, ale takie miał zadanie - tak właściwie zawsze wypełniał zadania LoN'a), natomiast z Rezo to już inna historia. Rezo (nie mówie o kopii) był szalony i chciał za wszelką cenę widzieć (a daley to już wiecie...).

PS: nie wiem, czy już ktoś to napisał, bo nie czytałem wszystkich postów.

_________________
Sore wa himitsu desu


Ostatnio zmieniony przez Xeloss dnia 27-02-2003, 15:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1842385
X-chan

Dołączył: 31 Gru 2002
Skąd: To tajemnica^^
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2003, 13:38   

Dlaczego tak wyszczególniłeś, że nie chodzi o kopię Rezo? Przecież on/ona(O.O" Jak to powinno być?) był, jeśli to możliwe, jeszcze bardziej szalony od oryginału...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xeloss Płeć:Mężczyzna
The Shadow of Death


Dołączył: 25 Wrz 2002
Skąd: Ze wsząd
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2003, 13:41   

Bo to by było zbyt szalone :D , a temat nie mówi o jego kopii.

_________________
Sore wa himitsu desu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1842385
Pico Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2003
Skąd: Urzędów
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2003, 14:46   

Według mnie oni nie byli tacy źli,
porównajmy np. Xelosa z no wiecie kim no...Opiekunem(boję się wymieniać jego prawdziwego imienia), a Rezo z duble-Rezo to okazuje się
że były z nich całkiem miłe owieczki :)
Zresztą kto by nie ześwirował gdyby był od urodzenia demonem albo był niewidomy i co wy na to

_________________
Wiele osób myśli że jestem dziwny... mają racje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4126141
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-02-2003, 15:03   

Schodzi na to o czym gadamy caly czas: byli zli, ale nie tak bardzo...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-02-2003, 15:12   

czyli oni byli po prostu Chaotyczni. Co do rezo to sie zgadzam gdyż leczył ludzi z roznych Horubsk (:P) i mimo iz na nich testował nie było przypadku ze "królki doświadcalny" był zmieniony albo niezywy.

Co do Xsela to on NIE MOZE być dobry, gdyż dobro go zabija<najlepiej jest sie przekonac w sert TRY gdy lina ma zdobyć Givare<czy jak to sie pisze>>

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-02-2003, 16:09   

A, i jeszcze jedno...

Czy aby na pewno jest sens rozmawiać o tym, czy Xellos jest dobry, czy zły, w momencie, gdy jest całkowicie podporządkowany Zellas? Zrobi wszystko, co ona mu rozkaże, bez dyskusji, bo do tego został stworzony... Czy on w ogóle ma coś takiego jak "wolna wola"? [kolejny temat do dyskusji? ^^]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-02-2003, 16:45   

no chyba napewno ma bo to ze przed kazda walka ucieka a potem sie pojawia, a zellas moze kazała mu eliminowac wszystkich rywali

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group