FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Jaki jest wasz ulubiony pisarz fanfików???
Wersja do druku
Ryuu_Davis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2003
Skąd: A bo ja tam wiem O.o?
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2003, 21:58   

DDobra dobraa.... wszyscy sa ok, ale najlepsiejsiejsi są ofkozzz....
KYOSHIRO I SAMUEL argghhhhhhhhhhh.........
najlepsze fanfice w necie.... Serika cos o tym wie ;)
www.samchan.republika.pl
bierzcie i czytajcie z tego wszyscy
a poza tym to luvbie moje fice ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4607619
Gość
PostWysłany: 23-05-2003, 21:19   

Bez obrazy, ale na Wszechbiblii tylko Miya-chan tworzy ficki, które można czytać i później nie wyć z rozpaczy. Pozostali najwyraźniej uważają, że styl pisarski to wymysł polonistek.
Powrót do góry
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-05-2003, 21:29   

Tsiaaa sisi Miyooś tworzy świetnie *_* Ale inni też =) Tylko każdy tworzy na swój własny sposób... jedni tragiczne inni takie śmieszne że można się popłakać z załamki a Miyoosia pisze po prostu takie dla wszystkich i ten styl... Ja sie do swojej sagi nie przyznaję ^_-

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-05-2003, 21:55   

Satsuś, możesz się śmiało przyznawać ;) Zwłaszcza gdy pokażesz światu dlasze części Sagi - tam gdzie się Ea pojawia, nyo ;)
A przy okazji wymienię jeszcze Mazoku (głównie za Sierp księżyca i Telezabawę :D) i Saerie (za calutkiego Krusia jaki się ukazał, szkoda że nie tu T_T)...

Bueh, widzę że ktoś, kto mnie obgadał anonimowo :P Boi się przyznać? :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lothlori Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Mar 2003
Skąd: Wolf Pack Island ^^ (dopóki mnie nie wywalą... ^^)
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2003, 21:59   

NIe wiem kim jest ten gość, ale ja osobiście uważam że po prostu każdy ma inny styl i gdyby wszyscy pisali jednym okrojonym stylem to wszystkie ficki byłyby do siebie zbyt podobne, styl jest inny dla każdego chyba autora, i jak każdy fick ma inny styl to jest przynajmniej różnorodność a poza tym niektórym się podobają ficki nie pisane może wspaniałym stylem ale jednak mające w sobie" to coś"... Cholera, ja po przecztaniu tego posta moja polonistka by się załamała, użyłam chyba jedną kropkę na cały post -_- Dobrze że ficków nie publikuję, bo wtedy byście się dopiero załamali i wyli do księżyca nocami...

_________________
"Są dwie rzeczy nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości"
A. Einstein

* http://dreams-of-mazoku.blog.pl * - nowy bloguś.. ^^ zerknijcie ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-05-2003, 01:22   

Zaraz ktoś mnie tu zlinczuje, ale przynajmniej częściowo popieram pana Anonimowego (i wiem, kogo :D).

Problem ze sporą częścią fików jest taki, ze choćby nie wiem, jak dobry byłby pomysł, czasem wykonanie po prostu odrzuca. Ktoś może wymyślić genialną intrygę, ale jeśli nie pisze "po polsku", robiąc masę błędów stylistycznych, to sama akcja gdzieś "ginie" przykryta przez negatywne wrażenie spowodowane przez tego typu niedoróbki...

Nawet, jesli ktoś daje sobie radę z gramatyką (a niestety nie każdy ^^"), to naprawde mało jest takich opowiadań, w których nie ma błędów ortograficznych, przestankowych, małych liter na początku zdania... To strasznie utrudnia czytanie!!! Czy naprawdę tak trudno przerzucić tekst do worda i poprawić błędy?

W efekcie zdarza się, że otwieram fika, czytam trzy pierwsze zdania i się poddaję - a w ten sposób umknęło mi pewnie parę rzeczy, które przeczytać było warto...

[Może lepiej pominę fakt, że nie powinnam się wymądrzać, bo sama za grosz nie potrafię pisać... ^^"]

Skoro już się czepiam, może przyczepię się jeszcze raz - jeśli ktoś pisze tłumaczenia, niech zaznacza, kto jest autorem oryginału! Prawa autorskie obowiązują także "fikopisarzy"!!!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
evil-witch Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Maj 2003
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2003, 10:20   

Mnie sie wydaje że princess_Amelia pisze najlepsze fanfiki. Można sie nieźle uchachac . To jest moje zdanie..dużo ficów przeczytalam szczególnie tu -na Wszechbiblii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4165328
evil-witch Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Maj 2003
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2003, 10:22   

Moim zdaniem najlepsza jest princess_Amelia..czytając jej fice brechtalam sie prawie bez przerwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4165328
Ryuu_Davis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2003
Skąd: A bo ja tam wiem O.o?
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2003, 19:52   

Tsia... Serika ma racje... nawet dobry fanfik moze przez to pobrzydnać... no a ja a kurat pisze na wordzie, a potem kopiuję :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4607619
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-05-2003, 19:50   

Sorry, kat_ka. Wiem że nieładnie jest tak anomimy puszczać już nie będę, gomen. A co do ficków to przyznaję, nie czytałem wszystkich, ale z tego co czytałem tylko Miya ma poziom.

Lothlori - chodzi mi o to, że to trudno nazwać stylem. Czytałem ficki zachodnie, a oprócz tego fanfiction twórczości Sapkowskiego na jego stronie. I tam ludzie potrafią jakoś zrobić porządną narrację, choćby trochę opisów i coś w tym stylu. Tutaj tego zwykle po prostu nie ma, są tylko dialogi w stylu: "Panno Lino, my też musimy jeść!" "Fireball!!!" "Już nam się nie chce." Nie wiem sam, ile fików zaczyna się w ten sposób.


evil-witch - czytałem jeden jej fick, ten świąteczny. nie śmiałem się wcale. To, co ona popełniła, nazywa się out of character. Postacie nie mają nic współnego z serialowymi, oprócz imion i wyglądu. Czegoś takiego nie potrafię czytać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-05-2003, 19:55   

Ooooho... Czyżby nie tylkol mnie nie podobał się ostatni popis Ame? Taaa... zawaliła.. Co ona z nich wszystkich zrobiła -_- I zero świątecznego nastroju a to był przecież fick świąteczny.. no ale ja nic nie mówię... w końcu swojego nie wysłałam ne? (bo mi czasu brakło na napisanie ==) No nic... każdy ma swoje gorszze i lepsze dni.. bo I nastał Chaos Ame jest na prawdę dziełem sztuki ale to samo tyczy się też wielu innych ficów (tylko nie mojego tragicznego dziełka :P) Ja nic nie komentuję bo nie miałam okazji czytać wszystkiego ale żywię nadzieję że teraz w wakacyjki nadrobię zaległości :P

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-05-2003, 15:46   

Ja czytałam wszystkie jej krókie fiki i moim zdaniem były na jedną modłę. Dużo humoru (śmieszne czy nie, można dyskutować) i nic poza tym. W efekcie do "Chaoska" nigdy nie byłam w stanie się zmusić.
Pewnie nadrobię w wakacje, bo jakiś czas temu wpadł mi w ręce tekścik Proncess Amelii napisany jako część jakiegoś zbiorczego ficzka - i co tu dużo mówić, był ZNAKOMITY! Ale te krótkie, ze świątecznym na czele, nie podobają mi się w ogóle.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-05-2003, 17:15   

Fakt, że jak mamcię Princessę natchnie na coś poważnego, to można się wciągnąć i chcieć więcej ;> A z kolei w tych jej slayerkowych ficzkach najbardziej nie mogę się przyzwyczaić że postacie są OOC ^ ^' Jak się któryś raz z kolei czyta o Zelu i Linie drących się na siebie że uszy puchną, to można mieć w końcu dość... Dlatego nawet wolę czytać to następne pokolenie "Chaosów" :P Z drugiej strony rozbroiły mnie swego czasu scenki z pierwszej części, gdy drużynka dorabiała sobie ucząc w szkole :P
Oraz "Nie wszystko złoto co się świeci" - nie wiem dlaczego, ale mam do tego fika jakiś sentyment...

A taki humor nie wszystkim się w końcu musi podobać, o gustach się w końcu nie dyskutuje, ne? ;)

Ysengrinn, dzięki za uznanie, ale jednak czytaj więcej ;) I popieram - fiki na stronce ASa rządzą :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ly Płeć:Kobieta


Dołączyła: 08 Wrz 2003
Skąd: Morze Chaosu
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2003, 19:10   

STAWIAM NA MAZOKU ZA ANTYGONE TELEZABAWE STAR_JOKE I INNE SMIESZNE I NIE SMIESZNE!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
sz_gosia
Lukisuzuki

Dołączył: 28 Gru 2003
Skąd: Z samego... piekła
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2003, 23:54   

Moim ulubionym pisarzem fanfików jestem ja sam mimo, ze nie umiem pisać i mam kompleksy(ja tam sądze że nie mam ale wmusili to we mnie PEWNI LUDZIE)... Ale za to uwielbiam samozachwyt.A skkromność to jedna z moich wielu zalet.. A tak na serio to najbardiej lubie kanti za Me'i an i Lessę za Oblicza smoka

_________________
Zżeram waszą złośc!!!! Pycha!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group