FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Czy smoki mają astral?
Wersja do druku
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2003, 11:07   

Zgadzam się z dwójką moich przedmówców. Niby dlaczego Bogowie mają być mniej astralni od Mazoku, skoro są ich przeciwwagą w świecie. A co do boskich sług o mocy powiedzmy Gaava, Xellossa, czy nawet Kanzela, to według mnie ich nie było. Nie ma o nich żadnej wzmianki w opisach Kouma Sensou. Najprawdopodobniej więc Wodny Smok ich nie miał. Możliwe, że inni Dzierżyciele powzięli inną taktykę (kapłan świątyni Valbazarda pobąkuje coś o jego sługach), ale według mnie liczą raczej na jakość i śmiertelników mając nadzieję, że przeważą szalę na ich stronę (i patrząc na przypadek Liny nie przeliczyli się w rachubach, jedna śmiertelniczka zniszczyła fragment Rubinookiego (w powieściach dwa) oraz pośrednio Phibby'ego, nie licząc już średniopoziomowców i pomniejszych,gdzie przyczynili się także pozostali z ekipy).
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-05-2003, 15:12   

I give up. Niech będzie, może coś źle słyszałem, albo przeoczyłem. Faktem jednak jest, że w serialu tylko Mazoku mogły przejść na plan astralny(to że ludzie nie mogą jest normalne, ale smoki powinny mieć dość mocy), a gdzieś zdaje się widziałem schemat, który klasyfikuje smoki jako bardziej materialne od Mazoku. Ale niech będzie że mi się przyśniło^^.

Co do tego, że Shinzoku liczą na śmiertelników to ujmę to tak - podobnie jak Mazoku^^. A co do tego, że do zabicia "średniopoziomowców" przyniła się reszta ekipy. Akurat. Lina morduje Mazoku a reszta ściąga na siebie ciosy. Nawet największe ofiary załatwia osobiście. Raz potwora(tego wodnego) załatwił Zel, ale wpierw musiał prosić Linę o łaskawą zgodę. I jeszcze jak się o niego bali, czy sobie aby poradzi, sam jeden. Masakra, jakby tylko Lina umiała się bić.

Serika - Nie zrozumiałaś widzę mojej teorii (już ją unieważniłem ale co tam). Jeśli Ceiphied byłby materialny, a Shabby astralny, to w dalszym ciągu trzymali by się swoich ras.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Dąbi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lip 2002
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2003, 15:39   

Nie za bardzo istota materialna nie jest w stanie zadziałać na astral a istota astralna nie jest w stanie zadziałać na materię. Cepfried i Shabranido to 2 strony tej samej monety i obaj mają sa astralni w głownej mierze. Jeśli Cepfried to byłaby sama materia to nie działała by żadna magia odnoszaca sie do jego mocy a taka istnieje i jest całkiem skuteczna.[/quote]

_________________
Ludzie i narody będą działać racjonalnie, kiedy wyczerpią wszystkie inne możliwości. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1344698
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group