FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Do poczytania, obejrzenia
Wersja do druku
Ama Płeć:Kobieta

Dołączyła: 07 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 22:29   Do poczytania, obejrzenia

Na dzień dobry mówię, że jestem tu nowa, i że jedyne anime jakie znam to trzy podstawowe części Slayersów.

Mam nadzieję, że nikomu nie będzie przeszkadzało to, że założyłam nowy temat :) Zrobiłam to dlatego, że chciałam zapytać o zdanie "bardziej doświadczonych" czytelników, widzów etc. Jednym słowem proszę o pomoc.

Chodzi o to, że jestem totalnym laikiem. Jak już wspomniałam znam tylko trzy części Slayers i chciałabym wiedzieć po co jeszcze warto sięgnąć, tak by nie popsuć TEGO wrażenia.
Znajomi mi stanowczo odradzali dwie nowsze części Slayers.
Przeczytałam też Wasz temat dla początkujących ale chciałam jeszcze zapytać o podstawę Slayersów, czyli opowiadanie. Gdzie można je przeczytać i czy w ogóle jest takie w języku polskim, lub angielskim?
Ah no i jeszcze fice...mam pytanie czy ktoś z Was to czyta? Ogólnie jestem fanką tego typu prac(ale znam tylko te z HP) jednak wolałabym uniknąć czegoś kiepskiego. Sami rozumiecie o co chodzi?
Tak więc, czy jest coś co moglibyście mi polecić z czystym sumieniem? Bez żadnych par typu facet-facet czy innych dzikich wariacji autorów.

Z góry dziękuję.

P.S Tak wiem, że macie Czytelnię ale na Czytelni trudno o konkrety a ja najbardziej sobie cenię opinię innych czytelników :)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 22:56   

Znajomi słusznie prawili. Obejrzałem mniej więcej połowę Slayers Revolution, i uznałem że na tym zakończę spotkanie z nowymi seriami; za kontynuację już się nie zabierałem.

Ze starszych produkcji warto obejrzeć Slayers Gorgeous, Slayers Perfect i Slayers Special. Zdecydowanie należy unikać Slayers Premium, OAVki która stoi na jeszcze niższym poziomie, niż Slayers Revolution.

Wydaną w Polsce mangę Magiczni Wojownicy - Slayers można przeczytać, nie nastawiając się jednak na nic nadzwyczajnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Meitsa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 10:18   

Ja dodam jeszcze od siebie, że są do kupienia po angielsku tomiki powieści "The Slayers" Hajime Kanzakiego na stronie Empiku. Od nich zaczęła się cała historia. Amerykański wydawca wydał tylko 8 pierwszych tomów (historia przedstawiona w Slayers i Slayers Next) z 15 i raczej nie zamierza wydać kontynuacji, a szkoda. Dodam jeszcze, że jestem posiadaczką tych książek, więc mogę odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie nich.

Oprócz tego są jeszcze inne mangi opowiadające dalsze przygody bohaterów, jak: Knight of the Aqua Lord, The Hourglass of Falces, Revolution, Evolution-R, Light-Magic.

Co to fanfików, kilka lat temu był istny szał na pisanie ich. W związku z tym ogromną skarbnicę znajdziesz na Wszechbiblii Slayers i FanSlayers
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ama Płeć:Kobieta

Dołączyła: 07 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2010, 08:01   

Opowiadania to zdaje mi się znalazłam na chomiku...ale tylko parę. Mangi już zamówiłam :D Dziękuję wam za pomoc.

Co do Wszechbiblii i FanSlayers to chyba raczej rozpadające się już strony, prawa?
Co prawda chodziło mi o jakiegoś konkretnego autora ale rozumiem, że nie każdy musi lubić fice;D Jak na razie najczęściej trafiam na fice Sal i jakieś angielskie ale jak już mówiłam, wolę poczekać na jakieś opinie, żeby się nie "nadziać"

Ah i ściągnęłam sobie wersje kinowe. Teraz tylko trzeba obejrzeć. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2010, 10:02   

Nie wiem jak FanSlayers, ale Wszechbiblia nie tyle się rozpada, co została zamrożona. Jej stan nie zmienił się od 17 kwietnia 2004 r., ubyło tylko forum (forum Tanuki to dawne forum Wszechbiblii). Wszystkie fanfiki nadal powinny się na tej stronie znajdować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
szakal161 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2010, 01:34   

Musze stwierdzić że dwie nowe serie slayersów są naprawdę okropne nie warte oglądania.
Slayers Gorgeous, Slayers Perfect i Slayers Special Są dosyć ciekawe i zabawne ^^
Jednak nie mogę się zgodzić z Teukros.
Slayers Premium oraz OAVki wcale nie są takie złe mi się nawet podobały ^^ jednak nie każdy musi je lubić^^

Co do mangi jest ona dostępna w servisie Zmoderowano. w wersji angielskiej oczywiście. Warto poczytać.

Usunięto odnośnik do strony zawierającej materiały pirackie. Na przyszłość radzę dokładnie się zapoznać z Regulaminem Forum.

IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group