FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Recenzja Medievala II
Wersja do druku
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-04-2010, 19:48   Recenzja Medievala II

Wiem, że temat troszkę nie pasuje do pozostałych w tym dziale... Zamierzam wysłać tą reckę na konkurs. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi zwrócił uwagę na błędy składniowe / interpunkcyjne. Zrecenzujcie moją recenzję ;-P


My, gracze, wiele zawdzięczamy studiu Creative Assembly. To oni pozwolili nam walczyć o Japonię w Shogunie, poznać mroczne wieki średniowiecza w Medievalu, czy podbić świat ku chwale Rzymskiego Imperium w Rome. Ich największym osiągnięciem pozostaje jednak nie najnowszy Empire, a nieco wcześniejszy Medieval II. Dzieło w żaden sposób rewolucyjne, ale ewolucyjne. I to jak!

Teoretycznie nie zmieniło się wiele – wybieramy państwo, którym rządzimy lat 400, próbując podbić nieprzyjaciół... czyli w zasadzie wszystkich. Na mapie Europy mamy do czynienia z rozgrywką turową. Rozsyłanie dyplomatów, szpiegów, skrytobójców, przesuwanie wojsk, ulepszanie miast - to wszystko już znamy i kochamy z poprzednich odsłon cyklu. Agenci grają teraz większą rolę niż kiedyś – zabójcy likwidują wrogich generałów, kapłani propagują naszą wiarę, kupcy generują większe dochody z handlu, a szpiedzy... No cóż, szpiegują. Oczywiście najważniejsi są generałowie, których statystyki mają wymierny wpływ na postawę wojsk.

Skoro o żołnierzach mowa – z pewnością pamiętamy wspaniałe, rozgrywające się w czasie rzeczywistym bitwy między tysiącami zbrojnych, łuczników i kawalerii. Trzeba przyznać – te bitwy jeszcze nigdy nie były tak piękne! Przede wszystkim, koniec z wojnami klonów – każdy żołnierz rożni się czymś od pozostałych. A animacje! Na pewno często będziecie się łapać na tym, że scrollujecie maksymalnie obraz tylko po to, by popatrzeć z bliska na rzeź, jaką nasze wojsko robi nieszczęsnym oddziałom komputera. Czy jest bowiem coś przyjemniejszego niż widok flanki piechoty rozrywanej przez szarżująca kawalerię?

Skoro tak chwalę, nie mogę nie wspomnieć o muzyce, która świetna jest – spokojna na mapie taktycznej, zagrzewająca do boju podczas bitew. To w dużej mierze dzięki niej mamy taką wczuwkę w ten wirtualny świat po drugiej stronie monitora.
W tej beczce miodu jest jednak obowiązkowa łyżka dziegciu – wciąż AI nie jest żadnym wyzwaniem taktycznym dla gracza, a bitwy wygrywa się (po kilku treningach) aż za prosto. Nie powinno przecież być tak, że w grze zaplanowanej na 200 tur, już po 20 udaje mi się zająć niemal całą Francję, z Paryżem włącznie?

Zatem, czy warto kupić? Jeśli jesteście fanami strategii odpowiedź może być tylko jedna – jasne, że tak! Zwłaszcza, za tak niską cenę – tej inwestycji z pewnością nie pożałujecie.

+ Bardzo dobra grafika, jak na strategię
+ Niskie wymagania
+ Klimat
+ Muzyka
-Mimo wszystko, to tylko usprawniony Rome
-Kiepskie AI
Ocena: 8+
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-04-2010, 20:17   

Wyłapywanie błędów to nie moja najmocniejsza strona, ale postaram się pomóc.

Momentami ciut przesadziłeś z inwersją:

o muzyce, która świetna jest - jest świetna

wciąż AI nie jest żadnym - AI wciąż

Nie powinno przecież być tak, że w grze zaplanowanej na 200 tur, już po 20 udaje mi się zająć niemal całą Francję, z Paryżem włącznie? - to zdanie stwierdzające, znak zapytania na końcu nie pasuje

Poza tym nie jestem pewna czy kolokwialne stwierdzenia, takie jak "scrollowanie" i "wczuwka" powinny być w tym tekście. Oczywiście to zależy od tego na jaki to konkurs. Jeśli dobrze podejrzewam, że do magazynu z grami komputerowymi to "scrollowanie" może (chyba) zostać, ale z "wczuwką" spotykam się po raz pierwszy i nie wiem jak innym, ale mnie ona zgrzyta.

Ale jako całokształt brzmi to całkiem nieźle. Powodzenia w konkursie!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group