FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 25, 26, 27  Następny
  Miłość w fanfikach
Wersja do druku
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2004, 18:35   

No widzisz^^ I argument o uczuciach przebity XD
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-04-2004, 18:40   

Cytat:
Czytałem jeden fajny fanfik, w którym nieźle wyglądali jako para. Ale to było 500 lat do przodu więc zdążyli się do siebie przyzwyczaić:P.

Therii? Nie pamietam tytułu, ale było coś takiego... I był fajny.
Ja czytałam sporo takich, w których udało się przedstawić sprawę tak, że wszystko "grało". Ale oprócz tego naprawdę ogromną ilość fików, które były rozmaślonymi romansidłami - biedny Xellos, jakby coś takiego przeczytał, chyba by zszedł...

Osobiście uwielbiam parkę X/F, ale zakładanie, że nagle uświadamiają sobie, że kochają się do szaleństwa, to moim zdanie zbrodnia przeciwko ludzkości! (a przynajmniej inteligencji fanów). Tu trzeba postawić jakieś dodatkowe założenie... To już kwestia kreatywności autora. Upływ czasu, jakaś klątwa, a może jakaś kwestia z przeszłości, która nieco zmienia naturę delikwenta? Cokolwiek. Bo jakby na to nie patrzeć, Xellos w serialu jest zły, wyższych uczuć nie posiada i obawiam się, że Filia mogła go najwyżej bawić (co z pewnością mogło się wiązać z jakąś formą sympatii z jego strony, ale raczej na zasadzie "fajna zabawka... na razie jej nie zabiję").
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-04-2004, 18:40   

Pax, bracia i siostry. Dajcie se na wstrzymanie, użeracie się jak politycy, mimo iż wiecie, że jedno drugiemu nie ustąpi. Po prostu dajmy se spokój. Albo jak wam bardzo przeszkadza, to zróbcie osobny topic.

To forum źle wpływa na ludzi. Jak ja się z Ka_tką i Dąbim kłóciłem rok temu też żadne nie wiedziało kiedy skończyć:P. Trzeba było temat zablokować:](tak to była przestroga^^).

Serika - tak, Therii. Slayers AD jeśli dobrze pamiętam. Powtarzam się po raz nie wiem który, ale Theria is the best^_^!!!

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 26-04-2004, 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2004, 18:42   

Podobno polak mądry po szkodzie^^
Czy aby na pewno?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2004, 18:46   

Serika ta myśl się mi podoba^^

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2004, 18:47   

Wszystko co jest związane z miłością między Xellem a Filią ci się podoba XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2004, 18:48   

Powiem inaczej --> to jedyna neutralna myśl w tym przypadku... to chyba taka zdolność pochodząca od magicznych mioteł moderatorskich ;) lub z doświadczenia :)

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-04-2004, 21:53   

Zegis, ja w żadnym razie nie jestem neutralna w tej sprawie... :) Przez dłuższy czas miałam na punkcie parki X/F kompletnego bzika i czytałam fanfiki tonami. Przystopowałam, kiedy okazało się, że nie jestem w stanie znaleźć nic, czego już nie znam - poza nowościami na FF.net. Ale to nie zmienia faktu, że jestem dość krytyczna w stosunku do tego, co czytam, i w pewnym momencie zaczęłam przeprowadzać ostrą selekcję - bo większość fików naprawdę nie nadawała się kompletnie do niczego! Za to angielski skoczył mi w tamtym okresie o jakieś dwa poziomy w górę :D
(polskich fików czytać się nie odważyłam.. Przejrzałam kilka i się poddałam... ^^")

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2004, 21:56   

<transparenty>SERIŚ!!!!!
No to ja rozumiem^^ Ja mam chopla na punkcie *_*Xelloska*_* a Filia wydała mi się taka słodziutka w stosunku do niego^^

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2004, 22:47   

Cytat:
ale zakładanie, że nagle uświadamiają sobie, że kochają się do szaleństwa, to moim zdanie zbrodnia przeciwko ludzkości!

Właśnie o to mi chodziło :) bo jakoś tak wydaje mi się że mało osób to dostrzega, tylko zwykle takie nagłe odkrycia lub przeciwnicy :) jak ja...

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2004, 10:50   

me nie twierdziła że oni muszą się zaraz darzyć szaleńczą miłością ^^''
to faktycznie jest zbrodnia ale jak od czasu do czasu jakiś miły gest^^

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-04-2004, 12:45   

Serika - widzę, że mamy podobne zdanie o polskich fikach:P(choć ostatnio jakby trochę się poprawiły; za parę lat kto wie... :P). U mnie też angielski podskoczył jak zacząłem się interesować fikami. I mam podobne zdanie, tyle że na temat fików Z/L.

Większość z nich jest na jedną modłę - Zel nienawidzi swojego wyglądu, zdaniem autora zupełnie bez powodu(IMHO powód jest i przeciętne społeczeństwo ma spore problemy z przyjęciem kogoś o jego wyglądzie do porządku dziennego). Lina nie widzi w jego wyglądzie nic złego, ale on uważa, że nie mogłaby się w nim zakochać, gdy jest w tej postaci. Takich historyjek są miliardy, zresztą z parą Z/A są podobno te same problemy.

Poza tym wielką wadą 99% fików jest to, że połączenie Zela i Liny stawiają na pierwszym miejscu. Ba! Na jedynym miejscu, bo większość historyjek tylko na tym się opiera. Za to właśnie lubiłem Therię(czas przeszły bo ona rzadko coś nowego pisze), że ona pisała o tym tak normalnie i skupiała się na ich przygodach, a wątek miłosny był tylko dodatkiem. I tak powinno być w każdym banku... tfu fiku^_^.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2004, 16:18   

Z tym uczuciem na pierwszym miejscu to się zgadzam >szkoda, że nie wszyscy*mam tu na myśli tylko swoją siostrę^^*<
Muszę częściej zaglądać na FF...T_T
Ysen, są tam jakieś szczególnie godne polecenia?Za jakiś czas i tak wszystkie przeczytam,ale na początek chcę najlepsze kąski^^
Może np.z parkami? Wiesz jakie mnie interesują XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2004, 16:59   

No Ysengrinn, muszę przyznać, że masz sojuszników, ale mnie i tak nigdy nie przekonasz... Szkoda, że Dąbiego wcięło, bo jakoś ostatnio nikt się nie wychyla z kontrargumentami co do Z/L ^^'' A wojna przecież ciekawa była, nie? ;P



Dokładnie - 9 ficków Z/A na 10 to "ja jestem potworem, a ona księżniczką... nie jestem wystarczająco dobry dla niej" i "to nie prawda, jesteś wspaniały!" - mam dość ^^''''''''''''''''''

I w ogóle to oni wszyscy dziwnie to piszą... zazwyczaj bohaterom "nagle wpada do głowy", żeby zrobić romansik... tfu, co ja mówię - romansidło! Wygląda to tak: jednego dnia nic, drugiego "kocham cię od zawsze"... bleeeeee! ^^'' I do tego wszystko na poważnie, żadnego slayersowego klimaciku... beznadzieja!

Za to kiedyś natrafiłam na ciekawe rozwiązanie - kilka lat minęło, Ame zapomniała, i Zelowi wpadło go głowy, żeby się zakochać... Fajnie, tylko, że to miało około 60 rozdzialów i już przy 20 zdązyli się sto razy pokłócić. Nuuudneeee! Roses, zdaje się, się zwało...

Dlatego dla mnie najlepsze są niektóre z ficków Mazoku - na wesoło, najczęściej spontanicznie, czyli jak w serii :P Romansidło bez specjalnego przeromansidlenia, jeśli wiecie, o co mi chodzi ^^''


A F/X ja nie trawięęę! F/V i tyle! ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2004, 17:03   

F/V ja nie trawię!!(:P) ona go traktuje jak matka><

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group