FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Po diabła nam dyskusje polityczne:
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-10-2005, 18:27   

ok, ale zakazac CZEGO. bo ja jestem przeciw zanim nie uslysze jakiejs sensownej propozycji. i "dyskusji religijno/politycznych" za takowa nie uwazam, z powodow ktore podalam powyzej.
Przejdź na dół
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2005, 18:32   

Hmm, a nie będzie ten zakaz większym obciążeniem dla moderatorów? Tzn. jeżeli im to nie przeszkadza, to czemu nie :P.
Ale ja bym to widział raczej jako wydzielanie nowych tematów, jeżeli dyskusja zbacza w jakimś konkretnym kierunku. Chociaż nie zawsze.

Taur napisał/a:
Unikanie tematów "poważnych" i "kontrowersyjnych" nie spowoduje iż samoistnie przestaną one nas zaprzątać.


No zgoda, tylko, że momentami dyskusje na te tematy sprowadzaja się do obrzucania mięchem (no, może nie dosłownie, ale czasami to lata naprawdę nisko :>). Jeżeli więc mamy rozmawiać na tematy poważne, to rozmawiajmy poważnie, a nie jak w sejmie ;).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 25-10-2005, 06:49   

Oki, wiedziałem że to forum jest dziwne, ale przyznam że sytuacja kiedy wypowiedziałem się w temacie a potem widzę że ktoś wyskoczył jak filip z konopii i temat został zamknięty sprawia, że coś mnie trafia (donnerschlag;)). Irytuje mnie to z jednego podstawowego powodu: bo to oznacza, że wypowiadając się w temacie *STRACIŁEM CZAS* a tego bardzo ale to bardzo nie lubię...

Ludzie co to za forum gdzie nie można porozmawiać spokojnie na poważny temat bo zaraz ktoś się obrazi albo spróbuje wykorzystać dyskusję do prywatnych porachunków... W końcu nam wyjdzie że komunistyczna cenzura była najwyższym dobrem bo zapewniała spokój... Paranoja...

BOReK napisał/a:
No zgoda, tylko, że momentami dyskusje na te tematy sprowadzaja się do obrzucania mięchem

To jest przewinienie *konkretnej osoby* i konkretna osoba musi za to odpowiedzieć.

Ja rozumiem że jak kogoś poniesie to musi ponieść konsekwencje (co najmniej przeprosić), ale żeby za jeden wyskok zamykać temat marnując czas wypowiadających się w nim ludzi? Od kiedy to za jednostkę odpowiadają wszyscy? Przepraszam, nie mam zamiaru nikogo denerwować, po prostu tego nie rozumiem. Konkretna osoba zawiniła, ona ponosi konsekwencje. A temat chyba powinien być zamykany kiedy opowiada się za tym WIĘKSZOŚĆ a nie jednostka. Tyle na temat. Powiedziałem. Howgh! ;P

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2005, 08:25   

Krótko i w punktach:

1. Formalny zakaz nic nie da, co zdaje się zostało wczoraj ustalone w rozmowie na czacie

2. Kilka osób, ze szczególnym uwzględnieniem Bianki i LunarBirda, chwilami silnie przesadza i dobrze, żeby o tym pamiętały

3. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, a gdzie dwie osoby się kłócą, tam jest spora szansa, że obrażą kogoś trzeciego.

4. Wszelkie podejrzenia, że dyskusja w temacie może się zamienić w awanturę, spowodują, że najbliższy moderator ten temat zamknie.

5. Rozmawiać nadal można na wszelkie tematy, z zastrzeżeniem powyższym.

6. O zamykaniu tematów nie decyduje większość. O zamykaniu tematów decyduje moderacja. Moderacja powinna się liczyć z głosami forumowiczów, ale chociażby w wypowiedziach powyżej widać, że znakomita większość zgadza się z jej decyzjami. Kiedy zacznie być inaczej, pogadamy.

I jeszcze uwaga dla LunarBirda: temat nie został zamknięty dlatego, że Ty się w nim wypowiadałeś, tylko dlatego, że doszło tam do scysji osób, od których współpracy zależy sporo. W tym moje dobre samopoczucie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-10-2005, 08:47   

to jeszcze jeden postulat ode mnie: moderator ktory bierze w dyskusji aktywny udzial stara sie uniknac podejmowania decyzji o jej zamknieciu. bo ja rozumiem ze najblizszy, ale w sytuacji gdy na dodatek bedzie bezstronny to chyba bedzie lepiej dla wszystkich
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2005, 08:53   

O, to zdecydowanie. Od tego mamy trzy sztuki tego towaru.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-10-2005, 08:54   

Cytat:
Konkretna osoba zawiniła, ona ponosi konsekwencje.


Konkretne osoby. Między innymi Ty. Więc siedź cicho, bo jesteś współodpowiedzialny zarówno za zamęt jaki powstał wokół polityki, jak i zamknięcie tematów w celu zapobieżenia dalszej eskalacji przemocy.

Cytat:
A temat chyba powinien być zamykany kiedy opowiada się za tym WIĘKSZOŚĆ a nie jednostka.

Konstytucja Tanuki.

Weź Ty to wreszcie przeczytaj.

Cytat:
bo ja rozumiem ze najblizszy, ale w sytuacji gdy na dodatek bedzie bezstronny to chyba bedzie lepiej dla wszystkich


Teoretycznie masz słuszność, w praktyce skoro jest nieoficjalny zakaz dyskusji politycznych moderator po prostu nie zdąży wziąć w dyskusji udziału.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 26-10-2005, 08:10   

Ysengrinn napisał/a:
Weź Ty to wreszcie przeczytaj.

Ja mówię nie o literkach na ekranie tylko o zasadach, jakie powinny obowiązywać panie formalisto.

Ysengrinn napisał/a:
Między innymi Ty. Więc siedź cicho, bo jesteś współodpowiedzialny zarówno za zamęt jaki powstał wokół polityki, jak i zamknięcie tematów w celu zapobieżenia dalszej eskalacji przemocy.

Powiedział mod który w tych dyskusjach aktywnie uczestniczył a więc zgodnie z tym co powiedziała Bianca a potwierdziła Avellana -nie jest do końca obiektywny. :P

Poza tym jeszcze nie było tak, żeby odpowiedzią na MÓJ post było zamknięcie tematu. Chyba więc krytycznie nie jest. Na innym forum idzie cały czas dyskusja religijna, momentami dość ostra, i jakoś nikt tematu nie zamyka, nikt się nie obraża i nikt dyskusji nie zabrania (choć na początku były takie próby ale udało się to skutecznie storpedować :P)... Nie rozumiem czemu tu jest inaczej...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-10-2005, 08:24   

LunarBird napisał/a:
Nie rozumiem czemu tu jest inaczej...


Bo tu jest inaczej. Jak powiedziała już Avellana - od współpracy niektórych osób, które wyraźnie dążyły do tego, żeby się poobrażać zbyt wiele zależy, to raz.

Dwa - nie wiem, o jakim forum mówisz, ale żadne forum, na którym moderatorzy nie zamykają ordynarnych pyskówek nie zasługuje w mych oczach ani na przykład ani też na szacunek. Niech sobie trolle robią co chcą, ale NIE NA MOIM PODWÓRKU.

Trzy - mieliśmy już w przeszłości bardzo zajadłe kłótnie, których uczestnicy po dziś dzień odczuwają ich konsekwencje. Że tak powiem - Nigdy więcej!!!

Cztery - jednym z rezultatów naszych zaszłych kłótni jest miejsce gdzie a) z otwartymi rękoma przyjmą każdą ofiarę naszego totalitaryzmu i każdego przeciwko nam opozycjoniste b) opowiedzą jakimi to s(...)kotami jesteśmy. Jak ktoś chce adres do tego raju na ziemi to niech się zgłosi do mnie po adres na priv.

Cytat:
Ja mówię nie o literkach na ekranie tylko o zasadach, jakie powinny obowiązywać panie formalisto.


Pytanie roku - czy zrozumiałeś już, że te literki na ekranie układają się w zasady, które TU obowiązują i co zamierzasz w związku z tym faktem zrobić?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-10-2005, 09:35   

Lunar, ja tu już niejedną awanturę widziałam. I konsekwencje niejednej awantury. ZDECYDOWANIE nie mam ochoty na więcej, nawet, jeśli ktoś przypnie mi plakietkę najgorszej moderatorki świata.
Tematy były zamykane po wypowiedziach różnych osób, i akurat nie Twoich. Ale to Twoje wypowiedzi ich prowokowały do tego, żeby się ciskać - w alternatywie miałam pozbycie się tej jednej osoby, na którą spora większa część forum sie rzuca i też mieć spokój, a póki co tego nie zrobiłam. Możesz mi wierzyć, że mogłam.

Jeśli na innym forum pozwala sie na ostre dyskusje z pyskówkami, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś je tam toczył. My najwyraźniej jesteśmy niereformowalni.

PS. Zeg, przestań, to było dawno - -"

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-10-2005, 11:17   

A tak Bogiem a prawdą to wszystko sprowadza się do jednego lunarowego zdania:
Cytat:

Nie rozumiem czemu tu jest inaczej...


On nie rozumie. Możemy mu mówić co tylko chcemy i jak długo chcemy, a on tego po prostu nie zrozumie. Może utracił zdolność czytania ze zrozumieniem, może po prostu mu to wisi, ja nie wiem. Faktem jednak jest, że jak do tej pory, od czasu gdy się pojawił, dotarła do niego może dwudziesta część tego, co mu napisaliśmy, tak publicznie, jak i w privach.

Powyższe nie jest żadną wycieczką osobistą, a logicznym wnioskiem wyciągniętym z lektury wszystkich dyskusji, we których LunarBird brał udział.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 26-10-2005, 11:25   

Serika napisał/a:
Ale to Twoje wypowiedzi ich prowokowały do tego, żeby się ciskać

Bez urazy ale aż mi się nasuwa coś takiego:
"Spróbuj się ze mną nie zgodzić to zacznę wrzeszczeć i powiedzą że sprowokowałeś pyskówki."

NIC nie usprawiedliwia pyskówek, żadna wypowiedź. Nie można się usprawiedliwiać "a bo on powiedział to i tamto"... Powiedział, ale gdzie jest napisane że musiała być odpowiedź w formie flame`a? Chyba nie. Kto nie potrafi nad sobą panować ten nie powinien się w ogóle wypowiadać. I nie ważne co było powiedziane. Od odpowiadania na pyskówki są moderatorzy, nie użytkownicy.

Ysen to *BYŁA* wycieczka osobista. Mam prawo myśleć inaczej i mieć własne poglądy a jeśli to ci się nie podoba i prowokuje to świadczy o tobie a nie o mnie. Tym bardziej że ja jakoś nikogo nie określam tak jak ty przed chwilą mnie...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-10-2005, 11:31   

Temat pod obserwacją. Jeśli obecny wątek będzie kontynuowany przez kogokolwiek temat zostanie zamknięty, a kontynuator dostanie ostrzeżenie.

Czy to jasne dla wszystkich domorosłych psychologów i innych obrońców sprawiedliwości?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-10-2005, 12:11   

Proponuję zamknąć temat. Tak na wszelki wypadek żeby nikogo nie kusiło... I tak nie ma już o czym dyskutować. Wątpliwości zostały wyjaśnione jak sądzę, niekoniecznie pozytywnie ale dobrze że w ogóle...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-10-2005, 13:07   

Zamknąć, przykleić i wywalić wszystkie posty po ostatnim poscie Ave. Wtedy będzie można odsyłać zainteresowanych czemu nie lubimy takich tematów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group