FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Smakołyki:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-02-2006, 21:12   Smakołyki:

Kolejny temat kulinarny (lubie takie). Co fajnego i gdzie można zjeść w waszych miastach?

Chleb ze Śliwką w piekarni u Jatczyszyna.

To taki zwykły, ciemny chleb, w którym zapieczono suszone śliwki. Ma charakterystyczny, słodki smaczek dymu, który bardzo fajnie przegryza się z wędlinami.

Polecam też cukiernie Szelców z Leska (choć stoją w kilku innych miasteczkach na Podkarpaciu). Chyba najlepsze (najsmaczniejsze) cukiernie w jakich jadłem. Wszystko świerze, wilgotne, śmietankowe kremy, (a nie jakieś zastałe, przemysłowe jak u konkurencji), soczyste owoce... Wada - moim zdaniem sypią za dużo żelatyny do galaretki przez co jest bardzo twarda (ale też dobra).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-02-2006, 21:47   

Pyszna shoarme w restauracji "U Mnicha".
Calkiem smaczne chinskie zarcie w "China Town" - minus za brak klimatyzacji. Wychodzac z baru, czlowiek caly smierdzi. Lepiej zamawiac na wynos.
Dobra pizza jest w "Vulcano" i "Deep pan pizza".
Pyszne buleczki cebulowe oraz rogaliki z cynamonem w piekarni 5 min. od mojej pracy ;)
Hm... Tak poza tym... Restauracji u nas niewiele, naprawde nie bardzo jest gdzie wyjsc. Smakolyki serwuje mi moj tato w domu ;)

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-02-2006, 00:56   

Jabłecznik na gorąco z lodami waniliowymi, śmietaną i cynamonem - w Orbisie w Zakopanem.
Ruskie pierogi - tamże :D
Barszcz z krokietem i rydze z patelni z ciepłym chlebem - w Litworze w Zakopanem.

Grzaniec + chleb ze smalcem (taki prawdziwy smalczyk ze skwarkami) - "Pod Aniołami", Kraków
Bigos staropolski, fasolka (po Bretońsku xD), dania kuchni polskiej - tamże

Wszelakie makarony i dania kuchni włoskiej (cała karta, same smakołyki, ale robią świetne 'tri di pasta' i carbonara...) - "Chianti", Warszawa

We Wrocku dawno nie byłem, ale tam w rynku prawdziwe zagłębie...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-02-2006, 13:16   

Cytat:
We Wrocku dawno nie byłem, ale tam w rynku prawdziwe zagłębie...


PRL przed Empikiem za wystrój i klimat. Żarcia jescze nie próbowałem.
Złoty Jeleń tamże. Chyba najlepsza dziczyzna w mieście.

Więcej nie pamiętam. Przestałem bywać.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-02-2006, 13:51   

W Lublinie Karczma Słupska...

Nie jest to zakład ani posiadający najwyższą renome, ani też najlepsze dania, klimat czy wystrój. Przeciwnie - charakteryzuje się tym, że chodzą tam same dziadki. Nie mniej jedzenie mają domowe (tzn. dobre) i dają go mnóstwo.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-02-2006, 15:47   

Jeśli będziecie kiedyś w Łodzi, to na Piotrkowskiej możecie się stołować w conajmniej dwóch miejscach (McDonalda oczywiście nie liczę...)

W Delfinie, jak łatwo się domyśleć, serwują głównie rybki, acz nie tylko. Rybki są dobre i umiarkowanie drogie. Gdzieś na początku Piotrkowskiej, w bramie, stojąc plecami do Placu Wolności po lewo. Przed MacDonaldem Pierwszym.

Po drugiej stronie ulicy natomiast, za McDonaldem Pierwszym (który jest duży i nie sposób nie zauważyć) znajduje się Fraszka, reklamująca się jako "mała kuchnia domowa". I tym właśnie jest, należy jednak jeszcze dodać, że pyszna, mała kuchnia domowa. Polecam antrykota z piersi kurczaka - takie... soczyste (?) mięsko. Ma lekko kwaśnawy posmak i z ziemniaczkami jest absolutnie pyszny :3 Ceny niewygórowane, a jak się jest ze mną, to można wziąć na krechę.

Wprawdzie nie knajpka, ale warto wspomnieć - herbaciarnia "Dwa księżyce", na Narutowicza (odchodzi od Piotrkowskiej, następna przecznica za Macdonaldem Pierwszym) naprzeci Empiku. W rankingu łódzkich lokali we wszystkich kategoriach zajęła miejsce w pierwszej piątce... Ma fantastyczny klimat, rower na wystawie i (jakkolwiek by to nie brzmiało) uroczą toaletę. No i naturalnie herbatkę :3

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2006, 17:27   

O, dobrze wiedzieć, co jest w Łodzi ^_^. Od siebie polecam pizzernię da Grasso również na Piotrkowskiej, w bramie. Tak to nigdzie nie bywam, a raczej rzadko jem poza domem :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-02-2006, 19:31   

Piekarnia/Cukiernia u Jana, mają tam świetny chleb "słowiański" i pączki. Wadą jest niedorozwinięta umysłowo obsługa. Oprócz tego dwa sklepy piekarni "Pod telegrafem", jeden na rynku na Starówce, drugi na rynku "zwyczajnym", sprzedające dużo dobrych i niedrogich rzeczy na ciepło - zapiekanki, hotdogi, cebularze, margeritki, przysmaki flamandzkie, pizze et caetera. Podobno w knajpce "Ciżemka" jest dobra pizza, ale jakoś nigdy nie mam okazji sprawdzić.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-02-2006, 18:34   

Hm... a ja wspomne o Toruniu, gdyz bardzo lubie to miasto i wczesniej dosc czesto je odwiedzalam.

Moja ulubiona torunska knajpka jest "Manekin" - jednak nie ten w samym rynku, ale kawaleczek dalej. Mniej tam cudzoziemcow, troszke taniej tez jest, atmosfera bardzo urokliwa. Zapewne dzieki oswietleniu. W "Manekinie" serwuja najlepsze chyba na swiecie nalesniki. Naprawde! W mojej bolacej od przeziebienia glowie przebija sie z trudem wspomnienie pysznych nalesnikow z gruszkami i czekolada.

Oczywiscie mozna tez zajrzec do sushi baru, jest on jednak dosc oddalony od centrum. Cenowo sredni, ale cale to dookola - reczniczki przed jedzonkiem, wystroj wnetrza, nakrycia stolu...

Ach, zapomnialabym o malej hurtowni-sklepiku z artykulami wschodnimi ^^

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group