FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Anarchia i nie tylko
Wersja do druku
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 17:10   Anarchia i nie tylko

od razu mówię że tematu nie zakładam do kłótni tylko do kulturalnych dyskusji...


do założenia tematu zainspirował mnie ten post:
Cytat:
Ok to jak anarchia to ja przyjade cie skopac potem zgwalcic twoja dziewczyne i sprzedąc matke w niewole. Tylko dlatego ze mam broń parunastu kumpli z bronia i tak chce. Proste jak drut to jest anarchia.

To metafora wyrazajaca co by było jakby Ika nie miała racji i nie było żadnych zasad

i będę dyskutował. otóż uważam że teraz też bardzo możliwe że ktoś mi zgwałci dziewczynę, skopie tyłek, poriwe rodzinę itp. żeby dostać w łeb wystarczy iść do jakiejś gorszej dzielnicy w stroju odbiegającym od ogólnoprzyjętej mody, ewentualnie w szaliku klubu piłkarskiego innego niż miejscowy i można się spodziewać że wyskoczy kilku chuliganów. i jest bardzo małe prawdopodobieństwo że ich złapią. wiem bo widziałem kilka pobić i byłem ofiarą jednej kradzieży. zawsze winnym uchodziło na sucho.
ale anarchii nie ma. po prostu policja łapie tych co przechodzą na czerwonym świetle, prokuratura zajmuje się błędami w oświadczeniach majątkowych i PITach a sądy prowadzą sprawy rozwodowe.
gdyby była anarchia, tego by nie było.
ale anarchia to drastyczne zmiany. wystarczyłaby mniejsza biurokratyzacja i takie ustawienie odpowiednich organów władzy żeby zajmowały się tym co jest naprawdę ważne..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-02-2006, 17:12   

mylisz pojecia. anarchia to brak jakiejkolwiek wladzy i jakichkolwiek autorytetow. to sytuacja kiedy policja sama zajmuje sie kradziezami na ulicach (i bynajmniej nie chodzi mi tu o lapanie sprawcow).

biurokracja w zasadzie nie ma nic do ustroju, to jest efekt "uboczny" wszystkich chyba ssytemow formalnych
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 17:18   

Bianca napisał/a:
mylisz pojecia. anarchia to brak jakiejkolwiek wladzy i jakichkolwiek autorytetow. to sytuacja kiedy policja sama zajmuje sie kradziezami na ulicach (i bynajmniej nie chodzi mi tu o lapanie sprawcow).

wiem że anarchia to brak władzy. wiem że to skrajna sytuacja więc mówię że w tej chwili najlepsza byłaby mniejsza biurokratyzacja i kilka innych zmian w systemie... a co do kradnących policjantów - to też się zdarza. policja bierze łapówki, listonosze kradną paczki na poczcie i wtransporcie... nikomu nie można ufać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-02-2006, 19:51   

Nezumi napisał/a:
ewentualnie w szaliku klubu piłkarskiego innego niż miejscowy i można się spodziewać że wyskoczy kilku chuliganów

W tym przypadku to się nie dziw, bo to jest przykład na to, że taki typek, który tam pójdzie, kozaczy kim to on nie jest. A lepsi zawodnicy sie zawsze znajdą...
Nezumi napisał/a:
mówię że w tej chwili najlepsza byłaby mniejsza biurokratyzacja i kilka innych zmian w systemie

Na przykład jakie zmiany w systemie proponujesz?
Nezumi napisał/a:
policja bierze łapówki, listonosze kradną paczki na poczcie i wtransporcie... nikomu nie można ufać

Powiedz mi czy jest jakiś kraj, w którym nie dzieje sie coś patologiczniego? Skoro "nikomu nie można ufac" to wnioskuje, że najlepszym wyjściem byłby, wyjazd na beludną wyspe?

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-02-2006, 20:09   

Nezumi napisał/a:

otóż uważam że teraz też bardzo możliwe że ktoś mi zgwałci dziewczynę, skopie tyłek, poriwe rodzinę itp.
tylko ze teraz na 95% za to beknie i to ostro

Nezumi napisał/a:
Bianca napisał/a:
mylisz pojecia. anarchia to brak jakiejkolwiek wladzy i jakichkolwiek autorytetow. to sytuacja kiedy policja sama zajmuje sie kradziezami na ulicach (i bynajmniej nie chodzi mi tu o lapanie sprawcow).

wiem że anarchia to brak władzy. wiem że to skrajna sytuacja więc mówię że w tej chwili najlepsza byłaby mniejsza biurokratyzacja i kilka innych zmian w systemie... a co do kradnących policjantów - to też się zdarza. policja bierze łapówki, listonosze kradną paczki na poczcie i wtransporcie... nikomu nie można ufać
I twierdzisz ze gdyby nie było zadnych zasad i restrykcji tego by nie było ?? Podaj dlaczego bo mi sie wydaje ze nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bredzisz. I jeszcze najgorsze jest to ze mylisz swoja anarchie z idealistyczna utopia społeczną.

A co do Anarchii to ja widziałem kraj w którym panował prawdziwa anarchia z całkiem bliska. I nawet Kamizelka przeciwodlamkowa i rkm PK nie gwarantował mi bezpieczeństwa.
Anarachia jest najbardziej idiotyczna brednia jaka ludzie wymyslili kiedykolwiek. A najlepsze ze najwiekszymi wspólczesnymi teoretykami anarchii sa pseudolewacy którzy czesto w wieku 40 lat mieszkaja z rodzicami.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 22:29   

Nezumi napisał/a:
wiem że anarchia to brak władzy. wiem że to skrajna sytuacja więc mówię że w tej chwili najlepsza byłaby mniejsza biurokratyzacja i kilka innych zmian w systemie

Mniejsza biurokratyzacja nie jest równoważna z przesunięciem "suwaka" modelu społecznego w stronę anarchii. Możesz mieć całkiem sprawnie rządzony i efektywny system totalitarny. Oczywiście w skrajnej anarchii nie będzie żadnej biurokracji (bo nie będzie żadnych biur i urzędów), ale w systemie bliskim anarchii od nielicznych, efektywnie pracujących placówek znacznie prawdopodobniejsze jest istnienie plagi urzędów, które nad niczym nie mają kontroli (bo obywatele robią i tak co chcą, urzędnicy zresztą też)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2006, 11:48   

Cytat:
tylko ze teraz na 95% za to beknie i to ostro

widzisz, widziałem dużo sytuacji gdzie kogoś pobili lub okradli ale nic im się nie stało
Kielon napisał/a:
W tym przypadku to się nie dziw, bo to jest przykład na to, że taki typek, który tam pójdzie, kozaczy kim to on nie jest. A lepsi zawodnicy sie zawsze znajdą...

to ciekawe... bo w mojej wspaniałej szkole koleś miał zielono białą czapkę bez znaczków żadnego klubu. fanatyczni kibice zwyzywali go bo stwierdzili że czapka jest w kolorach Legii, potem czapkę zabrali i wrzucili do śmoetnika. mieszkam w Kielcach. poza tym, w mojej kochanej dzielnicy i pięknej szkole można dostać mocno po łbie za lubienie innego klubu niż Jedyna Wszechpotężna Niepokonana i Najlepsza Korona. i nikt nie interweniuje.
Kielon napisał/a:
przykład jakie zmiany w systemie proponujesz?

jeżeli ma być jakiś system to ma być sprawny i bezpieczny. powinno się ostro pozmieniać całą władzę i wysokie stanowiska w policji i innych organach państwowych. policja zamiast łapać ludzi którzy parkują w złym miejscu powinna zająć się największą plagą społeczeństwa czyli chuliganami którzy biją za wygląd, poglądy i wszystko inne co im nie pasuje. prowadzenie rozpraw sądowych nie powinno być kosztowne jak niewoadomoco. w ogóle sądy powinny zajmować się tym, co jest szkodliwe dla wszystkich a nie dla wielkiego honoru i przerośniętych ambicji jakiegoś polityka (tj. procesami o zniesławienie). powinno znieść się przedawnienie zbrodni. no bo jeż ścigać przestępców to ścigać a nie odpuszczać dlatego że się zamelinował na 10 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2006, 14:59   

Nezumi napisał/a:

Kielon napisał/a:
przykład jakie zmiany w systemie proponujesz?

jeżeli ma być jakiś system to ma być sprawny i bezpieczny.

Zaczynasz dobrze, zobaczmy jak chcesz to osiągnąć (nawiasem mówiąc, ja chciałbym być piękny, wiecznie młody, zdrowy i bogaty)

Cytat:
powinno się ostro pozmieniać całą władzę i wysokie stanowiska w policji i innych organach państwowych.

Zmienić - a konkretnie na kogo? Bo władza to nam się ostro wymienia tak w miarę regularnie, co 4 lata.

Cytat:
policja zamiast łapać ludzi którzy parkują w złym miejscu powinna zająć się największą plagą społeczeństwa czyli chuliganami którzy biją za wygląd, poglądy i wszystko inne co im nie pasuje.

Od łapania za parkowanie jest zwykle straż miejska, nie policja (ew policja drogowa, nie kryminalna). Sugerujesz by im rozszerzyć uprawnienia? Toż właśnie propagujesz rozrost biurokracji (kolejna służba do robienia tego samego). A kto przejmie ich obowiązki? Powoła się do tego jak rozumiem kolejną służbę?

Cytat:
prowadzenie rozpraw sądowych nie powinno być kosztowne jak niewoadomoco.

nie rozumiem, czy jest to myślenie życzeniowe, czy też może postulat by rząd (z pieniędzy podatników) płacił za rozprawy (tzn za to, za co jeszcze nie płaci, czyli adwokatów itp)?

Cytat:
w ogóle sądy powinny zajmować się tym, co jest szkodliwe dla wszystkich a nie dla wielkiego honoru i przerośniętych ambicji jakiegoś polityka (tj. procesami o zniesławienie).

Akurat procesy o zniesławienie to pewnie mniej niż promil wszystkich spraw sądowych (i to dużo mniej). Sprawy "szkodliwe dla wszystkich" to też znikomy ułamek

Cytat:
powinno znieść się przedawnienie zbrodni. no bo jeż ścigać przestępców to ścigać a nie odpuszczać dlatego że się zamelinował na 10 lat.

To akurat w niczym nie zmieni sytuacji. Przeważająca większość przestępców jest wykrywana od razu, albo nigdy - i co więcej przestępcy też tak zwykle rozumują (albo mnie złapią, albo nie) i o okresie przedawnienia nie myślą (długość okresu przedawnienia nie wpłynie więc raczej na ilość przestępstw czy ich wykrywalność)

Co więcej, wydawało mi się, że postulujesz dążenie w kierunku anarchii? Bo usprawnianie działań policji i aparatu sprawiedliwości i zwiększanie kar to raczej ruch w przeciwnym kierunku.

Ale w sumie coś w tym jest. Grupa ludzi z ideami usprawniania systemu na tym poziomie faktycznie wprowadziłaby nam anarchię raz-dwa. Czy po tym żyłoby się nam lepiej, to już zupełnie inna historia.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2006, 18:17   

Cytat:
Co więcej, wydawało mi się, że postulujesz dążenie w kierunku anarchii? Bo usprawnianie działań policji i aparatu sprawiedliwości i zwiększanie kar to raczej ruch w przeciwnym kierunku.

w anarchii nie ma systemu dlatego że system zawodzi. ale gdyby był sprawny system to też by nie przeszkadzało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-02-2006, 18:21   

Śmieszne, ale rozwiązaniem problemu 'porządkowej anarchii' mogłoby być ORMO. Tym co nie wiedzą, przypomnę że to skrót od "Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej".

Oczywiście teraz chęć wstąpienia, poza niekaralnością, winna być związana z stosownym egzaminem z odnośnych przepisów... Potem 10% prowizji od wystawionych mandatów (z dokumentacją fotograficzną), a jeśli mandat zostanie podważony w sądzie, ORMOwiec zwraca cały z własnej kieszeni (coby powściągać nadgorliwych i zachęcać do dobrego dokumentowania wykroczeń). Egzekucja wszelkich mandatów tak jak teraz drogowych, czyli via skarbówka...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-02-2006, 18:37   

Nezumi, słonko, ja jestem spokojne stworzenie, ale ty za przeproszeniem chrzanisz od rzeczy.

Anarchia, jak sam zapewne wiesz, polega na braku jakiegokolwiek systemu. Brak jakiegokolwiek systemu oznacza na przykład brak władzy sądowniczej. Brak ustawodawstwa. Brak służb bezpieczeństwa. W tym służb medycznych i ratunkowych. Brak np. zakładów pracy. Nie chcesz pracować? Proszę bardzo, wolna wola! A że nie ma gdzie mieszkać? Że ten zabytkowy blok z czasów państwa właśnie się zawalił i zabiło XX ludzi? Nie moja broszka, ja budowniczym nie jestem i nie będę... O, i nie ma gdzie się uczyć, bo szkolnictwa oczywiście też nie ma? Że analfabetyzm wzrasta? Oj, nie szkodzi przecież... Na co komu książki, tabliczka mnożenia czy choćby informacja ile jest kontynentów...

Anarchia to jedno wielkie śmietnisko. Red wyjątkowo ładnie to określił - w anarchii można zrobić dosłownie wszystko - morderstwo, kradzież, gwałt. I nikt tego ścigać nie będzie, bo nie będzie komu.

Nie myl do diabła anarchii z utopią! Utopia to inaczej państwo idealne. Jak sama nazwa wskazuje (słowo utopia pochodzi od bodajże łacińskiego "miejsce, którego nie ma") nie ma racji bytu, bo ludzie z definicji są kretynami. W utopii wszystkim według potrzeb, przestępców się sprawiedliwie karze, brak bezrobocia, duże płace, mało inflacji.

NIE MA czegoś takiego i takie coś NIE MA PRAWA ISTNIEĆ. Bo zawsze się znajdzie jakiś s******syn który wszystko spartoli.

Zdajesz sobie sprawę mam nadzieję, że jedną z sensowniejszych wizji "państwa utopijnego" był komunizm? A to, że takie coś nie ma prawa się powieść...

Idea zawsze ulegnie wypaczeniu. Zawsze.

Chociaż, idea anarchistyczna nie ma jak ulegać wypaczeniu i tak jest skrajnie idiotyczna...

No dobrze, ale co zrobić, żeby było lepiej? Bynajmniej, nie należy głosić durnej idei anarchistycznej twierdzącej, że państwo jest złe. Państwo jest dobre, o czym wiedzieli i jaskiniowcy tworząc podstawowe struktury plemienne. A rolą obywateli tego państwa, które tak cholernie ucierpiało przez socjalistyczne pranie mózgu, własne kompleksy i skorumpowaną władzę jest to, żeby COŚ robić w celu poprawienia tego państwa.

To się społeczeństwo obywatelskie nazywa. Jest to jedna z cech charakterystycznych państwa demokratycznego. Oznacza to społeczeństwo, które samo potrafi zrzeszyć się w celu zrobienia CZEGOŚ. Do tego zalicza się zarówno założenie kablówki w bloku jak i forsowanie możliwości zdawania matury z wosu w pakiecie podstawowych przedmiotów w roku 2007 (moja klasa nie łapie się już na rok 2006 - a my jesteśmy już w połowie kursu rozszerzonego!).

Uwierzysz, że w Polsce społeczeństwo obywatelskie nie istnieje? Tak, to TEŻ jest jeden z powodów, dla którego jest źle i niedobrze. Bo sorry, jak się społeczeństwu NIE CHCE...

Dziwne, że ja to mówię, bo jestem leń śmierdzący. Ale kurde, widać że za mało do roboty masz, głupoty wymyślasz...

Post chaotyczny, bo jestem ZUA. I nie cierpię anarchistów. Nie cierpię ludzi, którzy zwalają całą winę na innych - czy to biurokrację, czy to Kaczkę, czy to na jeszcze co innego.

Do diabła, ludzie, nic się nie poprawi, jeśli się nie zacznie DZIAŁAĆ.

<prych!>

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-02-2006, 20:07   

Offtopic poleciał. Prosiłbym, by do niego nie wracać, względnie wyjaśniać kwestie na privie. Ten kto postanowi zlekceważyć zakaz znajdzie się po złej stronie Miecza Sprawiedliwości i niech Bóg ma w opiece jego konto...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2006, 00:57   

Cytat:
Offtopic poleciał. Prosiłbym, by do niego nie wracać, względnie wyjaśniać kwestie na privie. Ten kto postanowi zlekceważyć zakaz znajdzie się po złej stronie Miecza Sprawiedliwości i niech Bóg ma w opiece jego konto...

TO poniżej też jest offtopem jakbyś Ysen nie zauważył...

[EDIT=Ysengrinn]To poniżej nie jest offtopem. EOT.

Cytat:
to ciekawe... bo w mojej wspaniałej szkole koleś miał zielono białą czapkę bez znaczków żadnego klubu. fanatyczni kibice zwyzywali go bo stwierdzili że czapka jest w kolorach Legii, potem czapkę zabrali i wrzucili do śmoetnika. mieszkam w Kielcach. poza tym, w mojej kochanej dzielnicy i pięknej szkole można dostać mocno po łbie za lubienie innego klubu niż Jedyna Wszechpotężna Niepokonana i Najlepsza Korona. i nikt nie interweniuje.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2006, 15:56   

to nie był offtop. to było jako dowód że teraz też można robić co się chce szkodząc innym



a co do zmian w systemie to najlepszą zmianą jaką można wprowadzić jest poszerzenie granic obrony koniecznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-02-2006, 20:09   

Nezumi a mógłbyś się z łaski swojej zdecydować, czy chcesz obalenia systemu czy też jego naprawy? Bo zburzyć chałupę, a wyremontować chałupę to spora różnica, widoczna zwłaszcza jak już przyjdzie spać na śniegu wśród hałakujących wilków.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group