FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Cyberpunk?
Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 01:03   Cyberpunk?

Ave. Może podejde do tego z sercem - nie tak jak do tych felernych komentarzy.
Chętnie usłysze argumenty, które przekonają mnie, że Akire i Appleseeda można zaliczyć do cyberpunka. Szczerze to wiem o tym systemie RPG (bo to chyba jest przede wszystkim system RPG prawda?) za dużo, ale z tego co się orientuje to chyba autorzy tych recenzji posunęli się ciut za daleko jeśli chodzi o te dwa filmy.

Po sprawdzeniu na innych serwisach tematycznych, które preferuje: czyli animenfo.com; animenewsnetwork.com; anidb.com oraz azunime.net nie znalazłem takiego gatunku anime. Ponieważ jednak został on na tanukach wyszczególniony (z czym osobiście bardzo się zgadzam - uważam, że gatunków powinno być bardzo dużo, a napewno więcej niż teraz), a jak jest tam napisane:
Cytat:
Cyberpunk
podgatunek s-f, na tyle specyficzny, że został wydzielony...

wobec tego że został "wydzielony" chciałem spytać czy nie zdało by się dbać o to by nie nadużywać "wydzieloengo" (prawdopodobnie w bardzo konkretnym celu) gatunku i nie dopisywać do niego na siłę wybranych tytułów.
Ja osobiście uważam, ze Akira ani Appleseed nijak się ma do cyberpunku - bo tak to by można każdy s-f zakwalfikować do cyber punku bo "ma tam jakieś elementy". jak dla mnie to oba tytuły to nawet nie jest science-fiction tylko samo fiction ale to już inna sprawa.

Z wszystkich moich źródeł wynika, że te dwa tytuły nie pasują do cyber punku. Poniważ jednak niezmiernie mnie to interesuje i lubie szukać wiadomości jak mnie coś interesuje Chciałem zapytać szczególnie tych co grali, a nie tych co czytali coś tam w internecie o to dlaczego Akira i Appleseed to cyberpunk.

Jak wspomniałem ja naprawde chce się dowiedzieć i szczerze wolałbym byście mnie przekonali do waszych poglądów a nie wszczynali ze mną wojny.

Onegai my friends
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-03-2006, 01:07   

Primo cyberpunk to NIE JEST rodzaj RPG i nie wiem skąd to wytrzasnąłeś.

Duo:

Cytat:
Chętnie usłysze argumenty, które przekonają mnie, że Akire i Appleseeda można zaliczyć do cyberpunka.


Stawiasz oskarżenie - podaj dowody. Już Rzymianie wymyślili tę zasadę, a nie nam, robaczkom, sprzeczać się z nimi. Jeśli uważasz, że nie są cyberpunkiem to czekam na wyjaśnienie na czym to opierasz. Wtedy ja będę mógł sformułować odpowiedź na te zarzuty.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 01:20   

Według dostępnej mi wiedzu i doświadczeń CP to jest system RPG - mam znajomych co w to grali - mieli podręczniki, kostki, mistrza gry itp. Dlaczego jest to RPG - bo to gra fabularna w której zdobywa się doświadczenie - nawet gry komputerowe na tej bazie powstawały kiedyś.
Niestety musze posłużyć się wynikami z internetu:
1) wpisz sobie w googlu : Cyber Punk RPG - nawet jak zaznaczysz szukaj tylko stron po polsu to wyskoczy ci mnóstwo linków, oto jeden z nich:
http://www.gildia.com/teksty/kret/co_to_jest_cyberpank

Nie znam tej strony ale wydaje się dosyć wiarygodna.
2) niestety piracki przykład, ale wpisanie w Emulu terminu cyberpunk RPG daje dwadzieście zwrotów które najprawdopodobniej są podręcznikami.

Przy okazji dowiedziałem się że jest coś nowego: Cyberpunk 2020 - a to nowina może trzeba by spróbować zebrać ekipe na pare sesji, ale musiałbym wywalić kase na podręcznik i jeszcze zanim był zrozumiał - z Warhammerem były trudne początki, więc tu pewnie było by tak samo.

Czy to cie zadowala??

To ja pytałem żebyć ty mi udowdnił dlaczego te tytułu to cyberpunk - bo ja wlasnie nie widze tam cyberpunku. jak mam argumenotwać coś czego nie ma???

Ej kurde sory stary myślałem że jesteś kobietą - baka baka baka - ale ze mnei gupol zaraz to pozmieniam - pomyliło mi sie z Yumegari (bedzie kapa jak on też jest facetem)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-03-2006, 01:31   

Cóż, wykazujesz popularną, a dobijającą mnie tendencję - rzucasz tezę i żądasz od rozmówcy, by ją obalał. Nie muszę tego robić, to Ty powinieneś udowodnić, że masz rację. Pomijam, że popisałeś się brakiem jakiejkolwiek znajomości tematu - nie masz pojęcia czym jest cyberpunk, a mimo to stwierdzasz, że coś nim nie jest. Jakkolwiek Wikipedia nie zawsze jest wiarygodnym źródłem, to akurat ten artykuł powinien rozwiać wszelkie twe wątpliwości.

Pomijam też, że zachciało Ci się wcześniej dyskusji w komentarzach wkrótce po tym, jak dostałeś odpowiedź na swoje stwierdzenie w tym temacie, sprzeciwiające się tego typu zabawom.

Yumegari nie jest facetem, a ja jestem zbyt zmęczony by Ci robić teraz awanturę...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 01:46   

Ja nigdzie nie napisałem że Cyberpunk to jest tylko system RPG, ale o tym to już raczyć nie wspomniałeś. Kurka jak mnie wpienia jak ludzie nie potrafią przyznać się do błędu. Sory Ys. że akurat to tobie się dostanie. Deneruje mnie strasznie jak ludzie pomimo tego, ze udowodni się im słuszność swoich słów to cały czas zgrywają ważniaków i sięodgryzają jak tylko mogą.

Tak wogóle to nie wiedziałem że cyberpunk to też ksiażki (czy przedewszystkim) książki bo nie wiadomo co było pierwsze - chyba że ktoś wie. Mozna się tego było domyłśleć bo grą RPG zawsze towarzyszą książki. Znam scenariusze któe powstały na podstawie książek, ale znam też książki które powstały na podstawie scenariuszy. Mimo to dowiedziałem się już czegoś nowego, że cyberpunk to też książki.

Po pierwsze gdybym nie wiedział nic o cyberpunku to bym nie zakładał tego tematu, a to że ty uważasz że cyberpunk to tylko książki i nie dopuszczasz myśli, że mnóstwo ludzi przeżyło wspaniałe chwile nad stołem z kostką i świeczką to jest już wyłącznie twoja sprawa.
Kurka a napisałem że nie chce wojny, ale nie.. przecież trzeba od razu komuś dać w morde...

Na podstawie twojego artykuły z wikipedii:
Gdzie w Akirze jest: cyberprzestrzeń? cyberwszczepy? Komputery? świat wirtualny?
oczywiście mogłem popełnić błąd i myśleć o cyberpunku jak wymienione w artykule :postcyberpunktylko że wtedy można zapytać gdzie w appleseedzie są :
wyrzutki, mroczny klimat, zniszczony świat (no to w sumie na początku niby jest), cyberwszczepy (wiem ze są te roboto ludzie - ale to nie cybewszczepy). Jednak pasuje to do super do opisu postcyberpunku opisanego na wikipedii. Podkreśle jednak słowo "post-". O postcyberpunku też nie miałem zielonego pojęcia - kolejna cenna informacja.

I ja też pomine fakt, że w poście zakłądającym temat są same pytanie, nie ma żadnych ataków i do tego jest wyraźna prośba o poszerzenie moich infromacji i przekonanie mnie że nie mam racji. To że ty odebrałeś to jak jak skierowane prosto w ciebie lufy artyleryjskie to jest wyłącznie twoja osobista sprawa - skoro rozumiesz pisane słowa na opak to to jest twoja wyłączna sprawa.

I dlaczego chcesz mi robić awanturę - przecież wyraźnie przeprosiłem - co mam się jeszcze ukorzyć. Chętnie to jakoś zrobię (bo uważam że zrobiłem źle), jeżeli wymaga tego twoja duma, tylko daj mi sposobność
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 02:19   

Azagu
CP to i filmy i gry i książki i pewnie jeszcze znawcy coś dorzucą.

Według dostępnej ci wiedzy, wiedziałes że CP to Gry RPG. Teraz już wiesz, że to o wiele szerszy ma horyzont. ( ale wypadało by to wiedzieć zanim wysunąłes "oskarżenia o niekompetencję" recenzenta - typowy przykład wiem więcej ale nic o tym nie wiem:)

Jeśli już trzymamy się wikipedii to do akiry można zastosować: "Cyberpunk zdaje się być uosobieniem peiperowskiej zasady "3M - Miasto, Masa, Maszyna". Te trzy elementy składowe stanowią esencję cyberpunku. Akcja rozgrywa się najczęściej w ogromnych, przeludnionych miastach-molochach, bohaterami są jednostki "wyjęte spod prawa" - hakerzy, uliczni samuraje, czy drobni przestępcy (-punk). "

Do Appleseeda można natomiast: Bioroidy ( niepamiętam, chyba tak to szło) - są sztucznymi ludzmi "cybernetyczne wszczepy wszelkiego autoramentu, od sztucznych oczu, po sztuczne mięśnie i wzmocnione organy wewnętrzne (cyber-)" - więc ja mógłbym to przełknać bez problemów. Cała Rada Dziadków:) - zdaje sie że oni byli podłaczeni do cyberprzestrzeni jaką tworzył ten ich superkomputer. No i można powiedzieć że kombinezon bojowy w któryn nasz główna bohaterka szalała - od biedy też można.

tak to sie przedstawia wg mnie:D - ale expert ze mnie żaden:D

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 02:42   

A oto rozmowa przeprowadzona na poruszony temat przez Azaga i Martineza (który w niniejszym tekście występuje pod tajemniczym pseudonimem Kocur) zamieszczona na wyraźne życzenie i za zgodą obu twórców:

Kocur (2:20)
poszło
Azag (2:20)
toś kurna musiał tam dużo wymłodzić co ci tyl zajeło
Kocur (2:21)
esej pisałem
Azag (2:21)
jesteś z siebie zadowolony?
Kocur (2:21)
ba dumny
Kocur (2:21)
aż w pokoju się jańsiej zrobiło
Kocur (2:21)
tak bije ze mnie duma
Azag (2:21)
ale czemu napisałeś że wyjechalem z oskarżeniem
Azag (2:22)
chyba nie przeczytałeś mojego ostatniego postu
Kocur (2:23)
przypomnij se swoje komenntarze
Kocur (2:23)
moze o nich zapomniałeś
Azag (2:23)
komentarze to inna sprawa
Azag (2:23)
nawet byś o nich nie wiedział jak bym ci nie napisał
Azag (2:24)
poza tym nawet gdyby to komentarz od razu zakładał moją porażkę z 50% szans na te porażke
Kocur (2:24)
przeczyta łem je spoko luz
Kocur (2:24)

Kocur (2:24)
zdązyłem zanim usuneli
Kocur (2:24)
nawet ci ktoś w jednym odpowiedział
Azag (2:24)
ta serio
Kocur (2:24)
o Jabłuszku
Azag (2:25)
ale chyba też usuneli
Kocur (2:26)
naet ne wiedziałeś
Kocur (2:26)
szkoda
Azag (2:26)
ale czemu napisałeś że wysuwam oskarzenia
Azag (2:26)
czy słowa "ciut za daleko się posuneli" to już jest oskarżenie i posądzenie o niekompetencje
Kocur (2:27)
""
Kocur (2:27)
wiesz co to znaczy
Azag (2:27)
no ale ja tego nie napisałem
Azag (2:27)
to nie wiem czemu mi to przypisujesz
Kocur (2:28)
a tak wogóle twoje kompentarze tak dla mnie brzmialy i nic na to nie poradze
Azag (2:28)
rozumiem
Kocur (2:28)
""
Kocur (2:28)
może oznaczac cytat
Azag (2:28)
ale przecież zgodziłem się że komentarze były złe
Azag (2:28)
czepiasz sie
Kocur (2:28)
czepiam się
Azag (2:29)
poza tym ja naprawde nie chciałem dyskutować
Azag (2:29)
tylko chciaęłm zostac przekoany
Kocur (2:29)
bo jak zacząłeś
Kocur (2:29)
to musze swe 3 grosze wrzucić
Azag (2:29)
co do Appleseeda już zostałem przekonany - tylko ze to jest postcyberpunk
Azag (2:29)
rozumiem stosują zasade cichego podpierdalacza
Kocur (2:29)
niechi będzie postCP
Kocur (2:30)
ale post CP bedzie odmianą CP
Azag (2:30)
no niekoniecznie wszyscy do tego tak podchodzą
Kocur (2:30)
tak jak gothic metal jest odmianą metalu
Azag (2:31)
pewnie znaleźli by sie ludzie co by ci za to dali po pysku
Kocur (2:32)
no ba
Kocur (2:32)
ale ktos kiedys musiał to wymyślic
Azag (2:32)
i tak ja podchodziłem do cyberpunku
Kocur (2:32)
a nie wziął tego z powietrza
Azag (2:33)
dla mnie cyberpunk to GITS i system shock - reszta odbeiga juz od kalsyki gatunku przez reszta Azag rozumiał reszte z tego co widział
Azag (2:33)
wiec jest już czymś innym
Azag (2:33)
nie lubie naginania pewnych teorii
Kocur (2:34)
napisz to w poście
Kocur (2:34)
moze przyznają ci racje
Azag (2:34)
wątpie
Azag (2:34)
oni nie umieją przyznwać racji - to są <ocenzurowano> by Azag
Kocur (2:34)
jeżelipatrzec wg wikipedi ja tu nie widze żadnego naginania
Kocur (2:34)
a soryy zaczaiłem
Kocur (2:35)
ty widzisz świat tylko w bieli i czerni
Azag (2:35)
aja widze bo Appleseed bardziej pasuje do postcyberpunku
Kocur (2:35)
nie widzisz kolorów pomiędzy
Azag (2:35)
który jednak różni się (nawet znacznie) od cyberpunku
Kocur (2:35)
daj linka przeczytam se'
Azag (2:36)
a w Akirze do cyberpunku pasuje tylko miasto moloch i wyrzutek, a nie ma za grosz tego co napisałem
Azag (2:36)
napisałę o tym w moim poście - chyba nie uważnie żeś czytał
Azag (2:36)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Postcyberpunk
Kocur (2:37)
chopie napisz to co mnie napisałeś na forum
Kocur (2:37)
i tam pogadami z innymi
Azag (2:38)
to przeklejmy
Kocur (2:38)
a wal
Kocur (2:38)
nie mam nic przeciwko
Kocur (2:38)
ty bardzo próbujesz wepchać cos pomiedzy sztywne ramy
Azag (2:39)
no na tym polega gatunek
Kocur (2:39)
są 3 elementy takie same ale śe 4 inne
Kocur (2:39)
to już nie będzi epod to podchodził
Azag (2:39)
kurna daj zesz miznaleźć początek rozmowy
Azag (2:39)
a ty ciągle coś piszesz i mi ucieka
Kocur (2:39)
ale nie rozumiesz ze jest w gatumakch w reckach tylko cyberpunk
Kocur (2:40)
i jakby chcieli do każdego filmu dawac podgatunek
Kocur (2:40)
to by im się hoas zrobił
Azag (2:40)
uspoju sie bo nigdy tego nie przekelej
Kocur (2:40)
chaos
Kocur (2:40)
masz 30 sek
Azag (2:40)
w morde
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 11:02   

Dla mnie cyberpunk to np. GITS i Battle Angel Alita ;-)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 11:13   

Dla mnie do cyberpunku wystarczy niezbyt odległa przyszłość oraz wszechobecna i zaawansowana technologia, czasem wspomagane jeszcze czyms innym (w Shadowrun była chyba magia do tego, ale nie pamietam dokładnie :P).
IMO twierdzenie, że cyberpunk to tylko RPG brzmi jak stwierdzenie, że ninjutsu to tylko sztuka walki (a nie jest).

EDIT: mały link, gdzie całkiem ładnie wyjaśniono chyba wiele.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-03-2006, 12:17   

Azag... mi najbardziej pasuje angielsko-języczna wiki i jej podejście do definiowania cyberpunku, a zatem 1) wizja przyszłości (raczej nieodległej) 2) znaczna rola technologii 3) post-katastrofizm, czyli podsumowując "przyszłość jest mHHHHRoczna i techniczna".

Stąd prosty wyróżnik - jeśli w filmie mamy wizję przyszłości/rzeczywistości z super-techniką i jakimiś problemami (załamanie porządku społecznego, po-wojnie-atomowej, itp) to automatycznie przylepiam metkę "CY-BER-PUNK".

Żeby nie było wątpliwości, zgadzam się z tobą co do tego że Jabłuszko to raczej postcyberpunk, ale mamy też realia serwisu - ograniczoną listę gatunków w którą trzeba się mieścić. Jest oczywiste że pewne klasyfikacje będą czasem naciągane, a same kategorie interpretowane w sposób możliwie szeroki. Bo pominę już fakt, że wielu czytelników nie będzie się w kwestie rozróżnień "cyberpunk czy postcyberpunk" zagłębiać, zwłaszcza że również w środowiskach naukowych ten podział bywa kwestionowany, jako zbyt wąski.

Wyłazi nam tradycyjny problem naukowca, z którym wszyscy spotykamy się na studiach: pisząc właściwie dowolną pracę (nie mówię tu o Informatyce, Tilk ;D) należy tak naprawdę zaczynać od wskazania które definicje za kim się przyjmuje, bo inaczej każdy recenzent pracy naukowej przeczyta to samo, a zrozumie co innego...

Jestem przekonany że całe nieporozumienie wynikło z faktu, że Ysen pisząc recki rozumiał CP jako "nurt SF zakładający nieuchronną katastrofę w przyszłości, i rozkład przeżartego technologią społeczeństwa". Jak zresztą wiki nakazuje... i nie mam na myśli polskiej wiki, bo tu akurat artykuł jest stronniczy i o zawężającym spojrzeniu...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-03-2006, 12:21   

Nie tylko Totem. Zwracam uwagę, że realia "cały świat paskudny plus jedna, odseparowana od niego utopia" zdarzają się częściej, jak choćby w Battle Angel Alita.

Cytat:
I ja też pomine fakt, że w poście zakłądającym temat są same pytanie, nie ma żadnych ataków i do tego jest wyraźna prośba o poszerzenie moich infromacji i przekonanie mnie że nie mam racji.


Zacząłeś całą zabawę od ataku, chcąc zainicjować ostrą dyskusję w komentarzach, do tego wkrótce po tym, jak sam na takie dyskusje psioczyłeś. Jak dla mnie już to jest dowodem, że szukasz guza. Ale nieważne.
Następnie poprosiłeś o wyjaśnienie czemu moim zdaniem Appleseed pasuje pod cyberpunk, przy okazji demonstrując, że nie wiesz, co to jest cyberpunk. Jak dla mnie albo oznacza to, że udajesz laika by wywołać burzę, albo faktycznie jesteś laikiem i czepiłeś się mnie w komentarzach absolutnie bez sensu i marnujesz mi czas.
Poza tym bez przerwy obruszasz się, że wrogo reaguję na twoje posty, jednocześnie histerycznie stwierdzając, że wszyscy mają wobec Ciebie wrogie intencje. Zupełnie jakbyś chciał zauważyć, jaki to jesteś niekochany. Nie wykluczam, że masz taki styl pisania, że lekkomyślnie zaczynasz debatę bez merytorycznego zaplecza, wreszcie, że jesteś przewrażliwiony. Z drugiej jednak strony usilnie starasz się zrobić wrażenie, jakbyś miał jakiś cel w tym co robisz.

Cytat:

I dlaczego chcesz mi robić awanturę - przecież wyraźnie przeprosiłem - co mam się jeszcze ukorzyć. Chętnie to jakoś zrobię (bo uważam że zrobiłem źle), jeżeli wymaga tego twoja duma, tylko daj mi sposobność


Przybądź i złóż mi hołd lenny, z opuszczonymi chorągwiami i w otoczeniu swych wasali. Wtedy pomyślę, czy Ci wybaczyć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 13:16   

A czy waszym zdaniem "Matrix" Wachowskich (ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej części) to jest, czy nie jest cyberpunk?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 13:29   

Stary czy ty nie rozumiesz słów przepraszam i słów zrobiłem źle, nie powinienem był tego napisać - czy to jest tak trudno zakapować?? Nie możesz pojąć, masz jakieś firewalle w głowie, że ludzie czasami przyznają się do popełnionego błędu i żałują, że coś napisali - to za trudne jest dla ciebie???
Nie chciałem wywołać żadnej burzy, tylko chciałem się dowiedzieć. Dla twojej wiadomości powoli jestem przekonany co do tego że Appleseeda i Akirę można podpiać pod cyberpunka, ale to pewnie też nie dotrze do twojejgo umysłu.

Sugerujesz mi że nie wiem co to jest cyberpunk, a sam stwierdziłeś na początku, że:
Ysengrinn napisał/a:
Primo cyberpunk to NIE JEST rodzaj RPG i nie wiem skąd to wytrzasnąłeś.

Więdz ja nie wiem kto tu ma szersze braki wiedzy - skoro twierdzi się, że cyberpunk nie jest też systemem RPG. To chyba też nie może dotrzeć do ciebie, że cyberpunk to nie tylko książki. To tak jakby powiedzieć że Magic the gathering to tylko kilka książek o Gerardzie, Ursie itd. albo ,że AD&D to Tron Baala, Drizzt do Urden, Kroniki Cadrelego itp.
Nie wiem czy ty kiedykolwiek grałeś w jakieś RPG, ale do twojej wiadomości uświadom sobie to że przy stołąch z kostaki powstało na całym świecie o wiele więcej fantastycznych historii niż w drukarniach zostało wydanych.

Cóż mój styl pisania pewnie jest lekko agresywny przyznaje, cel mam owszem - głównym moim celem jest dojście do prawdy.
A ty sobie popatrz z łąski swojej za mój pierwszy post w tym temacie, post martineza, wa totema, boreka i korsarza a potem na swoje i zobacz czyj styl jest bardziej agresywny i kto tu w tym temacie kogo pierwszy zaczał atakować i kto pierwszy wykazał siębrakiem wiedzy (patrz że cyberpunk to też RPG).
Mam ci zacytować moje słowa, w których proszę o podzielenie się informacjami na ten temat czyli temat cyberpunku. Powtarzam zauważam u ciebie systematyczne złe rozumienie moich słów. To się określiłeś jako osoba kompetenta w tej dziedzinie i na wstępie pokazałeś, że masz pojęcie o temacie w jakichś 50%, a ja na wstępie napisałem że wiem niewiele, ale z chęcią dowiem się więcej. Więc do prawdy nie wiem czemu ciągle zarzucasz mi wsczyznanie awantur - skoro za te durne dwa komentarze wyraźnie już kilka razy przeprosiłem.

Dla mmnie żeby można było mówić o Cyberpunku musi być kilka elementów: cyberprzestrzeń, cybereszczepy (podstawowy i najważniejszy element), muszą być komputery i zaawansowana technologia. Do tego oczywiście zbuntowani wyrzutkowie (czyli punk) w ogromnym zepsutym mieście. Osobiście czas (czy to jest za 10 czy za 20 czy za 100 lat jest mniej ważne) I na podstawie definicji z wikiepiedi, którą przytoczył Ys. pytam po raz kolejny gdzie w Akirze są: wszeobecne cyberwszczepy (lub chociażby lekko obecne), gdzie tak jest cyberprzestrzeń z hakerami, programami, cyborgami robotami itp?
Owszem akcja dzieje się w molochu miejskim ,bohaterami są wyrzutki (dzieci, albo młodzieńcy - nie zapominajmy o tym) i jest obecne jakaś wyższa technologia.
Na takiej zasadzie można by wszystko podpisać cyberpunkiem bo ma jakieś elementy, na przykład: można by NGE podpisać cyberpunkiem bo akcja dzieje się w pryszłości, w dużym mieście, bo jest zaawansowana technologia i jest jakaś ingerencja w strukture fizyczną człowieka.
Moim zdaniem nie ma cyberpunka bez cyberwszczepów.
Dlatego też że Appleseed jest postcyberpunkiem a z tego też i cyberpunkiem już się zgodziłem i popieram słuszność umieszczenia tego gatunku pod tym filmem.

Acha Borek w cyberpunku nie ma magii tylko jest moc umysłu PSI, którą da się odpwiednio wykorzystywać. I to odziwo przemawia dla mnie na korzyść Akiry, że jest cyberpunkiem (choć to bardzo naciągnięty pomysł), ale pewnie mimo to Ys. o PSI nigdy nie słyszał. Korsarzu - owszem w moim odczuciu matrix posiada wiele elementów cyberpunku, ale chyba jednak takiej metki bym mu osobiścienie przylepił.
Chętnie też usłyszę Ys. jakimi innymi źródłami prócz wikipedii możesz się pochwalić by udowodnić mi że to jednak ty wiesz więcej o cyberpunku.


Ostatnio zmieniony przez Azag dnia 19-03-2006, 14:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 13:33   

Azag napisał/a:
boreka

Rrrrr... to się odmienia "Borka" :P.

Co do pytania Korsarza:
Matrix = przyszłość postapokaliptyczna z jednym spokojnym miejscem na Ziemi + technologia + indywidualizm = cyberpunk, jak nic ;). Fakt, intuicja podpowiada mi, że tu coś nie gra, ale cóż... równanie to równanie :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-03-2006, 13:37   

Azag, że będę złośliwa. Rodzaj a system to co innego. Rodzaj RPG to np. "dark fantasy", "bitewniak", "space opera". System to np. "Warhammer","Legenda 5 kręgów", "Neuroshima". Zdecyduj się, czy chodzi o system czy o rodzaj. (co się zresztą nie wyklucza, taka Neuroshima to cyberpunk czystej wody).

Ja zapytam inaczej - jeżeli Akira i Appleseed nie są cyberpunkiem, to do diabła CZYM?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group