FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Nałogi
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2006, 19:06   

Istniało i pewnie wciąz istnieje, chociaz szanse na pwodzenie są raczej żadne. Np. chyba niedługo po drugiej wojnie odkryto, że te "właściwe" substancje, razem z nikotyną, są wydzielane z tytoniu poniżej temperatury spalania, więc zaczęto produkować fajki z żaróweczkami mającymi tak podgrzewać tytoń, żeby wydzielał swe aromaty, ale żeby się nie żarzył. Oczywiście problemem była nieporęczność wynalazku ^^. Tak samo wprowadzono filtry azbestowe XD - no, ale wtedy jeszcze nikt nie wiedział o szkodliwości tego minerału.

Cały czas są prowadzone badania nad zdrowszymi fajkami, ale problem polega na tym, że "aromat" papierosa jest zbudowany głównie na tych substancjach, które należałoby wyeliminować :P. Może wynajdą coś, co będzie generowało substancje dające podobne wrażenia i równie tanie, ale nie wpływające niekorzystnie na organizm - ale do tego długa droga.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 10:14   

BOReK napisał/a:
ale problem polega na tym, że "aromat" papierosa jest zbudowany głównie na tych substancjach, które należałoby wyeliminować :P

A najlepiej w ogóle nie palić ;-)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-04-2006, 10:21   

Cytat:
Tak samo wprowadzono filtry azbestowe XD


Świetny pomysł, powinni wprowadzić przepisy zakazujące produkcji papierosów z innymi filtrami:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 11:14   

Najśmieszniejsze jest to, że kiedyś w USA był taki proces w sądzie, w którym koleś pozwał firmę tytoniową o to, że zrujnowała mu zdrowie i że jego matka jest chora na raka płuc (czy może już umarła na toto). Facet mówił, że on palić będzie dalej, ale to nie jego wina, że oni w to załadowali takie a nie inne rzeczy. Ponoć wygrał - miał dobrych prawników :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-04-2006, 11:22   

Azag, ale nie on jeden - tych procesow byla masa. ty myslisz ze skad te ostrzezenia na paczkach? ;)
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 11:36   

Gdyby czytali te ostrzeżenia, sprzedaż tytoniu by szybko spadła ;-)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 12:25   

Wątpie czy by spadła - niektórzy ludzie są tak głupi, że nawet jak im sie powie że to jest bardzo złe dla Ciebie to i tak to zrobią - a jak się przekonają na własnej skórze to często jest już za późno.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-04-2006, 12:33   

tp jest beztroska a nie glupota.......... "mnie to na pewno nie dotknie"
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 14:50   

Bianca napisał/a:
"mnie to na pewno nie dotknie"

Poczekamy, zobaczymy... :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 14:51   

Ostatnio większość znajomych palących twierdzi "i tak będę już mam przerypane, więc co mi szkodzi jeszcze trochę" albo "i tak będę miał raka od smogu".

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
akaryuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 22:15   

Nikomu tego nie polecam naprawde.. Ale dla mnie najlepszym sposobem na to aby nigdy wiecej nie siegnac po papierosa, lub przynajmniej nie rozpoczac nalogu byl wczesny kontakt z tym cholerstwem.. Co prawda od czasu do czasu po kilku piwkach zdarza mi sie sztachnac, ale nie umiem okreslic nawet z jakiego powodu. Smak i zapach jest po prostu ochydny, a najgorszy posmak w ustach rano dnia nastepnego...

Cytat:
"mnie to na pewno nie dotknie"

Tak mowia osoby najbradziej podatne na nalogi.. Bardziej na miejscu jest haslo "Postaram sie by to nie przejelo nade mna kontroli", bo dotknie predzej czy pozniej..

Cytat:
Gdyby czytali te ostrzeżenia, sprzedaż tytoniu by szybko spadła ;-)


Czytaja.. I sie smieja..

A jednym z najwazniejszych powodow dla ktorych w Polsce jest multum palaczy i pijakow jest korzysc z ich sprzedazy zarowno dla producentow jak i dla kasy panstwa..
Wyobrazcie sobie zeby przy tak duzym dlugu pozbyc sie okolo 10% jak nie wiecej dochodow i do tego wylozyc jeszcze duze pieniadze na zapobieganie nalogom lub ich eliminacje :]

Jednym slowem.. Cieszcie sie ze nie palicie.. I unikajcie tych palacych bo to sa slabi ludzie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 22:29   

Cytat:
Jednym slowem.. Cieszcie sie ze nie palicie.. I unikajcie tych palacych bo to sa slabi ludzie..


Z tym unikaniem to już chyba przesada. Nawet jeśli są słabi, to nie znaczy, że należy ich omijać z daleka, no chyba, że komuś zapach tak strasznie przeszkadza.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
akaryuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 22:40   

Abigail napisał/a:
Cytat:
Jednym slowem.. Cieszcie sie ze nie palicie.. I unikajcie tych palacych bo to sa slabi ludzie..


Z tym unikaniem to już chyba przesada. Nawet jeśli są słabi, to nie znaczy, że należy ich omijać z daleka, no chyba, że komuś zapach tak strasznie przeszkadza.


Tak.. troche przesadzilem, ale w moim przypadku na przyklad Nawet jezeli dziewczyna mi sie podoba a jest palaczka to stawiam krzyzyk.. Resocjalizacja.. wiem z doswiadczenia.. prawie niemozliwa.. Zapach nie do zniesienia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-04-2006, 23:04   

Oj tak. Pomijając już fakt, że ja jestem zajęta mam nadzieję na zawsze, to nigdy bym się z palaczem nie umówiła. Bleeeeh. Przypali sobie taki przed spotkaniem, a potem chciałby całować? X_x

Ja z kolei nie lubię kiedy ktoś pije. Staram się z tym walczyć, ale no po prostu nie lubię. X_x Jestem przewrażliwiona... Sama nie piję, bo mi nie smakuje, jedyny alkohol, jaki biorę do ust to amaretto z sokiem pomarańczowym w stosunku 1:8, a i to nieczęsto. Zjawisko 'picia towarzyskiego' czyli piwko przy rozmowie jakoś mi nie pasuje; uważam, że jak ktoś potrzebuje dodatkowych 'rozluźniaczy' żeby ze mną pogadać, to coś z nim jest nie tak. A już kompletnie nie trawię ludzi, którzy potrafią się upić. Jeśli ktoś do tego stopnia nad sobą nie panuje, to nie mamy o czym rozmawiać.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 23:20   

akaryuu napisał/a:
Tak.. troche przesadzilem, ale w moim przypadku na przyklad Nawet jezeli dziewczyna mi sie podoba a jest palaczka to stawiam krzyzyk.. Resocjalizacja.. wiem z doswiadczenia.. prawie niemozliwa.. Zapach nie do zniesienia..


No, w przypadku partnerów to zrozumiałe, ale z kumplem całować się nie trzeba na szczęście ;)

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group