FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Nałogi
Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2006, 13:16   

Irian Baratai napisał/a:
Zjawisko 'picia towarzyskiego' czyli piwko przy rozmowie jakoś mi nie pasuje;

Tymbardziej, że jest mase napojów, które smaują o wiele lepiej.

A zauważyliści na przykład, że rekalmy piwa - pojawiające się w TV dosyć często (a wiadomo reklamuje sir to co sie nie sprzedaje) - często pokazują na przykład grupe meżczyzn siedzących przy ogniu z piwem i wogóle wszystok jest super - przesłanie - chcesz mieć świetnych kumpli - pij z nimi piwo - sam się kiedyś nawet złapałem na takim myśleniu - nie ma to jak wpływać podświadomie na widza nie??

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2006, 13:50   

Azag napisał/a:
Tymbardziej, że jest mase napojów, które smaują o wiele lepiej.

Np. Coca Cola, Pepsi, Sprite (ja Sprite, ty pragnienie! :> ), Mountein Dew i tym podobne? :)
A z reklam piwa najlepsza jest seria "prawie jak... " Żywca (Prawie - robi wielką różnicę :} ) np. kura zlatująca z płotu i napis "prawie jak orzeł" XD. Albo stary komputer z lat 70-tych z magnetofonami szpulowymi i napis "prawie jak pecet" :D .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2006, 14:32   

Azag napisał/a:
(a wiadomo reklamuje sir to co sie nie sprzedaje)


A skąd wziąłeś tę bzdurę? O_o
Reklamy Żywca faktycznie były świetne, podobały mi się też billboardy Perły- z tymi kobietami upodobnionymi do kuflka/butelki piwa.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2006, 14:39   

No i ta reklama Stronga z bursztynem jest dobra :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-04-2006, 20:07   

Cytat:
A zauważyliści na przykład, że rekalmy piwa - pojawiające się w TV dosyć często (a wiadomo reklamuje sir to co sie nie sprzedaje) - często pokazują na przykład grupe meżczyzn siedzących przy ogniu z piwem i wogóle wszystok jest super - przesłanie - chcesz mieć świetnych kumpli - pij z nimi piwo - sam się kiedyś nawet złapałem na takim myśleniu - nie ma to jak wpływać podświadomie na widza nie??


Bo to - do pewnego stopnia - prawda. Nie pijesz - nie żyjesz (towarzysko). Większość populacji pije piwo, większość populacji w tym celu chodzi do barów, gdzie jest ono podawane. Większość populacji bawi się w ten sposób dobrze.

Jeśli nie pijesz, to nie chodzisz na imprezy, gdzie głównym elementem rozrywki jest alkohol... A jako, że jest takich całkiem sporo, to masz solidny problem.

Ja tu nie wartościuje (a w szczególności nie wartościuje na zasadzie Pijacka Większość = Beee, Abstynencka Elytha = ROKS) ale tak zwyczajnie jest. Jest to zawarte w naszej obyczajowości.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2006, 21:45   

No, jedno piwko jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a całkiem dobrze potrafi rozluźnić języki. Po dwóch już się miło gada ze wszystkimi :]. I tyle w zasadzie wystarczy.
Z drugiej strony aż nie chce mi się wierzyć, że aż tak wiele osób lubi gorzki smak piwa - ja go lubię tylko w ciepłe dni, gdy jest chłodne. Na pewno jednak nie piję go dla smaku.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-04-2006, 21:47   

Nie dla smaku? Więc jednak tylko dla "rozsupłania języka"?

Well, Cola działa na mnie tak samo (co więcą ci, co widzieli jak się efektownie na zlocie upiłam colą i Nutellą)...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-04-2006, 11:29   

Ja nie pije zbyt duzo z prostego powodu: nie cierpie uczucia bycia wstawionym. Czuje, ze zachowuje sie jak totalny kretyn, ruszam sie nieskoordynowanie i glos mi sie zmienia. Dlatego wlasnie zawsze koncze na najdalej trzecim kieliszku. Wiekszosci narodu to nie przeszkadza i Bog z nimi.

Cytat:
Jeśli nie pijesz, to nie chodzisz na imprezy, gdzie głównym elementem rozrywki jest alkohol...


Coz, wiekszosc obecnych kumpli mojego ojca (sam nie mam "materialu do badan, wiec pozyczam;p) to osobniki malo ciekawe. Podejrzewam, ze na trzezwo jedyne, o czym by sie dalo z nimi pogadac to to jak nam jest zle na tym swiecie. Natomiast jak sie napija to nie dosc, ze w trymiga znajduja temat do rozmow, to jeszcze potrafia piec razy pod rzad gadac o tym samym. Potem zaspiewac, strzelic kolejke i znowu piec razy gadac o tym samym.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 12:30   

Mai_chan napisał/a:
Well, Cola działa na mnie tak samo (co więcą ci, co widzieli jak się efektownie na zlocie upiłam colą i Nutellą)...

To można upić się Coca Colą? O_O
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2006, 12:45   

korsarz, na wlasnym przykladzie - mozna sie upic ciastkiem z brzoskwinka. wystarczy ze masz jakies odchyly z cisnieniem
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-04-2006, 13:01   

Można, można, przerabialiśmy to. Zapowietrzyłam się na dobry kwadrans, płakałam ze śmiechu pokładając się na kuchennym stole, rysowałam dziwne rzeczy i ogólnie zachowywałam się jak kretynka. Było bosko.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:30   

Abigail napisał/a:
Azag napisał/a:
(a wiadomo reklamuje sir to co sie nie sprzedaje)


A skąd wziąłeś tę bzdurę? O_o

No tak kiedyś usłyszałem - ma to dla mnie sens, bo jak coś dobrze się sprzedaje to nie trze ba tego reklamować bo szkoda na to kasy - musiałby się ktoś wypowiedzieć od marketingu ale wydaje mi się, że jednak mam racje.

A ja kiedyś jak bardzo bolał mnie żołądek to dostałem od ciotki lekarstwo domowej roboty czyli orzech włoski zatopiony w spirytusie - potem jak wracaliśy do domu samochodem to widziałem podwójne linie na środku drogi (nie w miejscach w których nie można wyprzedzać)
Mój dziadek na przykład leczy wszystko spirytusem - migdały wyleczył co był do usunięcia i wogóle... - ale dziadek nie jest żadnym nałogowcem albo coś po prostu dla niego spitytus to najlepsze lekarstwo na świecie.

A jeśli chodzi o te imprezy - to mnie właśnie wpienia bo ludzie często piją dlatego żeby się niby "odstresować" albo "wyluzować" - ja tam sobie z tym dobrze radze i bez tego i wnerwia mnie to, że taka masa ludzi na codzień tak jakby wstydzi się samych siebie (bo nie umie "zaistnieć" w społeczeństwie bez wypicia alkoholu). A najbardziej kuźwa mnie wpienia jak znajdą się jakieś barany co nie potrafią uszanować tego, że ktoś nie pije.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2006, 13:37   

Azag napisał/a:
No tak kiedyś usłyszałem - ma to dla mnie sens, bo jak coś dobrze się sprzedaje to nie trze ba tego reklamować bo szkoda na to kasy - musiałby się ktoś wypowiedzieć od marketingu ale wydaje mi się, że jednak mam racje.


no nie masz racji. swojego czasu pracowalam w sklepiku, i mialam szanse poobserwowac sprzedaz papierosow. regula brzmiala: nie sprzedaje sie to co sie nie reklamuje. gdy tylko konczyla sie emisja reklamy, sprzedaz zaczynala spadac na korzysc jakichs innych, bardziej reklamowanych gatunkow. byli tacy klienci co palili ciagle to samo, ale srednia statystyka byla wprost zalezna od reklamy.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:38   

Azag napisał/a:
potem jak wracaliśy do domu samochodem to widziałem podwójne linie na środku drogi

Ale chyba nie prowadziłeś? :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:50   

Zegarmistrz napisał/a:

Bo to - do pewnego stopnia - prawda. Nie pijesz - nie żyjesz (towarzysko). Większość populacji pije piwo, większość populacji w tym celu chodzi do barów, gdzie jest ono podawane. Większość populacji bawi się w ten sposób dobrze.

Jeśli nie pijesz, to nie chodzisz na imprezy, gdzie głównym elementem rozrywki jest alkohol... A jako, że jest takich całkiem sporo, to masz solidny problem.


Coś w tym jest- ja chodzę na imprezy i do barów od czasu do czasu, a z drugiej strony spotykam się z osobami raczej nie pijącymi, ale to są dwie różne grupy. Piszę "raczej" bo chyba znam tylko jedną osobę, która nie pije w ogóle z zasady.

Azag napisał/a:
No tak kiedyś usłyszałem - ma to dla mnie sens, bo jak coś dobrze się sprzedaje to nie trze ba tego reklamować bo szkoda na to kasy - musiałby się ktoś wypowiedzieć od marketingu ale wydaje mi się, że jednak mam racje.


Reklama służy między innymi najpierw powiadomieniu o istnieniu produktu, a potem ciągle o tym przypomina- nie w chwilach desperacji, gdy się nie sprzedaje, tylko właśnie po to, by sprzedaż utrzymać. Poza tym kwestia wyrobienia wizerunku marce- też ważna sprawa. Nie powiesz chyba, że takie np. usługi telefonii komórkowej się nie sprzedają? Albo wspomniane piwo chociażby? Tyskie ma sporo reklam i z tego co wyczytałam ostatnio (w Przekroju, a może GW... nie pamiętam) było najlepiej sprzedającym się piwem ostatniego roku. Nie, na reklamę, zwłaszcza dobrą, kasy nie szkoda :)

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group