FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Polska i jej odchyły czyli prawo i zmiany ustrojowe
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-04-2006, 17:28   

True, true... Moja matka pracuje w banku i wyciąga na oko średnio tak 10-12h na dobę. Średnio, bo 36-godzinny dzień pracy również jej sie zdarzał (idzie rano, wraca normalnie - tyle, że następnego dnia). W tej chwili nie płacą jej za nadgodziny, teoretycznie może sobie nadwyżkę odebrać jako dni wolne. Tylko, że wtedy nie wyrobi sie z robotą, która po prostu musi być zrobiona i kropka - do tego powinno być więcej ludzi, ale bank oszczędza. Owszem, zarabia sporo, ale jak się to podzieli na pięcioosobową rodzinę...

Z czego wynika, że osoby z kwalifikacjami TEŻ harują i to nie jst tak, że jak pójdziesz pracować do hipermarketu, to się napracujesz za damo, a jak nie, to będzie lekko, łatwo i przyjemnie za grube pieniądze. To tak nie działa - nie masz kwalifikacji, harujesz i dostajesz niedużo. Masz - harujesz i dostajesz więcej. Ja nie wykluczam, że są osoby, które potrafią się tak zakręcić, że zarobią dużo bez wysiłku, a są i takie, które sie po prostu nakradną, ale podejrzewam, że to jednak margines.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:08   

No to trzeba by coś z tym zrobić nie :)?
Mimo wszystko fajnie jest wyjechać za granice - :) - nie masz kwalfikacji, harujesz i dostajesz dużo :) - byle nie u tych pierniczonych Pakistańców...

EDIT: A co do studiów - to ja się tam nauczyłem jednego: Jak się uczyć i co robić by osiągnąć cel - wystarczy... :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2006, 13:22   

Azag, nie. juz byli tacy co chcieli robic tak zeby wszystkim bylo dobrze i wedlug potrzeb. chyba podziekuje za 2 podejscie
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:35   

No to co może wogóle weźmy jedźmy na Wiejską i rozwalmy całą tą bude w piździel - na pewno będzie nam wszystkim lepiej????

Ja mam dobrą prace, sama sobie na nią zasłużyłam a inni jak nie umieją i są do d... to niech zdechną.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:56   

Cytat:
Ja mam dobrą prace, sama sobie na nią zasłużyłam a inni jak nie umieją i są do d... to niech zdechną.


Gdyby to było napisane na serio, to powiedziałabym- właśnie tak! Może nie żeby zdechli, ale na pewno logiczne jest, że na więcej niż zupełnie podstawowe utrzymanie państwo dawać im nie powinno. Dostęp do nauki w końcu jest, nawet takie kursy dla bezrobotnych, nawet miałam przyjemność wątpliwą takie prowadzić, z angielskiego konkretnie, i co? Ludzi zgłosiło się nawet sporo, ale chyba mieli nadzieję, że nauczę się tego wszystkiego za nich, bo sami NIC nie robili! Siedzieli tylko jak tłoki, jeżeli już raczyli przyjść. Jeden pan przez cały rok nie nauczył się odmiany "mieć" i "być". Jak coś jest za darmo, to ludzie tego nie szanują.

[edit]
Było też na szczęście parę osób przykładających się, do tego chodzili też na jakieś inne szkolenia, i co? Znaleźli pracę.
[/edit]

A już to, że jakaś rodzinka narobi sobie bachorów dobrze wiedząc, że ich nie stać na to, a potem się czegoś DOMAGA, wpienia mnie wyjątkowo. Szkoda, że za tą głupotę muszą płacić właśnie dzieci, które potem zresztą zwykle powielają patologię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 14:06   

Bo właśnie cały sęk w tym, że nie dbamy o młode pokolenie - nauczyciele wychowawcy chcą być "na topie" i się "wyluzowywują". I jest też wiele innych powodów - ale nie dbamy o młode pokolenie i koniec. Pisałem to już ludziom brakuje ideałów, autorytetów, celów, wzorów.

Skrajny przykład: Hitler Jugend - jedna z najlepszych i najbardziej przydatnych w społeczeństwie III Rzeszy grupa ludzi - ale państwo tak nimi pokierowało by dla tego społeczeństwa byli przydatni - i prosze nie łapać mnie za przykład bo to jak powiedziałem jest skrajność - oczywiście Hitler Jugend dobre nie było ale chodzi mi o motyw.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2006, 14:09   

Cytat:
Ja mam dobrą prace, sama sobie na nią zasłużyłam a inni jak nie umieją i są do d... to niech zdechną.

poczytaj sobie to co pisalm wyzej - jestem jak najbardziej za pomaganiem, ale pomaganiem komus kto chce sobie pomoc sam a nie wyrzucanie pieniedzy w bloto pomagajac krolikom ktore tylko i umieja co plodzic nastepnych bezrobotnych
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 14:14   

No to powodzenia w selekcji.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2006, 14:23   

Azag, a selekcja jest trywialna - wystarczy zamist tych wszystkich kursow, zasilkow itp zrobic porzadne biblioteki z salami komputerowymi i samouczkami. ci co chca przyjda i naucza sie korzystac. a reszta niech haruje za te swoje 600zl i nie narzeka.
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2006, 03:47   

No właśnie sęk w tym, że nie wystarczy bo w tym kraju jak ktoś da kase na komputery jakimś urzędnikom z gminy to oni "zrobią przetarg" i potem się okaże, że ministerstwo dało na Pentium IV, a w bibliotece są Semprony więc zbudowanie takiej biblioteki wcale nie jest proste, a poza tym ci co naprawde chcą się doedukowywać to to robią - bo na przykład technika i studia wieczorowe i zaoczne są bardzo popularne nieprawdaż? Poza tym tych kursów i zasiłków też chyba nie ma tak bardzo dużo.
I wnerwia mnie jeszcze jedno - człowiek robi całe życie i płaci na ten [Cut] ZUS - a potem dostanie emeryture za którą nie można się nie pracując utrzymać. I jeszcze jedno żeby dostać emeryturę (mężczyźni) trzeba mieć czasami 65 lat, a przeciętny mężczyzna w tym kraju dożywa 63 - czy ktoś może mi to wytłumaczyć bo ja z tego nic nie rozumiem. Czy tym ludziom też się nie należy za całe życie harówy???
I czemu kuźwa w tym kraju nie ma normalnych polityków i za każdym razem jak widzę sprawozdanie z sejmu to trafi się jakiś debil po solarium, albo kuźwa inny zryp w okularach - no jak w morde strzelił i na tych ludzi ktoś poszedł i kuźwa skreślił krzyżyk na liście - no ni cholery nie mogę tego pojąć.
Albo kuźwa kupili se 12 samohodów osobowych do kontroli budowy 14,6 km/h - i taki kuźwa człowiek ma czelność poruszać się w społeczeństwie i nic mu nie może nic zrobić bo jedni drugim kryją cztery litery.
Albo ja pitole z silosa zginęło 100 tys ton zboża - kuźwa było i nagle okazuje się, że nie ma??
I czemu nauczyciel geografii był ministrem finansów??? - to ja mógłbym [Cut] zostać ordynatorem szpitala.
I dlaczego człowiek z wyrokiem sądowym od 5 lat grzeje cztery litery w parlamencie?
Czy ktoś mi może to wytłumaczyć - bo ja naprawde z tego nic nie rozumiem??
I czemu na drodze z Zawiercia do Dąbrowy Górniczej, która została zbudowana 3 lata temu jedzie się jak jeepem po poligonie??
Czemu trzeba rozebrać most za 70 tys PLN dlatego, ze mieli dać 15 cm asfaltu, a dali 7cm???

Sugeruję zwrócenie wiekszej uwagi na słownictwo, Słonko... Inaczej moge sie zdenerwować.

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-04-2006, 08:33   

bardzo prosto. jak przychodzi do wladzy kolejna ekipa, to ona zaczyna wyliczac komu i co sie nalezy, i tlumaczy ze jak dojdzie do wladzy to wszystkim bedzie lepiej, bo to inni kradna a ona zabierze pieniadze. w tym momencie panowie i panie ktorzy sa przekonani ze im sie nalezy i sa okradani na taka ekipe glosuja. ekipa probuje im cos dac, zeby jej od razu nie zdjeli, i to cos bierze z kieszeni tych co pracuja. ci co pracuja w pewnym momencie zaczynaja miec dosc i ida gdzie indziej, i produkcji jako takiej zostaje jeszcze mniej.

co do zusu - znowu, o ile pamietam belka chyba mial koncept rewaloryzacji rent, co by sprawdzic ktore zostaly wyludzone. niezadowolenie spoleczne bylo tak wielkie ze pomysl upadl - no bo w koncu renty sie naleza.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2006, 12:38   

azag, cos dla ciebie:

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,68746,3301877.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group