FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-02-2010, 16:55   

Szykują się zmiany na uczelniach wyższych.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 01-02-2010, 17:04   

O, czytałam o tym w poprzednim "Wproście", nawet to samo ujęcie było...

A reformy zapowiadają się obiecująco, nie mam specjalnych sprzeciwów. Tylko pytanie czy te reformy pójdą w obróbkę, czy będą się kurzyły w urzędach. No bo jak to jest? Cuda nie czyny? A jeszcze niektóre z nich mają zależeć od naszego wzrostu gospodarczego (co nie jest zaskakujące). Oj czarno to widzę.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2010, 11:34   

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7518888,Niedzwiedz_na_lyzwach_zabil_jedna_osobe__druga_ciezko.html chciałem z początku to dać do humoru, ale jednak nie wypada...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-02-2010, 12:03   

Keii napisał/a:
Szykują się zmiany na uczelniach wyższych.

Szkoda, że z likwidacji habilitacji się wycofano. Nie miałbym też nic przeciw temu, by tytuł profesorski był tytułem zależnym od uczelni. Ale cóż, na dobrze, że i tak w tym skansenie coś drgnęło.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-02-2010, 12:04   

Cytat:
Na nowej płycie Sabaton, zatytułowanej "Coat of Arms" znajdzie się m.in. utwór poświęcony Polakom, a ponadto zespół przyjedzie do Polski nagrać tu profesjonalne video - podała "Przyjaciółka" (zwana przez niektórych "Metal Hammerem").


Dziwisz się? Dostali szabelkę, obsypano ich zaszczytami i honorami. Teraz na każdej płycie będzie piosenka o Polsce. Dziwię się, że następna płyta cała nie będzie poświęcona polskiemu wojsku po czymś takim.

W internecie można bluzgać - twierdzi sąd. No! Nareszcie tępe (cenzura), jak zwykł mawiać Kapitan Bomba.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-02-2010, 12:21   

Zegarmistrz napisał/a:
Cytat:
Na nowej płycie Sabaton, zatytułowanej "Coat of Arms" znajdzie się m.in. utwór poświęcony Polakom, a ponadto zespół przyjedzie do Polski nagrać tu profesjonalne video - podała "Przyjaciółka" (zwana przez niektórych "Metal Hammerem").


Dziwisz się? Dostali szabelkę, obsypano ich zaszczytami i honorami. Teraz na każdej płycie będzie piosenka o Polsce. Dziwię się, że następna płyta cała nie będzie poświęcona polskiemu wojsku po czymś takim.

Nie wydaje mi się. Wiem z pewnych źródeł, że po np. kawałku "Conterstrike" zdobyli sporą popularność w Izraelu. Na ich miejscu raczej nagrałbym teraz jakiś kawałek o Czechach, Rumunach, Włochach czy innej tego typu nacji - ale nie zapominając o innych krajach. Dzięki temu wszędzie są równe szanse na sukces. A jedna piosenka dla Polaków wystarczy.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-02-2010, 13:22   

Nie wszystkie narody są tak patryjotyczno - militarystycznie nastawione, jak Izrael czy Polska. Podejrzewam, że gdyby napisać piosenkę o sukcesach włochów lub francuzów, to nie wywołałaby takie oddźwięku, jak ta o Polakach. Po prostu: mało kto w tych krajach przejąłby się faktem, że coś takiego miało miejsce. Natomiast kraje z silną, militarną tradycją, jak np. Wielka Brytania, USA czy Rosja ma swoich lokalnych piewców wojska i nie potrzebuje zagranicznych.

Co do popularności w Izraelu: ja na miejscu Sabatonu bym się w to nie bawił. Izrael jest kontrowersyjnym państwem. Kontrowersje owszem, pomagają i nie zawsze należy się ich obawiać, ale tylko na krótką metę. My natomiast jesteśmy państwem o znacznie neutralniejszym wizerunku. Powiem więcej: nasza opinia wsiowych głupków akurat w tym wypadku może pomóc wykręcić się sianem. Czym innym jest łatka "Sabaton: faszystowsko - militarystyczny zespół wielbiący morderców palestyńskich dzieci", a czym innym "Sabaton: faszystowsko - militarystyczny zespół wielbiący wsiowych głupków". To ostatnie jest takim lapsusem, że tylko ośmiesza mówiącego.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-02-2010, 18:26   

Cóż, mało patriotycznie powiem, że nie miałbym nic przeciwko piosence o walkach Korpusu Czechosłowackiego z bolszewikami - mogłaby być epicka.
Cytat:

Nie wszystkie narody są tak patryjotyczno - militarystycznie nastawione, jak Izrael czy Polska.

Masz rację, choć patrzysz na to ze złej strony. Sęk w tym, że jeżeli próbuje się sprzedać metalową piosenkę o czynach wojennych jakiegoś narodu, to wypadałoby, żeby był on medialny - a takie są właśnie narody "patryjotyczno-militarystycznie nastawione". Potrząsanie szabelką, lansjery bohatery, do krwi ostatniej, te sprawy. A akurat opinię skończonych psychopatów mamy wyrobioną, zwłaszcza wśród targetu Sabatona - nie śpiewają przecież dla powszechnej publiki, ale geeków historycznych i innych świrów.

Cytat:
Podejrzewam, że gdyby napisać piosenkę o sukcesach włochów lub francuzów, to nie wywołałaby takie oddźwięku, jak ta o Polakach.


Podejrzewam, że może nie Francuzi, ale Włosi mieliby pełne prawo uznać, że robią sobie z nich jaja. Tym bardziej, że jedyne co mi przychodzi do głowy to zwycięstwo nad Etiopią - już pal licho, że kontrowersyjne, bo za Mussoliniego.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2010, 21:27   

Jeżeli ktoś chciałby sobie porównać wymiary różnych obiektów znanych człowiekowi, to zapraszam tu
Długo się ładuje, ale naprawdę warto.

Przez przypadek znalazłem też coś wyjątkowego...

Полюшко-поле w języku... A, sami zobaczcie...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-02-2010, 21:42   

Genialny filmik, rispekt dla autora.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2010, 21:46   

O tak, widziałem, zacnie młóci mózg do reszty. Zwłaszcza, gdy się go zapętli...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-02-2010, 18:25   

http://cyberboard.brainiac.com/ - to program, dzięki któremu można grać w planszówki na komputerze, także w systemie play-by-mail. Rzecz o tyle fajna, że umożliwia dostęp do całej masy starych gier, które wydano wieki temu, jak choćby te, znane być może starszym forumowiczom, oryginalnie wydane przez Simulations Publishing, a w Polsce spiracone przez Encore - "Odkrywcy nowych światów", "W Imieniu Ziemi", "Wojna o Pierścień", "Gwiezdny Kupiec" i wiele, wiele innych. Archiwa gier dostępnych na to są olbrzymie, a jeśli ktoś lubi klasyczne planszówki, to zabawka w sam raz dla niego.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-02-2010, 11:49   

Wiecznie żywy Lenin wylądował na Plutonie?
Powrót do góry
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-02-2010, 18:37   

Kto miał w łapach dzisiejszą "Wyborczą" to pewnie miał okazję widzieć, nieco bardziej rozpisany, ale mniej więcej taki sam artykuł. A w związku z tym, że jest piątek, Dzień Kina i Filmów, to już ostrze zęby. Jestem ciekawa czy to rzeczywiście tak działa...

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-02-2010, 15:15   

Kolejna udana pułapka w wykonaniu znanego w całym Internecie misia.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 71 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group