FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2012, 20:09   

Cytat:
Chyba głównie czerwono

Przepraszam, to nie jest kolor? Bo ja z grafiki jestem gorszy niż tłuk do mięsa. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-03-2012, 21:45   

Sekcja nosorożca na wydziale weterynarii we Wrocławiu

"Po raz pierwszy studenci weterynarii na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym mieli okazję uczestniczyć w sekcji 2,5-tonowego nosorożca. Sekcja tego egzotycznego okazu o tych rozmiarach nie zdarza się często, zarówno w Polsce jak i na świecie."

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 17-03-2012, 09:42   

Oh, so coool *___* Mogłaś w tym uczestniczyć?

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 17-03-2012, 11:05   

Mogłam patrzeć. Sekcję robili studenci 3. roku, którzy akurat mieli anatomię patologiczną. Ale potem na prosektorium mogłam sobie pooglądać i pomacać wyizolowane już narządy. Bo sama sekcja była na parkingu przed prosektorium. Niestety, nasz dźwig uczelniany nie jest przystosowany do takich ciężarów (uniesie tak do tony, a nosorożec miał 2,5).

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 17-03-2012, 12:55   

Steki były?

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2012, 22:25   

Co nieco o naszych nowych super stadionach.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2012, 08:36   

Mnie bardziej ciekawiło jak to PZPN powiedział, że to oni muszą wydać zgodę na to by odbyła się impreza, na stadionie czego to było... Chyba we Wrocławiu.

Co do jakości piłki nożnej, to problem polega na tym, że Polska jest krajem tranzytowym dla dobrych piłkarzy. Pamiętam jak było z Lechem Poznań kiedy tryumfował. Na następny sezon sprzedał tych najlepszych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-03-2012, 09:43   

Urawa napisał/a:
Co nieco o naszych nowych super stadionach.

Aha, niezależna i jej cudowne wywody.

Cytat:
Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że nowe obiekty zostały wybudowane za publiczną kasę. – I do tego są solidnie przepłacone. W Charkowie można było postawić nowiutki stadion za 1/3 tego co u nas. Nie wiem, na co poszła ta kasa? Na złote kible w strefie VIP? Pytałem o to premiera Tuska. Oczywiście nie doczekałem się odpowiedzi – piekli się Tomaszewski. – Wcale się nie zdziwię, jak za jakiś czas tymi inwestycjami zainteresuje się prokuratura – ostrzega Iwan.

W Charkowie zmodernizowano stary, istniejący obiekt. Poza trybunami i boiskiem w zasadzie nie ma tam nic, w przeciwieństwie do naszych stadionów, gdzie zadbano o szerokie strefy komercyjne, aby stadiony mogły zarabiać poza meczami.
Taki Stadion Narodowy ma już wynajętą całą powierzchnię biurową (8tys m2), w business klubie i fan klubie już odbywają się komercyjne imprezy, grafik imprez pozasportowych jest niemalże z każdym tygodniem pełniejszy.
A złote kible to zamontowano na stadionach ukraińskich. Pomijając obiekty w Charkowie i Doniecku, gdzie kasę na budowę/modernizację wyłożyli lokalni oligarchowie, to stadion w Lwowie, obiekt podobny do stadionu Legii Warszawa (a w zasadzie biedniejszy o parking i powierzchnie komercyjne) kosztował ponad dwukrotnie więcej (2mld 288mln UAH - 952mln PLN, koszt stadionu Legii to 370mln PLN. Koszt stadionu w Krakowie, też 30tys miejsc, przez burdel inwestycyjny i głupotę miasta, faktycznie mocno przepłaconego - 550mln). Stadion Olimpijki w Kijowie, który został jedynie zmordernizowany (1 nowa trybuna, zadaszenie całości i budowa zaplecza dla kibiców pod 3 starymi, brak jakichkolwiek powierzchni komercyjnych, zamykanego dachu, kosztował 4,5mld UAH, prawie 1,9mld PLN. Tyle, ile kosztowało zbudowanie Stadionu Narodowego od podstaw).
50tys stadion w Doniecku, bez zamykanego dachu, parkingu pod murawą, kosztował bagatela 500mln $ i to bez wyposażenia. Koszt niewiele niższy od Stadionu Narodowego. Niektóre źródła podają nawet, że całkowity koszt przekroczył 700mln $, ale jako że jest to inwestycja prywatna, pewności mieć nie można co do końcowego kosztu. I to na taniej Ukrainie, gdzie koszty budowy są znacznie niższe niż u nas.


Sponsorowanie stadionów w zakresie naming rights przez dochodowe spółki z udziałem Skarbu Państwa nie jest niczym niezwykłym w skali Europejskiej, czy światowej. W wypadku stadionu Legii Warszawa nazwę wykupiło Pepsi, podmiot całkowicie prywatny.
Nie widzę też nic złego w tym, że na stadionach będą odbywać się koncerty - już od początku planowania budów było wiadomo, że obiekty w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu nie mają szans zapełnić się na mecze ligowe, więc planowano inne źródła finansowania. W wypadku SN od razu założono, że piłka nożna nie będzie źródłem dochodów, więc zdecydowano się na budowę ogromnych powierzchni komercyjnych, murawę panelową wywożoną poza obiekt, tak, aby stadion zarabiał dzięki wynajmowi powierzchni i imprezom pozasportowym. W zasadzie już ma zapewnione utrzymanie, a po podpisaniu umowy z PZU i uruchomieniu centrum konferencyjnego wraz z restauracjami i organizacją imprez, będzie w zasadzie zarabiał. Nie zwróci się pewnie nigdy, ale dokładać też raczej nie będziemy.

Nie wiem też jaki jest sens w robieniu wywiadów z "ekspertami" typu Tomaszewski czy Iwan. Może to byli i piłkarze, ale na budownictwie i zarządzaniu obiektami sportowymi znają się jak, za przeproszeniem, świnie na pieprzu. Krzyczenie o prokuraturze, aferach, gdy nawet nie zainteresowali się projektami obiektów i modelami biznesowymi.

Oczywiście żeby stadiony były rentowne, potrzebują mądrego zarządzania - czy kluby sobie z tym poradzą, nie wiadomo. Jednakowoż w trakcie projektowania i budowania pomyślano o tym, aby obiekty miały realną szansę przynoszenia dodatnich wyników finansowych. Jak pokazuje przykład Legii Warszawa, da się.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-03-2012, 12:26   

Pisze komisarz do pisarza...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2012, 15:35   

Zemsta Raczka

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-03-2012, 22:21   

Fragment wywiadu rzeki z ks. Isakowiczem-Zaleskim - rozbraja mnie szczerość i otwartość z jaką mówi o sprawach, które księża zazwyczaj zamiatają pod dywan. Książkę chyba kupię - Terlikowskiego nie trawię żywcem, ichnie środowisko mnie dobija, ale akurat Isakowicza-Zalewskiego cenię, nawet jeśli w niewielu kwestiach podzielam jego poglądy, to nie sposób mu odmówić przenikliwości i potężnej odwagi cywilnej. Zresztą, cytat:

Cytat:
Ma Ksiądz świadomość, że to odwołanie się do księdza Tischnera to dla wielu Księdza wielbicieli może być szok. Prawicowy, silnie zaangażowany po stronie PiS ksiądz powołuje się, wyjaśniając swoje decyzje, na nauczanie kapłana, który był w komitetach poparcia Kongresu Liberalno-Demokratycznego i stał się synonimem „zgniłego liberalizmu” katolickiego.

Moja sytuacja polega na tym, że znam wielu ludzi, teraz często stojących po różnych stronach sporu, jeszcze z czasów opozycji. Z wieloma się przyjaźnię. Gdy zaczęli się oni dzielić po 1989 roku, zawsze znałem więcej osób z Unii Demokratycznej czy Unii Wolności, niż z prawej strony. Z Porozumienia Centrum nie znałem nikogo. W 2005 roku byłem za PO-PiS-em i „dobiciem komuny osikowym kołkiem”, i jest dla mnie nadal trudne do zrozumienia, że te środowiska tak głęboko się rozeszły i wzajemnie się atakują. Świetnie w tej sprawie rozumiałem się ze świętej pamięci doktorem Januszem Kochanowskim.


Odnoszę wrażenie, że przerasta swoich obecnych "towarzyszy podróży" o przynajmniej rząd wielkości.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2012, 10:24   

Będzie sprawa o nazwanie hindusa murzynem.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-04-2012, 16:12   

Trollowanie w Arizonie będzie nielegalne.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-04-2012, 16:31   

Cytat:
with intent to terrify, intimidate, threaten, harass, annoy or offend

Naprawdę godne obrony motywy działania. _^_

Ale cóż, ja nigdy nie rozumiałem tego wyznawanego przez niektórych dogmatu, że w internecie powinno być wolno więcej, niż poza nim. Czym się różni zbluzganie kogoś na ulicy od zbluzgania kogoś na publicznym forum?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-04-2012, 18:32   

Morg, ale za zbluzganie na ulicy jak i w Internecie można założyć sprawę z powództwa cywilnego (dobrze piszę?). Po co więcej?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 153 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group