FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 220, 221, 222 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 18:51   

Filma o Polsce i jej symbolach narodowych dla dzieciaków. Rzecz mocno podejrzana, raz, że chłopiec mówi głosem kobiety (czyżby ten złowrogi dżender?), dwa, posługuje się magią (Harry Potter?). To że ma mocno głupi wyraz twarzy, to inna sprawa...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 19:00   

Moshi i nie tylko - mnie zastanawia jeszcze jeden szczegół, ale tutaj chciałbym wypowiedź kogoś, kto temat zna, najlepiej więc mieszkańca Krakowa. Czy nie jest przypadkiem tak, że od paru lat na Zakrzówku właśnie co roku odbywa się ogólna impreza zwana ogniskiem kwietniowym? Bo wśród wielu informacji na ten temat widzę wskazówki, jakoby to była dokładnie ta sama impreza, aczkolwiek do bezpośredniego stwierdzenia tego faktu jeszcze się nie dokopałem. A wychodzi mi na razie na to, że takie kwietniowe ognisko w tym roku przybrano na sile i nagle znaleziono winnego w internetach.

And now for something completely different - nie żebym jakoś bardzo lubił Kościół, bo ogólnie mam uprzedzenia do organizacji zwłaszcza religijnych, ale to to już gruuuuba przesada...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 19:51   

Cytat:
Filma o Polsce i jej symbolach narodowych dla dzieciaków.

uuu.. JA CHCE JESZCZE RAZ (całkiem fajne)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-11-2013, 19:55   

K.R napisał/a:
nie rozumiem dlaczego ta prokurator wyrażała sie danej sprawie w tonie możliwości wsadzenia jej na 8 lat , żeby sprawa brzmiała groźniej niż faktycznie jest ?

Pewnie dziennikarz zapytał o ustawowe zagrożenie. Media lubią epatować górną granicą kary.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-11-2013, 10:43   

Przede wszystkim laska sama stwierdza, że 20 tys. osób "kliknęło" jej wydarzenie, zatem sama storpedowała tłumaczenie, że nie mogła tego przewidzieć.

BOReK napisał/a:
And now for something completely different - nie żebym jakoś bardzo lubił Kościół, bo ogólnie mam uprzedzenia do organizacji zwłaszcza religijnych, ale to to już gruuuuba przesada...


Trzeba brać poprawkę na to, że Skandynawowie są ludźmi tylko dla celów statystycznych i nie ma sensu przykładać do nich normalnej miarki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-11-2013, 11:42   

BOReK napisał/a:
Czy nie jest przypadkiem tak, że od paru lat na Zakrzówku właśnie co roku odbywa się ogólna impreza zwana ogniskiem kwietniowym?

Borze, problem w tym że w wydarzeniach z 2012 i 2011 na fejsie ta pani też figuruje jako organizatorka...

Plus mają jej podpisy na umowach o wynajem sprzętu, więc linia obrony że "nic nie organizowałam, tak tylko mi się klikło" leży.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 11:54   

JJ napisał/a:
Borze, problem w tym że w wydarzeniach z 2012 i 2011

Napisałem "od paru lat", nie "od pary lat". Nadal nie wyjaśniłeś moich wątpliwości.

Co do wynajmu sprzętu - nie wiadomo ani jaki konkretnie to był sprzęt, ani od kiedy to na imprezę w domu nie mogę skądś wypożyczyć dobrych kolumn...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 12:00   

Model do sklejania japońskiego śmigłowcowca "Hyuga". A teraz spójrzcie, w jakiej operacji ów okręt uczestniczy (prawy, górny róg pudełka) i co tam w tle idzie na dno... (dla wyjaśnienia, to jest to). Model wypuściła, a jakże, japońska firma Aoshima.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-11-2013, 12:03   

BOReK napisał/a:
od kiedy to na imprezę w domu nie mogę skądś wypożyczyć dobrych kolumn...

Od momentu, w którym spodziewasz się 1000+ gości.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-11-2013, 12:05   

Urawa napisał/a:
A teraz spójrzcie, w jakiej operacji ów okręt uczestniczy (prawy, górny róg pudełka) i co tam w tle idzie na dno...


Się wydawca pospieszył...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-11-2013, 12:22   

Nowozelandzkie linie lotnicze znowu się promują :D.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-11-2013, 12:24   

Ysengrinn napisał/a:


Się wydawca pospieszył...

Może nie?
Może Liaoning dawno poszedł na dno (przy pierwszej próbie oceanicznej?), tylko Chińczycy się nie przyznają, a na obrazku jest wizualizacja japońskiej akcji ratunkowej ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 13:31   

JJ napisał/a:
Od momentu, w którym spodziewasz się 1000+ gości.

W domu? Że niby jak mam odpowiednio duży, prywatny dom, to jak zaproszę powyżej 1000 gości to muszę to zgłosić jako imprezę masową? Tak, dokładnie, ja się pytam kiedy nie wolno mi zamówić sprzętu nagłaśniającego na prywatną imprezę, choćbym nawet zamówił na mieście billboard z informacją o niej i o tym, że zapraszam tylko moich znajomych (których mam np. 5000).
Poza tym dziękuję za odpowiedź na moje pytanie, która nie padła (ach, ta wiedza w innych aspektach), a którą znalazłem sobie sam: te imprezy były od przynajmniej 2009 roku, wtedy ta panienka podjęła taką pierwszą akcję.

Poza tym nadal - w latach 2011 i 2012 jakoś problemu z tą imprezą nie było, nawet jeśli ta sama dziewczyna jest na fejsie jako organizatorka. Przypomnę, że w poprzednich latach demolowano samochody i policja posadziła bezpośrednich sprawców. A liczebność w roku 2012 była zbliżona, też więcej niż paręnaście tysięcy ludzi.
Czyżby to temu, że w tych poprzednich autorki (bo były dwie) wyraźnie podały, że każdy organizuje się sam i sam bierze za siebie odpowiedzialność? A w tegorocznej edycji tylko nawiązały do poprzedniej logiki wydarzenia, nie mówiąc wprost co i jak? A może temu, że (co już wcześniej wspomniałem) łatwiej naskoczyć na jedna osobę podaną niemal na tacy, niż poszukać faktycznych winowajców?

Zarzuty są mooooocno naciągane i cała sprawa to nadal szukanie kozła ofiarnego, czyli kpina z prawa w świetle prawa.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 14:09   

Cytat:
Że niby jak mam odpowiednio duży, prywatny dom, to jak zaproszę powyżej 1000 gości to muszę to zgłosić jako imprezę masową?

Oczywiście. Dlatego właśnie na konwentach mangowych wprowadzono limity dotyczące ilości uczestników, bo jeśli konwent ma mieć ca. 1000, to lepiej wprowadzić granicę typu 800. Konwenty, gdzie zakłada się obecność powyżej 1000 są zawsze zgłaszane jako imprezy masowe.

Owszem, w przeszłości zdarzało się, że robiono coś takiego i nie kłopotano sobie głowy zgłaszaniem, ale to była wyłącznie kwestia szczęścia. Dziś na coś takiego nikt woli nie liczyć, z powodów podanych wyżej. Dziewczyna jechała na zasadzie raz się udało, drugi raz się udało, to i trzeci się. A póty dzban wiadro nosi...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-11-2013, 14:19   

BOReK napisał/a:
Tak, dokładnie, ja się pytam kiedy nie wolno mi zamówić sprzętu nagłaśniającego na prywatną imprezę, choćbym nawet zamówił na mieście billboard z informacją o niej i o tym, że zapraszam tylko moich znajomych (których mam np. 5000).

Kiedy masz zamiar wmawiać sądowi że nie jesteś organizatorem i nie chcesz dostarczać materiału dowodowego który temu przeczy. Z domówką byłoby to trochę trudniejsze, bo musisz wytłumaczyć jeszcze jak ludzie sami wpuścili się do domu.

Co do dalszego ciągu posta - lol. Skoro prawa nie wyegzekwowano raz, to za drugim razem też nie należy. Nie, to tak nie działa.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 221 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 220, 221, 222 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group