FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-04-2014, 14:46   

BOReK napisał/a:
W drugiej kolejności - jak chcesz to wprowadzić w starszych pojazdach? Zakazać ich używania? Wymusić montaż odpowiedniego sprzętu?
Kiedy pierwszy raz zaproponowano, by w każdym sklepiku była kasa fiskalna, wszyscy mówili dokładnie to samo. A jednak... Na samochody jest łatwy sposób, w końcu co roku musisz iść robić przegląd. Zaręczam ci, że rozwiązania się znajdą, wystarczy tylko ustawić proste kryterium, że pojazd ma być niezdolny do przekroczenia zadanej prędkości bez ingerencji w technologię. Chińczycy zrobią pakiety do każdego możliwego pojazdu.
BOReK napisał/a:
Tak czy owak potrzebny jest czynnik ludzki
Oczywiście masz rację. Tyle że problem jest doraźny a wychodowanie lepszych, odpowiedzialniejszych ludzi pewnie TROCHĘ potrwa. Gdyby to było tak proste, jak przedstawiasz, nie potrzebowalibyśmy kodeksu karnego który zakazuje kradzieży, bo racjonalnie myślący człowiek nigdy niczego nie ukradnie - a jednak, taki kodeks mamy.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2014, 16:40   

wa-totem napisał/a:
kasa fiskalna

... jest bardzo nietrafionym porównaniem. Kasę fiskalną w sklepie stawiasz na ladzie, podłączasz zasilanie i czasem sieć. Mam wrażenie, że każdą elektronikę instalowaną w samochodzie traktujesz jak radio - gdzieś umieścić, podpiąć prąd i działa. To teraz poszperaj sobie w manualach do swojego samochodu, bo ile wiem to nie masz tempomatu i nigdy go nie miałeś, i zobacz jak wyglądałaby jego instalacja. Z góry Cię zapewnię, że instalacja dowolnych ograniczników zdolnych do zmiany ustawień na żądanie zewnętrznego urządzenia infrastruktury drogowej to bardzo podobna zabawa, a może nawet bardziej skomplikowana. Oczywiście jest możliwa, w końcu wysłaliśmy ludzi na inny glob w tym systemie, tylko kto ma na to niby wysupłać pieniądze? E, o co ja pytam...

wa-totem napisał/a:
Chińczycy zrobią pakiety do każdego możliwego pojazdu.

W świetle powyższego - i śmieszno, i straszno...

wa-totem napisał/a:
Tyle że problem jest doraźny a wychodowanie lepszych, odpowiedzialniejszych ludzi pewnie TROCHĘ potrwa.

Dokładnie ten sam kłopot dotyczy obsługi (serwisowej albo "polowej") całej potrzebnej infrastruktury oraz osób instalujących kagańce w samochodach. Nie widzę więc nadal zalet tego rozwiązania. Dostrzegłbym jakieś chyba tylko wtedy, gdybym to ja miał na tym zarobić.


Proponuję utemperowanie zapędów podobnie do sprawy alkoblokad w samochodach. Najpierw był krzyk że powinno być to obowiązkowe w każdym pojeździe. Teraz już (chyba nawet w Sejmie) szczęśliwie jest projekt, aby do takiej przeróbki zmuszać jedynie winnych popełnienia stosownego przestępstwa. Szczęśliwie głównie dlatego, że jestem zdecydowanie przeciwny zjawisku zadziwiająco podobnemu do odpowiedzialności zbiorowej. Bardziej osobiście zaś nie mam zamiaru instalować w samochodzie jakichś durnych ograniczników (i to za własne pieniądze, czyli tak jakbym sam się kopnął w rzyć) tylko dlatego, że jakaś niewielka, ale nagłośniona medialnie grupa idiotów nie potrafi się zachować na drodze.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-04-2014, 17:59   

A ja mam prostą metodę. Skoro nie akceptujesz kagańca, to będziemy szpiegować i na każdej drodze zamontujemy fororadary powiedzmy co kilometr. Puki zapędy kierowców nie zostaną utemperowane, będą na siebie zarabiać.
Proponuję też takie przy znakach stopu, by sprawdzały czy się zatrzymują kierowce, bo przynajmniej miał bym dwa dowody w sprawie o koła skrzywione w L. A tak ten co mi popsuł tylne koło to zwiał a ten co pojechałem na jego masce nawet mnie przeprosił i też zwiał.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2014, 18:40   

Ależ bardzo proszę. Tylko razem z racjonalnym rozmieszczeniem znaków itp. jeśli łaska (ale akurat B-20 umieszczonego bez sensu jeszcze nie napotkałem, co się chwali) oraz samych fotopstryków. Bo takie przypadki, gdzie gmina wynajmuje od prywatnego gościa fotoradar i facet z przydzielonym funkcjonariuszem biega z tym sprzętem po gminie, zakrawają na kpinę.

Zresztą sam chyba zauważasz, że w twoich obu przypadkach przyczyną kolizji było złamanie zupełnie innych reguł, niż ograniczenia prędkości.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-04-2014, 21:45   

Szczerze powiedziawszy cieszę się, że to miało miejsce w nazwijmy to mieście, gdzie z bocznej ulicy wredne duże pudła wyjeżdżały nie bardzo patrząc pod nogi na przelotówkę. Trójkącika widoczne nie zauważyli ale na półtorej długości samochodu mieli chodnik i pas zieleni! Nie wierzę, że gdyby uważał to by mnie nie zobaczyli, bo rower mam w dużej ilości srebrny i odblaskowy. A jeden strzelił mnie z dużą prędkością w tylne koło nawet nie zwalniając! Niemniej kawałek dalej, pod moim domem, po przeciwnej stronie drogi niedawno zginęła jedna osoba a 3 zostały ranne (piesi) a latarni nie było przez 3 miesiące, bo leżała za płotem sąsiadki. I wcale nie był to pierwszy raz, kiedy w tym miejscu coś ociera się o płot sąsiadki. Co prawda od 95 roku było tam tylko 5 ofiar śmiertelnych plus jeden kierowca, to w każdym przypadku przyczyną była prędkość, zakręt pod kątem 5 stopni od lini prostej. I pracując w szkole słyszę co uczniowie po zrobieniu prawa jazdy mówią o tym zakręcie. Jeden 120 drugi 140 a przy 150 podobno trudno utrzymać tył cokolwiek to znaczy. Włosy się na głowie jeżą, bo z moich obserwacji wynika, że nadal więcej jest kierowców , którzy raczej nie czytają znaków niż tych w kapeluszach. Znam DWUCH! dobrych kierowców i nie mówię o umiejętnościach rajdowych, tylko o zapinaniu pasów bo przepisy a nie ze strachu.

(kolejny kandydat do ciachnięcie )
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2014, 22:02   

Wobec tego złamię ten spam. To, że portal taki a nie inny to insza inszość, bo można podobne teksty znaleźć w wielu źródłach, a to akurat pasuje do tematu. To pewnie zresztą dla niektórych nie jest nowina, wiele osób być może się tego domyślało... Mimo wszystko dziwnie jest wiedzieć, że w Europie więcej jest pustych mieszkań niż osób bezdomnych.

To teraz przyznajcie się kto gra w monopol.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-04-2014, 23:09   

Mam wrażenie, że problem z bezdomnością jest trochę bardziej skomplikowany niż dosłowny brak wystarczającej powierzchni dachu nad głowami... Przyjmijmy, że faktycznie dysponujemy pustostanami, które można udostępnić bezdomnym bez zbędnych problemów. Co w zasadzie by to dało? Bez wody, prądu i ogrzewania, bez remontów infrastruktury, które już na ulicy nie leżą i na które ktoś musi wyłożyć kasę, takie mieszkania wiele nie zmienią. Koniec końców i tak trzeba nadać temu ramy organizacyjne przytułka, a przytułki przecież już są.

Oczywiście musiałyby to być całkowicie niezamieszkałe bloki, położone we w miarę dobrze skomunikowanych miejscach, najlepiej niezalewane okresowo przez rzekę. Gdy pustostanem jest pojedynczy lokal w ogólnie zamieszkanym bloku, to łatwo można sobie wyobrazić radość mieszkańców z propozycji, by dokwaterować im bezdomnych, którzy nie będą płacić czynszu, za to będą pić, śmiecić, rzygać na klatce i znosić złom.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-04-2014, 01:32   

kokodin napisał/a:
ten co mi popsuł tylne koło to zwiał a ten co pojechałem na jego masce nawet mnie przeprosił i też zwiał.

Bardzo prostą metodą na zatrzymanie kierowcy jest uszkodzenie mu lusterek lub przedniej szyby. Zostanie na miejscu ze złości. Ot, ile razy widziałem, jak przed nosem pieszego na przejściu przejeżdża jakiś łepek w aucie. I nigdy przed moim, by mu w drzwi puknąć nogą. No bo co on powie, nawet gdy wezwie policje? Co on na tym przejściu robił, gdy był na nim pieszy? I to zazwyczaj nie na jakimś zadupiu, gdzie przechodzień to widok ekstremalny, tylko w miejscu, gdzie pieszych na pasach więcej, niż aut na odcinku.
Ot, taka nutka drogowego temperamentu rodem z Rosji.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2014, 07:56   

Slova napisał/a:
Co on na tym przejściu robił, gdy był na nim pieszy?

Jest coś takiego, jak wtargnięcie pieszego przed jadący pojazd. Od policjantów zależy komu uwierzą. :P

Ysengrinn napisał/a:
a przytułki przecież już są.

Owszem, i wielu bezdomnych nie chce z nich korzystać. Choćby ten dziadek bodajże ze Zgierza, który zbudował sobie szałas w jakimś większym parku i odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Jego życie. Biorąc pod uwagę obecność takich "przeciwników reguł" bezdomnych jest nawet mniej.

Rzecz druga - nie każdy bezdomny to od razu wrak człowieka, więc nie wiem skąd to generalizowanie. Tak samo nie wszystkie pustostany są w zamieszkanych budynkach. Nawet zakładając, że porządni bezdomni i "niekonfliktowe" lokale stanowią mniejszość, to i tak dałoby się jakoś ze sobą uporządkować. Infrastruktura? Jeżeli daje się znaleźć jakieś oddalone od centrów miast, zaniedbane lokale (o różnym dostępie do mediów) dla ludzi zalegających z opłatami, to dałoby się chyba i dla tych, którzy nie mają za co zalegać. Mam jedynie wrażenie, że paru ludziom za biurkami się zwyczajnie nie chce.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-04-2014, 09:18   

Cytat:
Mam jedynie wrażenie, że paru ludziom za biurkami się zwyczajnie nie chce.

Historia świata w pigułce.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-04-2014, 10:14   

BOReK napisał/a:
Jest coś takiego, jak wtargnięcie pieszego przed jadący pojazd. Od policjantów zależy komu uwierzą. :P

Myślę, że w ruchliwym miejscu (obok rynku tj. targowiska) sytuacja jest raczej jednoznaczna.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2014, 10:29   

Faktycznie, właśnie tam najbardziej prawdopodobne jest wtargnięcie pieszego przed nadjeżdżający pojazd.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-04-2014, 13:49   

W przypadku, gdy po obu stronach drogi czekają grupki pieszych raczej oczywistym jest, ze kiedyś będą chcieli przejść.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2014, 16:22   

Ysengrinn napisał/a:
Mam wrażenie, że problem z bezdomnością jest trochę bardziej skomplikowany niż dosłowny brak wystarczającej powierzchni dachu nad głowami... Przyjmijmy, że faktycznie dysponujemy pustostanami, które można udostępnić bezdomnym bez zbędnych problemów. Co w zasadzie by to dało? Bez wody, prądu i ogrzewania, bez remontów infrastruktury, które już na ulicy nie leżą i na które ktoś musi wyłożyć kasę, takie mieszkania wiele nie zmienią. Koniec końców i tak trzeba nadać temu ramy organizacyjne przytułka, a przytułki przecież już są.

W Gminie dla której pracuję należące do gminy zdewastowane wolnostany rozdawane są za free jako czynszówki. Trzeba je sobie wyremontować (gdy się na taki decydujemy, trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodach, które powinny być takie, by nas było na remont i czynsz stać). Chętni są, ale nie na wszystkie lokale...
Niektórzy mają też nierealne wymagania (musi być CO, określona dzielnica, a najlepiej ulica i najlepiej, by remont polegał tylko na malowaniu).

BOReK napisał/a:
eżeli daje się znaleźć jakieś oddalone od centrów miast, zaniedbane lokale (o różnym dostępie do mediów) dla ludzi zalegających z opłatami, to dałoby się chyba i dla tych, którzy nie mają za co zalegać.

Niezupełnie. Lokale po eksmisji zajmują nowi lokatorzy, którzy płacą czynsz i przez to przyczyniają się do poprawy bytowania całego budynku. Ludzie bez grosza nie włożą nic w poprawę stanu zasobu mieszkaniowego.
Muszę też nadmienić, że ludzie biedni, są też często biedni umysłowo i nie rozumieją, ze podłączenie na lewo rury z wodą pod prąd nie dam im ogrzanej wody (tak, to prawdziwy przypadek). Ludzie biedni mają tendencje do chlania wódy, wińska i rozpalania ognisk na klatkach i w lokalach. Lubią też zagracać rudery.
Jakby ktoś miał wątpliwości, to w pierwszej kolejności na socjale nie idą biedni, ale więźniowie z zasobów gminnych. Później wychowankowie domów dziecka. Później niepełnosprawni. Na samym końcu ludzie biedni.

Slova napisał/a:
Co on na tym przejściu robił, gdy był na nim pieszy?

Akurat na przejście, po którym idą piesi zdarzyło mi się wjechać parę razy. Kłopot w tym, że człowiek nie koncentruje się tak na przeciwnym pasie i nie zawsze widzi wchodzących z lewej strony na przejście. Oczywiście nigdy nie zdarzyło mi się zagrozić niczyjemu życiu lub zdrowiu, bo piesi dopiero wchodzili na pasy, ale samo zdarzenie nie jest dla mnie czymś obcym.
Co do pieszych i rowerzystów, to cholernie boję się o drani. Człowiek musi być bardzo uważny i ostrożny. Dopiero jeżdżąc samochodem doceniłem rozmieszczenie zebr czy odblaski na ubraniach, które dawniej wydawały mi się mało istotnym dupsem.

Co do zabitych i rannych, to mam całkiem niedaleko na ekspresówce Czarny Punkt. Kawałek prostej drogi i zakręt w lesie. Ludzie nie doceniają pogody zimą i tego zakrętu (który został przebudowany i pewnie jest teraz bezpieczniejszy), aczkolwiek z tego co pamiętam ostatnie ofiary pochłonęła prosta i sam znak "Czarny Punkt". Oczywiście kluczowa jest prędkość.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2014, 17:03   

Slova napisał/a:
W przypadku, gdy po obu stronach drogi czekają grupki pieszych raczej oczywistym jest, ze kiedyś będą chcieli przejść.

Aha? I rozumiem, że z przewagi liczebnej wynika ich prawo do łamania prawa? Albo z "oczywistości"?

vries napisał/a:
Jakby ktoś miał wątpliwości, to w pierwszej kolejności na socjale nie idą biedni, ale więźniowie z zasobów gminnych. Później wychowankowie domów dziecka. Później niepełnosprawni. Na samym końcu ludzie biedni.

Mimo wszystko dziękuję za dołożenie kilku cegiełek do opisywanego paradoksu :D. Mam jednak wrażenie, że kolejność powinna być odwrotna, no ale to tylko moje wrażenie. Przynajmniej mam kolejny powód by nie chcieć pracować w "państwówce" - zwyczajnie bym się w tym nie odnalazł.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 229 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group