FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Szukam chętnych na wspólny wyjazd do Japonii
Wersja do druku
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 31-05-2010, 17:18   

Costly napisał/a:
Jeżeli oznacza to przeczesywanie najciekawszych atrakcji turystycznych,


Które są zazwyczaj przereklamowane i nudne, o czym przekonałem się z doświadczenia.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 31-05-2010, 17:26   

Przede wszystkim są drogie. Ale są jasnym punktem, który można umieścić w planach. Bo z wizją typu "będę poznawać kulturę i ludzi" bez żadnych dokładniejszych planów mówiących co konkretnie będziesz robił (albo choć od czego zaczniesz), to po przybyciu przyjdzie ci robić za jelenia który nie wie co z sobą zrobić.

Znaczy ogółem lepiej mieć dokładniejszą wizję niż to o czym piszesz. Ja tam zwiedziłem sporo krajów i wyrobiłem sobie pewną zdolność do zawierania szybkich znajomości w dowolnym miejscu (alcohol - connecting people), a i tak nie odważyłbym się ruszyć gdzieś bez jasnej wizji za co się zabiorę po przybyciu.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 31-05-2010, 21:16   

Nie wszystkie są drogie. Ba, wiele jest darmowych.

Sprawa druga: Costly, możesz mi powiedzieć, jaka jest moja "wizja"? Ja sam żadnej nie przedstawiłem, musiałeś coś źle zrozumieć.

Uwierz mi, na świecie jest wiele ciekawych rzeczy, a do tych "najdroższych i najbardziej rozchwytywanych" należy mniej niż 10%. Reszta jest równie piękna i urocza (jak nie bardziej), lecz mniej znana, przez co często mniej kosztowna. Nadal jednak obiekty takie można umieścić w planach, a wyjazd dość dokładnie zorganizować.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-06-2010, 13:10   

...pijemy do zupełnie różnych tematów Norrc ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-06-2010, 13:43   

Też to zauważyłem. Mi chodzi tylko o to, że można podróżować i czerpać z tego radość, bez posiadania nie wiadomo jak wielkich ilości pieniędzy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
przjan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2010, 18:39   

No i nie pojechałem w tamtym roku. Dwa tygodnie przed rozbiłem samochód, musiałem oddać bilety a cała kasa na wyjazd poszła na nowy.

Propozycja ponownie aktualna tego lata. Jeżeli miałbym jechać sam to planuję to zrobić na początku września. Gdyby ktoś zechciał mi towarzyszyć to mogę się delikatnie dostosować z terminem. Planowany czas pobytu: 2 tygodnie. Budżet: 6-10 tys
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-12-2010, 20:55   

Dziś idąc zaśnieżoną poznańską ulicą, słuchając GDM, zajadając czekoladowego gwiazdora i rozmyślając nad sensem życia, przypomniałem sobie o tej rozmowie. Zajeło mi sporo czasu odszukanie tego wątku, zdążyłem już wpaść na teorię spiskową usunięcia tematu, jednak wpisanie magicznego "10 000" w wyszukiwarkę, uratowało sytuację.

Pierwotnie nie miałem pewnego narzędzia które dawałoby mi możliwość skutecznego odpierania argumentów polemistów. Chodzi oczywiście o doświadczenie. Moje słowa były jedynie pustymi nadziejami czy przekonaniami, których nie mogłem w żaden sposób podeprzeć sensowną argumentacją. Taka sobie dziecinna gadanina.


Jednak mój drogi Costly, czas pokazał, iż niekiedy dzieci mają racje, a do udanego i przyjmnego wyjazdu, który obfituje w zwiedzanie, poznawanie kultury i obyczajów, kontakty z mieszkańcami, smakowanie kuchni i cieszenie się miejscem w każdym możliwym aspekcie nie wymaga uruchomienia potwornej i żarłocznej machiny finansowej.

A i brak planów wychodzi często na dobre, bo tylko wtedy można poczuć prawdziwą wolność i czerpać w pełni tego, co przyniesie chwila.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-12-2010, 21:12   

O czym Ty piszesz?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 06-12-2010, 21:25   

Slova napisał/a:
O czym Ty piszesz?

O tym jak to do Japonii pojechał.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-12-2010, 21:26   

Czytaj ze zrozumieniem... O tym, ile potrzeba pieniędzy aby wybrać się na udaną wycieczkę do Japonii. A o czym innym mogłem Twoim zdaniem pisać? Weź najpierw skuś się na odrobinę myślenia, zanim zadasz głupie pytanie. W przeciwnym wypadku, wychodzi się na... whatever.

A żeby uściślić, to piszę o tym:

Cytat:
Jeśli jedzie się z odpowiednim przygotowaniem i rozpoznaniem to 15 tys. powinno spokojnie wystarczyć na jakiś miesiąc. Tylko, że przez ostatni miesiąc cena za 100 jenów podskoczyła z 3,1 na 3,6 zł, wiec wszystko będzie odpowiednio droższe.


I o tym:

Cytat:
Jeżeli oznacza to przeczesywanie najciekawszych atrakcji turystycznych, to wymaga to - jak to ładnie określiłeś - sakwy nabitej złotem.


Oraz tym:
Cytat:

Przede wszystkim są drogie. Ale są jasnym punktem, który można umieścić w planach. Bo z wizją typu "będę poznawać kulturę i ludzi" bez żadnych dokładniejszych planów mówiących co konkretnie będziesz robił (albo choć od czego zaczniesz), to po przybyciu przyjdzie ci robić za jelenia który nie wie co z sobą zrobić.

Znaczy ogółem lepiej mieć dokładniejszą wizję niż to o czym piszesz. Ja tam zwiedziłem sporo krajów i wyrobiłem sobie pewną zdolność do zawierania szybkich znajomości w dowolnym miejscu (alcohol - connecting people), a i tak nie odważyłbym się ruszyć gdzieś bez jasnej wizji za co się zabiorę po przybyciu.


Teraz nie ma wątpliwości?

_________________


Ostatnio zmieniony przez Norrc dnia 06-12-2010, 21:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 06-12-2010, 21:44   

Panowie sobie dadzą na wstrzymanie, albo ja zacznę grozić warnami i ostami...

PS Wielce merytoryczne posty panów poleciały do spamu.

_________________


Ostatnio zmieniony przez moshi_moshi dnia 06-12-2010, 21:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
lukaszgakill
Gość
PostWysłany: 14-12-2016, 12:03   

Ja polece za pare lat i zabiore z jakies 25 tys xd
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group