FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 67, 68, 69  Następny
  Kto mi powie... - Edycja 2
Wersja do druku
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2009, 23:03   

Mam dwa pytania, bo pewnie znajdą się jacyś muzycy na forum.

1. Jakie są dokłądnie zadania producenta muzycznego? I czym się różni producent od osoby, która miksuje utwory? Dlaczego nazywa się ich "kolejnymi członkami zespołu"?
2. Na koncertach rockowych muzycy często coś tam stopami zmieniają na jakichś pedałach(?) na ziemi, ktoś mi powie do czego one konkretnie służą i jak się nazywa ten przyrząd? Widać to np. tutaj w 3:24 http://www.youtube.com/watch?v=u-OFYTNN6fE .

Dzięki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
danek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2009, 23:30   

2. Ten przyrząd to efekt gitarowy. Służy do modyfikowania dźwięku.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2009, 00:04   

Producent to ktoś, kto zajmuje się produkcją, w tym wypadku muzyki. Kontaktuje się z zespołem, organizuje proces nagrania albumu czy czegokolwiek, zajmuje zbyciem efektów wspólnej pracy i płaci zespołowi. Czyli załatwia studio (lub ma własne), organizuje tłoczenie płyt (lub ma własną tłocznię), zajmuje się papierkologią i tak dalej. Zbywać może sam lub z pomocą dystrybutora (zwłaszcza poza swoim krajem, o ile nie dysponuje odpowiednim sztabem ludzi, albo w przypadku serwisów z płatnymi plikami). Dodatkowym członkiem zespołu jest raczej manager, który oczywiście może być też producentem.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-12-2009, 14:51   

Dobra, Repli wie czego szuka

Szukam czegoś w stylu openingu Gundam 00 Seson 1 czy jakoś tak :P

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-12-2009, 14:56   

Sprawdź wszystkie openingi (i ewentualnie endingi) wszystkich Gundamów, od najnowszych począwszy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2009, 15:23   

BOReK napisał/a:
Producent to ktoś, kto zajmuje się produkcją, w tym wypadku muzyki. Kontaktuje się z zespołem, organizuje proces nagrania albumu czy czegokolwiek, zajmuje zbyciem efektów wspólnej pracy i płaci zespołowi. Czyli załatwia studio (lub ma własne), organizuje tłoczenie płyt (lub ma własną tłocznię), zajmuje się papierkologią i tak dalej. Zbywać może sam lub z pomocą dystrybutora (zwłaszcza poza swoim krajem, o ile nie dysponuje odpowiednim sztabem ludzi, albo w przypadku serwisów z płatnymi plikami). Dodatkowym członkiem zespołu jest raczej manager, który oczywiście może być też producentem.

Czyli producent nie ma nic wspólnego stricte z muzyką? Nie musi mieć wykształcenia muzycznego itp.? Co go musi cechować i jakie studia wybrać? I dlaczego mówi się, że nadaje on brzmienie całemu zespołowi, i tak ważny jest jego wybór? I co z tą osobą, która robi miksy utworów (nie chodzi o przeróbki).

Dzięki. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-12-2009, 13:31   

Szybkie google-fu podsunęło mi dwa dość istotne fragmenty z wikipedii:

# scalanie w jeden twór odrębnie nagranych partii, ścieżek dźwiękowych czy solowych wykonań
# nadzór nad masteringiem utworów

To między innymi (oprócz tego o czym pisał Borek) zadania należące do producenta muzycznego. Choć oczywiście podział różnych funkcji może się różnić w różnych przypadkach (część zadań które wiki przypisuje producentowi może na przykład spadać na managera itd. itp.) to chyba te dwa podpunkty są odpowiedzialne za to, że producent nadaje zespołowi jego brzmienie i jego wybór jest wyborem istotnym. Niestety moje pojęcie o przemyśle muzycznym wykracza poza moje google-fu bardzo nieznacznie, więc dalej nie pomogę.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-12-2009, 14:06   

Jako jedyna chyba tutaj osoba, która miała nieco wspólnego z przemysłem muzycznym, dodam, że dziś rola producenta jest znaczna - historia zna takich producentów, którzy przeszli do historii muzyki podobnie jak muzycy, że wymienię tu tylko George'a Martina, Roya Thomasa Bakera, Jeffa Lyne czy Trevora Horna.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-12-2009, 21:28   

Okej, powtarzam się, ale muszę jeszcze raz o to spytać. Macie jakieś pomysły na szaleńców w mangach, którzy skończyli źle? Musi być to manga skończona, przetłumaczona na polski. Wybrałam już Makio z "Marsa", ale cały czas brakuje mi drugiego tytułu. Może główny bohater "Duds Hunt"? "Death Note" też mi przyszedł na myśl, ale to zdaje się, cały czas wychodzi?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 21:33   

Shizuku, może Light z Death Note? Szaleniec jak się patrzy, a jak skończył, wszyscy dobrze o tym wiemy.

Edit:

Shizuku napisał/a:
ale to zdaje się, cały czas wychodzi?

Polskie wydanie jest już zakończone :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 15-12-2009, 21:37   

Raczej ewentualnie, ale może z Naruto
Spoiler: pokaż / ukryj
Orochimaru, obłąkany na punkcie zdobycia coraz to nowego ciała i w końcu zabity przez Sasuke, a potem jeszcze raz przez Itachiego

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-12-2009, 21:37   

Nakanishi się nie nadaje - nie był chory psychicznie. Może warto się zastanowić nad postaciami z Angel Sanctuary, a dokładnie nad aniołem Rocielem. Ten bohater jest świetnym przykładem szaleńca, choć nie mam pojęcia jak skończył - nie przeczytałem jeszcze wszystkich tomów.
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 21:49   

Beautiful People. Dziadostwo, ale rzeczywiście jest tam jedna postać niewątpliwie chora psychicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-12-2009, 21:55   

CainSerafin, to może ta dziewczyna? Mściła się co prawda, ale za normalna to i tak nie była. Jeśli "Death Note", jest wydany w całości, to poważnie rozważę te propozycję. Orochimaru zdecydowanie odpada, nienawidzę typa, manga też już mi się przejadła.

Teukros, ktoś mi już o tym wspominał, przeczytam to, choć nie wiem czy taka postać z oneshot'a będzie odpowiednia. Wszak muszę o niej dość dużo napisać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-12-2009, 22:49   

Ruri rzeczywiście powinna się nadawać, a dzięki temu że występuje jedynie w pierwszym tomie miałabyś mniej do czytania. Wciąż uważam że najlepszym wyborem byłby Rociel, ale by o nim napisać musiałabyś przeczytać całą serię, a Angel Sanctuary nie należy do krótkich mang.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group