FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 67, 68, 69  Następny
  Kto mi powie... - Edycja 2
Wersja do druku
BaQ
Gość
PostWysłany: 10-11-2010, 17:31   

Kto mi powie, jakie anime zostało przedstawione na tym gifie:

http://userserve-ak.last.fm/serve/126/45935155.gif
Przejdź na dół
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-11-2010, 17:38   

Bleach :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Akai Płeć:Kobieta
Mad world


Dołączyła: 26 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2010, 19:45   

Jestem beznadziejna jeśli chodzi o fizykę. Jako tako teorię wkuję, ale nie na tym to polega. W szkole mi tego nie pokazali i generalnie nie wiem co i jak. Teraz przerabiam rozdział nt. Prądu elektrycznego. Więc moje pytanie brzmi: Czy istnieją strony bądź filmiki typy "Dr. Quantum" gdzie jasno mi wszystko wytłumaczą ?

_________________
Pamiętaj: Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to? - Kłapouchy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9005871
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-11-2010, 18:19   

Czy ktoś by mi polecił jakiś portal z opisami/recenzjami książek? Najlepiej z jak najobszerniejszą bazą danych, recenzje nie muszą być dobre - chodzi mi o takie książkowe imdb albo filmweb.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 17-11-2010, 18:24   

Vodh: jedyne, co znam to http://www.biblionetka.pl/ .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2010, 21:33   

Ja czasami korzystam z tego: http://www.goodreads.com/.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-11-2010, 22:01   

Jako, że Amarth ssie, jeśli idzie o wyszukiwanie czegokolwiek z necie to...

Potrzebuję linków do dobrych i bogatych galerii ze zdjęciami ubrań. A dokładniej: ze zdjęciami ludzi noszących ubrania (czyli wszelkie zdjęcia, na których ubrania leżą lub wiszą odpadają). Coś takiego, gdzie łatwo wszystko znaleźć, a trudno się pogubić. Ale prosiłabym o strony ze zdjęciami ubrań zwyczajnych, nieudziwnionych czy ekscentrycznych, tylko takich normalnych i codziennych. Ponieważ totalnie wymiękam, kiedy przychodzi do wymyślania strojów, potrzebuję czegoś, na czym mogłabym się wzorować, by ubierać jenoty w ciuchy, które "teraz się nosi".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wiewiór Płeć:Kobieta
irish mastah


Dołączyła: 13 Sty 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2010, 12:01   

Amarth zamów sobie katalog BonPrixa ;D tam jest dużo pań, panów i dzieciarni w różnych ciuchach. ja z tego kiedyś korzystałam właśnie w celach rysowniczych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-11-2010, 16:49   

Dzięki Seriś, jak będę szukał czegoś o książkach po polsku to się na pewno przyda <saves to bookmarks>

Galnea - dzięki wielkie, dokładnie o coś takiego mi chodziło! Z książkami jest ten problem, że raczej ciężko by było o portal obsługujący różne języki, natomiast z tego co widzę to jeżeli chodzi o książki wydane po angielsku goodreads.com jest właśnie tym, czego szukałem ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 18-11-2010, 18:51   

Mam takie nietypowe pytanie (być może nawet głupie): jak od strony prawa autorskiego wygląda sprawa różnego rodzaju legend czy podań? Czy każdy autor, który akurat ma chęć, może sobie taką legendę napisać "od nowa" (w sensie, wszystkie najważniejsze fakty pozostają bez zmian, ale poszczególne wydania niektórymi szczegółami mogą się różnić) i wydać?

Pytam, bo akurat dzisiaj miałam styczność z jakąś pseudoksiążką z polskimi legendami i podaniami. Niby wszystkie wydarzenia się zgadzały, ale całość przypominała streszczenie trzynastolatka. Tego nie dało się czytać...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2010, 20:18   

Obawiam się, że legendy to już jest domena publiczna. Pod prawa autorskie mogą co najwyżej podlegać jakieś konkretne wersje tych legend, które w wyraźny sposób się różnią od wersji klasycznych. I tylko, jeśli autor nie zmarł już dawno temu.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-11-2010, 21:01   

Nie wiem jak wygląda cała sprawa, dlatego nie odpowiadałem, ale to o o czym mówi Moshi to prawo autora do nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania (art. 16, pkt. 3 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych), które jest częścią tzw. autorskich praw osobistych, a te są niezbywalne, nie można się ich zrzec oraz trwają nieograniczoną ilość czasu (tenże art. 16).

Przedmiot prawa autorskiego też chyba stanowią (choć głowy oczywiście nie dam, ale w ustawie nie widzę nic co by im takiej ochrony odmawiało), bo są przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalonym w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia, nie są odkryciami, ideami, procedurami, metodami i zasadami działania oraz koncepcjami matematycznami (art. 1, pkt. 1 i 2¹), a także nie stosuje się do nich żaden z punktów art. 4 mówiącego o tym co nie stanowi przedmiotu autorskiego, a który obejmuje 1) akty normatywne lub ich urzędowe projekty, 2) urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole, 3) opublikowane spisy patentowe lub ochronne, 4) proste informacje prasowe.

Tyle że spisywanie legend chyba nie jest zwielokratnianiem utworu, a podchodzi pod art. 2, który mówi o opracowaniu cudzego utworu i który w pkt. 2 stwierdza, że rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły. A autorskie prawa majątkowe wygasają 70 lat liczone od śmierci twórcy (albo ostatniego współtwórcy), a jeśli twórca nie jest znany to od daty pierwszego rozpowszechnienia. Tak czy inaczej można chyba spokojnie założyć, że wygasły. I takie opracowania stanowią już osobny przedmiot prawa autorskiego zgodnie z art. 2, pkt. 1.

Nie mam oczywiście pojęcia czy myślę poprawnie - to tylko drobny research w ustawie studenta pierwszego roku, który zajęcia z ochrony własności intelektualnej dopiero zaczyna.

Anyway, takie rzeczy raczej można robić - inaczej chyba ktoś mądrzejszy by się zdążył skapnąć, że jednak nie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Keraj_1988 Płeć:Mężczyzna
Straw Hat Pirate


Dołączył: 24 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-11-2010, 00:18   Figurki One Piece

Witam!

Zbliżają się święta, są już coraz bliżej :). W związku z tym pomyślałem o prezencie dla siostry. Bardzo lubi zbierać wszelkie figurki, czy to z War Crafta czy to z anime i mang. Postanowiłem kupić Jej figurke z Jej ulubionej mangi - One Piece. Niestety nie mam pojęcia gdzie i czy można dostać takie figurki w Polsce. Ewentualnie - gdzie w Europie? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam!

_________________
'I value your opinion. I value rejecting your opinion.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1040329
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-11-2010, 19:02   

Poszukaj na HobbyLink Japan, ew. na AmiAmi - ale jeśli chodzi o ten drugi sklep, to są nikłe szanse, bo ze względu na niskie ceny figurki szybko schodzą.

W nowej ofercie Yatta.pl są dostępne figurki z One Piece na specjalne zamówienie (sądząc po cenach, są to oryginalne figurki, aczkolwiek radziłabym podchodzić do Yatty z ostrożnością...) - ale wydaje mi się, że bardziej opłacalne będzie sprowadzenie ich przez HobbyLink Japan.

A jeśli japońskie krzaczki nie stanowią dla Ciebie wyzwania - Hobby Search.

Edit:

A, sorki - Hobby Search też ma swoją wersję anglojęzyczną.

Edit2:

Jest jeszcze jedna figurka z One Piece dostępna w Game Over. Nawiasem mówiąc, bardzo polecam ten sklep.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2010, 13:47   

Pytanie do jenotów warszawskich - czy na dworcu zachodnim PKS jest jakaś poczekalnia? Jeśli tak, to będzie się tam dało spędzić grudniową noc czekając na autobus, czy raczej odpada, bo np. zamarznę? ^^'
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 39 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group