FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67, 68, 69  Następny
  Kto mi powie... - Edycja 2
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-09-2009, 21:39   

Dziękuję bardzo za cierpliwość;P Na najbliższy czas nie przewiduję następnych pytań;P

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-09-2009, 09:27   

Dla jakich gier warto by kupić PS3, a dla jakich warto by kupić xbox 360? Nie mam rozeznania, co i na jaką konsole wychodzi.
Powrót do góry
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 15:31   

Jako posiadacz PS3 mogę polecić właśnie tą konsolę :) Jakie gry? Przede wszystkim Killzone 2, Uncharted, Metal Gear Solid 4 - Już ta trójka wystarczy w zupełności. A do tego dochodzą jeszcze takie hiciory jak Resistance 2, Ninja Gaiden Sigma, Heavenly Sword. Generalnie sporo tego. No i PS3 zdecydowanie lepiej rokuje na przyszłość - że wspomnę chociażby możliwość wyświetlania obrazu w 3D.

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-09-2009, 16:05   

Dzięki.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-09-2009, 09:33   

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w miarę prostymi słowami, na jakieś zasadzie to ma działać?
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 11:01   

Czyżby generator na elektryczność statyczną (tą, która trzepie po palcach po ściąganiu swetra)? Ale lepiej niech się forumowi fizycy wypowiedzą ;]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 11:09   

Na moje oko jest to taka bardziej skomplikowana wersja dynama (zwróć uwagę, że w scenach generowania prądu widać, że ten wielki talerz w centrum urządzenia się kręci - pewnie kręcą go ręcznie). Prawdopodobnie generuje się wtedy napięcie na widocznych tam cewkach.

Biorąc pod uwagę jednak moją znikomą znajomość fizyki, mogę się mylić.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2009, 16:50   

Idea jest taka, że obracające się dyski generują prąd w podpiętych obok obwodach. Coś jednak tymi dyskami musi kręcić. Założenie jest takie, że dołączone układy pobierają część produkowanej energii, wzmacniają ją (bez tranzystorów) i pompują silniki obracające dyskami. Maszynka zatem nie tylko podtrzymuje się sama, ale nawet cierpi na nadmiar energii i ten nadmiar to nasza korzyść.

Energia jednak póki co nie bierze się znikąd, a tutaj niby tak się dzieje. Albo więc ta reguła właśnie przestała obowiązywać, albo czerpiemy z nieznanego źródła i za jakiś czas przyjdą ufoludki z pretensjami, że kradniemy prąd i zgłoszą to "na górze". Obstawiam jednak mistyfikację albo jakiś drobny ubytek masy jakiegoś elementu zamienianej na energię - energia mała, to i zmiana masy niezauważalna na pierwszy rzut oka. Dzisiaj jednak taki ubytek dałoby się zmierzyć a nie sądzę, żeby nikt dotąd na to nie wpadł. Wniosek - ktoś faktycznie stoi za kotarą i kręci korbą. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-09-2009, 18:01   

Wybrałam (znaczy jeszcze nie wybrałam, to jest jedna z opcji) sobie temat "Sposoby przedstawiania chorób psychicznych." na maturę ustną i mogę dobrać sobie kilka mang, to nawet zalecane jest. Moje typy do NGE, Higurashi no naku koro ni i NHK ni yokuso. Zastanawiam się czy takie mogą być, czy może trochę poza tematem? Polonista aprobuje NGE, do reszty się nie wypowiada bo nie zna.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-09-2009, 18:07   

Co do NHK się zgodzę (choć nie widziałem, ale opinii Totema ufam), NGE jest chyba jednak zbyt "odleciane" (tam była jakaś konkretna choroba psychiczna, oprócz tego, że wszyscy mieli Thagiczne Przeszłości i Traumy?), acz nie mi dane jest kłócić się z autorytetem polonisty. Jeśli chodzi o Higurashi, to nie widziałem, a moje skojarzenia kończą się na "rzeźnia w cukierkowej grafice", więc się wypowiadać nie będę. Mnie samemu przychodzi na myśl tylko Akuma de Junai, ale nie wiem czy będzie Ci to pasować do koncepcji (i nie jestem pewien czy dość dobry, ale jednak nie wybitny, czy jakoś szczególnie - poza motywem rozdwojenia jaźni - wyróżniający się szojec nadaje się do prezentacji maturalnej).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-09-2009, 18:20   

Apropo rozdwojenia jaźni, to "Othello" czytałam i ono też się nadaje. Z książek wziełam sobie "Lot nad kukułczym gniazdem" i "K-pax", a teraz szukam takich, gdzie negatywnie pokazują wariatów. Właśnie NHK, czy NGE. Choć znowu tak negatywnie, ich nie pokazują... Muszę popracować nad koncepcją xD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-09-2009, 18:31   

Shizuku, może spróbuj z Pachnidłem, ale koniecznie książka, w filmie Tykwer wybielił bohatera.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2009, 18:33   

NHK bardzo ładnie pokazuje dużo bolączek społeczeństwa japońskiego. Problem w tym, że hikikomori nie jest chorobą psychiczną, a społeczną - u Satou jednak pojawiają się będące powikłaniami problemy stricte psychiczne, jak na przykład schizofrenia. Jest to właściwie najbardziej rzetelnie przedstawiający zjawisko tytuł z podanych przez Ciebie, głównie dlatego, że autor powieści, w oparciu o którą powstało anime, sam jest hikikomori.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-09-2009, 20:14   

Ale chcę mieć po równo 2 mangi, 2 książki, więcej nie, bo tematu dobrze nie zgłębie. NHK wtedy wezmę, ale mangę, bo to temat z działu literatura. NGE w sumie pokazuje wiele odchyleń od normy, tylko te ich wariactwa trzeba jakoś nazwać. O ile w ogóle nazwy jakieś są.

O i jeszcze zapomniałam o XXXholic. To byłoby ciekawe, takie choroby psychiczne w tajemniczo - magicznej otoczce.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2009, 21:23   

NGE to chyba również problemy raczej społeczne (i rodzinne), niż psychiczne. Na postacie z Evangeliona sporo żółci wylano, ale tak po prawdzie, to chorób psychicznych u nich nie widać. Niedostosowanie społeczne, brak dojrzałości czy asertywności - jak najbardziej, choroba psychiczna - raczej nie.

W ogóle, wbrew pozorom choroba psychiczna jest tematem dosyć rzadko poruszanym w mandze czy anime. Na szybko przychodzi mi do głowy tylko Perfect Blue.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group