FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następny
  Kto mi powie... - Edycja 2
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-02-2015, 21:45   

Nie wiem jaki masz model laptopa ale ogólnie - uruchamiasz komputer, w trakcie uruchamiania powinno w którymś momencie na samym początku wyświetlać się "press (nazwa klawisza) to enter setup". Wciskasz ten klawisz, jesteś w ustawieniach BIOS. Szukasz menu "boot" (ewentualnie boot device select, boot order...). Wchodzisz i jako pierwsze urządzenie ustawiasz dysk na którym masz windowsa (SSD).

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-02-2015, 02:05   

generalnie wchodzeniem do biosa zajmują się szczególnie klawisze f1, f2, delete, lub esc. f11 ub f12 często obsługują boot meny ręczne, natomiast f12 może też mieć opcję bootowania z sieci.
Wiele laptopów ma też opcję przywracania systemu.
Co do boot options/ sequence
Urządzenia których nie chcemy, warto w ogóle z listy zdjąć (zawsze można je w ten sam sposób później dodać)
sekwencja bootowania powinna wyglądać na górze dysk z systemem albo cd/dvd jeśli chcesz mieć taką opcję, więcej nie musi być

No i jeśli jest to wersja tekstowa interfejsu biosa, poruszasz się kursorami a objaśnienia masz w f1 lub gdzieś z boku, lub na dole w ramce. Jeśli uefi w formie graficznej, możesz mieć masę wodotrysków i myszkę, ale generalnie ustawienia powinny być w podobnym miejscu, objaśnienia też.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 27-02-2015, 12:15   

Udało się :D Dzięki Dziadku, dzięki Kurczaku!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2015, 20:57   

Cholernie mnie męczy jedna rzecz. Naszło mnie na taki komiks z lat dziecinnych (czyli w kioskach pojawił się około 20 lat temu), który:
- miał kreskę bardzo podobną do Thorgala, byłbym gotowy założyć się, że Rosińskiego, ale w jego twórczości tego nie widzę;
- traktował o angielskim marynarzu, który bodajże zakochał się w Hiszpance/Cygance;
- czasy napoleońskie/nelsonowskie; była tam jakaś bitwa morska, może Trafalgar; w dodatku do komiksu były pokazane rodzaje armat i kul z tych czasów.

Wtedy przeczytałem ze numery, więcej nie dostarczono do kiosku i bardzo rozpaczałem, co do dziś pamiętam jako traumę.

Ktoś coś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-05-2015, 00:25   

Może "Kurs na Gibraltar"? http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bruce_j_hawker/1 ?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2015, 10:13   

To! Kocham Cię!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-05-2015, 19:57   

Czy posiadanie (i dalsze zbieranie) 4 pół zabawkowych maszyn do szycia i przerabianie ich na całkowicie poważne małe maszyny do szycia, to jeszcze pasja lub hobby, czy już choroba?
Dodajmy że każda następna jest coraz bardziej różowa.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 24-06-2015, 19:24   

Pytanie do zmotoryzowanych! :D
W jaki sposób drogówka daje sygnał do zatrzymania się?...
Ogólna sytuacja: dwupasmowa wylotówka z miasta. Drogówka na poboczu, suszy sobie z daleka. Kilka aut jedzie równolegle... jak w ogóle oni dają sygnał do tego, by się zatrzymać? Skąd kierowca ma wiedzieć, że pośród kilku aut akurat on ma się zatrzymać?
Coś kojarzę o tym, że ma lizakiem machnąć... czemu takich elementarnych rzeczy nie uczą na kursach prawka? :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-06-2015, 21:47   

Cytat:
Coś kojarzę o tym, że ma lizakiem machnąć... czemu takich elementarnych rzeczy nie uczą na kursach prawka? :D

Problem w tym, że Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 18 lipca 2008 roku w sprawie kontroli ruchu drogowego i samo PRD nie precyzuje, co konkretnie ma zrobić policjant.
Mowa jest tylko o "podawaniu sygnałów", i czym mają być podane.
W rezultacie, policjant w teorii może wyskoczyć na jezdnię z lizakiem/latarką w ręce i zatańczyć kankana, i potem twierdzić że ci przecież podawał sygnały...

W praktyce, najczęściej bierze lizaka, podnosi go do góry tak by był widoczny z generalnej okolicy pojazdu który zatrzymuje, potem pokazuje lizakiem na delikwenta, a na koniec wskazuje, gdzie/w którą stronę delikwent ma zjechać i się zatrzymać. Mi się nawet zdarzyło, że policjantka rzuciła suszarę, i wybiegła z lizakiem przez 3 pasy jezdni żeby odmachać jadącego wewnętrznym. Z piskiem opon hamowali wszyscy... Cały przystanek autobusowy się śmiał, bo facet zjechał (przed maskami wszystkich zatrzymanych, w poprzek przez 3 pasy...), po czym wystawił głowę (btw. wychodzić NIE WOLNO chyba że ci każą - masz czekać aż podejdą do okna) i na całe gardło wypalił "Dziewczyno, przyznam się do wszystkiego, pisz mandat jaki chcesz ale obiecaj mi że już nie będziesz wbiegać tak między samochody!". Autobus przyjechał, nie wiem czy go puściła, ale też się roześmiała. A, dokumenty - prawko, dowód rej. i kwit z ubezpieczalni masz dać "surowe", bez żadnej okładki albo etui. I Policjanci mogą się domagać wyjęcia ich z takowych.

Pamiętaj, że możesz też być zatrzymywana - znowu przepisowym lizakiem - z okna radiowozu, a także przez dojechanie do tylnego zderzaka i włączenie sygnału. Na krócej, lub dłużej jeśli załodze się wyda, że nie reagujesz... albo kilka "jęknięć" z przerwami.

Zawsze warto od razu potwierdzić włączeniem kierunkowskazu, a potem próbować zjechać gdzie pokazali - a z radiowozem obok/z tyłu, pamiętając by NIE zatrzymywać się gdzie popadnie. Kiedyś znajomy z którym jechałem na "wyjnięcie" z tyłu stanął niemal od razu, na co wkurzony policjant wyskoczył, i kazał zjechać w boczną uliczkę po czym powiedział że oni zatrzymywali bo zobaczyli sznurek wychodzący z bagażnika i wlokący się za autem (fakt, tak było... może metr sznurka) ale za TAKIE zatrzymanie na zakazie to oni muszą dać mandat.

A, przy zatrzymywaniu nocą, poza terenem zabudowanym albo z cywilnego auta, pamiętaj że jeśli są wątpliwości czy to nie przebierańcy, zawsze można zadzwonić na 119 i poprosić o potwierdzenie że zatrzymują cię prawdziwi policjanci.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2015, 22:10   

wa-totem napisał/a:
zawsze można zadzwonić na 119

Yyyy, w ramach stawania się drugą Japonią Polska wylądowała już w Azji? U nas jest 112. :D
Co do wątpliwych przypadków warto pamiętać, że policjanci nieumundurowani mogą zatrzymać pojazd do kontroli tylko w obszarze zabudowanym i "na dzień dobry" bez proszenia ich o to muszą zawsze obowiązkowo okazać legitymację służbową.

Poza tym faktycznie sygnały dają w sposób dość różny, ale zwykle wyraźny. Jak jest wątpliwość czy akurat o Ciebie chodzi to lepiej wyhamować, ewentualnie zjechać, najwyżej każą jechać dalej.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 29-06-2015, 18:27   

To może dlatego od kiedy mam prawko (kilka lat) to nigdy mnie nie zatrzymali... bo chcieli, ale ja nie widziałam... (nie no żarcik). Dzięki za rozwianie mych wątpliwości! :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gość
Gość
PostWysłany: 21-07-2015, 13:24   

Hej mam pytanie:

Jakie Polskie fora o mandze i Anime (poza Kotatsu) warto przeglądać/czytać?
Powrót do góry
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-08-2015, 22:47   

Chodzi mi po głowie drogowa zagwostka: Jak, zgodnie z zasadami ruchu i grzeczności na drodze, rowerzysta powinien przejeżdżać z jezdni na ścieżkę rowerową?
Powiedzmy na skrzyżowaniu drogi złożonej wyłącznie z jezdni oraz w pełni wypasionej drogi ze ścieżką, chodnikiem, etc. Jedzie sobie rowerzysta tą jezdnią jak Pan Bóg przykazał i planuje skręcać... Co dalej, drogi maturzysto?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-08-2015, 09:12   

Dobre pytanie bo w zasadzie masz 7 możliwości.

W prawo:

Jednokierunkowe ścieżki po dwóch stronach drogi zwyczajnie sygnalizujesz i skręcasz jak gdyby nigdy nic. najprawdopodobniej traktując ścieżkę jako drogę z pierwszeństwem.

Dwukierunkowa ścieżka po twojej stronie, jak wyżej.

Dwukierunkowa ścieżka po przeciwnej stronie, trzeba by przeprowadzić manewr skrętu w prawo jadąc prosto tylko o oczko dalej skręcić Sygnalizować chyba trzeba od połowy skrzyżowania

W lewo:

Przy ścieżkach jednokierunkowych po dwóch stronach drogi jest problem bo to chyba najbardziej niewdzięczny manewr bo musi się teoretycznie przepuścić wszystkich. Jeżeli jest wysepka w przejeździe rowerowym ja bym przeczekał tam do zielonego światła.

Podobnie w przypadku dwukierunkowej ścieżki po "złej stronie" drogi

Jeżeli jednak ścieżka jest dwukierunkowa po twojej stronie to rozsądek dyktował by odpowiednio wcześniej zasygnalizować i wykonać skręt przepuszczając wszystkich jadących z naprzeciwka i znowu w przepadku wysepki ja bym przycupnął tam aż do zmiany świateł

Zawsze istnieje też opcja zjechani na chodnik i zejścia z roweru po czym poruszania się jak pieszy do najbliższej odpowiedniej ścieżki.

Ale nie wim czy mam kompletna racje, kartę rowerową robiłem w czasach gdy w polsku o ścieżkach rowerowych jeszcze nikt nie słyszał.

Dodam że zostałem dwukrotnie potrącony przez samochód wyjeżdżający z podporządkowanej drogi więc w kodeks drogowy nie wierzę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2015, 17:47   

Ponieważ opcji jest mnóstwo, to sugeruję dwa rozwiązania:
- stosuj się do przepisów :P
- narysuj sytuację albo daj linka do tego skrzyżowania i powiedz, skąd dokąd chcesz jechać.

Czyżby mandat? >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 65 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group