FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2012, 20:25   

Ysen, obejrzyj sobie "Przebudzenie". O ile "Solidarni..." byli softcorem nakręconym na pięć minut po, tak to jest hardcore, nakręcony z perspektywy czasu. Można obejrzeć na Youtube. I chyba jednak lepiej oddaje faktyczny sposób myślenia tego środowiska.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-01-2012, 20:54   

Khem.

Jak pisałem, rozumiem potrzebę wspólnoty, szkoda tylko, że osiąga taki stopień nawiedzenia, że to jest niesmaczne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2012, 11:04   

Jak Kopacz załatwiła Owsiaka.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-01-2012, 12:42   

To, że Rzepa uprawia dziennikarstwo twórcze jeszcze nic nie znaczy.

Btw. Nigdy nie podobał mi się zwrot "marszałkini" - strasznie feministyczny farmazon.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-01-2012, 12:52   

shugohakke napisał/a:
Dzisiaj o 12:42

WHAT THE HECK!?
Co to ma być? S;G?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2012, 13:02   

Slova, ja ostatnio na tym forum miałem podobny problem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-01-2012, 13:02   

Zegar forumowy jest ustawiony o godzinę do przodu? Często się tak zdarza.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2012, 13:31   

U mnie też jest sam problem.
A tymczasem jak to miło patrzeć, się komuchy żrą ze sobą.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-01-2012, 16:52   

shugohakke napisał/a:
To, że Rzepa uprawia dziennikarstwo twórcze jeszcze nic nie znaczy.

Ale Rzepa ma rację. Przepis jest niejednoznaczny, zakaz ma charakter generalny, a nie dotyczący tylko przedsiębiorców ("Zakazane jest stosowanie jakichkolwiek form zachęty odnoszących się do leków, (...), podlegających refundacji ze środków publicznych, w szczególności kierowanych do świadczeniobiorców, przedsiębiorców oraz ich pracowników lub osób uprawnionych, w tym darowizn, (...) oraz innych niewymienionych z nazwy korzyści.") Do tego, że przepis dotyczy jedynie przedsiębiorców, to możnaby dojść jedynie drogą analogii. I to nie Minister Zdrowia będzie te kary nakładał, więc jego interpretacja jest guzik warta, a Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-01-2012, 17:26   

A jak inaczej sformułować ten przepis? Łapówkarstwo to bardzo śliski temat - nie da się go jednoznacznie ująć w przepisach. Zawsze ktoś musi podjąć decyzję czy to jeszcze zwykła darowizna czy może już próba przekupstwa.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2012, 17:49   

Kopacz nie nadawała się na to stanowisko. Mimo całkiem niemałej popularności musieli jej dać kopa, by nie skopała sytuacji jeszcze bardziej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-01-2012, 18:09   

shugohakke napisał/a:
A jak inaczej sformułować ten przepis? Łapówkarstwo to bardzo śliski temat - nie da się go jednoznacznie ująć w przepisach. Zawsze ktoś musi podjąć decyzję czy to jeszcze zwykła darowizna czy może już próba przekupstwa.

Jak chcieli, żeby się odnosił do przedsiębiorców, to było trzeba napisać, że "zakazane jest stosowanie przez przedsiębiorców." Albo określić że zakazane są darowizny przekazywane w jakimś konkretnym celu (np. osiągnięcia korzyści majątkowej – to oczywiście tylko przykładowy). I nie, tu nie będzie okoliczności wyłączających winę, czy badania stopnia szkodliwości społecznej (szkodliwość społeczna przyjęcia sprzętu od WOŚP jest w oczywisty sposób zerowa), bo to nie jest ani wykroczenie, ani przestępstwo (a powinno w sumie którymś być), a czyn za który nakładana jest kara administracyjna. I urzędnik (w tym przypadku Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny) nie ma takiej swobody jak sąd.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2012, 19:45   

Cytat:
Kopacz nie nadawała się na to stanowisko. Mimo całkiem niemałej popularności musieli jej dać kopa, by nie skopała sytuacji jeszcze bardziej.


Taa... Ale to co teraz wyprawia "Ale ja proszę pana nie odpowiadam za tę ustawę, chociaż to pod moją komendą wszystko było pisane." może "dziać się tylko w Polsce (tm)" . Wie, że opracowała coś co jej nie przyniosłoby sławy (Cokolwiek Platforma by nie mówiła, ta ustawa ma przynieść oszczędności, przynajmniej w założeniach i ktoś z pewnością na tym ucierpi - miejmy nadzieję, że nie zdrowotnie). O to, że będzie krzyk z ustawą to już mówiono od dobrego pół roku.

Właściwie mi, żal Arukowicza (nawet jeśli jest pierwszym szczurem, który uciekł z topiącej się łajby), bo mu się oberwie za tę ustawę - będzie zderzakiem. No i wydaje się, że właśnie Tusk będzie tak chciał przepchnąć teraz te mniej "pozytywne" ustawy, mając nadzieję, że te wszelkie zderzaki (Gowiny i inni) oberwą, a on jako tako przetrwa.

Dalej nie podoba mi się też to, co wyprawiają lekarze. Biją się o co? O te POJEDYNCZE przypadki (kilka tysięcy złotych), w których pomylono się przy wydawaniu leków. Oczywiście już od dawna powinni mieć system informatyczny pozwalający na sprawdzenie czy ktoś jest ubezpieczony czy nie I O TO GŁÓWNIE POWINNI SIĘ BIĆ. A sprawa tych pomyłek to niech w każdym związku powstanie specjalny fundusz na pokrycie takich pomyłek (chyba 1 złotówka w roku od członka na ten fundusz nie byłaby zbyt dużą kwotą).
Aptekarze zawsze mogli zrobić gorszy protest: "Przepraszam, ale ta recepta jest nieczytelna" - tutaj dopiero byłby płacz. Poza tym każde odwołanie, w sprawie błędów stylu: "ale to wypisał lekarz (do tego dobrze) więc jak nie mogłem zrealizować tej recepty", raczej jest dosyć jasne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2012, 20:30   

Cytat:
Właściwie mi, żal Arukowicza (nawet jeśli jest pierwszym szczurem, który uciekł z topiącej się łajby), bo mu się oberwie za tę ustawę - będzie zderzakiem.

A mi nie. Wiedział, na jakie pole minowe wchodzi. Jeśli nie wiedział, znaczy, że był naiwny (by nie rzec - głupi).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2012, 21:30   

NiBl napisał/a:
Aptekarze zawsze mogli zrobić gorszy protest: "Przepraszam, ale ta recepta jest nieczytelna" - tutaj dopiero byłby płacz. Poza tym każde odwołanie, w sprawie błędów stylu: "ale to wypisał lekarz (do tego dobrze) więc jak nie mogłem zrealizować tej recepty", raczej jest dosyć jasne...

Aptekarze nie zrobią protestu. Są bardzo słabo zrzeszeni i szkoda im kasy.

NiBl napisał/a:
Dalej nie podoba mi się też to, co wyprawiają lekarze. Biją się o co? O te POJEDYNCZE przypadki (kilka tysięcy złotych), w których pomylono się przy wydawaniu leków. Oczywiście już od dawna powinni mieć system informatyczny pozwalający na sprawdzenie czy ktoś jest ubezpieczony czy nie I O TO GŁÓWNIE POWINNI SIĘ BIĆ. A sprawa tych pomyłek to niech w każdym związku powstanie specjalny fundusz na pokrycie takich pomyłek (chyba 1 złotówka w roku od członka na ten fundusz nie byłaby zbyt dużą kwotą).

Lekarze wiedzą o co się biją. Kontrole z NFZ działają w ten sposób, by kwestionować jak najdroższe refundacje wszelkimi możliwymi sposobami. Tak to działa dziś w aptekach. Pal licho lekarzy rodzinnych, ale w wypadku lekarzy specjalistów, którzy wypisują bardzo drogi lek onkologiczny, gdy refundacja wynosi parę tysięcy zł... Cóż, zwyczajnie nie chcą takiego ryzyka.

NiBl napisał/a:
Właściwie mi, żal Arukowicza (nawet jeśli jest pierwszym szczurem, który uciekł z topiącej się łajby), bo mu się oberwie za tę ustawę - będzie zderzakiem. No i wydaje się, że właśnie Tusk będzie tak chciał przepchnąć teraz te mniej "pozytywne" ustawy, mając nadzieję, że te wszelkie zderzaki (Gowiny i inni) oberwą, a on jako tako przetrwa.

Łooo Paaaaanie! By wylecieć z tego stołka trzeba się naprawdę postarać. Skoro zasiadał na nim śp. Religa budowniczy "szpitalu przyszłości" sobie względnie poradził, to każdy sobie raczej poradzi. No chyba, ze zadrze z koncernami farmaceutycznymi, wtedy skończy w niesławie jak Łapiński.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 86 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group