FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-05-2012, 10:24   

Wyborcza się burzy o wystawę w krakowskim IPN-ie. Rozwalają mnie - jaka niby PRL-owska propaganda, jaki niby brak kontekstu?! Pokazano prawdziwy dokument i tyle. A że niewygodny, to cóż...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-05-2012, 12:24   

Rzepa wynalazła ciekawostkę historyczną.
Dawno się tak nie uśmiałem. I link do strony, bo jakoś nie podali.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-05-2012, 17:33   

shugohakke napisał/a:
I link do strony, bo jakoś nie podali.


Może dlatego, że już to poprawiono.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2012, 17:43   

Tuskowe gestapo ściga eksperta Macierewicza. Ale prawdziwym LOLem są komentarze w stylu:
Cytat:
Wysłałem ostrzeżenie do Pana Posła Macierewicza aby zaopatrzył Profesora Biniendę w lateksowe rękawiczki i aby Profesor nie witał się z soviecka agenturą bez tego zabezpieczenia. Ponadto, profesor nie powinien niczego pić, co podadzą mu sovieci w polskich mundurach, gdyby udał się do warszawskiej siedziby SFB to jest do Prokuratury Wojskowej. Najlepiej będzie, kiedy Profesor osobiście kupi sobie butelkę wody w przypadkowym sklepie "na miescie". Profesor powinien także uważać w toalecie, ponieważ sovieci zwykle pozostawiają zarazki na klamce toalety lub na desce klozetowej. W ten sposób właśnie zarazili profesora Nowaczyka w czasie jego wizyty w Brukseli.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2012, 19:37   

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/marsz-rosjan-po-ulicach-warszawy-w-dzien-rosji-12062012-tusk-sie-nie-boi-kibice-z-rosji-nie-sa-zagro_259800.html

Nie żebym czytał Super Express, ale po uprzednim dowiedzeniu się o sprawie znalazłem to właśnie tutaj.

Ad meritum. Kosmos. Ewidentna prowokacja. Myślę, że każdy, kto ma choć odrobinę wyobraźni zdaje sobie sprawę z tego, że z wysokim prawdopodobieństwem spowoduje to zadymę między kibicami polskimi i rosyjskimi. Cóż... niby zadym u nas dostatek i ta nie pierwsza w ogóle, ale na pewno pierwsza podczas organizowanych przez Polskę Mistrzostw Europy. Już wcześniej mi żyłka pękała, gdy słyszałem utyskiwania, jak to kibole zmasakrują euro, jak to będą wszczynać burdy itd. Tak, jasne, przy rozlosowanych siedzeniach, w towarzystwie vipów pierdzących w stołek i wcinających popcorn. Albo te ostatnie doniesienia, że rodziny angielskich piłkarzy boją się przyjechać do Polski, bo taki u nas rasizm. Nawet był taki oficjalny komunikat brytyjskiego MSZ. /_- Co oczywiście im nei przeszkadza przylatywać na clubbing w weekend obrzygiwać Rynek Główny i obsikiwać dla beki Kościół Mariacki w Krakowie.

Teraz to rzeczywiście damy im powód do takiego gadania, gdy pójdzie w świat, że Polacy się napierdzielali z Ruskimi na Euro za Smoleńsk, 1944, 1939, 1920 czy wreszcie za bitwę pod Kłuszynem i Dymitriady.

Ja nie mówię, że należało znaleźć jakiś pretekst dla nieudzielenia zgody na przemarsz. Ja mówię, że najzwyczajniej w świecie należało jej nie udzielić z powodu spełnienia przesłanki "zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego". Bo tak obiektywnie jest.

Zresztą... miesięcznica smoleńska (o których już większośći tak zapomniała) władzom stolicy przeszkadza, ale paradujący kibice rosyjscy w Dzień Rosji po ulicach Warszawy już nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-05-2012, 20:54   

Polacy nie gęsi i swój engrish mają.

Jak widać nie tylko z językiem ojczystym ministra jest na bakier.......

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-05-2012, 21:04   

Pitolenie. Śmiać się będą ludzie na co dzień używający angielskiego (a i to nie wszyscy) - na Euro przyjmujemy kibiców ze wszystkich stron świata i okolic.

A poza tym... I'm lovin' it ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...


Ostatnio zmieniony przez shugohakke dnia 29-05-2012, 18:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2012, 18:40   

Wczoraj bodajże o godzinie 21:30 na BBC w programie "Panorama" był reportaż w POL i UKR w kontekście EURO 2012, gdzie obsmarowano nas jako antysemitów, rasistów, ksenofobów itd. Zbitka wywarła piorunujące wrażenie, bo po emisji programu wybuchła fala nienawiście względem Polaków na portalach społecznościowych (co obserwowałe na żywo np. na twitterze), gdzie wyzywano nas od rasistów, żądano zwrotu kasy od UEFA za bilety na mecze i lotnicze itp. itd. No naprawdę, pełen hardkur.

Teraz dopiero, ze sporym opóźnieneim, przebiło się do polskich mediów co miało miejsce i nasz rząd - skądinąd słusznie - domaga się od BBC sprostowania, Sikorski sapie się na twitterze i generalnie dyplomacja się uwija, by to wszystko poodkręcać.

Tyle tylko, że może im być troszeczkę trudno:
http://300polityka.pl/300krotka/tak-samo-jak-bbc-polskie-stadiony-pokazywala-platforma-obywatelska-w-przedwyborczym-spocie#.T8SvH7lnOAk.twitter
trafny komentarz, że przecież z taką narracją obecna ekipa rządząca wygrała ostatnie wybory. To co? Namawiali do głosowania na nich, ponieważ oszołomy, rasiści, antysemici pójdą do urn, a teraz się będą wypierać, że coś takiego, to nie w Polsce? Albo że nie takie proporcje?

Zresztą o czym my na co dzień czytamy w "Polityce", Gazecie Wyborczej", "Krytyce Politycznej"? No jak, Polak rasisgta, antysemita, ksenofob, oszołom, szmalcownik, faszysta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-05-2012, 20:03   

A ja odpowiadam na ten cały program BBC prosto:

Kristy Bamu.
Czarnoskóry nastolatek, zarżnięty w Londynie po oskarżeniu o czary.
Damilola Taylor.
Czarnoskóry nastolatek, zatłuczony bejsbolami na ulicy, bo tak.
Abdulkadir Maye.
Czarnoskóry nastolatek, zatłuczony bo ktoś powiedział, że komuś "wisi" dziesięć funtów.
Strona Citizens Report zawiera dziesiątki raportów nierozwiązanych morderstw, i wystarczy przewinąć listę by zauważyć, że ofiary morderstw łączy ...ciemny kolor skóry.

Wnioskowanie metodą panoramy bbc: Wielka Brytania to skrycie rasistowski kraj, gdzie nagminnie mordowane są afrykańskie dzieci, i trwają polowania na czarownice, a władze nic z tym nie robią!!!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2012, 20:27   

A ja odpowiem tak:

Mój brat grał w kosza z kolegami w szkole. No i dołączyło się kilku czarnych dzieciaków i tak se grali. Czarni trafili i do siebie zakrzyczeli black pride czy tam black power. Potem trafił brat albo jakiś jego kolega i sobie krzyknęli white power. Czarni polecieli do dyrektora pultać się o rasizm i białe chłopaki dostały pierwsze i ostatnie ostrzeżenie przed wylotem ze szkoły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-05-2012, 20:43   

Hmm. Brytyjczycy, którzy obejrzeli ten materiał i dali mu wiarę, być może nie przyjadą na Euro, a z całą pewnością twardo hejtują na Twitterach i im podobnych...

No tragedia! Moje życie się skończyło - idę siąść w kącie i płakać.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2012, 21:08   

Ojej, na mistrzostwach zabraknie najbardziej walniętych (zaraz po nas) kiboli! Radujmy się! :D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2012, 22:10   

Może jesteśmy rasistowscy, antysemiccy i brutalni, ale przecież oni nie są wiele lepsi (aczkolwiek oni mają więcej podstaw, bo faktycznie mają u siebie mniejszości kolorowych). Potrafią jednak lepiej wyegzekwować przestrzeganie prawa w wypadku imprez sportowych. Z drugiej strony to głupie usprawiedliwienie, bo nie zmienia tego, że w sporej mierze to prawda.

Poza tym polecam moment 2:30 z tego filmu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-05-2012, 22:33   

Co do Euro... cóż, Magierowskiemu udało się dobrze podsumować ostatnie wypowiedzi przedstawicieli władzy.

Cytat:
Nie wiem, na ile Rosjanie obawiają się Jarosława Kaczyńskiego i jego kohort. Moim zdaniem większe niebezpieczeństwo czyha na nich na Stadionie Narodowym, gdzie przecież w każdej chwili może im spaść na głowy jakiś daszek. Nie wspominając o tym, że mogą nie dojechać na mecz, grzęznąc w korku gdzieś na Wisłostradzie.

Trochę już lat mi nastukało i parę imprez sportowych w życiu oglądałem. I nie przypominam sobie, by organizator mundialu, mistrzostw Europy czy igrzysk olimpijskich wprost stwierdził, iż nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa jednej z uczestniczących ekip. Nie przypominam sobie, by rząd tego czy innego kraju kiedykolwiek tak spektakularnie strzelił sobie w stopę.

To ma być ta „pełna gotowość"? Czy naprawdę policja nie jest w stanie utworzyć kordonu bezpieczeństwa wokół jednego, małego budynku w centrum miasta? Czy perspektywa pochodu o charakterze quasi-religijnym, w którym weźmie udział prawdopodobnie kilka tysięcy osób, naprawdę wywołuje paraliżujący strach organów państwa?


Właściwie mogę się tylko podpisać...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-05-2012, 23:12   

Wycofano z dystrybucji w Polsce film o twórcy Opus Dei.

Sądząc po trailerze przedstawiany jest w nim raczej pozytywnie, więc to chyba nie sama organizacja maczała w tym palce, więc... The hell?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 112 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group