FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2013, 16:35   

Morg napisał/a:
Ciekawe co będzie jeśli Nowicka trafi w objęcia Millera

Pewnie sam Miller namówił ja do tego by pozostała na stanowisku. W sumie na początku tej całej hecy z Nowicką, SLD jako pierwsze oświadczyło, że nie opowie się za jej odwołaniem.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-02-2013, 19:14   

Każdy troll zostanie w końcu strollowany, tym razem padło na Palikota... i Lisa, jak sądzę. Najwięksi macho sejmu i prasy dostali wreszcie po jajach i Platforma jednym prostym ruchem uniknęła pułapki, w jaką próbowano ją zagonić. Ostateczny cios zadał Palikotowi jego własny folw... klub, który o dziwo się postawił i Wandy nie wywalił.

Nowickiej groziło, że zostanie utrącona jak pionek i zagoniona do garów, ale ostatecznie to ona śmiała się ostatnia. Nie sądzę by gdziekolwiek odchodziła, raczej mogłaby próbować przejąć klub poselski (that'd the best troll ever - stracić klub poselski swego imienia). Do Millera Wanda raczej nie pójdzie, bo on stosunkiem do kobiet niczym nie różni się od Napierała. Tusk jej wziąć nie może, chyba, że gotów jest całkowicie spalić mosty między sobą a platformianą konserwą i iść pełną parą w lewo. Prawdę mówiąc ostatnio zachowuje się tak chaotycznie, że by mnie to nie zdziwiło.

Urawa napisał/a:
Po protestach związanych z cenzurowaniem "Przesłania Pana Cogito" przez MSZ Raduś Sikorski znalazł rozwiązanie - wywalił prawie cały wiersz. Ktoś kiedyś pisał o "Dyktaturze ciemniaków"...


Może najpierw weryfikuj, zanim zaczniesz przesyłać dalej - cały wiersz jest obecnie w nagraniu do odsłuchania, nie wiem czy był tam od początku, ale nie wykluczam.


A tak na marginesie - przekleiłem tutaj posty o spadającym poparciu PO, które rano wrzuciłeś do tematu o polityce światowej. Uprasza się o nieśmiecenie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2013, 20:05   

No to chyba tyle zostaje z trzymania przez PiS kciuków za tuskowe negocjacje. Nie żeby tego parę osób nie przewidywało, ale byli brani za zatwardziałych przeciwników tej formacji i na peeeewno się mylili. XD

Moja babcia ma takie powiedzenie o ludziach pewnej narodowości, że "tu ci złoto pokaże, a tam ci nóż w plecy wsadzi". Za porównanie do tego narodu PiS by się bardzo oburzył.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 00:26   

Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało z Nowicką. Z drugiej strony jak patrzę na komentarze z Gazety, to Wanda na tym straci, Palikot niekoniecznie.

Kwestie przyziemne - czyli PKP
UE będzie wymagała od nas, by PKP PR mogło splajtować. A to oznacza praktycznie natychmiastową likwidację spółki. Ja mam tym czasem Koleje Śląskie, które są do kitu, ale są. Inne regiony będą miały większe problemy.
O tym się nie mówi w mediach krajowych, ale KŚ miały bardzo pod górkę. PKP robiło wszystko, by nic z tego nie wyszło. Nawet nie udało się dogadać sprzedaży biletów na dworcach (KŚ postawiły baraki, by tam sprzedawać bilety). Składów też nie udało się od PR kupić. Mamy jakieś czeskie, jakieś niemieckie, jakieś nowe i jakieś od innych przewoźników. Aczkolwiek manadżment też jest do dupy, więc nie tylko czynniki trzecie zaważyły o klęsce KŚ. Teraz całą Polskę czeka podobna zmiana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-02-2013, 00:51   

Cytat:
Ja mam tym czasem Koleje Śląskie, które są do kitu, ale są. Inne regiony będą miały większe problemy.


Pfff, come on. Coraz więcej województw ma własne linie kolejowe, Śląsk jest specjalny tylko pod względem epic faila, jaki KŚ zaliczyły na starcie. Koleje Mazowieckie np. mają się dobrze i praktycznie zastąpiły PR bez wywoływania regionalnych kryzysów komunikacyjnych.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 12:19   

Ysengrinn napisał/a:
Pfff, come on. Coraz więcej województw ma własne linie kolejowe, Śląsk jest specjalny tylko pod względem epic faila, jaki KŚ zaliczyły na starcie. Koleje Mazowieckie np. mają się dobrze i praktycznie zastąpiły PR bez wywoływania regionalnych kryzysów komunikacyjnych.

Są chyba na Dolnym Śląsku, Mazowszu, częściowo w Małopolsce, nie wiem jak wygląda Wielkopolska. I chyba tyle. Wiem, że wyszedł fail, bo nie pozyskali wystarczającej ilości składów. Było to oczywiste za czasów, gdy obsługiwali jeszcze tylko trasę Gliwice-Częstochowa.

Co do twoich Kolei Mazowieckich, to korzystają/ły z taboru PR (który grzecznie sprzedał go konkurencji). PR było początkowo zresztą współwłaścicielem. Tu powstaje pytanie, czy koleje Mazwieckie są produktem zrestrukturyzowanym. U nas zatrudnienie na kolei spadło o połowę (czytaj: za bardzo), co przełożyło się na początku na lepszą rentowność spółki, ale ostatecznie oznaczało straty. Warszawa zapewne nie robiła sobie problemów (Dlaczego powstają koleje regionalne? Wcześniej każde województwo musiało płacić PR, a rządziła Warszawka z nadania ministra). Koleje Ślaskie były postrzegane jako projekt polityczny (nie wiadomo dlaczego, skoro niczym w zasadzie nie różniły się od innych odpowiedników) i miały bardziej pod górkę. Nawet rzecznikowi PR nie chciało się fatygować na Śląsk, by ogłosić, że wycofują się z regionu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 12:25   

A propos kolei, szykuje się kolejowy blitzkrieg?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 12:39   

vries napisał/a:
Są chyba na Dolnym Śląsku, Mazowszu, częściowo w Małopolsce, nie wiem jak wygląda Wielkopolska.

Łódzkie robi sobie powoli kolej aglomeracyjną, ale to naprawdę powoli. Docelowo za jakieś 5-6 lat ma to być jednak coś na kształt stołecznego SKM, a nie KM.

Urawa napisał/a:
szykuje się kolejowy blitzkrieg?

Jeśli będą w stanie pojechać po naszych torach, to (przynajmniej wśród pasażerów) zapanuje euforia.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 14:15   

Cytat:
Jeśli będą w stanie pojechać po naszych torach, to (przynajmniej wśród pasażerów) zapanuje euforia.

...do chwili, w której usłyszą ceny?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 14:34   

Wliczam to w kategorię "będą w stanie", chyba że Niemców stać na wożenie powietrza. ;)

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-02-2013, 14:35   

No sorry Winnetou, z niemieckimi cenami rynku nie zawojują.

Na pewno jest to dobry argument do pokazania związkowcom, by przestali w końcu robić sobie jaja i strajków, bo skończyła się zabawa. Przez ostatni strajk oszczegafczy spóźniłem się do pracy, więc mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 15:25   

Ysengrinn napisał/a:
No sorry Winnetou, z niemieckimi cenami rynku nie zawojują.

A jak to sobie wyobrażasz? Usługi na poziomie szkopskim i ceny na poziomie polskim?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 15:44   

Urawa napisał/a:
A jak to sobie wyobrażasz? Usługi na poziomie szkopskim i ceny na poziomie polskim?

A jak inaczej to sobie wyobrażasz?

EDIT:
sprawdziłem, policzyłem...
W Polsce trasa kolejowa o długości ok. 130km kosztuje mnie (klasa 2 TLK) 40zł i trwa 1:50 + czas i koszt komunikacji miejskiej.
W Niemczech trasa kolejowa o długości ok. 150km kosztuje mnie (klasa 2 Regional-Express) ok. 110 zł (27,30 oiro) i trwa 1:40 + czas i koszt komunikacji miejskiej.
Moim samochodem (niezbyt oszczędnym) 130km zrobię za ok. 55pln, 150km za ok. 60zł. Potrwa to ze dwie godziny z haczykiem (czyli tak jak pociąg z komunikacją miejską, o ile ktoś nie mieszka przy stacjach), mam komfort, jadę kiedy chcę i jak chcę od drzwi do drzwi, a do tego nieźle się bawię zamiast zasypiać z nudy. Do ceny doliczam orientacyjny koszt utrzymania samochodu odpowiadający zużyciu na takiej trasie. Dopiero supersamochody pokroju Bugatti Veyron spalaniem przewyższają cenę biletu DB o jakieś... 10-20%. Nie, ja wcale nie robię sobie jaj.

Wniosek - z niemieckimi cenami niemieckie koleje wyjadą z Polski zanim do niej wjadą. Ludzie nie będą nimi jeździć nie dlatego, że są skąpi, ale dlatego że zwyczajnie nie będzie ich stać i/lub jest to zupełnie nieopłacalne. Przypominam też, że teraz polskie koleje cenowo konkurują z moim samochodem z dwóch przyczyn:
- paliwo jest droższe niż kiedyś,
- mam bardziej paliwożerny samochód niż kiedyś.

Tzw. kiedyś to jakieś 3-4 lata temu i wtedy koszt jazdy samochodem na takim odcinku wynosił jak dla mnie ok. 30zł - tylko PKP PR na uldze studenckiej mogło z tym konkurować.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-02-2013, 16:25   

Urawa napisał/a:
Ysengrinn napisał/a:
No sorry Winnetou, z niemieckimi cenami rynku nie zawojują.

A jak to sobie wyobrażasz? Usługi na poziomie szkopskim i ceny na poziomie polskim?


Chyba sam sobie właśnie odpowiedziałeś na pytanie o kolejowy Blitzkrieg.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 16:27   

Ysengrinn napisał/a:
Urawa napisał/a:
Ysengrinn napisał/a:
No sorry Winnetou, z niemieckimi cenami rynku nie zawojują.

A jak to sobie wyobrażasz? Usługi na poziomie szkopskim i ceny na poziomie polskim?


Chyba sam sobie właśnie odpowiedziałeś na pytanie o kolejowy Blitzkrieg.

Nie do końca. Bo do tego czasu PKP może się już rozsypać do reszty i po prostu będziemy skazani na nowy monopol, tym razem szwabski.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 164 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group