FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2011, 13:16   

Cytat:
No cóż Palikot pokazuje nam co trzeba zrobić by dostać się do sejmu.

Chociaż zapewne masz rację, to po cichu mam nadzieję, że całe to jego poparcie jest w dużej mierze nadmuchane przez media, a małolaty, chcące na niego głosować, ostatecznie na wybory nie pójdą.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-09-2011, 14:56   

Urawa napisał/a:
a małolaty, chcące na niego głosować, ostatecznie na wybory nie pójdą.

Zamknij syna w domu? Albo zabierz dziecku dowód?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2011, 19:11   

Slova napisał/a:
Urawa napisał/a:
a małolaty, chcące na niego głosować, ostatecznie na wybory nie pójdą.

Zamknij syna w domu? Albo zabierz dziecku dowód?

Świetne hasło! Obawiam się tylko, że GazWyb i inne media, które tak ochoczo propagowały jego wcześniejszą wersję, tego nie podchwycą.

Kolejna banda gówniarzy wzięła sobie na cel pomnik. Najpierw Jedwabne, potem Ossowo, teraz to... Mniejsza o ideologię, powinno się debili obciążać kosztami, może to by wlało oleju do pustych główek?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2011, 19:14   

Znów agitacja wyborcza w kościele, tym razem całkiem jawna.

Zaczyna mnie to doprowadzać do szału. Mam nadzieję, że pokazywanie paluchem z prezbiterium skończy się dla PiS totalną porażką i oduczy jednych i drugich przedwyborczej "kooperacji". Ten obrzydliwy sojusz będzie miał fatalny wpływ zarówno na państwo jak na Kościół.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2011, 19:45   

Ysengrinn napisał/a:
Znów agitacja wyborcza w kościele, tym razem całkiem jawna.

Zaczyna mnie to doprowadzać do szału. Mam nadzieję, że pokazywanie paluchem z prezbiterium skończy się dla PiS totalną porażką i oduczy jednych i drugich przedwyborczej "kooperacji". Ten obrzydliwy sojusz będzie miał fatalny wpływ zarówno na państwo jak na Kościół.

Widzisz, nie bardzo. W Radiu Maryja po kilka razy dziennie nadawane są tzw. felietony pt. "Warto Wiedzieć", gdzie produkują się kandydaci na posłów i senatorów z PiS, pod koniec każdorazowo informując o tym, gdzie i z jakiego miejsca kandydują. Do tego dochodzi opisywane już tu wcześniej zamawianie mszy w dniu wyborów.
Kościół zwyczajnie doszedł do wniosku, że jego poprzednia polityka, polegająca na tym, iż nie popiera się wprost żadnej ze stron i dogaduje z obiema (a taką stosował przez ostatnie kilkanaście lat), w obecnym układzie nie zdaje rezultatu. Dlatego postanowił wyraźnie postawić na jednego konia, wentylem bezpieczeństwa czyniąc sobie platformianą kurię krakowską. Inna sprawa, że przez ostatnie 20 lat sprawy, na które Kościół był uczulony (in vitro, homoseksualizm) były przez polityków i lewa i prawa olewane. Teraz lewo (PO, SLD, Palikot) zaczęło nimi mocno grać. Część księży miała też prawo wkaczyć się za Nergala. A część, podobnie jak i część Polaków, wierzy, że faktycznie katastrofę w Smoleńsku zafundował Polsce Donek, który wspólnie z Putinem ustawił tam wielki magnes a potem dobijał rannych.
Gdyby przyjąć jednak tezę, że historia est magistra vitae, to warto pamiętać, że w latach 90, kiedy Kościół czynnie angażował się w politykę, popierane przez niego partie raczej nie odnosiły spektakularnych sukcesów.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-09-2011, 11:14   

Jeszcze więcej tajności, mimo że — cytując klasyka* — To, co powstaje za publiczne pieniądze, jest własnością publiczną. I powiedzcie, że nie wygląda to jak doraźna zmiana prawa po to, żeby Bronek nie musiał udostępniać opinii dot. ustawy o OFE. >_> Ciekawe kiedy TK to uwali...

*Cytowany klasyk to oczywiście nikt inny jak Donald Tusk. I równie oczywiście po raz n–ty zapomniał on o swoich słowach.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-09-2011, 15:25   

Żałuję, że nie wiedziałem o ich planie. Gotów byłbym wziąć udział w tej akcji — twierdzi radny PiS. O_O

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2011, 15:37   

Akurat wynajęcie im adwokatów mieści się w graniach. Ale już deklaracje, że samemu... Cóż, jak dla mnie ten pomnik winien już dawno stać w muzeum czy na jakiś cmentarzu, podobnie jak cała masa pozostałości bolszewickich w Polsce.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-09-2011, 16:16   

Urawa napisał/a:
Cóż, jak dla mnie ten pomnik winien już dawno stać w muzeum

Dla mnie chyba też (chyba, bo nie orientuję się w całej sytuacji pomnika czterech smutnych i nie wiem czy nie powinien tam stać mimo wszystko z jakiegoś powodu o którym nie wiem)...

To co mnie natomiast lekko poruszyło, to fakt pochwalania wandalizmu... nie żyjemy już od dwudziestu lat w komunie, ten pomnik można dzisiaj usunąć z przestrzeni publicznej inaczej, niż poprzez dewastację.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2011, 16:46   

Szczególna sytuacja tego pomnika polega na tym, że został on postawiony już w 1945, zaraz po rozpoczęciu sowieckiej okupacji i pozostaje nader wyrazistym jej symbolem. I rzeczywiście, może budzić skrajnie negatywne emocje. A rocznica, w jaką został potraktowany farbą, raczej wskazuje na patriotyczne niż chuligańskie motywacje.

Co do pomnikowych wandali, pisałem chyba w tym (albo politycznym) temacie, że moim zdaniem takich ludzi winno się obciążać kosztami usunięcia poczynionych przez siebie zniszczeń

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2011, 17:50   

Urawa napisał/a:
A rocznica, w jaką został potraktowany farbą, raczej wskazuje na patriotyczne niż chuligańskie motywacje.

Ech... patriotyczne... dlatego nie rozumiem prawicy. Za dużo podniecania się mało istotnymi symbolami.
Równie dobrze można by zamalowywać tabliczki na ul. Gomułki w Gliwicach. Same straty z takimi patriotami.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2011, 18:48   

Największy hit w dziejach polskiego kina science fiction doczekał się sequela.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-09-2011, 18:49   

Niezależnie od przesłanek, wandalizm to wandalizm. Morg ma rację, w dzisiejszych czasach można go usunąć zupełnie inaczej i zupełnie legalnie. A podobne wypowiedzi polityków powinny być karane, jak dla mnie to nic innego jak namawianie do popełnienia kolejnych wykroczeń.

Swoją drogą, moje miasto, a właściwie mieszkańcy, całkiem ładnie poradziło sobie z podobną pamiątką. Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów mieli wysadzić na początku lat 90-tych, ale ludziom pomysł się nie spodobał, więc go przemalowali i zadedykowali Jimiemu Hendrixowi. Władze się ugięły i pamiątka została. I chociaż jakiś czas temu został on wyczyszczony, a dedykacja nieco zmieniona (Bohaterom czerwonych sztandarów. Dąbrowiakom. Twórcom dziejów walk o narodowe i społeczne wyzwolenie.) to i tak wszyscy nadal nazywają go pieszczotliwie Hendrixem. I żeby nie było, ładnie był pomalowany (kwiatki, pacyfki, dużo fajnych, optymistycznych rzeczy), a nie ochlapany farbą.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-09-2011, 19:25   

"Jeżeli koło partii kręcą się osoby, kobiety nieatrakcyjne, to jest coś anachronicznego, coś co odstręcza wyborców" - Leszek Miller najwyraźniej zauważył, że zdychający Sojuz się męczy, postanowił więc szybko go dobić.....

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2011, 21:48   

Urawa napisał/a:
A rocznica, w jaką został potraktowany farbą, raczej wskazuje na patriotyczne niż chuligańskie motywacje.
Ale za ten "Patriotyzm" to mogli by pasem po pupie dostać.

Ysengrinn napisał/a:
Leszek Miller najwyraźniej zauważył, że zdychający Sojuz się męczy, postanowił więc szybko go dobić.....

Ja wiem, czy oni zdychają? Napisałbym raczej, że duszą się stojąc w miejscu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 27 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group