FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2011, 20:56   

Caladan napisał/a:
hciałbym powiedzieć jedna mądra rzecz. Nie wierzyć w sondaże.

Tu nie o to chodzi by wierzyć w sondaże, bo one przecież nie są żadną prawdą objawioną. Pokazują nam tylko w przybliżeniu - to co preferuje społeczeństwo w danej chwili.

Caladan napisał/a:
Nie wierzyć politykom. Wierzyć w siebie.

Idąc tym tropem to Ty uważasz, ze nie należy w ogóle glosować? Nie chce Ci coś wkładać w palce, ale ja tak twoją wypowiedź odebrałem.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-06-2011, 23:20   

Cytat:
Tu nie o to chodzi by wierzyć w sondaże, bo one przecież nie są żadną prawdą objawioną. Pokazują nam tylko w przybliżeniu - to co preferuje społeczeństwo w danej chwili.

Które społeczeństwo?. Starsi koledzy pewnie zrozumieją o co mi chodzi dokładnie. Kluczem do odpowiedzi jest słowo PSL.

Tabris napisał/a:
Idąc tym tropem to Ty uważasz, ze nie należy w ogóle glosować? Nie chce Ci coś wkładać w palce, ale ja tak twoją wypowiedź odebrałem.


No ładnie typowy tekst trollowy. Nawet zauważyłem, ze niektórzy ubliżają niektórym politykom. A moderacja nie działa. Czy mi się wydaje czy Kotatsu spada na psy?.
Nie wystarczy powiedzieć nie kompetentny do pełnienia obowiązków państwowych. No racja jaki naród glosujący tacy politycy. Gdyby były okręgi jednomandatowe.......

Ale wracając do wątku. Niech ktoś przedstawi obietnice, które zostały spełnione. Te, które interesują ludzi i mają wpływ na ich życie. Nie robią dziur w kieszeniach, aby obecny system mógł dalej prosperować.

Przytoczona informacja o powstaniu gazety jest jedną z wielu informacji dla podniety ludu. Ma ona sens, bo ludzie zapominają o mniej przyjemnych sprawach, lecz kluczowych do życia.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2011, 23:51   

Caladan napisał/a:
Które społeczeństwo?

Oczywiście "nasze", czyli takie które zgodziła się wsiąść udział w badaniu i udzielić odpowiedzi w ankiecie. A tobie chyba chodziło o grupę społeczną?
Caladan napisał/a:
Kluczem do odpowiedzi jest słowo PSL.
Jasne jest przecież, że na wsi jakby było przeprowadzone badanie to wynik byłby inny. No ale to przecież oczywistość. W miastach PSL ma zawsze małą reprezentację.

Caladan napisał/a:
No ładnie typowy tekst trollowy.

Czasami pisze zbyt ogólnie, ale taka już moja natura, ale dobra... Jeśli mój post zostanie uznany za Trollowy, to nie mam nic przeciwko by zniknął.

Caladan napisał/a:
Nawet zauważyłem, ze niektórzy ubliżają niektórym politykom. A moderacja nie działa. Czy mi się wydaje czy Kotatsu spada na psy?.

Daj spokój, jedna osoba tylko napisała co myśli o Palikocie, a ty już, że forum na psy leci. Lepiej było tej osobie na priv uwagę zwrócić, a nie dramatyzować. Poza ty uwierz mi na słowo, są fora(dość znane) poświęcone polityce gdzie inwektywy naprawdę już się mnożą jak zajączki, więc luz.

Caladan napisał/a:
Ale wracając do wątku. Niech ktoś przedstawi obietnice, które zostały spełnione. Te, które interesują ludzi i mają wpływ na ich życie. Nie robią dziur w kieszeniach, aby obecny system mógł dalej prosperować.


Wiesz, można by się w takie coś pobawić, ale po co? Zaangażowany i interesujący się polityką wyborca PIS-u chętnie by Ci napisał co za rządów jego partii udało się zrobić, a co nie, tak samo jak i wyborca Platformy. Ja uważam(śliniąc się na widok kiełbasy wyborczej), że warto jednak głosować, bo wybrany rząd podpisuje umowy w twoim imieniu niezależnie od tego, czy wziąłeś udział w wyborach, czy też nie. No więc zawsze jest lepiej mieć jakiś wpływ, choćby minimalny na to co się dzieje.


Ostatnio zmieniony przez Tabris dnia 25-06-2011, 00:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 00:08   

Moderacja ma się dobrze, dziękuje za troskę i prosi o powrót do kulturalnej dyskusji.
Więcej ostrzeżeń nie będzie.
Bezimienny

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 11:34   

Cytat:
Zaangażowany i interesujący się polityką wyborca PIS-u chętnie by Ci napisał co za rządów jego partii udało się zrobić, a co nie, tak samo jak i wyborca Platformy.


Temat ma, jak do tej pory, charakter dyskusji między ludźmi prezentującymi określone poglądy, nie zaś miedzy sympatykami partii jako takich. Wolałbym, abyśmy przy tym pozostali. Bo gdy zejdziemy do partyjnych okopów, wówczas bardzo szybko i łatwo będzie można wywołać flamewar.

Cytat:
Nawet zauważyłem, ze niektórzy ubliżają niektórym politykom.

Odróżnij proszę krytykę (która ma tu miejsce regularnie, owszem i jej obiektem padają wszyscy politycy, od prawa do lewa) od "ubliżania", którego tutaj nie zauważyłem. Pisząc ostro o Palikocie nie odkrywamy chyba ameryki. Facet, który bierze na swoje listy wyborcze pracodawcę mordercy ks. Jerzego Popiełuszki, sam sobie wystawia najlepsze świadectwo i tu już jakiekolwiek inwektywy, porównania itd są w zasadzie zbędne.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 12:24   

Urawa napisał/a:
Facet, który bierze na swoje listy wyborcze pracodawcę mordercy ks. Jerzego Popiełuszki, sam sobie wystawia najlepsze świadectwo

Pytanie tylko po co? Bo on już naprawdę nie musi podkreślać swój antyklerykalizm. Wszyscy i tak doskonale wiedzą jaki on ma stosunek do kościoła. Moim zdaniem głupio zrobił, bo to mu nic nie pomoże. Przecież morderstwo Popiełuszki potępili wszyscy od prawa do lewa.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 12:30   

Bo wspominana osoba jest właścicielem dużego, choć niszowego tygodnika. Okazji to przejęcia kilkudziesięciu tysięcy jego czytelników nikt by nie zmarnował. A w sytuacji Palikota nic mu już nie zaszkodzi, zaś pomóc może wszystko. Radykalnie antyklerykalnemu elektoratowi zaś nie powinno to zawadzać, tak jak elektoratowi LPR nie przeszkadzało branie na listy ludzi związanych z mocno śmierdzącymi brunatną ideologią organizacjami.
Poza tym, to przynajmniej jedno względnie znane nazwisko na liści całego Ruchu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-06-2011, 12:37   

... W zasadzie o jakim nazwisku mowa?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 12:38   

Ysengrinn napisał/a:
... W zasadzie o jakim nazwisku mowa?

Roman Kotliński, redaktor naczelny tygodnika "Fakty i Mity".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-06-2011, 16:36   

Cóż, Kotliński twierdzi, że nigdy Grzegorza Piotrowskiego nie zatrudniał... natomiast faktem jest, że ten ostatni brał np. udział w konferencji promującej tygodnik. Po której zresztą miał ponownie trafić za kratki, tym razem na 8 miesięcy, za znieważenie sądów, ale ostatecznie zmienili mu to w apelacji na 5 tysięcy złotych grzywny.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 16:51   

Głupio mi trochę cytować Wyborczą, ale co tam: http://wyborcza.pl/1,75515,2438405.html

Niemniej, abstrahując już nawet od kwestii Piotrowskiego (GazWyb w końcu też zatrudniał Maleszkę), miałem w rękach kilka numerów tego tygodnika i poziom antykatolickiej obsesji przypomina tam to, co widywałem w oryginałach "Sturmera" odnośnie Żydów (mówiąc krótko - "czarni" są wszędzie, spiskują i kradną wszystko co się da, a PRL była fajnym państwem, bo może nie była demokratyczna, ale ludziom dobrze się żyło, a władza walczyła z klerem, więc była generalnie ok). Swego czasu obiło mi się o ucho, że opublikowali cykl artykułów "udowadniających", że JP II miał kochankę i dziecko. Zresztą, warto zwrócić uwagę na pozycję tego tygodnika - nie jest on cytowany w żadnych mediach, jego dziennikarze nie występują w programach publicystycznych. Wcale nie mniej radykalna "Gazeta Polska" jest tutaj w zupełnie innej sytuacji. To chyba świadczy dobitnie o opinii, jaką światek dziennikarski ma o "Faktach i Mitach".

Jest to jednak elektorat taki jak każdy inny. Palikot byłby głupcem (a nim nie jest), gdyby go zignorował. Pytanie jednak brzmi - czy skoro i tak ma jego głosy w zasadzie w kieszeni, to czy powinien go jeszcze bardziej dopieszczać czy raczej myśleć o jego poszerzeniu w inną stronę.

Przy okazji, bo to już ważniejsze: MSZ wystosowało oficjalną notę do Watykanu w sprawie Rydzyka.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-06-2011, 17:17   

Urawa napisał/a:
*stuff*


Ale ja przecież ani FiM, ani Palikota nie bronię. Doprecyzowałem tylko o co chodzi, ten dostępny bezpłatnie kawałek artykułu Wojciecha Załuski, który podlinkowałeś zresztą moje słowa potwierdza: "Faktem jest, że "Fakty i Mity" korzystają z usług Grzegorza Piotrowskiego. W marcu 2000 r. zabójca księdza Popiełuszki wziął np. udział w promującej tygodnik konferencji prasowej. Reklama zadziałała - o "Faktach i Mitach" zrobiło się głośno. Zdaniem części mediów Piotrowski został potem współpracownikiem tygodnika - pisał pod pseudonimem."

Urawa napisał/a:
Przy okazji, bo to już ważniejsze: MSZ wystosowało oficjalną notę do Watykanu w sprawie Rydzyka.


Cóż, jak dla mnie jest to śmieszne... o. Rydzyk jest obywatelem Polski, a nie Watykanu. Takim samym obywatelem, jak każdy inny. Jeśli robi coś nie tak, to to państwo polskie właśnie powinno się tym zająć, a nie minister biec na skargę do papieża. Facepalm – państwo widać jest aż tak słabe, że jeden Rydzyk wywołuje interwencję dyplomatyczną...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 17:39   

Cytat:
Cóż, jak dla mnie jest to śmieszne... o. Rydzyk jest obywatelem Polski, a nie Watykanu. Takim samym obywatelem, jak każdy inny. Jeśli robi coś nie tak, to to państwo polskie właśnie powinno się tym zająć, a nie minister biec na skargę do papieża. Facepalm – państwo widać jest aż tak słabe, że jeden Rydzyk wywołuje interwencję dyplomatyczną...

Akurat ty, jako osoba znająca się na prawie, powinieneś te niuanse rozumieć. Rydzyk nie popełnił przestępstwa, więc polskie władze nic mu zrobić nie mogą. Można by go wezwać do MSZ i opieprzyć, ale chyba domyślasz się, że nic by to nie dało, jedynie podniosłoby jego prestiż. A innych możliwości polskie państwo nie ma - bo jest słabe, owszem.

Natomiast ruch do Watykanu jest logiczny - Rydzyk podlega pod Watykan i nie będzie w stanie interwencji stamtąd przypisać działaniom żydowsko-masońsko-rosyjsko-niemieckiego rządu. Pytanie tylko, czy Watykan uzna za stosowne cokolwiek robić, zwłaszcza idąc na rękę rządowi, który niedawno skierował się na cokolwiek mało odpowiadającą Kościołowi Rzymskokatolickiemu ścieżkę. Kto wie, może i będziemy mieli coś w rodzaju umowy (My uciszymy Rydzyka, wy dacie spokój z tymi związkami partnerskimi)?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-06-2011, 18:00   

Urawa napisał/a:
Rydzyk nie popełnił przestępstwa, więc polskie władze nic mu zrobić nie mogą.

Jeśli publicznie znieważył Naród, albo Rzeczpospolitą, to przestępstwo popełnił (pomijam w tym momencie moje nastawienie co do tego przepisu). Co prawda zrobił to w Brukseli, więc pewnie nie poniesie odpowiedzialności – chyba że w Brukseli ten czyn też jest przestępstwem.

Ale przede wszystkim – o co się tu burzyć? Facet ma jeszcze mniejszą rangę, niż taka Erika Steinbach w Niemczech. Polski rząd będzie reagował dyplomatycznie za każdym razem jak ktoś palnie jakiś debilizm za granicą? Reagując w ten sposób, rząd uznaje, że Rydzyk stwarza mu problemy w prowadzeniu polityki zagranicznej... bez jaj. Aż tak kiepską mamy opinię, że jeden ojciec dyrektor może nią zachwiać?

Urawa napisał/a:
Można by go wezwać do MSZ i opieprzyć, ale chyba domyślasz się, że nic by to nie dało, jedynie podniosłoby jego prestiż.

Nie wiem czy możnaby, ale wysyłanie noty dyplomatycznej na pewno podnosi go jeszcze bardziej.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 21:01   

Urawa napisał/a:
Bo wspominana osoba jest właścicielem dużego, choć niszowego tygodnika. Okazji to przejęcia kilkudziesięciu tysięcy jego czytelników nikt by nie zmarnował. A w sytuacji Palikota nic mu już nie zaszkodzi, zaś pomóc może wszystko. Radykalnie antyklerykalnemu elektoratowi zaś nie powinno to zawadzać, tak jak elektoratowi LPR nie przeszkadzało branie na listy ludzi związanych z mocno śmierdzącymi brunatną ideologią organizacjami.
Poza tym, to przynajmniej jedno względnie znane nazwisko na liści całego Ruchu.

Ja tam nadal jestem dość sceptycznie nastawiony do jego romansu z tym panem. Niby można jakiś tam elektorat zagospodarować, ale czy to się aż tak opłaca? Lepiej by Palikot zrobił jakby dalej odstawiał błazna i wciągnął by ze dwie tancerki egzotyczne na swoją listy. Byłby wtedy bardziej wiarygodny dla swojego elektoratu. A tak to sobie zamknie drogę na umiarkowanych lewicowców tkwiących w SLD i PO. A poza tym też sadzę, że czytelnicy tego tygodnika i tak poprą kogoś silniejszego, mającego realne szanse na wejście do sejmu, bo Palikot to dla nich żadna nadzieja. Złą drogę obrał uważam, bo w kampanii mu ten "mezalians" wszyscy wytkną i go zleją.

Urawa napisał/a:
Przy okazji, bo to już ważniejsze: MSZ wystosowało oficjalną notę do Watykanu w sprawie Rydzyka.

Ja bym na ich miejscu dał sobie z nim spokój. Watykan pogrozi tylko Rydzykowi palcem i na tym to się skończy. Powinni go zignorować, tak by było najlepiej.
W sumie to też wątpię, czy ktoś te wypowiedzi Rydzyka potraktuję poważnie. A jak już nasi zdecydowali się jakoś zareagować, to mogli wysłać notę do Prowincjała - byłoby wtedy chociaż śmieszniej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group