FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 54, 55, 56  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Świat

Turcja w Unii Europejskiej
Nie, ponieważ...
36%
 36%  [ 8 ]
Tak, ponieważ...
13%
 13%  [ 3 ]
Precz z Unią Europejską!
50%
 50%  [ 11 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Wersja do druku
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2012, 13:39   

Smutne, bo było to faux pas. Za faux pas wypada przeprosić.
Przejęzyczeniem tego bym nie nazwał, a raczej błędnie napisanym wystąpieniem. Z użytym niedopuszczalnym dla nas skrótem myślowym, bo złą wolą bym to raczej nie było.
Trochę wpisuje się to w stosunek USA do Polski. Niby mówią jacy to ważni jesteśmy, ale ogólnie to się nie liczymy (poza tą drobną ilością głosów Polonii). Co zresztą wspaniale obrazują szepty Miedwiediewa i Obamy o tarczy antyrakietowej.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2012, 13:48   

Ja tam wiedziałem, że wielka Hameryka będzie mała nas gdzieś.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-05-2012, 14:14   

NiBl napisał/a:
(poza tą drobną ilością głosów Polonii)

Drobną jak drobną. Polaków jest tam jakieś 10 milionów, czyli ok. 3% całej populacji (a w poszczególnych Stanach Polacy potrafią stanowić dużo większą część populacji: Wisconsin – 9,65%, Michigan – 9,59%, Connecticut – 8,58%, Illinois – 8,13%, New Jersey – 7,35%, żeby wymienić pięć pierwszych pod tym względem). Dla porównania, Żydów jest jakieś dwa razy mniej (trochę ponad 5 milionów). Polonia jest po prostu tragicznie zdezorganizowana i nie potrafi wysuwać sensownych postulatów, a przede wszystkim samodzielnie działać na rzecz ich realizacji. Bo w Stanach niestety, ale jak sam nie weźmiesz dupy w troki i nie zaczniesz czegoś robić, to pies z kulawą nogą się tym nie zainteresuje. A już na pewno nie na dłuższą metę. W związku z czym, Polacy generalnie się tam nie liczą.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2012, 10:39   

Rostowski w grupie Bilderberg. Nie wiem, czy to dla nas wyróżnienie (bo skoro szef naszego MF jest w składzie grupy ludzi uważanych za nieformalny rząd światowy...), ale wedle np. Davida Icke stowarzyszenie to zrzesza ludzi-jaszczurów. Patrząc na aparycję Rostowskiego... hmmm... Tak czy owak, to pierwszy Polak w składzie tej grupy od czasów Olechowskiego. Miłośnicy teorii spiskowych na pewno będą mieli używanie...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-06-2012, 10:59   

Smells like... lancer ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-06-2012, 14:23   

W innych wiadomościach, MFW rozpoczął wewnętrzne prace nad pakietem ratunkowym dla Hiszpanii. Musi być źle, bo oni takich prac bez przynajmniej nieoficjalnych zapowiedzi ze strony zainteresowanego nie podejmują...

Inna sprawa, że po ostatnim downgrade Hiszpania musi płacić wyższe odsetki od swojego długu, niż Polska, a jest go znacząco więcej z racji dłuższego upupienia w projekcie ewrosojuza...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-06-2012, 16:13   

Obama przeprosił.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-06-2012, 16:47   

I dobrze. Pytanie tylko czy cała sprawa Amerykanów czegoś nauczy... niestety wątpię.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2012, 17:08   

Ysengrinn napisał/a:
Obama przeprosił.

W prywatnym liście do Błonka. Cóż, niby wypadałoby oczekiwać czegoś więcej, ale ostatecznie lepsze to od całkowitego olania.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-06-2012, 21:18   

Jest różnica między prywatnym listem pana Obamy do pana Bula-Komorowskiego, a formalnym listem głowy państwa do głowy państwa.

Oczywiście nie pomaga to specjalnie w osiągnięciu głównego celu - zrobienia w Stanach takiej awantury, by na wieki wbić ludziom do łbów pewne fakty historyczne - ale nie ma co oczekiwać, że Obama poda Romneyowi swoją głowę na tacy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2012, 22:23   

A dobra, szczerze mnie to już trochę pikaczu. Dobrze, że nie idzie w zaparte, mi wystarczy to co jest. Po co mamy go przeczołgiwać? Zresztą też nie da się facet tak znowuż przeczołgać. Nie wiem, bo chcemy być zauważeni? Owszem, mi to tam schlebia, że przywódca największego mocarstwa musi się przed nami kajać, ale też staram się realnie podchodzić do sprawy.

Jestem usatysfakcjonowany, choć przyznam szczerze, że nei nazwałbym tego przeprosinami. To wyrazy ubolewania i przyznanie się do skrótu myślowego, oczywistej omyłki słownej. Niemniej tak jak mówię - ja bym to już zostawił. Nie dlatego, że tak kocham Obamę, nie dlatego, że kryją się pod tym nie wiem... jakieś moje lewicowe czy antypolskie interesy. Po prostu nie chcę, byśmy nie przesadzili z natarczywością i nie przelicytowali w tej sytuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2012, 10:10   

Czemu Radwańska jest znienawidzona przez antyklerykałów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-06-2012, 10:29   

Kotliński ją obsmarował za gówniarstwo w wyrażaniu wiary, bo bodaj ułożyła krzyż z piłeczek czy coś takiego, ale facet ma zdiagnozowaną staurofobię, więc nie brałbym go bardziej na poważnie niż Leszka Bubla. Nie przypominam sobie, by jacyś inni antyklerykałowie się wypowiadali - acz biorąc pod uwagę, że np. wg Magdaleny Środy podstawową wadą kościoła jest fakt, że istnieje, to nie zdziwiłbym się gdyby i ona uznała za konieczne wypowiedzieć się o tym jak młoda dziewczyna (nie) powinna demonstrować swą wiarę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2012, 11:11   

Swarga napisał/a:
Czemu Radwańska jest znienawidzona przez antyklerykałów?

Urawa przesadza trochę, poza pajacem Kotlińskim nikt ją za to co robiła nie krytykował.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2012, 15:53   

Cóż, Radwańska to kobieta, młoda w dodatku. Może jest wrażliwa i wzięła sobie to niezdrowo do serca, choć mam nadzieję, że olała bajdurzenie człowieka do tego stopnia indyferentnego, że z plebanii zaprowadziło go do Palikota. Nie że sam fakt takich poglądów jest żenujący, ale ta droga.
Facet został księdzem, bo poczuł jakieś tam powołanie. Chciał nauczać wg pewnego systemu wartości, który on, jako duchowny, przyjął za jedyny właściwy. Potem mu się parę rzeczy zaczęło nie podobać, więc przestał być księdzem. Założył antyklerykalne pismo, którego naczelnym jest do dziś. Zazwyczaj utrzymuje, że szanuje ludzi wierzących itd., ale denerwuje go rozzuchwalenie księży, a zwłaszcza wyższych warstw duchowieństwa. Nic dziwnego, prawie każdy w Polsce tak czuje. Zapisał się potem do partii, która otwarcie i bezceremonialnie propaguje odmienny system wartości. Facet zapewne nie odczuwa u siebie żadnego dysonansu, bo mu na tym światopoglądzie, który on przyjął niegdyś jako katolik i duchowny, w ogóle nie zależy(o ile zależało). I nie odrzucił otwarcie, bo tylko puff się na kler, a nie na religię jako taką.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, zapewne słusznemu, że podobnie jak większość polskich ateistów, został ateistą, bo ksiądz się spytał ile jest kopercie. Choć zważywszy na jego sytuację i to jakim dziś jest koniunkturalistą i cwaniakiem, pewnie obraził się na to, że puff, żeby ten dopuścił młodego adepta sztuki duszpasterskiej do kościelnego żłoba. Może mnie wyśmiejecie, ale ja uważam, że tak było. (no nie dosłownie, puff - chciałem podkolorować, żeby post wyglądał śmieszniej xD)
Sam zawsze starałem się nie być ateistą czy innym wolnomyślicielem, żeby właśnie nie być takim młodym inteligencikiem, ktory stwierdził, że Boga nie ma, bo księża to pedały i złodzieje. I dlatego ateizm źle mi się kojarzy i unikam go jak ognia. Na szczęście jakieś szczątki wiary we mnie się zachowały, co prawda mało chyba warte i zbawienia nie gwarantujące, ale nie będę musiał się nigdy tłumaczyć, że nie jestem takim samym ateistą przemysłowym, jak jakieś pajace z internetu.

Dobra, przepraszam, że się rozpisałem, ale Kotliński działa mi na nerwy. Lol, że niby ułożenia imienia Jezus z piłeczek jest bardziej dziecinne i durne niż arbitralne stwierdzenie, że Boga nie ma, bo w Afryce jest AIDS, lolkbai.

1. Proszę nie rzucać mięchem w postach.
2. Wycięte teksty nie trafiły w poczucie humoru moderacji.
3. Jeszcze jeden taki "żarcik" i wstawiam osta, to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

Żeby była jasność - nie mam nic przeciwko wyrażaniu własnego zdania, byle zostały zachowane granice dobrego smaku, które w tym przypadku, ewidentnie przekroczono.

moshi_moshi


Ostatnio zmieniony przez Swarga dnia 03-06-2012, 02:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group