FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Świat

Turcja w Unii Europejskiej
Nie, ponieważ...
36%
 36%  [ 8 ]
Tak, ponieważ...
13%
 13%  [ 3 ]
Precz z Unią Europejską!
50%
 50%  [ 11 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-02-2015, 17:00   

Ja myślę, że on zwyczajnie nie wie, co robi, ale czyni to w tak przebiegły sposób, że opinia publiczna sądzi, że to są jakieś zmyślne gry polityczne.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-02-2015, 19:06   

Slova napisał/a:
Ja myślę, że on zwyczajnie nie wie, co robi
Zgadzam się... też mam takie wrażenie.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-02-2015, 18:30   

Purr Tusk. Baćka zdetronizował go i sam został Królem Europy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2015, 09:36   

Zabito Borisa Niemcowa. Faktograficznie nie będę się tu rozwodził, bo każdy już zdążył przeczytać i zaznajomić się z tematem.

Opinia.
Czemu otwartym tekstem wszyscy piszą, że to Putin? Ok, owszem, ja też uważam, że najprawdopodobniej - zgodnie z zasadą cui bono - to on za tym stał. Gdyby można było zagrać u bukmachera, by następnie w jakiś cudowny sposób ujawniono prawdę o tym morderstwie, to rzeczywiście postawiłbym ciężkie pieniądze na Putina. Zaryzykowałbym. Ryzyko jednak zawiera w sobie element niepewności. Można podać przecież dziesiątki różnych potencjalnych motywów innych ludzi: mafia, długi, sprawy sercowe, rozgrywki służb, chęć rzucenia cienia na Putina, rozgrywka obcych mocarstw etc. To jest trochę tak jak ze Smoleńskiem a rebours - wtedy zaraz po katastrofie wszyscy WIEDZIELI, że nie, nie, nie, Putin nie miał z tym nic wspólnego, to wina pilotów, a terazz ci sami ludzie, z tych samych partii politycznych w Polsce WIEDZĄ, że to Putin. Aż chciałoby się rzec: a może to był błąd pilotów? Czy raczej: a może Niemcow sam się postrzelił, mając odbezpieczoną broń w kieszeni?

Czego bym oczekiwał? Raczej argumentów i jakichkolwiek poszlak, które pozwoliłyby, no chociażby tego Putina, powiązać z morderstwem. Tylko coś bardziej konkretnego niż: "bo go krytykował". To musi być coś, co tłumaczyłoby, dlaczego teraz, a nie rok temu czy dwa lata temu.

Niemcow na niedzielę planował zorganizować wielotysięczny marsz antywojenny w Moskwie. Wkrótce miał wydać książkę w Rosji, która czytelnikowi rosyjskiemu miała przedstawiać dowody, że Rosjanie biorą udział w wojnie ukraińskiej. Niemcow udzielał wywiadów o 30-miliardowej korupcji w związku z igrzyskami w Soczi. Niemcow zginął tuż przy Kremlu:

Spoiler: pokaż / ukryj


Spoiler: pokaż / ukryj

Zginął w dniu święta rosyjskich służb specjalnych i w rocznicę aneksji Krymu (przypominam, że Politkowską zamordowano w dniu urodzin Putina).

To są już jakieś argumenty, choć wciąż uważam, że mało, by bez krępacji publicystycznie (nie w sensie sądowym) jednoznacznie orzekać o zleceniu Putina. I to jeszcze w kilka godzin po tragedii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2015, 09:54   

alosza napisał/a:
jakichkolwiek poszlak

Przecież sam podałeś - korzyść, bo przestępczość w Moskwie nie ma takiego poziomu aby ludzie ginęli w sercu miasta za twarzowe. Taką mam przynajmniej nadzieję. Myślę jednak, że sprawa zostanie finalnie rozwiązana jak już przejdziemy na emeryturę i piszę to ze świadomością, że możemy jej nigdy nie ujrzeć. ;)

A dlaczego teraz? Również wspomniałeś o jego planach manifestacji i wydania pewnej książki.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2015, 10:48   

Tak, ale też sam napisałem, że moim zdaniem to za mało.

Dopowiadając jeszcze - data, miejsce i osoba ofiary wskazują, że sprawca chciał, by opinia publiczna winą obarczała Putina. To była ewidentna pokazówka.

Gdyby Putin chciał go zabić z uwagi na to, że mu przeszkadza i ze strachu przed jego działaniami, to zrobiłby to po cichu, bez rozgłosu. Technologia zabijania stoi już na wystarczająco wysokim poziomie, by zaaranżować np. atak serca i, skoro ma się w kieszeni wszelkich możliwych funkcjonariuszy państwowych, następnie wypaczyć wynik sekcji zwłok. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zaginięcie. No albo nawet pozostawienie przy życiu, tylko sfingować proces, postawić kompromitujące zarzuty, najlepiej pedofilskie, bo to najbardziej bulwersuje.

Jeśli więc to Putin zabił, to on chciał, by wszyscy myśleli, że on to zrobił. (Ziemkiewicz kiedyś pisał o Smoleńsku, że bez względu na to, czy to była wina pilotów, czy kontrolerów, czy jakaś awaria, czy zamach, czy cokolwiek, to Putin swoim zachowaniem po katastrofie, na potrzeby polityki zagranicznej, niejako sam siebie postawił w stan podejrzenia i ostentacyjnej bezkarności i tumiwisizmu z tego powodu).

Jest jednak też możliwość, że to nie Putin. I przy tym wariancie ktoś chciał skierować podejrzenie na Putina. W ogóle przecież opozycja, tuż przed planowanym protestem, zyskała wspaniałego męczennika. Co w Polsce się działo, gdy zamordowano Pyjasa, Popiełuszkę czy Janka Wiśniewskiego. Niemcow to osoba o nieporównywalnie większym znaczeniu. Czy jednak spowoduje to rozruchy? Na chwilę pisania tego zdania, to jest o godzinia 10:43, 28.02.2015 r. jestem przekonany, że nie. Pod tym względem służby specjalne w Rosji zbyt dobrze trzymają społeczeństwo za mordę. Takie wydarzenie jednak, na poziomie co najmniej prywatnych rozmów, powoduje ferment. Przy tym wariancie sprawca chciał go wywołać.

Warto jeszcze dodać, że Putin bardzo łatwo może przekonać opinię publiczną, że to nie on, nawet jeśli to on. Możliwości ma nieograniczone. Chociażby sfingować narrację a następnie proces jakiegoś gangu czy mafii i sprzedać historię, że poszło o długi, narkotyki czy o kobietę. Może wymusić przyznanie się do winy. Może wszystko.

Najprawdopodobniej jednak sprawcy nie zostaną wykryci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2015, 01:19   

alosza napisał/a:
Gdyby Putin chciał go zabić z uwagi na to, że mu przeszkadza i ze strachu przed jego działaniami, to zrobiłby to po cichu, bez rozgłosu.
Putin nie jest czlowiekiem który robi rzeczy po cichu i bez rozgłosu. Za każdym razem gdy ktoś wcześniej mu się podłożył, i coś w tej sprawie zrobiono, działo się to w świetle reflektorów i przy dużym rozgłosie. Co prawda nie były to dotychczas zabójstwa, a zazwyczaj nagle wlepiane wyroki sądowe za cokolwiek, czy konfiskaty majątków, a Putin konsekwentnie (jak i teraz) mówił, że nie ma z tym nic wspólnego, ale za każdym razem były to wyraźne, widoczne ostrzeżenia dla wszystkich innych. Nie znaczy to oczywiście, że za obecną sprawą stał Putin - zgodnie z tradycją wtedy powinno było się skończyć na wsadzeniu do więzienia. Z drugiej strony prawdopodobieństwo, że akcja była rezultatem czyjejś nadgorliwości, albo po prostu obecnie temperatura polityki w Moskwie się podniosła jest duże.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-03-2015, 12:22   

alosza napisał/a:
To jest trochę tak jak ze Smoleńskiem a rebours


No tak... tylko nie do konca. A w zasadzie to zupelnie z dupy.

W przypadku Smolenska bylo dokladnie tak samo jak teraz - nikt, ani mainstream, ani prawica, nie brali na powaznie innych podejrzanych niz Putin... w przypadku, gdyby okazalo sie, ze mial miejsce zamach. Jak wiadomo przez 5 lat nikt nie przedstawil dowodow na zamach bardziej przekonujacych niz eksperyment z parowkami, za to przedstawiono dziesiatki dowodow na panujacy tego dnia u Ruskich burdel. Ciezko uwierzyc, ze mimo tego burdlu udalo im sie przeprowadzic masowy mord poltyczny z chirurgiczna precyzja.

W przypadku Niemcowa wiadomo na 100%, ze zamach byl.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2015, 14:17   

A ja uważam Ysen, że masz rację, ponieważ myślisz jak Daniel Olbrychski, a on jest aktorem i umie poznać czy ktoś gra, czy nie:

Cytat:
Miedwiediew przyjechał, nie licząc się z ryzykiem. Putin był w Katyniu i Smoleńsku. Patrzyłem na to z zapartym tchem. Właściwie się poderwałem i wziąłem okulary, żeby przyjrzeć się, jak wyglądają ich twarze. Jestem aktorem, więc momentalnie wychwytuję czyjeś kłamstwo i zapewniam panią, że Putin nie grał, chociaż wyćwiczony kagiebista umie wszystkie uczucia doskonale zagrać albo trzymać je na wodzy, jeśli trzeba. To przecież trenują w tych świetnych szkołach dyplomacji.

Widziałem go z bliska i słyszałem drżenie w jego głosie, gdy mówił do Tuska jeszcze w Katyniu, a już w Smoleńsku nie udawał niczego. To był szok, również dla wspaniale wyćwiczonego pułkownika KGB i wybitnego polityka. Ale Putin ewoluuje. Jeszcze parę lat temu powiedział przecież, że największym nieszczęściem świata XX w. był rozpad Związku Radzieckiego, a w tej chwili przy polskich grobach mówi o zbrodniach tego totalitarnego systemu. Klamka zapadła. Teraz każdy Rosjanin będzie tak mówił. Zanim to trafi do podręczników, może jeszcze upłynie trochę czasu, ale już się stało.

http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/polacy-i-rosjanie-najwazniejszy-moment-w-historii/2phtm

Masz rację tym bardziej, że istotnych różnic jest więcej: Kaczyński był niski, a Niemcow wysoki; Kaczyński był siwy, a Niemcow dopiero zaczynał był; Kaczyński był w samolocie, a Niemcow na moście; Kaczyński był z polską żoną, a Niemcow z ukraińską modelką.

Te i przytaczane przez Ciebie argumenty pozwalają Ci przyjąć, że Putin na pewno stał za zamachem Niemcowa, zaś w przypadku Kaczyńskiego Putin na pewno nie stał za zamachem i na pewno zamachu nie było.

Ja zaś uważałem - dopóki z Tobą nie porozmawiałem - że to bardzo możliwe (ale wcale nie pewne), że Putin miał związek ze śmiercią Niemcowa i bardzo możliwe (ale wcale nie pewne, że Putin miał związek ze śmiercią Kaczyńskiego. W przypadku Smoleńska niekoniecznie chodzi o zamach, ale, co nawet bardziej prawdopodobne, logistyczne utrudnianie typu udostępnienie nienadającego się lotniska czy wprowadzanie w błąd przez kontrolerów lotu. Niekoniecznie też musiał być zamiar spowodania śmierci. Wariantów jest wiele.

Podobieństwo dostrzegałem w tym, że zarówno w przypadku Niemcowa, jak i w przypadku Smoleńska, w kilka minut po zdarzeniu polskie medie ("ci sami ludzie") od razu WIEDZIELI, co się zdarzyło. W pierwszym przypadku - "no przecież zabił go Putin", w drugim przypadku - "no przecież pijany Kaczyński; na pewno nie Putin, bo to demokrata".

Wydawało mi się, że jest to spowodowane chciejstwem i wyznawaną w danej chwili linią polityczną. W lutym 2010 r. Radek zapraszał Rosję do NATO, w 2014/2015 r. już propsował embargo na nią, by następnie, wskutek zmiany premiera i ministra spraw zagranicznych, rząd polski gadał o kobiecym chowaniu się w domu. No ale wyprowadzileś mnie z błędu, MOTZNO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-03-2015, 16:37   

Gdzie w moim poście znalazłeś jakieś "przyjmuję" i "na pewno"?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-04-2015, 17:57   

- Uważam, że bez Amerykanów na Ukrainie nie jest możliwa jakakolwiek stabilność. Spotykając się w ostatnim czasie z oficjalnymi przedstawicielami USA, którzy nas odwiedzili, zdecydowanie przekazywałem im ten punkt widzenia. Mówiłem, że nie wiem, czego tu, w Europie Wschodniej, a w szczególności na Ukrainie, chcą Amerykanie, ale jeśli chcą, by panowały tu pokój i stabilność, powinni natychmiast przyłączyć się do tego procesu.

... powiedział Baćka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2015, 19:24   

Ysengrinn napisał/a:
Mówiłem, że nie wiem, czego tu, w Europie Wschodniej, a w szczególności na Ukrainie, chcą Amerykanie
Gorzej, że oni też nie wydają się wiedzieć.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-04-2015, 17:26   

Plastic Memories, fandub arabski... http://youtu.be/CO9EaGDngto

...czyli komentarz do stanu polityki światowej, chyba...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2015, 12:51   

wa-totem napisał/a:
Plastic Memories, fandub arabski... http://youtu.be/CO9EaGDngto

...czyli komentarz do stanu polityki światowej, chyba...
...co to było?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-04-2015, 21:29   

Bezimienny napisał/a:
...co to było?
DERP? ;P

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 52 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group