FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Praca ABC
Wersja do druku
renataw
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-11-2013, 12:25   

Ja ostatnio szukałam pracy i tak średnio 1 na 10 pracodawców chciało listy motywacyjny, pozostali tylko CV i koniec. Listy powoli wychodzą z mody. Dodam ze szukałam pracy na pełen etat, a z kolei jak składałam podanie na darmowe praktyki, to chcieli list motywacyjny i tutaj mnie zaskoczyli
Przejdź na dół
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2013, 08:33   

List motywacyjny na darmowe praktyki ? Szczerze mówiąc to pierwszy raz spotykam się z czymś takim :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-11-2013, 10:30   

A szkoda, bo akurat to ma sporo sensu - jakby nie patrzeć, na darmowe praktyki będą szły raczej osoby bez doświadczenia. W takiej sytuacji cv w swojej klasycznej formie jest zwykle cokolwiek bezużyteczne - no bo co taki delikwent ma wpisać, że liceum skończył? W tym momencie więcej mogą dać pytania otwarte: "dlaczego chcesz u nas pracować?", "co właściwie umiesz?" - a na to właśnie odpowiada list motywacyjny.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2013, 11:48   

Odpowiednie studia techniczne wykonywane z pasją i pracodawcy się o Ciebie zabijają :P

W moim otoczeniu (automatyka przemysłowa) listy motywacyjne też nie są popularne. Raczej czarno na białym co potrafisz i gdzie byłeś, a na rozmowie i tak wszystko wyjdzie.

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2014, 15:19   

Złożyłem dzisiaj cztery CV, jutro zaniosę jeszcze jedno, ale już dostałem telefon i jestem umówiony na rozmowę kwalifikacyjną. WOW.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 11-02-2014, 01:07   

A ja dochodzę do wniosku, że samozatrudnienie to najfajniejsza opcja... gdyby nie to, że de facto na chwilę obecną z chęcią po prostu za grosze bym się realizowała hobbistycznie, na pewno nie osiągając "najniższej kwoty etatowej", więc by mnie to zabiło podatkowo chyba.
Zaczynam odczuwać jaki nasz kraj jest "przyjazny". Czemu nie może być podatek wprost proporcjonalny do miesięcznych dochodów? Bo w jeden miesiąc zarobię kilka stówek, w drugi nic, a w trzeci jakieś grosze. Ale nie, trzeba odprowadzać o wieeele więcej. Bez sensu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-02-2014, 12:37   

1100 na rękę za trzyzmianowy system pracy i pracę pod presją czasu... hmm...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2014, 15:29   

życiowa szansa! :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2015, 11:06   

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 05-06-2015, 19:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-05-2015, 20:04   

Nanami napisał/a:
Bo w jeden miesiąc zarobię kilka stówek, w drugi nic, a w trzeci jakieś grosze. Ale nie, trzeba odprowadzać o wieeele więcej. Bez sensu.
Bo wtedy pijawki na posadkach z politycznego nadania nie miałyby na Starbunia.

Nie bez kozery w POlszcze średnia płac jest WYŻSZA w sektorze państwowym, niż dla przedsiębiorstw.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-06-2015, 19:12   

wa-totem napisał/a:
Nie bez kozery w POlszcze średnia płac jest WYŻSZA w sektorze państwowym, niż dla przedsiębiorstw.


Skoro tak, to dlaczego "przeciętne wynagrodzenie" (uwzględniające budżetówkę) jest niższe od "przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw" (w oczywisty sposób jej nieuwzględniającego)?

Przypominam też, że od roku 2008 pensje w budżetówce są zamrożone. W tym czasie inflacja wyniosła z tego co widzę ok. 18%. Nie powielajmy mitów o jakichś kosmicznych zarobkach w strefie budżetowej, bo kosmicznie to zarabiają może na samej górze. Na dole pensje są cokolwiek niskie w porównaniu do sektora prywatnego. A bywają i żałośnie niskie - popatrz na protestujących dzisiaj pracowników sądów...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-06-2015, 21:33   

Morg napisał/a:
Skoro tak, to dlaczego "przeciętne wynagrodzenie" (uwzględniające budżetówkę) jest niższe od "przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw" (w oczywisty sposób jej nieuwzględniającego)?

W tabeli którą linkujesz, kolumna II:
Przeciętne wynagrodzenie: 3823,05
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw: 3805,28
Nie jest niższe.

Poza tym, patrzysz na niewłaściwe dane. Ilu zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw ma regularnie wypłacane nagrody z zysku? Większość firm co najwyżej ma systemy prowizyjne. Nagrody z zysku to wypłaty z rachunków właścicielskich (w rozumieniu księgowym).
Patrz na rząd "Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku" i wtedy dla nawet tegorocznych danych (2015, tabela dalej) masz wciąż przewagę dla danych z budżetówką - wprawdzie o złotówkę, ale jednak. Inna sprawa, że widzę że pod koniec zeszłego roku relacja była odwrócona - musieli zdrowo ciąć w budżetówce przed wyborami.

A że "średnia" to akurat skrajnie g...ana miara do płac, to mnie nie musisz przekonywać - liczy się mediana i dominanta, i to zresztą wielokrotnie podkreślałem.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2015, 21:37   

a popatrz sobie na różnice emerytur z budżetówki a z strefy prywatnych przedsiębiorstw i będą ci dane relikty komuny :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-06-2015, 14:38   

Porównujmy dane kwartalne do kwartalnych. I tak:

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłaty nagród z zysku w pierwszym kwartale 2014 r. - 3896,74 zł.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2014 r. - 3895,31 zł.

Pierwszy kwartał 2014 - przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest o 1,43 zł wyższe.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłaty nagród z zysku w drugim kwartale 2014 r. - 3941,49 zł.

Przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2014 r. - 3739,97 zł.

Drugi kwartał 2014 - przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest o 201,52 zł wyższe.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłaty nagród z zysku w trzecim kwartale 2014 r. - 3936,57 zł.

Przeciętne wynagrodzenie w trzecim kwartale 2014 r. - 3781,14 zł.

Trzeci kwartał 2014 - przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest o 155,43 zł wyższe.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłaty nagród z zysku w czwartym kwartale 2014 r. - 4138,58 zł.

Przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2014 r. - 3942,67 zł.

Czwarty kwartał 2014 - przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest o 195,91 zł wyższe.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłaty nagród z zysku w pierwszym kwartale 2015 r. - 4053,47 zł.

Przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2015 r. - 4054,89 zł.

Pierwszy kwartał 2015 - przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest o 1,42 zł niższe.

Wniosek z tego jest taki, że w pierwszym kwartale różnica pomiędzy tymi dwoma wskaźnikami jest najmniejsza tak w 2014, jak i w 2015 r. (przypuszczam że odpowiada za to wypłata trzynastek, która następuje właśnie w pierwszym kwartale, ale to tylko podejrzenie - nie mam za bardzo jak tego sprawdzić). W pozostałych trzech kwartałach przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest znacząco wyższe.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-01-2016, 14:29   

Bezrobotny \o/

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group