FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 460, 461, 462  Następny
  Emblematy i podpisy graficzne użytkowników
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-06-2007, 19:23   

Auauaua.... co za JAKOŚĆ @.@
Kochanie, powiedz jeszcze jakiej czcionki użyłaś.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2007, 19:26   

Avek super (jestem za zmianą), a sig proszę (wystarczy dodac napis):

sig.JPG
Plik ściągnięto 1079 raz(y) 10,57 KB


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-06-2007, 19:31   

So_Dakki dziękuje :*
GoNik, to jest... zaraz powiem xD Zothique Demo

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-06-2007, 19:38   

A wiecie że ja tez w Photoshopie nie umiem wycinać ? Wycinam zawsze w FotoCanvas ^^ Całą resztę robię w Photoshopie (od niedawna...)

Athi grafika bardzo ładna ^^

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2007, 19:42   

Salva napisał/a:
A wiecie że ja tez w Photoshopie nie umiem wycinać ? Wycinam zawsze w FotoCanvas ^^ Całą resztę robię w Photoshopie (od niedawna...)

Hehe, ja wycinam w Paincie ;] Dopasowywuję rozmiar i zamieniam na .jpg w ADCSee, a resztę dopieszczam w Photochłopie. Pracochłonna zabawa, ale sprawia mi wielką frajdę ;D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-06-2007, 19:52   

nie wiem, jak się wycina po bożemu, ale ja zawsze zaznaczam kawałek do wycięcia, kopiuję, tworzę nowy plik o odpowiednich rozmiarach i wklejam. Irfanview pokazuje na górze, ile na ile pixeli mamy zaznaczonych, a w szopie można ustawić że zaznaczamy automatycznie prostokąt 800x100 na przykład. Innym metodom, typu leave selection itd. nie ufam. W ogóle nie wiem, czy da się inaczej ;p Do wycinania stosuję Irfanview, bo jestem przyzwyczajony, a do resize'u szopa, bo lepsza jakość.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-06-2007, 19:52   

A wiecie, że można w photoshopie ustawić maskę o określonym rozmiarze, co bardzo ułatwia takie wycinanie i kadrowanie... prawda? ^^"

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-06-2007, 19:55   

Salva napisał/a:
A wiecie że ja tez w Photoshopie nie umiem wycinać ?

.... LOL.
Toż to jest proste jak budowa cepa...

Po pierwsze: a po co wycinać?
Robisz tak: tworzysz nowy obraz wielkości jakiej ci trzeba, otwierasz plik z którego chcesz wziąć kawałek, bierzesz narzędzie Przesunięcie (albo wciskasz V), chwytasz za obrazek do wycięcia i przesuwasz go na nowy, który utworzyłaś wcześniej. Pojawia ci się nowa warstwa. Teraz w opcjach narzędzia (na górze, pod paskiem menu) zaznaczasz 'pokaż kontrolki przekształceń' - wokół warstwy pokażą ci się przerywane linie z kwadracikami w rogach. Chwytasz za któryś róg i trzymając SHIFT (żeby zmniejszało się proporcjonalnie) zmniejszasz obrazek.
Działa raczej przy mniejszych obrazkach.

Dla większych dobre jest narzędzie Kadrowanie (C): w opcjach narzędzia zaznaczasz (te opcje pokaża się po zaznaczeniu fragmentu obrazka)

i od razu widzisz czy ładnie wytniesz pożądany kawałek :3

Keii: tru. Ale to jest trochę więcej roboty jednak...


Athi, w bardziej stonowanych kolorach (no skoro już zrobiłam... tylko długo posta mi się pisało XD):

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-06-2007, 19:55   

Keii a czy my wyglądamy że wiemy ...? ^^'

Ja w FotoCanvas zawsze najlepiej sobie wycinałam. Jestem już dobrze z nim obeznana, praktycznie od razu mogę wyciąć sobie równy kwadrat ( +/- 1 pixelik). Z tym że ja zapisuję w PNG i działam głównie na png. Jpg mi już nie wystarcza.

GoNik... Zdarza się... ^^ Ja się sama uczę Photoshopa, po angielsku mam... ^^' Ciekawe czy się skompromituję jak powiem, że przez przypadek nauczyłam się robić napis ? Zresztą czego ja się tam nie nauczyłam robić przez przypadek ?...

_________________



Ostatnio zmieniony przez Salva dnia 12-06-2007, 19:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-06-2007, 19:57   

No ja tam bym chciała umieć posługiwać photoshopem.. jednak nawet po polsku wersja jest dla mnie zawiła... przyzwyczaiłam się to filtra ;p choć ma mniejsze możliwości jest łatwy w obsłudze... używam jeszcze ACDSee i JPEGCompress i to mi starczy :]

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-06-2007, 19:59   

Athi ja to samo miałam z Gimpem nijak nie mogłam draństwa ruszyć. Do Photoshopa podeszłam nieufnie jak pies do jeża. Po czym okazało się, że nie ma kolców ^^ Przez jakiś czas uważałam, że FotoCanvas mi zupełnie wystarcza... Teraz widzę że jednak nie ^^ Zresztą nie wiem czy to widać, ale ja mam wrażenie że drastycznie mi skoczyła jakość wykonywanych avków po tym jak zaczęłam je obrabiać w Photoshopie.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-06-2007, 20:02   

GoNik czcionka kolorystycznie dużo lepsza :] jednak wolę zostać przy czarnej ramce :P ale dziękuje wszystkim za pomoc i ewentualne uwagi i objaśnienia ^^

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-06-2007, 20:06   

Salva napisał/a:
Ja się sama uczę Photoshopa, po angielsku mam... ^^' Ciekawe czy się skompromituję jak powiem, że przez przypadek nauczyłam się robić napis ? Zresztą czego ja się tam nie nauczyłam robić przez przypadek ?...

Baaa... a czego się nie uczy przez przypadek? Poza może paroma rzeczami , jak opanowanie Pióra (to-była-czarna-magia! naprawdę, ono straszne jest. ale tak się przyzwyczaiłam, że teraz za chiny ludowe nie potrafię przestawić się na Illustratora i lata miną zanim nauczę się jego obsługi) czy parę sztuczek przydatnych w robieniu tapet - wszystko przychodzi przez grzebanie w opcjach i podglądanie innych :P

Kurczę... bardziej na poważnie zabrałam się za to jakieś 3 lata temu, a im dłużej siedzę, tym bardziej widzę własne braki.



Swoją drogą... otwieramy kącik porad czy jak? (Crof, kobieto - ratuj jakbyco! bo ómrę -____-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-06-2007, 20:09   

Ehh.....te słowa z sygnaturki znalażłam w necie, wiec nie ejstem w 100% pewna ich prawdziwego znaczenia, bo brat zabrał mi wszytskie słowniki
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-06-2007, 20:10   

Powinnyście założyć pogotowie graficzne, we dwie z Crofe. Nadajecie się obie ^^


Będę straszna, ale sama kiedyś pisałaś że jakby co to pomożesz. Cierp za nieopatrzne słowa... ^^

Do czego służy tocholerne pióro ? Spotykam się z tym któryś raz i nijak nie mogę się domyślić do czego draństwo służy.


Avalia natychmiast zmnieniaj avek na TO !!!! Jest piękny !!!!! Tylko ja nie lubię jak ten sam obrazek jest w sigu i w avku. Ale poza tym śliczne ^^

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 120 z 462 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 460, 461, 462  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group