FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 186, 187, 188  Następny
  Ohayo, czyli witam!
Wersja do druku
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2006, 22:10   

Witam cię... a teraz pozwolę sobie wykonać odwrót taktyczny do mojej matematyki ^^.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 16-10-2006, 11:12   

dziwne powitanie Smoczek :P
a Witamy, Witamy

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-10-2006, 11:31   

Witam na Tanuku i życzę miłego i owocnego postowania :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piecha Płeć:Kobieta
thunder master


Dołączyła: 23 Paź 2006
Skąd: Gniezno- gdzieś w Europie ;P
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2006, 20:46   

Witam wszystkich:) Pochodzę z Gniezna. Takie duże nic koło Poznania, no, ale to była pierwsza stolica Polski jak by nie patrzeć. No dobrze zostawmy ten temat, bo nie o tym tu się rozmawia. Przygodę z anime i mangą rozpoczęłam jakieś 10 lat temu. Pierwsze bajki oglądało się na Poloni 1. Takie jak GiGi, Tsubasa, czy Yattaman ;P Oprócz anime interesują mnie też książki, filmy i muzyka. Książki to przedewszystkim s-f i fantasy, ale przeczytam od czasu do czasu jakiś kryminał, czy książkę przygodową. Z filmami różnie to bywa. Powiedzmy, że nie przepadam za horrorami- za bardzo się boję. Nie oglądam też tasiemców- telenowel takich jak Moda na Sukces. A jeśli chodzi o muzykę to rock i jeszcze raz rock. Takie zespoły jak Hammerfall, Evanescence czy Nickelback, aż po Metalicę. Na tym kończę moje powitanie. Mam nadzieję, że będzie się nam dobrze rozmawiało. Pozdrawiam.

_________________
Unleash your real power
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4478295
Nemi Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Paź 2006
Skąd: Z kraju czerwonej wiśni...
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2006, 10:35   

Ohayo^^ Mieszkam w Kołobrzegu ( jakby ktoś nie wiedział to taka dzióra w zachodniopomorskim). Jak każdy na tym forum oczywiście interesuje sie M&A i paroma mnniej lub bardziej fajnymi rzeczami. Ogólnie rzecz biorąc to słucham rock'a i trochę metalu (mi. SOAD, LP, Nightwish, Within Temptation, Papa roach, Korn i jeszce pare innych ale jak na tą chwilę mam sklerozę). Co sie tychy M&A to pare moich NAJ tytułów: Naruto, Fullmetal Alchemist, DNAngel, Wolf's rain, Beyblade, Dragon ball (DBZ i DB GT), Kamikaze Kaito Janne, Inu-Yasha. Nie wiem co mogłaym jeszce o sobie napisać jakby co to piszcie.
Do zobaczenia na forum^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7808596
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-10-2006, 10:58   

Witamy, witamy ^^
piecha, chyba większość forumowiczów w zasadzie nie ogląda telewizji - więc trafiłaś na sobie podobnych ^^
Nemi, Kołobrzeg? słyszałem że macie tam jedną z lepszych stoczni jachtowych w europie :> Ale jako góral nie wiem ile w tym prawdy...
Miłego postowania!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 31-10-2006, 23:57   

No i znowu najpierw napisałam parę postów, a potem poszłam się przedstawić, ależ ze mnie chamidło.

Nadrabiam więc i witam wszystkich.

Trafiłam na forum bo, nie będę ukrywać powaliły mnie na kolana recenzje. Podobają mi się wręcz straszliwie ! Żałuję że nie mam talentu literackiego względnie nieco bardziej zaawansowanych umiejętności pisania. Niestety natura się nie postarała i uczyniła mnie antytalęciem pisarskim. Innymi słowy recenzentka ze mnie jak z koziej d.., z koziego zadka trąbka. Żałuję bardzo bo też bym chciała nieść tyle radości i frajdy, ile ja sama miałam czytając co poniektóre teksty.

Anime interesuję się od bardzo niedawna. Jestem w tym temacie kompletnie zielona, wręcz przeźroczysta. Ale się staram i powoli nadrabiam. Za sobą mam dopiero FY ( na nieszczęście to było pierwsze anime na które trafiłam, Bogu dzięki nie zniechęciło mnie tak całkiem i przez nie przypadkiem trafiłam na Slayers), Slayers, Inuyashę ( oglądane dla równowagi równocześnie bo miewam niepokojącą tendencję do dostawania fijoła, niezdrowego wręcz, na punkcie jednej określonej rzeczy, tyczy się to przede wszystkim książek, ale anime też ta dolegliwość dopadła ), Wolf's rain, Gunsliger Girls i to by było na tyle... Słowem przez całe 17 lat mojego życia marnowałam czas ! Jak widać moją póki co ulubioną bohaterką jest Sango, ze względu na uderzające podobieństwo charakterologiczne ( chociaż nie do końca, ode mnie Miroku obrywałby boleśniej, częściej i na pewno z gorszymi skutkami ) oraz troszkę fizyczne ( poza faktem że mam oczy w kolorze UE i nie mam grzywki ). Co by tu jeszcze... jestem zapaloną, a raczej byłam dopóki nie zainteresowałam się anime, teraz trochę mi przeszło, wariatką na punkcie psów. Dosłownie. Moja wiedza kynologiczna jest na razie na nieco marnym poziomie ale ciągle się uczę i mam nadzieję kiedyś dojść do czegoś z moją suką. Innym moim maniactwem i obsesją są książki. Czytam gigantyczne ilości książęk ( rozpiętość gatunków książek które lubię jest imponująca ). Muzyki słucham raczej takiej dość nietypowej jak na przedstawicielkę dzisiejszego pokolenia ( mianowicie m.in. Vangelisa, Gregorian, Marka Grechuty, Czerwonych Gitar, Bryana Adamsa, Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego, Oldfielda, to tacy bardziej znani, Ci mniej znani i tak nikomu nic nie powiedzą dlatego sobie daruję uwielbiam muzykę instrumentalną ).

No i w końcu się nie przedstawiłam. Ale jestem złośliwa i jak ktoś jest zainteresowany to moje imię po polsku oznacza księżniczkę, księżną. Nota bene mam to imię bo mój szanowny rodziciel tuż przed moimi narodzinami czytał książkę autorstwa pana który napisał Małego księcia ( za cholerę nie mogę zapamietać jego nazwiska ).

Jestem pełna podziwu jeśli ktoś doszedł do końca mojego postu. Ale nie mogłam się powstrzymać.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-11-2006, 11:18   

Salva napisał/a:
Trafiłam na forum bo, nie będę ukrywać powaliły mnie na kolana recenzje. Podobają mi się wręcz straszliwie ! Żałuję że nie mam talentu literackiego względnie nieco bardziej zaawansowanych umiejętności pisania. Niestety natura się nie postarała i uczyniła mnie antytalęciem pisarskim. Innymi słowy recenzentka ze mnie jak z koziej d.., z koziego zadka trąbka. Żałuję bardzo bo też bym chciała nieść tyle radości i frajdy, ile ja sama miałam czytając co poniektóre teksty.


Witamy bardzo serdecznie! Bardzo miło jest powitać na forum kogoś, kto pisze tak długie i piękne posty. Jestem pod wrażeniem i zamawiam więcej!

Dziękuje też za słowa pochwały pod adresem recenzji. Staramy się jak tylko potrafimy, a potrafimy wciąż jeszcze mało. To bardzo miło usłyszeć, że komuś podoba się to, co robisz. Bardzo podnosi samopoczucie.

Jeśli natomiast chodzi o twój "antytalent" pisarski, to chyba jesteś zbyt krytyczna względem siebie (chyba, że ten post pisała za ciebie mama). Zresztą, nikt nie rodzi się z umiejętnością pisania, nad nią trzeba pracować.

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, to nikt ci pisać nie każe... Nikt tu nikomu nie stoi za plecami z karabinem i nie każe recenzować (a szkoda, bo to by zlikwidowało braki kadrowe).

Cytat:
Jestem pełna podziwu jeśli ktoś doszedł do końca mojego postu. Ale nie mogłam się powstrzymać.


Owszem, długi był, ale z sensem i na temat.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 02-11-2006, 12:12   

nie tylko ona potrafi :) - ale mi sie nie chce :> - a do tego pisze ze szkoly - dopiro od dzisiaj mam internet w domu - a w szkole nauczyciele sie czepiaja ze siedze na polskich stronach - a im nie wolno ich zablokowac - jak kazdej innej obcojezycznej strony - a oni i tak nie rozumieja :) - NP: teraz stoi nad mna faced od IT i czyta co pisze - machnol reka i powiedzial ze mam konczyc :) - bo ni w zab ;)

Sorry za lekki @FF'ek

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tamashi Płeć:Mężczyzna
The .hack oracle


Dołączył: 02 Lis 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2006, 12:32   

Witam wszystkich serdecznie.
Od dłuższego czasu odwiedzam stronę Tanuki. Często po to by przeczytać recenzję jakiegoś anime, które mam zamiar obejrzeć. Na forum zaś trafiłem raczej przypadkowo. Ot tak, postanowiłem zajrzeć. Jeśli chodzi o M&A to interesuje się tym już jakiś kawał czasu. Szczególnie preferuje serie .hack//.
Oprócz M&A interesuje mnie jeszcze fantasy. Lubię grać z kolegami w papierkowe RPG ^^ (jeśli kogoś to interesuje moim ulubionym systemem jest WFRP xD). Od czasu do czasu lubię pograć w Go x3. Jakby ktoś nie wiedział jest to taka gra planszowa.
No...to chyba wszystko. Cyaa all ^^.

_________________
Cytat:

Haseo: Ore wa
Atoli: Watashi wa
Kuhn: Ore wa
Endrance: Boku wa
Everyone: Koko ni iru!
Everyone: SKEEEEEITH!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-11-2006, 13:02   

Salva napisał/a:
Trafiłam na forum bo, nie będę ukrywać powaliły mnie na kolana recenzje. Podobają mi się wręcz straszliwie ! Żałuję że nie mam talentu literackiego względnie nieco bardziej zaawansowanych umiejętności pisania. Niestety natura się nie postarała i uczyniła mnie antytalęciem pisarskim. Innymi słowy recenzentka ze mnie jak z koziej d.., z koziego zadka trąbka. Żałuję bardzo bo też bym chciała nieść tyle radości i frajdy, ile ja sama miałam czytając co poniektóre teksty.

Chyba popre Zegarmistrza - nikt z redakcji sie geniuszem pisarskim nie urodzil (i chyba nikt sie -jeszcze- takiego statusu nie dochlapal). Pisania (w szczegolnosci recenzji) mozna sie nauczyc. Szczegolnie jesli ktos potrafi operowac jezykiem - co, przynajmniej sadzac z tego powitalnego postu, niezle Ci wychodzi.
Powrót do góry
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 02-11-2006, 18:02   

Cholernie bym chciała pisać recenzje ale brak mi zazwyczaj obiektywizmu, jak mi się coś nie podoba niestety nie jestem w stanie tego obiektywnie potraktować. A jak widać z poprzedniego postu mało serii mam za sobą, a i to li i jedynie te bardziej znane. Więc na razie się nie nadaję. Brakuje mi też ( a co widywałam m.in. w Twoich recenzjach Zeg ) poczucia humoru, tzn jak czasem mnie natchnie to potrafię coś fajnego napisać, ale ostatnio natchnienie omija mnie szerokim łukiem. Co ciekawe ten karabin to nie jest zły pomysł, ja jestem nerwowa ale przymus nie działa na mnie destrukcyjnie.

Post jak post. Ja mam przerażającą tendencję do rozciągania swoich wypowiedzi jak gumy do żucia, i chociaż planowałam napisać kilka słów ( vide post w tym temacie ) to piszę obficie w sposób urągający wszelkim normom. Moja szanowna mamunia nie kala swoich rąk pisaniem na czymś takim jak fora ( a szkoda hihi ), niestety pisuję sama, z różnym skutkiem. Ale ostrzegam że jestem straszna, mam niezdrowego fijoła na punkcie poprawnego pisania. Tzn stylistycznie różnie to u mnie bywa, bo mam ciągoty do poetyckiego przestawiania szyku, ale błędy ortograficzne albo pisanie na odwal się sprawiają, że ogarnia mnie nieopanowana żądza mordu.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-11-2006, 11:50   

Salva napisał/a:
Cholernie bym chciała pisać recenzje ale brak mi zazwyczaj obiektywizmu, jak mi się coś nie podoba niestety nie jestem w stanie tego obiektywnie potraktować. A jak widać z poprzedniego postu mało serii mam za sobą, a i to li i jedynie te bardziej znane. Więc na razie się nie nadaję.


Kiedyś prawdopodobnie natrafisz na serie, która jeszcze nie jest zrecenzowana, albo trafisz na Bleach, który ogląda pół redakcji, a jakoś do pisania się nie garnie.

Co do obiektywizmu, to prawdopodobnie rzeczywiście nie nadajesz się do pisania całkowicie obiektywnych recenzji... Problem polega na tym, że obiektywna recenzja powstanie wówczas, gdy gwiazdy będą w porządku. Podówczas to zbudzi się Wielki Chtulhu i napisze.

Niestety do tej pory jesteśmy skazani na recenzje subiektywne. Rzecz w tym, że każdy, kto bierze się za pisanie recenzji musi dokonać oceny anime... Powiedzieć, że ma ładną kreskę, ciekawą fabułę, ale bohaterowie zachowują się jak idioci natomiast muzyki nie da się słuchać...

Tylko co to - na Boga - znaczy ładnie? Filozofowie kłócą się o to od dobrych 3000 lat, bez rzadnych, budujących wniosków. Jak mierzyć ciekawość fabuły? A jeśli ktoś inny oglądał to samo anime i się wynudził, ale w zachowaniu postaci widzi doskonałe studium życia upośledzonych? Natomiast jeśli chodzi o muzyke, to jest sado-masochistą i bardzo podobało mu się, jak pękły mu bembenki w uszach?

Recenzja nie jest i nie powinna nawet być obiektywna. Polega raczej na opowiedzeniu o swoich wrażeniach z filmu. Obiektywnie można co najwyżej powiedzieć, ile odcinków nakręcono.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-11-2006, 13:51   

Powiedziałbym raczej, że sztuka polega na tym, aby pisać uczciwie. Owszem, pisząc recenzję pozycji, którą się lubi, trzeba uważać, by w miejscu recenzji nie stanęła kapliczka a pisanie recenzji nie okazało się procesem beatyfikacyjnym.
Pisząc recenzję animca z danej tematyki warto znać inne jemu podobne oraz mieć świadomość kiedy powstawało.
Powrót do góry
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-11-2006, 18:43   

Chodzi mi raczej o zdystansowanie się. Ja tego nie umiem. Nie mam tendencji do modlenia się do bohaterów anime natromiast nie potrafię napisać o dobrej muzyce jeśli fabuła mi się nie podobała itd, na razie nie wierzę że znajdę anime które mi się naprawdę sposoba a jeszcze nie będzie jego recenzji. Bo myślę że wszystkie lepsze anime zostały już opisane.

Bleach ? Jaki to gatunek ?

Czy recenzja alternatywna powinna zawierać inne zdanie na temat jakiegoś anime czy mogą to być tylko kolejne argumenty w zasadzie udowadniające stanowisko pierwszego recenzenta ?

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 188 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 186, 187, 188  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group