FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  "Informatyk" LOL
Wersja do druku
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-05-2007, 16:45   

U mnie jest taka sytuacja, ze TI prowadzi pani z chemi, ma to swoje plusy, jednak nie wiem po co mi ten przedmiot skoro na OB (oprogramowanie biurowe) robie prawie to samo >.<

A jak się zastanowić, to informatykiem jest osoba która ma coś w głowie a nie ma dyplomik, bo jezeli kogoś się przepuszczało, bo tak, i ledwo wszytsko pozdawał to ma pstrow głowie, i taki z niego informatyk jak ze mnie baletnica >.<
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-05-2007, 20:23   

Avalia napisał/a:
A mi ciągle w szkole tłuką, że PHP jest do niczego i skzoda na niego czasu

Prawdę mówiąc, to jest do niczego :P Ale w trochę innym sensie. Bo faktycznie, da się w nim policzyć wszystko to, co może policzyć każdy inny normalny język (zupełność w sensie Turinga), możliwości komunikacji z systemem operacyjnym również nie są niczym ograniczone. Jednak jest on typowym językiem dla idiotów - zbudowany jest tak, aby każdy idiota, który zupełnie nie wie, jak działa komputer i języki programowania, mógł metodą prób i błędów domasować swój program, którego nie rozumie, aby robił to, co chce. Niestety, przez to język stał się równie głupi, jak jego grupa docelowa, łamiąc wszelkie zasady dobrego projektu. Żeby wymienić choć kilka problemów: nieprzemyślana biblioteka standardowa, pływające typy, wiązanie dynamiczne zmiennych (a nie leksykalne), dziwaczna hashtablicolista zamiast normalnych struktur danych dostosowanych do potrzeb... I tak dalej, i tak dalej. PHP to zabawka, i moim skromnym zdaniem zabawką powinien pozostać.

Avalia napisał/a:
A moim zdaniem wartego sie tego nauczyć

Warto o tyle, że przez serię głupich zbiegów okoliczności stał się najpopularniejszym językiem do programowania stron internetowych i chcąc korzystać z tanich usług dostawców internetowych po prostu trzeba go używać i już. (Notabene, jest to jedyny powód, dla którego samo Tanuki jest napisane w PHP.)


Ostatnio zmieniony przez tilk dnia 23-05-2007, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-05-2007, 20:47   

tilk napisał/a:
Warto o tyle, że przez serię głupich zbiegów okoliczności stał się najpopularniejszym językiem do programowania stron internetowych i chcąc korzystać z tanich usług dostawców internetowych po prostu trzeba go używać i już. (Notabene, jest to jedyny powód, dla którego samo Tanuki jest napisane w PHP.)


Ja się tam ciesze, że będe miałą taki przedmiot jak programowanie, bede poznawac wiele języków programowania i pewno znajde miedzy nimi taki w którym będe sie czułą dobrze, ale jak by się nie patrzeć, od html'a zaczeła sie moja zabawa z informatyką, potem cos tam zaczełam, z JavyScript, PHP i nawet starałam sie czegoś nauczyć z C++ ale trafiłam na zbyt zaawansowaną książkę.
PHP może i jest dla idiotów, ale warto zacząć nauke od podstaw ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2007, 20:56   

Avalia napisał/a:
warto zacząć nauke od podstaw ;)

Basic dla Commodore 64? :)
Lub Python, z tych bardziej współczesnych ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-05-2007, 21:13   

korsarz napisał/a:
Basic dla Commodore 64? :)
Lub Python, z tych bardziej współczesnych ;)


No może bez przesady ^^' no ale ja się musze uczyć o pierwszych magistralach itd.
Ja poszłam na kierunek na taki jaki poszłam, programowania bede musiała sie nauczyć w kilku językach, i nei wiadomo co jeszcze, ważne, że będe miec praktyki w 3 klasie *chce to zobaczyć*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2007, 21:24   

[W nadziei na pobłażliwość moderacji podepne się pod temat]

Czy ktoś mi może powiedzieć jakie jest zastosowanie rejestru w konstrukcjach pamięci?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-06-2007, 21:29   

wiluS napisał/a:
Czy ktoś mi może powiedzieć jakie jest zastosowanie rejestru w konstrukcjach pamięci?


aaa.....Rejest systemu Windows i pamieć wirtualna oraz fizyczna.....moge ci z tego zeskanowąc notatki.....może ty znich coś zrozumiesz....bo to mało ambitny temat a na pewno nudny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2007, 21:44   

Avalia napisał/a:
wiluS napisał/a:
Czy ktoś mi może powiedzieć jakie jest zastosowanie rejestru w konstrukcjach pamięci?


aaa.....Rejest systemu Windows i pamieć wirtualna oraz fizyczna.....moge ci z tego zeskanowąc notatki.....może ty znich coś zrozumiesz....bo to mało ambitny temat a na pewno nudny.

Byłoby super! Mój mail: woolf666@gmail.com

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 27-06-2007, 11:50   

Avalia napisał/a:
A mi ciągle w szkole tłuką, że PHP jest do niczego i skzoda na niego czasu

Agent Microsoftu? XD No przecież to przypadek że miażdżąca większość dynamicznych witryn chodzi na PHP+mySQL. I to wcale nieprawda, że PHP obsługuje Javę i XML. A to, że jest dodatek do PHP pozwalający tworzyć w nim programy na windę to też blaga... XD PHP służy do konkretnego celu i jest chyba całkiem niezły w tym, do czego jest przeznaczony.
tilk napisał/a:
Warto o tyle, że przez serię głupich zbiegów okoliczności stał się najpopularniejszym językiem do programowania stron internetowych i chcąc korzystać z tanich usług dostawców internetowych po prostu trzeba go używać i już.

Marudzisz tilk :) PHP ma tę zaletę, że jest wolne, niezależne i za darmo. I takie raczej pozostanie. Na dodatek nie przeszkadza mu to być całkiem niezłym narzędziem, co samo w sobie jest sporym osiągnięciem. :) Zresztą jakie są alternatywy? ASP? Dziękuję, postoję. Firma z Redmond ma oczywiste ciągoty do wyłudzania od ludzi gór kasy, co w poważnym stopniu okraja moje zaufanie do jej wymysłów. I w jeszcze większym stopniu ogranicza zastosowanie tej technologii.
tilk napisał/a:
PHP to zabawka, i moim skromnym zdaniem zabawką powinien pozostać.

PHP służył od początku do generowania dynamicznych stron i do tego celu sprawdza się IMO całkiem ładnie. Zresztą są przecież całkiem sensowne biblioteki porządkujące chaos funkcji w PHP, chociażby PEAR. Jakoś nie wyobrażam sobie generowania stron internetowych w języku typu C++. Z armaty nie strzela się do komarów a z muchołapką nie poluje na słonie, prawda? :)
Avalia napisał/a:
64 lata i pracował na pierwszych komputerach użytkowych>.< >

No, to wszystko tłumaczy... >]
ronin napisał/a:
A co do papierkow (certyfikatow) to w Polsce moim zadniem nie sa one az tak wymagane, jak np. w Anglii czy Irlandii.

Prawda. W UK bez papierka nic nie zwojujesz. Nawet jeśli to papierek dla samego papierka. >]

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-06-2007, 16:16   

LunarBird napisał/a:
Jakoś nie wyobrażam sobie generowania stron internetowych w języku typu C++

Strzelasz nie w tę kategorię. Alternatywy dla PHP to raczej J2EE, Python, ASP.NET. C i inne języki niskiego poziomu stosuje się tylko do oprogramowania specyficznych zadań.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-06-2007, 14:09   

Oki, masz rację. Niemniej nie od dziś wiadomo, że oprogramowanie Open Source doskonale uczy się na błędach i potrafi sporo nadgonić w krótkim czasie jeśli zajdzie taka potrzeba. Tak więc wątpię czy PHP kiedykolwiek zostanie zdeklasowane.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-06-2007, 14:34   

Ja naprawde nie mam nic do PHP jest conajmiej troszke ciekawszy od turbo pascala ehh...A jezeli chodzi o robienie stron, narazie zajmuje się HTML'em nie dokońca rozgryzłam mapy odsyłaczy, ale nie miałam na to za wiele czasu, potem zostanie mi tylko kilka ostatnich komend i biore się za dynamiczne strony....co już będzie większym wyzwaniem, ale i tak będe musiała się tego nauczyć prędzej czy później *a właściwie gdzie podziałam tą księge do C++*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-06-2007, 09:41   

LunarBird napisał/a:
No przecież to przypadek że miażdżąca większość dynamicznych witryn chodzi na PHP+mySQL.

Jedz gówno, miliony much nie mogą się mylić!

Proszę, nie od dziś wiadomo, że popularność z jakością wielkiego związku nie ma.

LunarBird napisał/a:
PHP ma tę zaletę, że jest wolne, niezależne i za darmo.

I tu zalety się kończą. A znam całkiem sporo języków, w których tworzyłbym znacznie chętniej, a również są "wolne, niezależne i za darmo" - ale tworzyć nie mogę, bo nikt mi ich na serwerze o rozsądnej cenie nie da.

LunarBird napisał/a:
PHP służył od początku do generowania dynamicznych stron i do tego celu sprawdza się IMO całkiem ładnie.

Do małych, pojedynczych stron to owszem, ale do większych jest zupełnie nieadekwatny. Model "skryptu" z przeplataną prezentacją i logiką zupełnie nie odpowiada potrzebom dużych aplikacji internetowych - te są konstruowane w stylu warstwowym, z rozdzielonym kodem aplikacyjnym i prezentacyjnym. W PHP można starać się udawać ten model, ale wprowadza to istotną nieelegancję: każde wywołanie strony okazuje się osobną inicjalizacją aplikacji, wykonaniem małego jej kawałka, wypisaniem wyniku i finalizacją. Jakby aplikacja nie mogła pracować w sposób ciągły...

LunarBird napisał/a:
Zresztą są przecież całkiem sensowne biblioteki porządkujące chaos funkcji w PHP, chociażby PEAR.

No tak, zróbmy śmietnik w języku, a posprzątamy w bibliotekach. Bez sensu. Tym bardziej, że PEAR szczytem elegancji i spójności to nie jest.

LunarBird napisał/a:
Jakoś nie wyobrażam sobie generowania stron internetowych w języku typu C++.

Nikt sobie nie wyobraża, to jest śmieszny pomysł. C++, pomijając już jego niskopoziomowość, jest strasznie rozgadanym językiem. Ze wspomnianymi przez Cracka Javą (J2EE) i C# (ASP.NET) jest już trochę lepiej, aczkolwiek dla mnie są to nadal zbyt rozgadane języki. Prawdę mówiąc wolałbym:

Z języków dynamicznych, czyli w pewnym sensie zbliżonej klasy do PHP: Ruby i Python. Języki te są od PHP znacznie bardziej eleganckie. Jest też Erlang, który pięknie nadaje się do wielkich, skalowalnych aplikacji ze względu na jego mechanizmy rozproszenia i tolerowania awarii.

Z języków statycznie typowanych - jest chociażby Nemerle, który, dzięki współpracy z .NET, może być użyty jako zamiennik C# w ASP.NET.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 29-06-2007, 10:24   

tilk napisał/a:
Proszę, nie od dziś wiadomo, że popularność z jakością wielkiego związku nie ma.

Jeśli produkt jest reklamowany, to i owszem. Ale jeśli coś nie było, nie jest i nie będzie (oby! ><) reklamowane a ludzie tego używają, to znaczy, że pewnie im pasuje. ^^
Cytat:
Do małych, pojedynczych stron to owszem, ale do większych jest zupełnie nieadekwatny.

Nie od razu Kraków zbudowano, tilk. Linux też z wieloma rzeczami do niedawna miał poważne problemy. O ile wiem, to PHP ewoluuje w kierunku języka w pełni obiektowego, co już poprawia sytuację. Zapewne i na niektóre inne bolączki znajdzie się sposób. Sposób zawsze istnieje, problemem jest tylko jego znalezienie i zaimplementowanie :P Łatwiej dostosować istniejący i popularny projekt niż wykreować coś zupełnie od zera. Tak mi się przynajmniej wydaje ^^

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2007, 18:32   

LunarBird napisał/a:
tilk napisał/a:
Proszę, nie od dziś wiadomo, że popularność z jakością wielkiego związku nie ma.

Jeśli produkt jest reklamowany, to i owszem. Ale jeśli coś nie było, nie jest i nie będzie (oby! ><) reklamowane a ludzie tego używają, to znaczy, że pewnie im pasuje. ^^

Ależ jest reklamowany - sam to właśnie powiedziałeś:
Cytat:
miażdżąca większość dynamicznych witryn chodzi na PHP+mySQL

o lepszą reklamę trudno.
To, że większość autorów takich witryn nawet nie wie że mają jakieś alternatywy osobie właśnie stawiającej nową stronę nawet do głowy nie przyjdzie. Jest to klasyczny efekt śniegowej kuli: php jest popularny, bo jest popularny (a skąd się ta popularność wzięła to już mało kto pamięta) - nie ma to nic wspólnego z jego aktualną użytecznością.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group