FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Komunikacja XXI wieku
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-05-2007, 22:17   Komunikacja XXI wieku

Mój ojciec będąc w moim wieku kontakt ze znajomymi z innego województwa miał średnio raz w miesiącu, listownie. Dzisiaj, trzydzieści lat później, mamy tyle sposobów na komunikowanie się, że wtedy brzmiałoby to niczym science-fiction, z gatunku tych delirycznych. Same komórki umożliwiają przynajmniej trzy rodzaje komunikacji - klasyczna rozmowa, SMS-y, puszczanie "sygnałów", nie licząc bardziej zaawansowanych technicznie bajerów. Komputery dają ich już tyle, że nie jestem w stanie wyliczyć nawet połowy.

Ponieważ jednak niedawno podjąłem się czegoś, co wymagało skontaktowania się z kilkudziesięcioma osobami rozsianymi po Polsce, przekonałem się na własnej skórze, że ów niesamowity urodzaj środków wymiany informacji bywa nie tylko błogosławieństwem, ale i przekleństwem. W ustroju demokratycznym każdy może sobie wybrać sposób, w jaki kontaktuje się ze światem, niestety świat musi się domyślać który to konkretnie. I tak z jednym skontaktujesz się przez GG, ale z drugim już nie, bo włącza je raz na ruski rok, za to zawsze ma komórkę i można zadzwonić. Trzeci też ma komórkę, ale nie odbiera połączeń, bo "uczy ludzi, by pisali SMS-y", czwartemu komórkę rozjechał tramwaj, za to udziela się na neopetach i odpowiada na tamtejsze PW. Nim człowiek dochodzi do siódmego zaczyna marzyć o wprowadzeniu totalitaryzmu i ustawowego obowiązku kontaktowania się jakimś jedynym słusznym środkiem komunikacji...

Interesuje mnie, jakich programów/metod kontaktu używacie Wy. Ja sam korzystam głównie z ogólnego forum, IRC-a i komórki (do rozmów), w mniejszym zakresie z Gadu Gadu i forumowych Prywatnych Wiadomości. SMS darzę uczuciem silnego wstrętu, gdyż nie lubię ich pisać i nigdy nie wiem potem czy/kiedy odbiorca raczy odebrać.

Gdyby temat się przypadkiem rozwinął, to prosiłbym o niewymienianie się w nim numerami GG, Skypa, komórki czy czego tam jeszcze, by moderacja nie miała potem problemów...

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 10-05-2007, 22:57, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2007, 22:40   

Jakimś dziwnym trafem nie lubię rozmów telefonicznych. Może dlatego, że nie raz stały się przyczyną głupich nieporozumień, mniejsza o to ^^.

W przypadku korzystania z komputera używam GG, maili i różnych for. Nie przyjęły się u mnie Skype, Jabber i wiele innych, Tlen jakoś też wyszedł z użycia (może mają one zbyt wiele funkcji jak na moje potrzeby ^^). Listy dyskusyjne też u mnie legły, nie wiem czemu :P. Poza komputerem używam głównie SMS.

Teraz mógłbym powiedzieć, że metod komunikacji jest chyba az za wiele - czowiek nie wie co ma wybrać. Zwykle z tej niewiedzy wybiera wszystko.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 10-05-2007, 23:03   

Dośc ciekawy temat:)

Po pierwsze - ja i komórka.
Na telefon praktycznie nie można mnie złapac. Komórkę mam niemal nonstop wyciszoną i zdaża się, ze dopiero po upływie kilkunasu godzin oddzwaniam. Ale oddzwaniam praktycznie zawsze, bo raczej nie zdaża mi się nie miec nic na koncie. Już częściej jest zablokowane.


Ysengrinn napisał/a:
SMS darzę uczuciem silnego wstrętu, gdyż nie lubię ich pisać i nigdy nie wiem potem czy/kiedy odbiorca raczy odebrać.

Ja też raczej nie przepadam za SMS-ami. Spowodane jest prawie godznnym odcyfrowywaniem każdej wiadomości przysyłanej przez moją znajomą, która nie oddziela wyrazów, nie używa wielkich liter i tworzy przedziwne skróty.
A ona nie ma internetu.

Internet.

Cała przegoda zaczęła sie na począku roku 2007, od rejestracji na Tanuki. Wcześniej i owszem, miałam załóżone gg itd, ale raczej rzadko włączałam komputer (anime też oglądałam mniej niż obecnie). Forum jenotów jest do dziś miejscem, gdzie wypowadam się najczęściej w sieci i gdzie zdycydowanie najlepiej się czuję.
Na IRC zdaża mi się wchodzic, był okrez, gdzy bardzo często się pojawiałam i było to bardzo miłe doświadczenie. Niestety zostało to brutalnie przerwane przez tajemniczy errorek podczas update'u Javy, z którym uporałam się stosunkowo niedawno.
Jeśli chodzi o gg, to jeszcze niedawno byłam online prawie codziennie, ale mam malutki problem z numerem. Na szczęście to tylko stan przejściowy_^_.

Najbardziej intruguje mnie to, ze jeszcze całkiem niedawno, w porównaniu do moich rówieśników byłam raczej cofnięta jeśli chodzi o komunikację przez internet. Bieżący rok zmienił mnie w pełnoprawnego nałogowca i jedną z osób z mojej klasy najwięcej spędzających czasu w sieci. Dziwne, dziwne_^_

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-05-2007, 23:36   

Po krótkim zastanowieniu dochodzę do wniosku, że skontaktować się ze mną jest dość łatwo:

Komórkę noszę ze sobą cały czas, przede wszystkim służy za zegarek. Raczej nie 'uczę ludzi by pisali smsy', jak to Ysen ujął - można do mnie się bez problemu dodzwonić, a same smsy też odbieram i dość często piszę. Szczerze mówiąc, w tygodniu jest to mój główny sposób komunikacji, z dostępem do internetu bywa różnie.
Co do rozmów telefonicznych... bywa, że gadam o niczym dobre pół godziny. Chociaż moim rekordem jest dwugodzinna rozmowa zakończona tym, że telefon głośno zaczął domagać się podłączenia go prądu celem naładowania zdychającej baterii.

A jeżeli o internet chodzi: właściwie cały czas włączone gg (inna sprawa, że niekoniecznie przy komputerze siedzę), wieczorami irc - i to tyle z komunikacji bezpośredniej. Ani Skype, ani Tlenu, ani Jabbera instalować mi się nie chciało.
Maile mam zwyczaj sprawdzać codziennie (jeżeli mam dostęp). Tak samo forum i PMki na nim. Poza tym raczej nie udzielam się na innych forach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-05-2007, 00:10   

W istocie, temat ciekawy.

Ponieważ generalnie ludzie trzymają się ode mnie z dala, jakbym był jakimś trędowatym, moje potrzeby komunikacyjne są raczej niewielkie. Nie będę się póki co silić na jakiś składny wywód i wypunktuję tylko, na jakie sposoby i w jakich okolicznościach komunikuję się z różnymi niewdzięcznymi białkowymi formami życia.

Rozmowy telefoniczne. Raczej unikam, znacznie wygodniej jest mi porozumiewać się tekstowo. Nie dziwi mnie to wcale; z obserwacji wynika, że najpopularniejszym zastosowaniem komunikacji głosowej jest mielenie jęzorem bez celu, co nie należy do moich ulubionych zajęć.

SMS. Przydaje się głównie, aby szybko uzgodnić czy zakomunikować coś do osoby, która może przebywać z dala od komputera. Wbrew pozorom, ta forma komunikacji sprawdza się nadzwyczaj dobrze; naprawdę da się napisać SMSa poprawnie językowo i zmieścić się w limicie znaków.

Jabber. Słuszna forma komunikacji z kumplami po fachu.

Gadu-Gadu (niech będzie przeklęte). Kontakt z nieoświeconymi masami :P

E-mail. Nie-natychmiastowa komunikacja ze znajomymi, wymiana niewielkich plików, komunikacja formalna z uczelnią.

IRC. Na IRCu byłem niegdyś starym bywalcem - ba, miałem niegdyś K-line na IRCnecie za botting, po którym to wydarzeniu założyłem z grupką znajomych własną sieć IRC. Obecnie bywam już zaledwie na tanukowym IRCu, a i to chyba już tylko z sentymentu...

Mailinglisty. W zamierzchłych czasach modemów kwitnące i popularne, dziś właściwie wymarły. W użyciu głównie jako środek komunikacji pewnych projektów open-source - toteż zdarza mi się je czytać, jednak nie piszę na nie czynnie.

Usenet. Nie wciągnął mnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-05-2007, 00:43   

Jeśli chodzi o mnie, to:
- komórka - sms/rozmowy, z tym, że zbytnio nie przepadam za dzwonieniem, aczkolwiek odbieram zawsze, jeśli aktualnie nie mam zajęć/nie śpię
- internet - gg, mail (mam włączony gmail notifier, więc jeśli jestem przy komputerze, to najdalej po paru minutach wiem o mailu, który nadszedł), irc, raz na ruski rok Skype. PMek na forach praktycznie nie używam.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arita Płeć:Kobieta
Unpredictable


Dołączyła: 02 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 08:33   

Skontaktować ze mną jest dosyć łatwo.
Komórkę noszę zawsze ze sobą i zawyczaj nie jest wyciszona (chyba że jestem w szkole) więc gdy ktoś dzwoni to odbieram (głównie jest to spowodowane moją mamę która jest w stanie dzwonić kilka razy dziennie bo np. zapomniała czegoś kupić w sklepie lub nie potrafi się skontaktować z moim bratem). Sama często nie dzwonie (bo się zawsze rozgadam) raczej pisze smsy. I sama dość sporo odbieram bo mimo wszystko da się w ten sposób dogadać.
Jeśli chodzi o internet do podstawą jest gg bo codziennie można mnie tam spotkać. Zresztą gdy niektórzy nie odbierają telefonów to nie ma innego sposobu. No i jeszcze mail, ale rzadko się porozumiewam z kimś w ten sposób.
Nie używam ani Skypa ani Tlenu bo zwyczajnie nie są mi potrzebne.[/center]

_________________
"Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię - niemożliwe, dla nieśmiałych - nieznane, dla myślących i walczących - ideał."
Victor Hugo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6735058
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 10:17   

Jeśli chodzi o komórkę to jeśli dzwonię to tylko do jednej Osoby.

GoNik napisał/a:
Chociaż moim rekordem jest dwugodzinna rozmowa zakończona tym, że telefon głośno zaczął domagać się podłączenia go prądu celem naładowania zdychającej baterii.

O ile dobrze pamiętam to ja rozmawiałam chyba ponad 3h... Chociaż muszę to jeszcze skonsultować xD

Sms'y pisać lubię i piszę sporo jeśli osoba jest w Orange :P Zazwyczaj telefon noszę przy sobie, więc można do mnie spokojnie zadzwonić czy napisać, jeśli mam pieniądze to odpiszę :P

Co do internetu to kiedyś jak tylko zaczynałam odrabiać lekcje to automatycznie włączałam gg na tryp "dostępny", ale ostatnimi czasy nawet jeśli gg mam włączone to siedzę na "niewidocznym", więc jeśli ktoś chce się ze mną skontaktować w ten sposób to prosze próbować, może akurat szczęście dopisze xD
Mam skype, ale teraz praktycznie z niego nie korzystam. Służył mi do rozmowy z obcokrajowcami. Zniechęciłam się kiedy pisali jedynie napaleni arabowie rozpoczynając rozmowę "sex web cam? " i z wielką potrzebą ukazania mi swojego przyrodzenia --_-- Korzystam z msn'a, ale tylko po to, żeby mieć internetowy kontakt z przyjaciółką, która mieszka niedaleko mnie i chodziłyśmy razem do gim i z racji tego, że troche nauki mamy i się widzimy jedynie w weekendy, to w tygodniu chciałabym mieć z nią stały kontakt, a że siedzi częściej na lapku niż na pc, gdzie nie ma gg to byłam zmuszona do zrobienia sobie konta na msn'ie xD Jeśli chodzi o wypowiadanie się na forum to piszę tutaj i jeszcze na zwierzaki.org ;)

To chyba by było na tyle ^^

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-05-2007, 13:50   

Fakt, niezły temat...

Często zastanawiam się, jak ułożyłoby mi się z pewnymi osobami gdyby sieć zaistaniała dekadę wcześniej, albo choćby pół dekady :/

Podstawa to obecnie komórka, choć uparcie unikam nowych modeli - dawniej fan technologii, obecnie jak widzę 200-stronicową książkę z instrukcją, to uciekam ze sklepu. SMSy i dzwonienie mi absolutnie wystarcza. Poza tym, czekam na postęp - obecnie pełniejsze funkcje (zwłaszcza w PDA) oznaczają "Cegłę". Max tego co mogę zaakceptować wagowo i wymiarowo, to Palm V/Vx. Kiedy w takie rozmiary i wagę wsadzą kolorowy ekran, rozwijaną elastyczną klawiaturę i procesor/pamięć zdolne udźwignąć jakiegoś *uxa, to uczynię wysiłek migracyjny...

GG mam, tlen, MSN, AIM, ICQ też - ale za dużo tu spamu i czepoklików, więc włączam na wyraźne żądanie via inny środek... jeśli takie gg akurat nie "zlegnie" xD

IRC - obecnie najszybszy środek kontaktu ze mną w sieci. Technologicznie najstarszy i "najmniej przyjazny" n00bom, ale też najpotężniejszy i najbardziej elastyczny. Od nastania stałych łączy trzymam stałego klienta przez większą część dnia, nawet kiedy mnie nie ma przy klawiaturze.

Oczywiście - e-mail, tak oczywisty że nikt go nie wymienił chyba ;D Mam około 9 róznych kont, tylko dwa sprawdzam regularnie, kolejne jedno okresowo, resztą od przypadku do przypadku.

No i fora. Tylko tu bywam regularnie, na reszcie mam włączone powiadamianie w wątkach i PMkach. Forów nawet nie liczę, ale co najmniej kilkadziesiąt. Do części zapomniałem loginów, co jest superfrustrujące zwłaszcza na takich animelyricsach gdzie miałem zdane wewnętrzne egzaminy z japońskiego i uprawnienia do edycji tekstów ^^;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-05-2007, 15:34   

Dość łatwo się ze mną skontaktować.

Najszybciej jest wysłać SMSa, telefon mam praktycznie zawsze przy sobie i mogę odpowiedzieć siedząc na wykładzie. Na szczęście kumple umieją pisać czytelne wiadomości.

GG mam cały czas włączone na niewidocznym więc wiadomości do mnie docierają.

Można też słać maile, Gmail Notifier sprawia że ta forma kontaktu jest prawie tak samo szybka jak GG. Mam 3 konta: uczelniane (z obowiązku, sprawdzane raz na tydzień), jedno na GMailu, sprawdzane na bieżąco, i stare na onecie które sprawdzam raz na kilka tygodni.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-05-2007, 15:55   

Telefon właściwie zawsze noszę przy sobie, nie ma dla mnie różnicy czy ktoś dzwoni czy pisze SMS, odpowiadam najszybciej jak mogę, w obecnej pracy komórkę muszę mieć schowaną i maksymalnie wyciszoną, dlatego odpowiadam z pewnym opóźnieniem. Poza tym zawsze przed snem wyłączam telefon, nie lubię niespodzianek o drugiej w nocy.

Regularnie bywam na forach, na których jestem zapisana, dlatego PMki sprawdzam na bieżąco, od IRCa jestem niemalże uzależniona i tam najłatwiej mnie zastać, pocztę sprawdzam nieco rzadziej, chyba że spodziewam się wiadomości, Gadu ostatnio mam ciągle wyłączone, nie lubię tłumaczyć małolatom dlaczego nie mam ochoty z nimi poklikać.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-05-2007, 16:24   

Komórka - ziarno zarazy. Generalnie działa, o ile nie zapomnę jej zabrać z domu (co się od czasu do czasu zdarza). Inna sprawa, że ludzie tak rzadko próbują mnie łapać na komórkę, że to nie robi dużej różnicy...

GG - jak dostępna, to widać. Najszybszy sposób kontaktu

Forumowa PMka - tylko trochę wolniejszy od gg.

Dawno Dawno Temu, kiedy dinozaury chodziły jeszcze po ziemi, udzielałam się na jednej czy dwóch maillistach... Ale to było dawno ;)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-05-2007, 16:44   

Ogólnie mnie trudno złapać

Komórka często mam wyłaczona lub nie doładowaną. Na wykłady nie biorę. Korzystam, gdy chce sie umówic lub spytac o coś kogoś, albo powiedziec matce kiedy bede w domu
GG- jestem na niewidocznym, bo nie lubie chatów itd, bo psuja mom zdaniem komunikacje webalną, lecz przydaje sie do wymiany linków z materiałami lub darmowego sie spytania czy jutro jest koło?:)
E-mail- sporadycznym użytkownikiem. jedynie do przepływu informacji, lub wyrzucania biuletinów i newsów o anime na youtubie.
Na Ircu nie byłem nigdy w życiu

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 17:13   

Gg - włączone zawsze kiedy jestem w domu, kiedyś tylko na niewidocznym, teraz zawsze na dostępnym z racji wykasowania listy (utrzymywałam ją jakieś 5 lat i w końcu mi ją zżarło zupełnie przypadkiem :P) i pozbycia się z niej indywiduów z którymi do czynienia mieć nie chcę/i tak nie miałam i tylko zalegały. Nie jestem osobą na tyle rozmowną, żeby mnie zasypywano wiadomościami, a zawsze jestem na bieżąco i wiem co i jak.

Telefon - odbieram praktycznie tylko od mamuś, innych nie - mówiąc strasznie się denerwuję i plączę, a przez telefon tego nie widać, jedynie słychać. Na żywo można to przy wystarczającej ilości dobrej woli uznać za urocze, przez telefon zdecydowanie nie... Poza tym zwykle jest wyciszony, albo w szkole, albo w autobusie (słuchawki w uszach = i tak nie słyszę, a komórkę mam w torbie = po co ludzie mają się dziwnie patrzeć, jak dzwoni a ja nie odbieram). SMSy - rzadko, ale jeśli już to cyklami, zamiast rozmowy. I zazwyczaj w sytuacji, kiedy potrzebuję czegoś od osoby której nie ma na gg. No i numer mój posiada jedynie jakieś 5 osób, z którymi mam stały kontakt, więc nic dziwnego.. :P

Maile - właściwie sam spam, sprawdzam średnio raz na tydzień, chyba, że ktoś wysyła mi jakiś plik.

MSN - założony do kontaktu za czasów grania w RO na międzynarodowym serwerze, praktycznie zdarza mi się rozmawiać jeszcze tylko z dwiema osobami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 11-05-2007, 17:55   

Komórki nie mam. I nie planuję jej zakupu. Rzadko żałuję, że jej nie mam. Można do mnie dzwonić jedynie na stacjonarny.
Mam jedno konto mailowe i staram się sprawdzać je codziennie. Większość wiadomości to niestety spam, ale filtr antyspamowy w programie pocztowym na szczęście działa bardzo dobrze.
Używam również gg. Zwykle ustawiam status na dostępny. Na ukryty tylko wtedy, gdy chcę jedynie sprawdzić, czy nie ma nowych wiadomości.
Udzielam się na kilku forach. Można się więc ze mną skontaktować przez pm.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group