FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny
  Kim chcecie zostać w przyszłości?
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-11-2009, 19:39   

Jasny gwint, przed chwilą, dosłownie, rozmawiałem z rodzicami na temat moich przyszłych studiów... Ale ten tekst dalej nic mi nie mówi. Jakieś statki, kosmetyki, dzienniki, pierdoły, tytuł nieadekwatny to treści moim zdaniem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-11-2009, 21:28   

Akurat Ty masz szansę sobie poradzić w życiu tak czy siak, więc artykuł Ci niepotrzebny.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-11-2009, 21:33   

Cóż, szczerze mówiąc, w tym tekście faktycznie nie ma nic konkretnego - a to, co jest, mówiono w tym temacie już wielokrotnie. Tak więc, jak ktoś ma tyle cierpliwości, by przeczytać to, pewnie temat już przeczytał - i jego treść zna praktycznie na pamięć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-11-2009, 23:02   

Ysengrinn napisał/a:
Akurat Ty masz szansę sobie poradzić w życiu tak czy siak,

Żeby te słowa okazały się prorocze...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pochitto Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2009, 08:12   

Miałam kilka planów:
1. Archeologia - ale biorąc pod uwagę moją wiedzę z historii kierunek ten odpadł z mojej listy. Poza tym praca w muzeum, gdzie kończy większość archeologów, mnie za bardzo nie rajcuje.
2. Kulturoznawstwo. Celowałam w japonistykę bądź sinologię. Ale wszyscy odradzali mi ten kierunek, bo "po nim nie ma przecież roboty, chyba że w ośrodku kultury". Uległam (i żałuję).
3. Planowałam też zostać fotografem. Jak na razie się na to nie zanosi

Tak więc skończyłam na filologii angielskiej i mam zamiar zostać tłumaczem. Choć prawdę mówiąc nie wiem czy to był dobry wybór i dalej ciągnie mnie do japonistyki. Cóż, pożyjemy zobaczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-11-2009, 14:40   

Cytat:
1. Archeologia - ale biorąc pod uwagę moją wiedzę z historii kierunek ten odpadł z mojej listy. Poza tym praca w muzeum, gdzie kończy większość archeologów, mnie za bardzo nie rajcuje.


... To po co w ogóle rozważałaś taki kierunek, skoro ani do historii nie masz zacięcia, ani muzea Cię nie kręcą? Trochę nie rozumiem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-11-2009, 14:44   

Ysengrinn napisał/a:
... To po co w ogóle rozważałaś taki kierunek, skoro ani do historii nie masz zacięcia, ani muzea Cię nie kręcą? Trochę nie rozumiem.

Ysen - ja znałem kilka osób, które po prostu chciało się poopalać w cieniu piramid :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-11-2009, 15:00   

Pochitto napisał/a:
1. Archeologia - ale biorąc pod uwagę moją wiedzę z historii kierunek ten odpadł z mojej listy. Poza tym praca w muzeum, gdzie kończy większość archeologów, mnie za bardzo nie rajcuje.


Velg napisał/a:
Ysen - ja znałem kilka osób, które po prostu chciało się poopalać w cieniu piramid :P


Panowie! Toż nie ma nic bardziej nudnego, niż Archeologia... Bierzesz łopate, na kwartał wyjeżdżasz do jakiejś zapadłej wiochy, przez trzy miesiące kopiesz w ziemii, komary cię gryzą, na łapach robią wam się pęcherze, miejscowi się śmieją, rosówki włażą wam do butów... Po tym czasie z ziemii wygrzebujesz dwa kamienie z dziurką i krzywą monete. Potem przez 9 miesięcy piszesz o tym, ile tylko możesz...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-11-2009, 15:03   

Zegarmistrz - ale ja mówiłem z przekąsem. Widzisz, niektórzy myślą, że np. praca na uczelni polega na zajrzeniu do podręcznika i odebraniu Nobla. Tak samo, inni myślą, że w wojsku dokonujemy głównie bohaterskich czynów godnych niejednego animca... Są różne złudzenia :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2009, 15:03   

To nie tak, ja trochę rozumiem. Mnie zawsze interesowało mnóstwo rzeczy związanych z kulturą, religią, obyczajami - podległych pod okolice etnografii. Natomiast nie bawiło mnie wkuwanie na pamięć, w którym momencie taki rodzaj pługa zastąpił inny rodzaj pługa, a jeden kształt dzbanka inny rodzaj dzbanka, czyli właśnie to, co się wiąże z "historią" w rozumieniu naukowym. Nie wspominając o historii wojen i najazdów, która mnie zawsze nudziła śmiertelnie. Podobnie bawiło mnie szukanie minerałów i uczenie się ich rozpoznawania, ale już nie dalekie wgłębianie się we wszystkie szczegóły naukowe. Dlatego nie poszłam ani na etnografię, ani na geologię. Można się czymś pasjonować naprawdę poważnie, ale pozostać na poziomie, że tak powiem, "popularnonaukowym".

Pochitto - do fotografii studia też nie są potrzebne, popatrz choćby na galerię Tilka na Deviantart (bo ja już praktycznie przestałam fotografować...). Tak naprawdę do tłumaczeń też nie są konieczne, bo ja jestem całkiem sprawnie działającym tłumaczem po biologii - ale fakt, że moja znajomość języka jest dziwna. Za to praktyka się liczy, tłumaczenie czegoś niekoniecznie od razu zawodowo, ale dla wprawy :)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-11-2009, 15:05   

Zeg - jestem tego wszystkiego całkowicie świadom, tym bardziej więc nie rozumiem co w archeologii (takiej "prawdziwej", zarówno teoretycznej, obejmującej odróżnianie dzbanka kultury amfor kulistych od dzbanka kultury pucharów dziobatych, jak i praktycznej, obejmującej zabawy w błocie i kurzu) interesującego widzi ktoś niezafascynowany historią.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-11-2009, 16:33   

Pochitto napisał/a:
dalej ciągnie mnie do japonistyki.
Zasadniczo, to co można robić po japonistyce? Bo moje wąskie horyzonty nie przewidują jakiejś światłej kariery.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pochitto Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2009, 19:33   

Ysengrinn napisał/a:
To po co w ogóle rozważałaś taki kierunek, skoro ani do historii nie masz zacięcia, ani muzea Cię nie kręcą?



Nie chodziło mi o to, że historia mnie nie kręci. W szkole historii nie lubiłam ale za to uczyłam się na własną rękę konkretnych tematów, które mnie interesowały. Na archeologię wymagana jest matura z historii rozszerzonej. Ja praktycznie do 3 kl. liceum nie wiedziałam nawet co chcę zdawać a nadrobienie materiału z 2 lat byłoby fizycznie niemożliwe. I tak to było ;x
Co do samej pracy archeologa: Chciałabym wyjechać a żeby wyjechać na wykopaliska, trzeba się wybić i pewno trochę zainwestować. Dlatego archeolodzy zazwyczaj kończą w muzeach.

Slova napisał/a:
Zasadniczo, to co można robić po japonistyce?



Japonistyka to jedna ze specjalizacji na kulturoznawstwie. Czyli zostają po tym jakieś ośrodki kultury. Więcej możliwości nie widzę. Niby wyjeżdżali ludzie do Japonii badać i poznawać kulturę "z bliska" ale to pewnie tak jak w przypadku archeologów: czyli ci, co się wybili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-11-2009, 20:35   

Japonistyka może być też filologią, jak na UJ i można po takiej pracy zostać tłumaczem w firmie, biurze tłumaczeń (w tym przysięgłym) oraz ogólnie zajmować się kontaktami z Japończykami.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2009, 14:05   

Keii napisał/a:
Japonistyka może być też filologią, jak na UJ i można po takiej pracy zostać tłumaczem w firmie, biurze tłumaczeń (w tym przysięgłym) oraz ogólnie zajmować się kontaktami z Japończykami.
No to dalej są strasznie szerokie perspektywy. Najlepiej nauczyć się języka i mieć jeszcze inne wykształcenie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group