FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Jak dorobić?
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2008, 09:43   Jak dorobić?

Wydzielone z tematu o cenach komputerów
Cytat:
1400 zł to mój 17 letni brat potrafi uszarpać w 3 tygodnie zbiorów truskawek w zielonogórskiem , a na remontach kamienic w katowicach czy kotlinie kłodzkiej ponad 2200 zł na miesiąc wiec argumenty ( to i tak drogo sa płytkie bo z praca nie ma tak źle ) poprostu ludziom sie nie chce


Zeby kazdy zarabiał tak, jak twój brat i nie odprowadzał od tego podatków (bo musi zarabiac na czysto te 2200, żeby mu jeszcz na potrzeby zyciowe wystarczyło i rachunki, oraz na kupienie komputera) to:
1. Wzrosły by ceny komputerów. Ilość pieniądza w gospodarce może się zwiększać, ale w tedy rośnie inflacja czyli im więcej go jest, tym ma mniejsza wartość. To jest znana powszechnie zasada, że "w przyrodzie nic nie ginie" ani nie pojawia się z powietrza.
2. załamałby się budżet państwa.

Jak widzisz twoje argumenty o zarobkach są po prostu głupie... Żeby zarobić na truskawkach 1400 w 3 tygodnie, to trzeba siedzieć od świątku do piątku zgietym w pół zbierając dziennie (powiedzmy w te standardowe 8h pracy) kilkadziesiąt kobiałek. A nazbieranie kilkunastu to już jest wyczyn. Chyba wiec sam nie wiesz o czym mówisz, albo twój brat nie zbiera, tylko jest właścicielem plantacji. A nie jest bo ma 17 lat, tyle co ja.

Zeby zarobić 2200 na remontach kamienic to trzeba być chyba majstrem, a nie pomagierem, bo nie wierze, by w wieku 17 lat twój brat był kims super ważnym w ekipie.

Reasumując: BULLSHIT!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 10:22   

Slova napisał/a:
Zeby kazdy zarabiał tak, jak twój brat i nie odprowadzał od tego podatków (bo musi zarabiac na czysto te 2200, żeby mu jeszcz na potrzeby zyciowe wystarczyło i rachunki, oraz na kupienie komputera) to:
1. Wzrosły by ceny komputerów. Ilość pieniądza w gospodarce może się zwiększać, ale w tedy rośnie inflacja czyli im więcej go jest, tym ma mniejsza wartość. To jest znana powszechnie zasada, że "w przyrodzie nic nie ginie" ani nie pojawia się z powietrza.
2. załamałby się budżet państwa.

Jak widzisz twoje argumenty o zarobkach są po prostu głupie... Żeby zarobić na truskawkach 1400 w 3 tygodnie, to trzeba siedzieć od świątku do piątku zgietym w pół zbierając dziennie (powiedzmy w te standardowe 8h pracy) kilkadziesiąt kobiałek. A nazbieranie kilkunastu to już jest wyczyn. Chyba wiec sam nie wiesz o czym mówisz, albo twój brat nie zbiera, tylko jest właścicielem plantacji. A nie jest bo ma 17 lat, tyle co ja.

Zeby zarobić 2200 na remontach kamienic to trzeba być chyba majstrem, a nie pomagierem, bo nie wierze, by w wieku 17 lat twój brat był kims super ważnym w ekipie.

Reasumując: BULLSHIT!


Reasumujec racja trzeba siedziec zgietym w pół, racja trzeba duzo zebrac , racja na truskawkach to szara strefa bez podatku ale mozna a co do kamienic to całkeim legalnie podatek i ubezpieczenie a majster zarabia brutto 3900 a zarobki tak wysokie bo wiekszosć specjalistów siedzi za granica i nasze firmy nei maja wyboru musza dobrze płacic nawet pomocnikom i ich doszkalać. Ale paraca ciezka rece poparzone wapnem bóle kregosłupa stluczenia objawy astmy od pyłu. Ale plus taki ze młodego stac na najnowsza konsole kompa i wyjazda na pozostała czeć wakacji bez sepienia od starych i marudzenie tak jak to robia jego koledzy siedzacy na MMORPG , Forach albo murkach i ławkach na dworze.

twoje argumenty to argumenty lenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2008, 11:31   

Mortimern napisał/a:
twoje argumenty to argumenty lenia

czyżby? Nie trafiłeś z tym stwierzeniem, bo właśnie na wakacje szukam pracy. W sumie to mam jedną, ale składam CV i podania tam, gdzie się tylko da.


Mortimern napisał/a:
a co do kamienic to całkeim legalnie podatek

osoby niepełnoletnie odprowadzają podatek od dochodu?


Mortimern napisał/a:
le plus taki ze młodego stac na najnowsza konsole kompa i wyjazda na pozostała czeć wakacji bez sepienia od starych i marudzenie

zauważ, że on jeszcze nie zarabia "na życie". 2200 dla studenta czy kogoś innego to juz inne 2200, jak dla 17 latka, który jednak sam siebie jeszcze nie utrzymuje.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 11:47   

2200 to calkiem solidna pensja jak na nasze warunki
A co do podatku to zalezy od umowy.

A co do pracy na wakacje to ciut późno wszelkie dobre już z reguły teraz sa zajete np my na prace wakacyjna z osobami które nas interesowały podpisalismy umowę już w kwietniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2008, 13:16   

U mnie w ieście zawsze jest coś do roboty. Przed chwilą złozyłem podanie w sklepie meblowym, bo suzkają osoby do montowania mebli. Zawsze mogę iśc do zakładu drzewnego albo na budowę. Słowo "technikum leśne" otwiera w moim mieście wiele drzwi...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 13:35   

lepiej iź do zakladu albo na budowe bedzie o wiele cieżej niż w sklepie ale jak sie jest ciut cwanym i zna sie to mozna zarobić 3x wiecej niż w sklepie . Zwłaszcza ze teras cierpimy na brak fizycznej siły roboczej i taki robotnik moze o tym nie wie ale jest wiele wart swoja droga znajomemu z załatwienie chłpaków na budowe na miesiać dostawałem ostanio 400 zł od łebka a oni dostawali w sumie mało bo 1800 zł do łapy ale i tak o 800 wiecej niż w sklepie. A jesli sie bedzie dorabiać jeszcze w szarej strefie robiac nadgodziny to mozna wyciagnać 3000. Zwłaszcza jeśli potraficz klasc kafelki czasami kafelkarz z pomocnikeiem kasuje do 2000 odł łazienki a taka srednio duza łazienka to góra 3-4 dni roboty nawet jakby ci odpalał tylko 400 zł od fuchy to w miesiac spokojnie ociagniesz te 2200 majac nawet wolne wekendy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2008, 14:11   

Mortimern napisał/a:
Zwłaszcza ze teras cierpimy na brak fizycznej siły roboczej

na te budowę, na której teraz pracuje (akurat dzisiaj nie było tam dla mnie nic do roboty) to robi własciciel, jego syn, majster i jeszcze 3 osoby beze mnie.
Nie nadaje się do pracowania na budowie tak na serio. Co najwyżej przynieś podaj pozamiataj i takie też mi rzeczy dają do zrobienia. tak więc już wolę w sklepie, bo mniej się napracuję a to samo zarobię.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-06-2008, 14:32   

Przepraszam, że się wtrącam, ale możliwości legalnego zarobku w wakacje po skończeniu sezonu truskawkowego(1400 zł w dwa tygodnie wcale nie są nierealne, jeśli pracuje się w soboty i wszystkie popołudnia a plantacja jest niedaleko).
Podłapać można pracę na poczcie albo innym urzędzie- u mnie w miasteczku przyjmują na 1/2 etatu w sezonie urlopowym. W większych miastach dochodzą lodziarnie, kafejki, letnie ogródki. Możliwości zarobku jest naprawdę mnóstwo.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 14:57   

Slova napisał/a:
Mortimern napisał/a:
Zwłaszcza ze teras cierpimy na brak fizycznej siły roboczej

na te budowę, na której teraz pracuje (akurat dzisiaj nie było tam dla mnie nic do roboty) to robi własciciel, jego syn, majster i jeszcze 3 osoby beze mnie.
Nie nadaje się do pracowania na budowie tak na serio. Co najwyżej przynieś podaj pozamiataj i takie też mi rzeczy dają do zrobienia. tak więc już wolę w sklepie, bo mniej się napracuję a to samo zarobię.

Jak ci płaca tak samo co w sklepie to kiepskie te majstry Jak jeszcze ja w zeszłym roku tak dorabiałem na remoncie zabytkowych kamienic w Kłodzku i bystrzycy kłodzkiej to była robota na wyjeździe czesto po 16 h pracy i 8 H snu ale płacili 16 zł za godzine i 24 zł za karzda nadgodzine czyli nadzień było 8x 16 zł +6lub 8 x po 24 zł zarabiało sie coś tak z 270 zł dziennie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2008, 15:08   

Mi płacą mniej, niż dla majstra, bo nie od godziny, a od pracy. poza tym to jest budowa. od podstaw, a to nei to samo, co remont, który jest raczej droższy.
Majster na pewno dostaje dużo kasy, reszta też podobnie. Poza tym jestem słaby fizycznie na budowę, a meble już skręcałem kilkakrotnie i wiem, jak to robić.


Mortimern napisał/a:
Jak ci płaca tak samo co w sklepie to kiepskie te majstry

a co ma moja płaca do jakości majstrów?

U mnie w okolicy płaca na budowie to max 200 dniówka, wiecej nikt ci nie da, a jak już 150 zeta powiesz, to krzywo popatrzy. Jak powiesz 200, to znajdzie kogo innego, bo ludzi u nas nie brakuje.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 22:04   

Mortimern napisał/a:
Jak ci płaca tak samo co w sklepie to kiepskie te majstry Jak jeszcze ja w zeszłym roku tak dorabiałem na remoncie zabytkowych kamienic w Kłodzku i bystrzycy kłodzkiej to była robota na wyjeździe czesto po 16 h pracy i 8 H snu ale płacili 16 zł za godzine i 24 zł za karzda nadgodzine czyli nadzień było 8x 16 zł +6lub 8 x po 24 zł zarabiało sie coś tak z 270 zł dziennie

Ujmę ci to tak ja, pracując 2 lata temu na wakacjach, po ok 6-8h przy zmywaku i zarabiałem prawie tyle co ty (od 200-250zl za dzień) tam przy remoncie, więc co to ma do rzeczy?
Zależy również gdzie pracujesz(miejscowość) i jaka płaca występuje w danym środowisku, oraz jaka jest sytuacja z pracownikami. Bo jak wspomniano wyżej jeżeli masz mało miejsc pracy a wielu chętnych do pracy płaca duża nie będzie, w odwrotnym przypadku będzie duża.

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 22:24   

w polsce czy zagranica ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group