FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Disciples
Wersja do druku
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 16:04   

Nie jest to prawdą. Może masz inną wersję, lecz ja miałem przed tym jak pojawiła się dwójka jedynkę i grałem trochę, potem wyszła dwójka i też grałem trochę i nie było NIC nowego. Pierwszą część Disciples miałem z jakiegoś pisma, była to wersja deluxe, może to coś zmieniło, jestem jednak przekonany, że dwie wersje, które dane mi było widzieć, nie różniły się od siebie NICZYM.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 16:07   

Ataru, nie wiem, co to za wersja, ale ja miałem wersję D2 najzwyklejszą, i zmian było wiele. Nie przypominam sobie, by w D1 były np. takie jednostki jak Śmierć (Nieumarli), Włodarz, Tiamath i Zgłębiczart (Piekielne Legiony). Drzewka rozwoju kończyły się na jednostkach wcześniejszych, w 2 prawie każda jednostka ma jeszcze 1-2 kolejne rozwinięcia. Pierwszą część również miałem deluxe, czy raczej Gold. Zmiany w D2 były widoczne na pierwszy rzut oka :P

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 16:16   

Zaznaczam, że nie mam sklerozy i miałem dwie wersje tej samej gry, różniące się jedynie enginem. Zarówno w pierwszą część jak i drugą grałem dość długo i nie wmówicie mi, że było inaczej! Jednostek jako takich nie pamiętam, lecz jak coś się w tych dwóch grach różniło, poza grafiką of koz to ja jestem baletnica i arcybiskup w jednym. Grrrr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 16:28   

Cóż... rasa była dodatkowa owszem ale w dodatku, jak zresztą Vel już wspomniał.
A różnica między I a II to z tego co kojarze to tylko dodanie nowego poziomu zaawansowania jednostką (co trochę podpakowywało więc w sumie można i nie liczyć ;P)
zaklęć nie jestem pewien, z tego zaś co pamiętam były też jakieś różnice między samymi budowlami ^^
Jeszcze chyba jakieś malutkie zmiany były w samych umiejętnościach u bohaterów, chociaż przyznam że dawno nie grałem.
Chyba sobie trochę odświerzę ^_-

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 19:33   

Cytat:
Jednostek jako takich nie pamiętam, lecz jak coś się w tych dwóch grach różniło, poza grafiką of koz to ja jestem baletnica i arcybiskup w jednym. Grrrr


No widzisz, a ja pamiętam, i wyższe stopnie zaawansowania jednostek w 2 są ;] Doszło też niemało nowych jednostek neutralnych, pozmieniało się, jak wspomniał Zegis, kilka zdolności. Możesz się kłócić, możesz zapierać, możesz warczeć, możesz nie przyjmować do wiadomości, ale czy chcesz, czy nie, trochę (nie twierdzę, że BARDZO wiele, bo wtedy już bym się mylił) zmian w stosunku do 1 było ;] I chyba dobrze, że żadnych rewolucyjnych zmian NIE było- po co zmieniać coś, co już jest dobre?

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-04-2005, 13:40   

Duże zmiany w czarach - dodano nowe, pozmieniano stare. Wiem, bo teraz o wiele skuteczniej jest się nimi posługiwać niż w jedynce (zawsze gram arcymagiem). Z jednostek dadano nowy poziom rozwoju, wiele nowych rozwinięć wcześniejszych. Do tego znaczne zmiany w statystykach, służące zbalansowaniu gry - np. Piekło jest teraz o wiele wolniejesze niż w 1.
Zmioan rewolucyjnych nie bylo i to jest fakt - nie ukrywam jednak, że jestem z tego zadowolony - jest to ten Disciples, ktory mi sie podobał, tylko jeszcze lepszy :-D
A co do HoM&M... Disciples 1 faktycznie przegrywa z 3 Herosiów... jednak D2 stanowczo wygrywa z H4. I tu wlaśnie widać, że rewolucyjne zmiany czesto sie nie opłacają ;-D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 14:25   

Mi jeszcze podoba się polityka wydawnicza. Zwłaszcza (tanie) dodatki, które zawierały także pierwszą grę (a nie dodatki do HoMM zawierające np. zestaw misji stworzonych przez fanów w edytorze i 2 nowe potwory). Doprowadziło to do tego, że ostatecznie miałem chyba 3 wersje Disciples II.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2005, 14:25   

Saga disciples moim skromnym zdaniem nawet do pięt nie dorasta Heroesom, czy to jedynka trójce, czy dwójka czwórce, czy nawet dwójka trójce. Co Heroesi to Heroesi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-04-2005, 18:56   

Ano. Choćby dlatego, że w Heroesów nauczyłem się grać z marszu, a Disciples mi jakoś nie podchodzi:].

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2005, 19:11   

Dla mnie również D2 jest lepsze od H4 (ale nie od 3) ;] Muszę w 100% zgodzić się z Daerem, to ta sama 1, którą tak się lubiło, tylko jeszcze lepsza.

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 19:47   

Disciples II przeszedłem każdą nacją, Imperium i Martwiakami nawet 2 razy, podobnie jedynkę. Herosów 4 odzrcuiłem po paru misjach, w III grałem więcej, ale chyba lepiej grało mi się w "Apostołów".

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Blinder55
Gość
PostWysłany: 11-04-2005, 17:23   

Witam... Mam tą grę, ale... nie mam cracka...
Może ktoś podać linka do cracka Disciples II Bunt elfów 2 PL??
Bardzo bym prosił.
Dzięki z góry
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-04-2005, 17:35   

Nie, nie może. Piractwu mówimy nie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Totalizator Płeć:Mężczyzna
I Think I Can


Dołączył: 01 Maj 2005
Skąd: Kielecczyzna
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2005, 20:11   

I słusznie zwłaszcza że gierka jest po 2 dyszki:). Przeszedłem wszystkie kampanie dwójki wraz z dodakowymi, a moja ulubiona rasa to Górskie Klany. Niestety o ile podstawka jest całkiem ciekawa to juź Powrót Galleana był robiony na kolanie :(. Cóż Heroes 3 nadal RLZ.

_________________
Podążaj za białym kurwikiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2005, 21:04   

Powrót Galeana to te dodatkowe misje na monstualnych poziomach dosiadczenia? Mogą być... Grało się przyjemnie...

Bunt Elfów za to jest znakomity. Dostaje się właśnie Elfy. Jeszcze rzeby tak dali Orków w III części.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group