FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Disciples
Wersja do druku
Totalizator Płeć:Mężczyzna
I Think I Can


Dołączył: 01 Maj 2005
Skąd: Kielecczyzna
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2005, 20:13   

Zielonoskórzy jako rasa? Niezłe:) Ale trzeba by w nich równie mocno namieszać jak w elfach bo nie wyobrażam sobie kogoś biorącego do drużyny takie np. gobliny. Noo i żeby gierka nie była przypadkiem w 3d, jakbym chciał 3d to bym sobie far kraja włączył czy inne cuś ( i miał te 2 fps;) ).

_________________
Podążaj za białym kurwikiem...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ann
Gość
PostWysłany: 23-05-2005, 15:27   

Pewnie pomyślicie że jestem głupia czy cos takiego ale ja prawie zawsze gram:
(moja ulubiona) Upiorzyca i rozwinięty do końca zombiak i jak sie rozwinie dowódctwo to jakas magiczna
Powrót do góry
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 16:26   

Upiorzyca? To to, co rozkłada rózgi/różdżki? O_o'

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-05-2005, 17:06   

Za mna też ten pomysł chodził (co prawda mi o krasnoluda chodziło XD), ale jakoś nigdy go nie zrealizowałem :-D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2006, 09:15   

Grałem w Disciples II i Bunt elfów i moim zdaniem gra jest bardzo dobra składa się na nią napewno klimat (dark fantasy i świetne projekty postaci wybory jakie trzeba dokonywać korzystając z alternatywnych dróg rozwoju dla naszych czlonków drużyny, no i podejście do samego tematu w którym prowadzimy armie(chyba właściwie drużynę) złożoną max z 6 postaci. Przyjemność z gry podnosi też napewno fakt bardzo dużej ilości jednostek neutralnych (tych których nie ma w żadnych z pięciu zamków którymi można wybrać) i ich różnorodność wygląd jest naprawdę czymś bardzo ciekawym - podobały mi sie w szczególności smoki, pająki i wszelkiego rodzaju magowie którzy mogli przyzywać sobie zastępy pomocników.

Co do porównywania tej gry do Heroesów - jest to dla mnie zabieg bezpodstawny bo gry zdecydownie się od siebie różnią - Disciples bardziej widoczne sa elementy RPG (przynajmniej w tym pecetowym rozumieniu tego terminu) czyli zdobywania przez całą drużynę doświadczenia i awansy na wyższe poziomy zaawansowania - jest też produktem mniej uniwersalnym a jej żywotność kończy się właściwie po przejściu całej kampani, tym bardziej że zabawa w pojedyńcze scenariusze jest mało satysfakcjonująca. Dla mnie jest też również rozrywką zdecydowanie dla jednego gracza - z powodu dynamiki tej gry i całkowitego braku zrównoważenia ras bo:

- Imperium to całkowity samograj - ustawiając sprzodu swojego heroesa uzupełniamy pierwszą linię postacimi walczącymi Aniołami lub Obrońcami Wiary - najlepiej żeby była to jednostka o pojedyńczym uderzeniu o jak największej wartości - wrodzony pancerz też jest mile widziany - z tyłu dajemy Białego Czarodzieja i uzupełniamy dwiema Prorokinami (jeśli chodzi o tylną linię gdy mamy już dużo wartość zbroi dzięki artefaktą naszego heroesa to możemy śmiało zmieniać proporcje pomiędzy magami a postaciami leczącymi w tylnej linii chociaż może być potem ciężej jeśli chodzi o walkę z strażnikami w stolicach u przeciwników) - no i nie ma na taką drużyne bata - nie trzeba się też martwić też o mikstury leczące.

- dalej mamy gósrskie klany - bohater mag, Syn Ymira , dwaj Królowie Krasnoludów sprzodu i Alchemik (dla olbrzyma oczywiście :) ) ta rasa ma zdecydowanie najbardziej użyteczne czary dodajace ruchy i pancerz - dzięki temu żadna stolica nie może czuć sie bezpieczna .

- Nieumarli - tu szczerze mówiąc nie pamiętam swojego ustwienia :(

- Legiony Potępionych najtrudniejsza do prowadzenia ale i zdecydowanie najbardziej satysfakcjonująca rasa - oczywiście Włodarz - dwaj piekielni rycerze - Inkub i heroes posługujący się magią - fajnie jest też bo można pobawić się sobowtórem i gargulcami (tego proponuje na sam środek) najlepiej w onyksowej wersji - zdecydowanie w tym zamku mamy najwięcej logicznych alternatyw do wykorzystania.

- Elfy - Heroes Mag - potem 3 Dzikie Centaury z przodu albo Szarżujące jeśli preferujemy naciskanie bronienie się bo wtedy mamy wartośc pancerza 70 i nasz mag robi z tylnej linii swoje - nie wolnie nie wspomnieć o dwóch leczących słonecznych tencerkach z tyłu - a wogóle jest już genialnie kiedy nasz mag ma bardzo duży pancerz wrzucamy go w przednią linię pomiędzy centaury (jednego już wtedy nie ma) a miejsce bohatera z tyłu zajmuje Grabieżca (ten zajmuje się wszystkimi upierdliwymi magami pochowanymi w drugiej lini przeciwnika) - i jesteśmy nie do powstrzymania :D

Oczywiście podałem tu strategie przy wykorzystaniu maxymalnej liczby jednostek - wiadomo jak nie ma takiej możliwości to trzeba na bieżąco łatać nasza startegię i tu dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa :) mam nadzieje że kiedyś wyjdzie trzecia część w której rozbudują istniejące zamki i dodadza jeszcze z 2 albo 3 nowe.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-12-2006, 18:56   

http://www.strategyfirst.com/en/games/Disciples3/

Co powiecie na to?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-12-2006, 20:36   

Zegarmistrz napisał/a:
Co powiecie na to?

O mru... Tylko coś za bardzo mi to przypomina Heroesa5. Disciples2 miało klimatyczną grafikę, mam podejrzenia, że 3D tylko to zepsuje. Gdzie się podziały stare dobre turówki w 2d... [stare dobre rpgi też, porównajmy chocby grafikę BG2 i Neverwinter... Baldur starszy a ładniejszy >.<]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubinek
Gość
PostWysłany: 21-01-2007, 20:11   

mam karte telewizyjną i ne moge zainstalować disciples 2 bunt elfów bo instaluje program do odtwarzania telewizji a kolega nie ma karty i chodzi normalnie co zrobić
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-01-2007, 20:27   

Zobaczyć na Gram.pl czy nie ma patchow na to.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Kapitan_Kutra_R Płeć:Mężczyzna
Król Dorszy


Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: Małż 13
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 10:35   

Ewentualnie spróbuj z innym programem do odtwarzania telewizji. Ha. Mądrością powiało...

_________________
Zapatista Army of National Liberation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-11-2008, 11:08   

Nowy film z Discipless 3

Modele jednostek + elementy gameplay. Zmieniono przebieg bitew (na szczęście nie na real time) wprowadzając element ruchu. Gra wygląda jak HoMM V w wersji szaro - burej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
SadMar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2008, 11:28   

Zapowiada się całkiem nieźle. Wprowadzono kilka ciekawych elementów: m.in. nowy ekwipunek i modele jednostek. Boję się tylko czy ruch w walce i poprawiona jak by nie było grafika nie zepsują niepowtarzalnego klimatu gry.

_________________
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3478547
damian
Gość
PostWysłany: 08-09-2009, 13:35   

mam disciples 2 bunt elfów ale nie mam craka do tej gry POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzięki z góry
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2009, 13:40   

Kup oryginał za 20zł.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-09-2009, 13:44   

Kurde Damian, w empiku masz go za 20zeta jako klasykę gier...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group