FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Syndicate:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-08-2004, 08:33   Syndicate:

Wczoraj przypomniała mi się ta gra... Staroć absolutny, pochodzi chyba z 1994 roku.

Daleka, mroczna przyszłość, światem rządzą potężne, zwalczające się Korporacje. Jesteś dowódca odziałów specjalnych jedenej z nich i wykonujesz (przy użyciu tzw. Agentów, mocno scyborgizowanych ludzi działających w 4 osobowych odziałach) misje, mające otworzyc twemu szefostwu drogę do władzy nad światem.

Gra jest czymś w rodzaju połączenia strategii i strzelanki, podobnej do innego hitu tej samej epoki: Cannon Fodder, lecz znacznie bardziej rozbudowanej i wzbogaconej o element ekonomiczny. Między misjami bowiem filnasujesz badania nad nowymi cyberwszczepami oraz bronią, dobierasz sprzęt i amunicje. Mimo, że do przejścia większości misji wystarczą zwykłe Miniguny, to dobór sprzętu ma czasem kluczowe znaczenie.

Wykonywane misje dzielą się na kilka rodzajów. Mamy typowo bojowe zadania, eskorty,zabójstwa, perswazje (przkonujesz ludzi by się do ciebie przyłączyli) oraz kilka wariantów na powyższe (jest mn. odbijanie zakładników). Walczysz z wrogami kilku rodzajów:

- Policją - czyli normalnymi siłami porządkowymi... Poza kilkoma początkowymi misjami nie mają cienia szans, by być groxnymi.

- Wojskiem (występującym w obu Amerykach i Afryce Południowej), generanie niegroźnym, choć mocniejszym niż policja i potrafiącym być uzbrojonym w ciężką, niebezpieczną broń...

- Agentami innych syndykatów, najczęstrzym i niestety najgroźniejszym nieprzyjacielem.

Nowum w tej grze była spora interakcja z otoczeniem. Prawiewszystko dało się rozwalić: drzewka, samochody, pociągi, budki telefoniczne, śmietniki, cywilów...

Podobne gry: Cannon Fodder (1 i 2), Syndiacate Wars (kontynuacja), Gender Wars

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-08-2004, 17:06   

Syndicate! *_____* Ja to miałam na amidzeeeeeeeee *_____* Jeju, jak to już było dawno temu T_T I miss it T___T Nie powiem, grałam w to głównie żeby sobie porozwalać ;) Minigunem, pod tym względem popieram absolutnie >:D I żeby móc pouzbrajać swoich agentów w nowiutkie metalowe części :> Oh, God, ja, która techniki unikam jak ognia *odsuwa się trochę od swojego kompa* tak zawzięcie cyborgizowałam ludzi... _^_
Wśród rozwalanek i zabijania (konkurencyjne syndykaty, brrr) najbardziej jednak lubiłam PERSWAZJE!!! Nie ma jak przekonywanie - brało się taki fajny przyrządzik, używało się go na danym delikwencie i już był PRZEKONANY :DDDDDDDDDDDDD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2004, 19:07   

Tak, to były czasy... Amiga 500 *__* Swego czasu miała lepszą grafikę i więcej gierek niż PC..

Syndicate to chyba pierwszy cRPG w jakiego grałem, tylko szkoda że wtedy moja znajomość angielskiego była na strasznie niskim poziomie... nie wiem nawet czy pierwszą misję przeszedłem ^^'

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kai Płeć:Mężczyzna
the abominable one


Dołączył: 02 Paź 2004
Skąd: Z najgłębszych zakamarków podświadomości
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2004, 19:07   

Tak, moja kochana Amiga i najlepsza gra, jaką na nią miałem. To były czasy. A gra nawet teraz bardzo mi się podoba. Fakt, najlepsza była perswazja - pamiętam, jak ganiałem po ulicach z tym urządzonkiem - najpierw parunastu przechodniów. Jak się ich miało wystarczająco dużo, to można było "przekonywać" policjantów, którzy wspomagali nas siłą ognia. A przy jeszcze większym tłumie - "przekonywało" się agentów wroga - i kto mówił, że w jednej misji może brać udział na raz tylko czterech agentów (coprawda pozostałymi nie dało się sterować, tylko za nami chodzili)... Agenci i policjanci strzelali do naszych wrogów, a z przechodniów robiło się żywe tarcze... rany, ale ja mam skrzywioną psychikę.

_________________

Zetrzyj uśmiech z twarzy...
Poddaj się uczuciu bezsilności...
Przestań walczyć...
Zrezygnuj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5826822
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-07-2005, 11:46   

HA! Cały świat, łacznie z Atlantic Acelerator przyjął barwy Tanuki Corporation... W wyniku walki zginą jeden z moich (naszych?) agentów rozwalony zmasowanym ostrzałem na Akceleratorze... Miotacze laserowe potrafią zdziałać cuda.

Poziom gry od czasów Amigi znacząco mi urusł. Kiedyś nie mogłem sobie poradzić z częscią misji...

PS. Ma ktoś Syndicate Wars?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2005, 17:28   

Ja miałem (i nie wiem czy mam nadal XD) - dotrwałem do chyba 14 misji gdie zdobywało sie Plasma Lance - kolejna była tak dziwna że sie przegrywało po paru minutach nie wiedzieć czemu O_o'. I to obydwoma stronami konfliktu. Co więcej niektóre misje były strasznie trudne i przechodziło się je po kilkunastu podejściach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group