FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
  Final Fantasy
Wersja do druku
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-05-2009, 14:22   

Ahhh stare dobre Finale grałem w większość( oprócz FFTA na handhealdy brrr).
I,II i III - grałem nie przeszedłem...chyba ze względu na brak interesujących (IMO) bohaterów.
IV - oh boy! Tu zaczęła się zabawa.....tym bardziej jeżeli się grało w wersję z oryginalnym poziomem trudności.....i wreszcie ciekawi bohaterowie no i moi ulubieńcy czyli summony( Bahamut na prezydenta! Leviathan na Premiera!) fabuła miła i zaskakująca.
V - to co wyżej ale łatwiejsza....i mniej bohaterów...świetny job system...pamiętam ile się męczyłem z Omegą i Shinryu( ale ubiłem).
VI - gracze narzekali że V i IV były za trudne i przegięto w drugą stronę....wyszła gra banalna ale jednocześnie jeśli chodzi o całą resztę wspaniała
VII - to co wyżej z trudnymi Wearponami(dopóki nie znalazłeś sposobu znaczy się). No i Seph....miód badguy
VIII - świetni bohaterowie......pracochłonna jeśli się chce wymaksować wszystko....i trudniejsza niż VII (patrz Adel).
IX - nie rozumiem narzekań na ten tytuł....świetne fantasy(o wiele bardziej fantasy niż poprzedniczki na PSXa) dobrzy bohaterowie niektórzy jednak potraktowani po macoszemu (np. Freya). Ozma był trudny(IMO gorszy niż Ruby i Emerald) ale w końcu padł.
X - podchodziłem do tego jak pies do jeża( dużo złych opinii)....niepotrzebnie....i zyskałem mentora(Auron!) ta cześć zjadła mi 1300 godzin potrzebnych na wymaksowanie wszystkiego. Pierwsza część która wycisnęła ze mnie łzę( tak jak VII i IX)
XII - to samo co napisał Griszak na Inner....tylko Gilgamesh był miłym akcentem w Mark Hunt.Reszta bleeeh(oprócz naszego Balthiera oczywiście)
FFT - mniam! można był się świetnie bawić dzięki systemowi a fabuła niezgorsza.....do tej pory mam banana na twarzy gdy wspominam walkę Ramza vs Wiegrief( ile się nakombinowałem! na szczęście jest zawsze Yell)

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2009, 20:17   

Mnie właśnie w XII podobały się przede wszystkim te łowy. Strasznie zrąbali za to z summonami. Nie opłacało się ich w ogóle przywoływać. Niby fajne zrobione, jakieś upiory, dziwne stworki. Ale kompletnie nieprzydatne w grze. System rozwoju postaci, był taki sobie. Limity bez wyrazu, w dodatku podobne. Jeszcze brakowało mi w tej części wędrówek po mapie świata. Na pewno na plusy są walki, ale ja je wole w turach.

Karel w FFVIII Adel trudna nie była. Z takich podstawowych bossów to jedynie Ultimecia była wyzwaniem.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-05-2009, 21:16   

Ozma to w zasadzie najtrudniejszy opcjonalny boss w serii jak dla mnie (z powodu możliwości wylosowania kombinacji ataków niszczących automatycznie każdą drużynę). Omega i Shinryuu osobiście mnie rozczarowali, ale za dużo chyba oczekiwałem po wszystkich wiadomościach, jacy są trudni ^^'
Z VI się zgodzę, za łatwa, ale za to Kefka... przeuroczy osobnik. Sephirothowi jednak do niego daleko w mojej opinii :D
W części od 1-4 muszę kiedyś zagrać,a przynajmniej w 4... choć w tej chwili nadganiam braki w starych Castlevaniach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 29-05-2009, 21:31   

Obejrzałem właśnie AC( wiem,wiem trochę późno). Nie mam większych zastrzeżeń....nie spodziewałem się wiele( i tak wyszło całkiem sensownie szczególnie że to nie pocięta wersja była). Zastanowił mnie tylko Bahamut. Okazało się że pomimo że istotnie to jest Bahamut to nie ten którego finalomaniacy znają( i kochają!) tylko tak zwany Bahamut SIN( w oryginale japońskim to były Bahamut SHIN czyli TREMOR). Jedyne zastrzeżenia to mało Reda XII(lubię go a dostał całą jedną kwestię) i Cida(jego uwielbiam za teksty...najlepszy Cid w serii )

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2009, 22:05   

Cytat:
Z VI się zgodzę, za łatwa, ale za to Kefka... przeuroczy osobnik. Sephirothowi jednak do niego daleko w mojej opinii

Milcz profanie!
Gdyby ktoś miał wątpliwości, oto przyczyny, dla których Kefka bije siwulca na głowę.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-05-2009, 22:38   

Grisz, ale wiesz... moja wypowiedź właśnie oznacza, ze Kefka lepszy, bardziej uroczy i ogólnie fajniejszy... tam jest "Sephirothowi jednak do niego daleko", a nie "jednak mu daleko do Spehirotha" ;p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2009, 22:57   

Ups, mea culpa, faktycznie źle przeczytałem. Cóż, przywykłem do zachwytów nad siwulcem.
Powrót do góry
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 29-05-2009, 23:01   

Coż ja się siwulcem zachwycam ale Kefkę też cenię.....zauważyliście jednak że obaj panowie mają cechę wspólną? Oboje są wynikami eksperymentów czyż nie? To samo tyczy się Kuji.....przypadek?

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2009, 23:26   

Kefka dla mnie jest komediantem. Gdy się pojawia to towarzyszy mu fajna muzyczka, przy której zawsze coś knuje. Wygląda to śmiesznie. Fajnie też podskakuje gdy się wkurzy. A gdy jego plany zawodzą czmycha. To po prostu podstępny, komiczny, psychopata.
Z tego co pamiętam Kefka zgłosił się na ochotnika, na jakieś doświadczenia związane z Magitekiem. Po nich mu niestety odbiło.

Kuje za to stworzył Garland. Miał on do wojny doprowadzić. Tylko okazało się, że jest niekompletnym tworem i lekko się zbulwersował ;p Nie wiem tylko czy na końcu zginał, czy nie. Z początku to myślałem, że to dziewczyna ;> A o Sephirothie to się można rozpisywać.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-06-2009, 22:39   

Zapowiedziano Final Fantasy XIV, na PC i PS3. Oficjalna strona i trailer.
Jak dla mnie super, w 2010 powinienem mieć komputer, który to uciągnie :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-06-2009, 09:50   

Z tym, że gra będzie online, zatem nie wiadomo, czy sobie tak szybko w nią pogramy.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-06-2009, 10:36   

W 2010 planują wydać, przypuszczam, że premiera US niedługo po japońskiej (stawiam na maksymalnie pół roku różnicy).

Edit:
O, jest lepiej niż myślałem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-06-2009, 11:39   

Łooo, to nareszcie pogram sobie w jakiegoś nowego Finala mniej więcej w czasie premiery :D Bardzo fajny news, zwłaszcza że jest szansa, że na XI się czegoś nauczyli (a i tak mimo niezbyt pochlebnych opinii żałowałem, że mnie XI ominęła...)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-06-2009, 11:56   

XI była dobra, ale zdecydowanie zbyt 'powolna'. Sama walka praktycznie turowa (sprowadzało się to zwykle do tego, że drużyna stoi i okłada potwora), duże kary xp za śmierć (10% + możliwość level downa), praktycznie niemożność gry solo po 20 levelu i godziny oczekiwania na grupę (czas zależny od klasy i poziomu) to główne jej wady, ale samą grę wspominam dużo milej niż WoWa czy Lineage 2 :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
AshleY
Gość
PostWysłany: 03-06-2009, 12:34   

a ja wam powiem ze mi sie podobala X moim zdaniem najglebiej poruszala wiez miedzy postaciami ze wszystkich czesci ... ah niezapomne tego kawalka http://w273.wrzuta.pl/audio/59Z3oToBraO/final_fantasy_x_-_to_zanarkand dostaje gesiej skorki gdy to slysze :)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group