FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 162, 163, 164  Następny
  W co w tej chwili gracie?
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-01-2010, 18:29   

Cytat:
No bo tak najszybciej to trzeba przejść się do świątyni... zapłacić jakieś 300 punktów... i w ogóle...

Wiesz, nie zapominajmy o magicznym zaklęciu "save/load" :D

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2010, 18:35   

GoNik napisał/a:
Wiesz, nie zapominajmy o magicznym zaklęciu "save/load" :D

Czyli mam skasować save i przejść wszystko jeszcze raz. Pal diabli przebyte mapy i punkty doświadczenia pozostałych postaci...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-01-2010, 18:37   

Nie, zapisywać często i wczytać ostatniego save jak ci zabiją postać, skoro nie stać cię na ożywianie...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-01-2010, 19:18   

GoNik właściwie ujęła wszystko co trzeba - od siebie dodam, że nie wiem w jaki sposób nie masz 1,6k na wskrzeszenia.

Ja aktualnie gram równolegle w pierwszego i drugiego Baldura (od pierwszego wpierw odpadłem i sięgnąłem po drugiego, ale kilka dni temu do jedynki wróciłem) i poza samym początkiem pierwszej części, to do tej pory nigdy nie miałem z pieniędzmi problemu (wskrzeszać do tej pory w dwójce zresztą musiałem tylko raz - zwykle wczytuję jak ktoś zginie, ale i tak chodzę ze sporą nadwyżką - na ewentualne wskrzeszenia raczej mi nie zabraknie). I bynajmniej nie jestem jakimś profesjonalnym graczem - po gry sięgam raz na jakiś czas i dla zabawy, a nie dla bicia kolejnych rekordów, ponad normalnym poziomem trudności gram zresztą rzadko. Robisz w ogóle questy poboczne? No, chyba że za rzadko zapisujesz i po prostu większość kasy wydajesz na ożywianie, ale w takim razie naprawdę radzę sejwować częściej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2010, 19:36   

Morg napisał/a:
Robisz w ogóle questy poboczne?

Żeby mi udało się dokonać jakiegoś postępu w wątku głównym... Nie teraz, a kiedykolwiek... Przy każdej próbie wątek główny kończył się na uprowadzeniu Imoen i Irenicusa przez Zakapturzonych. Dalej same wątki poboczne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-01-2010, 20:13   

korsarz napisał/a:
Przy każdej próbie wątek główny kończył się na uprowadzeniu Imoen i Irenicusa przez Zakapturzonych.

..........................................
TAK, WĄTEK GŁÓWNY DOKŁADNIE W TEN SPOSÓB SIĘ ROZWIJA?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2010, 20:26   

Tak to wyglądało w moim wykonaniu. Chyba bez czytania solucji ani rusz - bez tego wychodzi mi wykonywanie misji pobocznych "na ślepo" w nadziei, że któryś doprowadzi mnie na ślad wątku głównego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2010, 20:38   

Jak nie wiesz co robić, to popatrz do dzienniczka zadań. Na początku rozdziału drugiego dostałeś od Złodziei Cienia zadanie zgromadzenia 20 000 sz (o ile dobrze pamiętam) - zajmij się tym wykonując questy poboczne, a wątek główny niebawem sam cię znajdzie (dosłownie).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-01-2010, 23:07   

http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/258273/9013 - Korsarz tu masz opis przejścia.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-01-2010, 13:42   

Dobra, pograłem troch w "Yuusha Kara Wa Nigerarenai" ("Nie uciekniesz przed bohaterkami") w wersji PL i ENG, więc mogę napisać kilka słów na temat tej gry.

Sama idea jest wesoła, bo kpi w żywe oczy z Dragon Questów, a parodie w jRPG to rzecz tyleż rzadka co cenna. Mamy więc Sagę, władcę demonów, który przybył zniszczyć świat. Towarzyszy mu cycata i demoniczna panna o imieniu Sefi. Aby powstrzymać Sagę, wyrusza grupa bohaterek, które posiadły wiedzę na temat możliwości zapieczętowania Demon Lorda. A teraz niespodzianka - nie sterujemy bohaterkami, ale właśnie Władcą Demonów. Cóż, to nie zdarza się zbyt często, prawda?

Podróżujemy po świecie, zaś za nami ugania się piątka bohaterek - czarodziejka, wojowniczka, kapłanka, karateczka i magiczka. Co jakiś czas któraś dopada biednego Sagę i mimo prób porozumienia się, musimy z panią stoczyć pojedynek. Tu zaczynają się schody. Walki toczymy w ATB, w bardzo ładnym 3D. Zasada polega na tym, aby wyprowadzić atak zanim zrobi to przeciwniczka - a te robią to szybko. Do dyspozycji mamy sześć typów ataku. Długo trwało, zanim udało się pokonać choćby pierwszą przeciwniczkę.

Sytuacja po walce zależy od wyniku. Jeśli wygraliśmy a straciliśmy sporo HP, możemy przespać się z Sefi, dzięki czemu zregeneruje się nasze zdrowie. Jeśli przegramy, zwyciężczyni stara się zapieczętować Sagę, uprawiając... znaczy odprawiając rytuał. Systemu zmagań erotycznych jeszcze nie rozkminiłem, wydaje się dość zawiły - z jednej strony daje dużo możliwości, z drugiej - nie za bardzo wiem, co i w jakiej kolejności, żeby jednak nie przegrać.

Gra nie wydaje się łatwa, przynajmniej na razie. Świetnie za to uzupełnienie grę "Yuusha Photo", edytor graficzny podobny nieco do Posera, dający możliwości manipulowania postaciami, przedmiotami, tłami itd, dzięki czemu można samemu tworzyć obrazki, scenki itd. W podstawowej wersji asortyment wydaje się dość ograniczony, ale wyszło już dużo patchy, dzięki czemu jest w czym wybierać i przebierać.

Co do polskiego tłumaczenia - denerwuje mnie brak polskich znaków w napisach dialogowych. Może i jestem wyczulony, bo gdy widzę posty na forach pisane bez plogonków to od razu mam ochotę kogoś zrugać. Tu jest podobnie, toteż przerzuciłem się jednak na napisy angielskie - różnicy w treści nie ma, a komfort czytania dużo większy. W polskim menu znalazłem jednego drobnego babola, ale tu akurat jest nieźle. To chyba pierwsza tego typu gra przetłumaczona na nasz język.

Podoba mi się grafika - o ile na planszy i rozmowach mamy 2D i raczej humorystyczne rysunki, tak walki i scenki robione są w całkiem niezłym 3D, ze sporą ilością detali. Wadą jest brak granic między obiektami - w rezultacie czego działając na np. "Yuusha Photo" postać może nam "wlać się" w podłogę lub wpaść w ścianę. Nie miałbym nic przeciw rezygnacji z tej przyjemności, nawet jeśli ułatwia ona np. wkładanie broni w dłonie postaci. Głosy są podłożone całkiem cacy. Generalnie, "Yuusha" to bajerek, dość duży (ponad 2 giga), dający sporo frajdy, a jeśli ktoś grywał w Dragon Questy, to radość podwójna.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 16:42   

Nie wiem, jak będzie z dalszą częścią Baldura - system twierdzi, ze gra nie jest zainstalowana (ile razy jeszcze mam instalować? Przed każdą rozgrywką?). Dobrze, że nie tracę save'ów, bo wtedy dopiero by to było wkurzające...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-01-2010, 12:45   

Brütal Legend

Dobra, wprawdzie nie znam się specjalnie na metalu, więc pewnie trochę smaczków mi umyka, ale mimo wszystko - to jest epickie! Poczucie humoru, projekt świata i postaci, muzyka, całkiem przyjemna (choć parę rozwiązań można by ulepszyć) rozgrywka, ale przede wszystkim... W tej grze można mordować emo, rozpuszczając im twarze gitarowymi solówkami. *__* Boskie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-01-2010, 17:27   

Długo grałeś JJ? Bo zastanawiam się nad kupnem (szczególnie, że demo było super), ale ponoć kiedy później RTS wychodzi na pierwszy plan robi się ponoć średnio, jeśli o gameplay chodzi.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-01-2010, 18:43   

Trochę zdążyłem już pograć, nie jest źle. Faktycznie bitwy są słabsze, niby po części mechanika RTSowa, ale strasznie uproszczona - żadnego drzewka technologii, kilka rodzajów jednostek, jeden główny budynek i rozrzucone po polu "gejzery fanów", o które walczymy i które dają nam środki na rekrutowanie nowych chłopków. Jednostek nie da się zaznaczać, bindować etc., jedyne możliwości wydawania rozkazów to dla pojedynczego oddziału (czterech lub mniej żołnierzy), albo wszystkich w zasięgu (wydawanie komend ma też ograniczony zasięg). Więc najbardziej skomplikowane dostępne taktyki to coś w stylu "każę jednostkom atakować jedno miejsce, sam atakuję drugie". O grze jak w normalnym RTSie można sobie pomarzyć (no, chyba że ktoś w RTSy gra wyłącznie metodą: zaznaczamy wszystkich i klikamy "atak" na środek bazy przeciwnika).

Gra ma przede wszystkim klimat, muzykę i humor, które trafiły do mnie nawet mimo tego, że fanem metalu nie jestem. Gameplay jest co najwyżej dobry, po kilku godzinach gry nie znudziłem się jeszcze i mam ochotę bawić się w to dalej, ale raczej nie jest to gra, od której trudno się oderwać. Wszystko zależy od tego, czy znudzą cię powtarzalne elementy - między innymi te RTSowe bitwy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roshiwanaki-san Płeć:Mężczyzna
Aka Urufu


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Suwałki
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2010, 23:51   

Ja gram standardowo, niezmiennie w FIFĘ, sagę Gothic, Risena i od czasu do czasu w Cywilizację III. Obecnie czekam na Gothica 4(Arcania) i Wiedźmina 2... A tak to mnie te wszystkie Mass Effecty, Brütal Legendy, GTA, CoD-y i takie tam nie interesują mnie wcale... Pewnie dlatego że jadę tylko na PC... Większość z was ma pewnie jakąś konsolę... :/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3326459
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 92 z 164 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 162, 163, 164  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group