FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 162, 163, 164  Następny
  W co w tej chwili gracie?
Wersja do druku
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2010, 19:38   

Keii napisał/a:
Ogólnie raczej nie jestem zwolennikiem sztywnych gatunków, ale SotC do przygodówek raczej daleko...

No cóż to twoja opinia, ja mam inną.
Przejdź na dół
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2010, 19:46   

Keii - ale to jest przygodówka, tylko w zachodnim rozumieniu "action/adventure"(tak jak np Zelda), nie w sensie - Broken Sword, Silent Hill itd (bo do tego typu przygodówek faktycznie ta gra nic nie ma).
Również kocham SotC, jakiś czas temu skończyłam Ico i emocje były prawie tak samo silne przy zakończeniu, zwłaszcza kiedy przeczytałam
Spoiler: pokaż / ukryj
że sam twórca intepretuje szczęśliwe chwile z Yordą na plaży jako sen T.T

No ale to jest w sumie najbardziej logiczne, w kontekście
Spoiler: pokaż / ukryj
utracenia ciała przez Yordę i stania się kolejnym czarnym duchem

_________________

Androgenizm ftw <3


Ostatnio zmieniony przez Alex Ashtray. dnia 09-04-2010, 19:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2010, 19:50   

Również wyrażę opinię, że SotC to gra przygodowa. Ma większość jej elementów gatunkowych, a brak jej elementów innych gatunków. Gra akcji- raczej nie, walka- raczej nie, tu potrzeba myślenia + zdolności typu wspinaczka, arcade, chwytanie się i logika. Rpg i reszta? Na pewno nie. I również dodam jeszcze, że ramy to nie wszystko, liczą się też odczucia. Moje odczucia- przygodówka.

A żeby nie off-top- God of War ponownie- lol, tyle lat a wciąż tak dobrze się w to gra.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-04-2010, 19:52   

Owszem, z "action adventure" się zgodzę, po prostu samo "przygodówka" odnosi się (moim zdaniem) do gier jak właśnie Broken Sword, czy seria Monkey Island.
Tyle offtopa ode mnie :)

A żeby nie było całkiem nie na temat - po przejściu Brutal Legend (strasznie szkoda mi tego zmarnowanego potencjału) na tapecie mam Tales of Vesperia, FF XIII i Demon's Souls + w wolnych chwilach DotA.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2010, 20:06   

Keii napisał/a:
Owszem, z "action adventure" się zgodzę, po prostu samo "przygodówka" odnosi się (moim zdaniem) do gier jak właśnie Broken Sword, czy seria Monkey Island.

To są tak zwane "klasyczne przygodówki" typu point and click.

A żeby nie offtopować - męczę teraz Machinarium w którym toczę krwawe boje grając w kółko i krzyżyk. Nie idzie mi ;p
Powrót do góry
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2010, 20:16   

Cytat:
Owszem, z "action adventure" się zgodzę, po prostu samo "przygodówka" odnosi się (moim zdaniem) do gier jak właśnie Broken Sword, czy seria Monkey Island.
Tyle offtopa ode mnie :)

To ja go będę kontynuował, tak na złość. :D

1.Zgodzę się z kolegą. Wieloletnie przyzwyczajenie nauczyło mnie, iż gatunek "przygodówka" odnosi się do gier typu "point and click", czyli na przykład Gilbert Goodmate, czy Broken Sword. :)
2. Który Broken Sword? Bo jeśli masz na myśli trójkę, to sam sobie zaprzeczasz. :P Swoją drogą, była kaszaniasta.

W co gram, w co gram... Quake 3 Arena (demo) -od zawsze na zawsze. :P Oprócz tego, Dragon Quest V. Chyba Grisznak napisał, że strasznie ciężko tam się nabija kasę na nowe uzbrojenie. Święta racja. I poziom trudności jest zacny (czyli wreszcie walki, gdzie trzeba planować następne 5 ruchów przed wykonaniem jakiegokolwiek posunięcia).

EDIT
Cytat:
To do czego zalicza się Silent Hill, który ma cechy obu typu gier? (zagadki i kombinowanie z przedmiotami, ale i walka, środowisko 3D, w którym spokojnie się poruszamy)

Action-Adventure, z elementami RPG? Zelda działa na podobnych zasadach.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"


Ostatnio zmieniony przez Dred dnia 09-04-2010, 20:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2010, 20:16   

Altruista napisał/a:

To są tak zwane "klasyczne przygodówki" typu point and click.

To do czego zalicza się Silent Hill, który ma cechy obu typu gier (zagadki i kombinowanie z przedmiotami, ale i walka, środowisko 3D, w którym spokojnie się poruszamy)? :)
W Polsce "przygodówka" oznaczaj ednak te klikane.
Obecnie gram w Rock Banda na psp. Naprawde fajna gra ^^ Strasznie mnie wciągnęła i jednak MUSZĘ sprawić sobie gitarę do Guitar Hero >.<
Muszę też wrócić albo do Hacka GU 3, albo do Ar Tonelico 2- i skończyć jedną z tych gier. Nie lubie mieć rozgrzebanych 30 pozycji, no ale czasem tak wychodzi ;)

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2010, 20:22   

Alex Ashtray. napisał/a:
To do czego zalicza się Silent Hill, który ma cechy obu typu gier (zagadki i kombinowanie z przedmiotami, ale i walka, środowisko 3D, w którym spokojnie się poruszamy)? :)

Hehe, to jest Surival horror, czyli w skrócie graj tak by utrzymać swojego bohatera przy życiu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Survival_horror - tam pisali mądrzejsi od mojej skromnej osoby ;-)
Powrót do góry
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2010, 20:46   

OMG, masz racje xD
W sumie można tak to zaliczyć, nie wiem, czemu mi nie przyszło do głowy, bo znam ten termin xD
Chyba dlatego, ze patrzyłam wyłącznie od strony przygodówkowatości na ten temat :3

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinek17 Płeć:Mężczyzna
More Exorcists!


Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Piła
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 08:56   

A ja wróciłem po pół roku do gry Hmmm... jak by ją nazwa, to taki click,and slash ale online...
Mówie o S4 League, może ktoś zna albo i nie, gra jest darmowa i bardzo wkręcająca dla obu płci,jest to coś w stylu Hmm...S-c'a tyle ,że można nabija poziomy mamy różne umiejętności różne typy rozgrywki...
I w ogóle jak ktoś gra w cs'a a ogląda anime to jest to gra dla niego BO!
Grafika jest miód a w stylu anime zachowana;p
Widok z trzeciej osoby, duży wybór broni, nop co tu jeszcze można doda...
Najlepsza online'owa gra w jaką kiedykolwiek gram/grałem ;p
P.S> sorry za błędy -pisałem szybciutko ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9119258
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 09:31   

Jak przez święta nie miałam w co grac, tak teraz mam dylemat miedzy Just Cause 2 a Metro 2033 >.>
Chyba jednak zajmę się wpierw JC2.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 09:42   

Metro mogło by być ciekawe ale do niego potrzebowałbym postawić desktopa na nogi a ,że kasa idzie do skarpety to na razie muszą wystarczyć mi starsze produkcje.
Niech żyją Settlersi. Ot klasyka jednak zawsze jest najlepsza.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-04-2010, 10:16   

Dred napisał/a:
2. Który Broken Sword? Bo jeśli masz na myśli trójkę, to sam sobie zaprzeczasz. :P Swoją drogą, była kaszaniasta.

BS kojarzy mi się jedynie z 1 i 2, szczerze mówiąc nawet zapomniałem, że jakaś trzecia część była ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2010, 10:44   

King's Bounty - niby dopiero 10lvl i Wschodnie Wyspy, a już troszkę zaczyna mnie nudzić.
W ramach przerwy instaluję do Medievala II mody Stainless Steel + Real Combat / Real Recruitment. Tym samym, Medieval na moim dysku zajmuje już 17 GB. Na razie grałem w czzystą wersję Anglikami, ale troszkę za łatwo, skoro już po 40 turach zniszczyłem Szkocję, i zająłem pół Francji, wraz z Paryżem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 13:37   

Samurai Warriors 2- Nice game, lepszy od Dynasty Warriors 5, fajniejsze postacie, lepsze kombosy, znacznie więcej zadań dodatkowych podczas misji. Ogólnie fajna gierka na odstresowanie.

Btw. Jak patrzę w ile obecnie na raz gram tytułów to jestem w szoku, bo nie mogę uczciwie przysiąść do jeden gry. Branie PS2 z ponad pięćdziesięcioma grami może się okazać na dłuższą metę kłopotliwe.

A jeszcze na X360 czeka Tales of Vesperia i kupa visual novel na PC. Boże.....

EDIT

Shadow of the Colossus
ukończony. To było epickie. Gra, pomysły, monumentalizm, zmagania, samotność, a nawet brak dialogów. To gra która nie potrzebowała słów. A zakończenie- wspaniałe, za to kocham Japończyków i ich gry. Piękne zakończenie, kompletnie zaskakujące, a jednocześnie takie...właściwe. Epicka, świetna historia. I teraz niech mi ktoś powie- czemu dzisiaj nikt już nie robi takich gier?

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 99 z 164 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 162, 163, 164  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group