FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Castlevania
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-04-2006, 15:06   Castlevania

Seria, która wciągnęła mnie jakiś rok temu i to na tyle skutecznie, że udało mi się do niej zachęcić sporą część redakcji IW. Wkrótce pod adresem http://castlevania.innerworld.pl/ ruszy osobny subserwis poświecony wyłącznie tej serii, gdzie znajdą się także wszystkie materiały na temat Castlevanii obecne teraz na IW ale póki co napiszę tu kilka słów....
Castlevania to zapoczątkowana przez Konami w połowie lat 80 seria gier zręcznościowo przygodowych ( w przygniatającej większości 2d ) opowiadajaca o walce rodu Belmontów z Draculą. Chronologia obejmuje niemal tysiąc lat, od 1094 ( Castlevania: Lament of Innocence na PS2 ) po XXI wiek ( Castlevania: Dawn of Sorrow na Nintendo Dual Screen ).
Poszczególne tytuły ukazały się na niemal wszystkie platformy w dziejach, od MSX, po NESa, SNESa, Segę, PSX, Commodore, GB, GBA, a ostatnio także na PS2 i NDS. Za najlepsze uważa się Simon Quest ( NES ), Dracula Curse ( NES ), Symphony of the Night ( PSX, PC engine ), Harmony of Dissonance, Aria of Sorrow ( GBA ) i Lament of Innocence ( PS2 ). W tym roku ukazała się już nowa część na PS2 - Curse of Darkness, zaś kilak dni temu zapowidzano wydanie nowego tytułu na NDS - Portrait of the Ruin, będącego kontynuacją Bloodlines.
Dzięki takiemu rozstrzeleniu, w gry można zagrać stosunkowo łatwo - większość konsol ( poza PS2 i NDS ) posiada działąjące emulatory, więc nawet gdy zdobycie oryginałów jest niemal niemozliwe, w gry wciąż można zagrać. Charakteryzują się one wielką grywalnoscią mimo upływu lat, ciekawą fabułą i niezła grafiką oraz muzyką. Ukazał się także rewelacyjny artbook z pracami Ayami Kojimy a także pięcioczęściowy komiks "The Belmont Legacy". Na przyszły rok szykuje się ekranizacja kinowa.
Osobiście zachęcam do kontaktu z grami z tej serii. Każdy miłośnik wampirów i tego typu klimatów winien być usatysfakcjonowany.
Przejdź na dół
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-04-2006, 15:42   

Hm. Z serii Castelvania grałem w jakąś na GB mono (była tak szybka, że zrobienie czegokolwiek było wręcz niemożliwe), 2 na GBA, jedną na N64, PSXa i SNESa.
I mimo, że za każdym razem podchodziłem do tych gier bardzo optymistycznie nastawiony, nudziły mi się bardzo szybko. Chyba po prostu nie jest to seria dla mnie...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-04-2006, 15:45   

Najwyraźnie...swoja drogą ciekawe, bo ja grajac w Legends na GB miałem wrażenie, ze chodzi mi zbyt wolno. Ot, kwestia emulatora.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-04-2006, 16:13   

Khe. Ja grałem na Gameboyu znajomego, w zamierzchłej przeszłości ;>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-04-2006, 19:00   

A to zmienia postać rzeczy. Faktycznie, tu takie cyrki się zdarzają.
Powrót do góry
Pejt3r Płeć:Mężczyzna
001001001101011


Dołączył: 19 Sty 2006
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2006, 11:12   

Grałem w kilka części, ale przeszedłem tylko jedną - Aria of Sorrow, wciągneła mnie najbardziej ze wszystkich. Co ciekawe, gł. bohater tej części wyjątkowo nie posługuje się biczem .. i zdaje się, że coś z nim było jeszcze inaczej ^.^ ale nie jestem expertem, qumpel w tym siedzi i kolekcjonuje.

_________________
sagashimono wa nan desu ka
mitsukenikui mono desu ka
KABAN no naka mo tsukue no naka mo
sagashita keredo mitsukaranai no ni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5692332
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-04-2006, 13:01   

Fakt, Soma Cruz, bohater Aria of Sorrow i Dawn of Sorrow nie posługuje sie biczem, a to dlatego, że nie jest członkiem rodziny Belmontów ( podobnie John Morris, krewny Stokerowskiego Quincey Morrisa występującyw Castlevania: Bloodlines walczy włócznią ) a tylko oni mogą sie posługiwac magicznym biczem.
Zaś kim dokładniej jest Soma to nie mogę napisać, bo wyszedł by z tego wielki spoiler w stosunku do jednej z lepszych części sagi.
Powrót do góry
Van
Gość
PostWysłany: 07-05-2006, 20:16   

Jestem wzruszony, wreszcie będzie Polska strona o Castlevanii z prawdziwego zdarzenia T__T Tak to się siedziało tylko na Castlevania Dungeon i Inverted Dungeon...jak strona już będzie działała, to przyrzekam wam pomóc w rozwoju.

PS. Skoro przy temacie o Aria of Sorrow: tą gre przeszedłem tą gre na 100% - wszystkie dusze i calutka mapa, ze wszystkimi zakończeniami =P
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-05-2006, 09:04   

Dziś w nocy blade światło księżyca ujrzał kolejny suberserwis wortalu The Inner World of Final Fantasy noszący nazwę The Inner World of Castlevania i, jak sama nazwa wskazuje, koncentrujący się w całości własnie na tej kultowej serii gier komputerowych wydawanej od ponad 20 lat przez Konami.
Znajdziecie tam zarówno informacje z gatunku faq czyli solucje, porady, opisy wrogów, mapy a także, co zawsze było priorytetem także i dla Inner World, artykuły, fanfiki oraz całą masę innego tzn "fan stuff".
Strona ta jest owocem współpracy Inner World ze stroną Castlekeeper Chronicles i docelowo znajdą się na niej wszystkie teksty dotyczące serii jakie znajdują się na obydwu stronach. W ten sposób powstanie jedna z największych tego typu stron w sieci.
Wszystkich zainteresowanych stroną, informacjami na niej zawartymi a także współpracą zapraszam pod adres http://www.castlevania.innerworld.pl/
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-08-2006, 09:30   

Znana jest data premiery najnowszej części Castlevanii. Gram.pl, powołując się na Famitsu twierdzi, że:
Cytat:
Castlevania: Portrait of Ruin, podobnie jak Dawn of Sorrow, trafi wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo. Japońska premiera, według zapewnień Famitsu, odbędzie się 16 listopada bieżącego roku.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-08-2006, 14:50   

A i owszem..więcej szczegółów tutaj:
http://www.gameinformer.com/News/Story/200607/N06.0721.2255.01812.htm
A tu animacje:
http://www.gamevideos.com/video/id/5253
http://www.youtube.com/watch?v=Kb8vUgXcxIY
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-11-2006, 14:35   

O, będzie film kinowy Castlevania - reżyserią zajmie się gość od filmu Resident Evil.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-11-2006, 15:01   

To może być... interesujące. I do obejrzenia. Jak się w drugim Residencie śmiałam z Nemesisa... oj, z Castlevanii też da się zrobić niezłą komedię. A nawet bardziej, bo zamki, świece, powiewające płaszcze... *zaciera łapki w radosnym oczekiwaniu*


I tak, sromotnie zawiodłam się na Residencie, to nie bedę sobie nadziei na Castlevanię robić. W razie czego upadek będzie mniej bolesny.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Necron Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: Hill of Despair
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2006, 18:17   

Sam nie grałem w całą sagę (tylko Aria of Sorrow, której ze względu na "czynniki zewnętrzne" nie ukończyłem, DoS, w którego do dziś gram, oraz stareńkie Castlevania, Castlevania Adventure, oraz Belmont's Revenge), ale na podstwie tych części, w które grałem:

Castlevania, CA, BR - gry stare, ale jare - mimo wielu typowo old-genowych przypadłości oraz mało efetkownej grafiki mają "to coś", co sprawia, że zasiadasz raz po raz, żeby ukończyć jeszcze jeden poziom... w przypadku CA i BR wadą jest niski poziom trudności oraz fakt, że gra jest bardzo krótka, ale i tak to jedne z lepszych platformerów 2D, w jakie grałem.

AoS i DoS - dwie części tej samej fabuły (opowieść o Soma Cruz, który... a zresztą, nie spoileruję ;), świetny projekt zamku, projekty bossów (zwłaszcza ostatni mocarz w DoS wywarł na mnie ogromne wrażenie), klimat, muzyka, elementy RPG... a i fabuła dość wciągająca, mimo, że nie ma porównania z klasycznymi jRPG. To jedne z tych gier, do których się wraca po pierwszym ukończeniu, a to chyba najlepsza rekomendacja :)

_________________
"If I had heart, it would be time when I die of laughter!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcinek
Gość
PostWysłany: 28-11-2007, 16:47   f

jak otworzyć podłoge w pomieszczeniu z zegarem w castlevanii symphony of the night??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group