FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  Wszystko o Baldurs Gate II
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2010, 10:15   

Z tego co pamiętam, śmierć postaci powoduje porzucenie wszystkich przedmiotów w miejscu śmierci. Jeżeli się ich nie pozbiera, zostają na miejscu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-02-2010, 10:48   

Teukros - zbierałam oczywiście i jestem na 95% pewna, że zbierałam wszystko.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-02-2010, 13:39   

Jest parę innych możliwości:
1. Rzucenie na jedną z twoich postaci zaklęcia dezintegracji, które przy okazji zabicia potrafi zniszczyć jeden z przedmiotów.
2. Pozostawienie przedmiotów w jakiejś skrytce, skrzyni.
3. Przypadkowe sprzedanie.
4. W przypadku gdy ekwipunek jest pełny otrzymanie przedmiotu jako np. nagrody za wykonanie zadania, powoduje wyrzucenie na ziemię innych nie mieszczących się przedmiotów.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-02-2010, 14:16   

2, 3 i 4 wykluczyłabym (o tym, że coś zostaje rzucone na ziemię dostaję komunikat i zbieram).
1. chyba by wszystko tłumaczyło, bo faktycznie odkąd mam możliwość swobodnego wskrzeszania postaci, przestałam się przejmować ich śmiercią, wskrzeszam i jedziemy dalej... A potem się orientuję, że mi czegoś brakuje cały Podmrok później ><
Dzięki wielkie!

(i grrr... Podmroku, podbiję cię znowu!)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2010, 15:08   

Tyle że, o ile pamiętam, postaci ubitej Dezintegracją nie można wskrzesić, więc i tak trzeba wczytywać save'a.
Parę razy też mi poznikały przedmioty (m.in. klejnot z Wyrównywacza i chowaniec) i działo się to zwykle właśnie po otrzymaniu nagrody - nowy item wypychał z ekwipunku stary, który zamiast upaść na ziemię gdzieś się dematerializował. Z drugiej strony kiedyś same z siebie zniknęły mi buty szybkości po śmierci Edwina w walce z Abazigalem.
Podejrzewam raczej jakieś bugi, których w Baldurze jednak trochę jest.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2010, 15:18   

W ostateczności można wedytować przedmiot Shadow Keeperem, czyli zwalczyć bugi cheatami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2010, 09:32   

Czy jest jakiś sposób na pokonanie Bhaala w przytułku? Odnalazłem już Imoen i Irenicusa, ale się zastanawiam, czy się za bardzo nie pospieszyłem - przy każdym podejściu do starcia moja paladynka ginie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2010, 09:45   

Musisz sprowokować, żeby zaczął cię gonić i w ten sposób zaprowadzić do pomieszczenia, gdzie rozmawiałeś z Imoen. W tym momencie siostrzyczka poinformuje cię, że teraz Bhaal jest wrażliwy na ciosy i możesz go pokonać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2010, 09:47   

Tak właśnie robię. I za każdym razem paladynka ginie... Może powinienem wcześniej pójść do Brynnlaw kupić parę mikstur (głównie leczniczych, ale jak się da, to też przyspieszających i zwiększających siłę)?
[edit: 20.05.2010 godzina 09:56]
Nie, nie da się, próba przejścia przez most kończy się zlikwidowaniem drużyny...
[edit: 20.05.2010 godzina 10:50]
W końcu się udało. W ruch poszła "mikstura siły ognistego olbrzyma". No i całe szczęście, że paladyn może korzystać z procy...


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 20-05-2010, 10:51, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 20-05-2010, 10:43   

Z tego co pamiętam musisz być jak najbliżej Imoen. Wtedy zacznij go tłuc. Wrzuć przed walką czar zbroja wiary(kumuluja się). Zmniejszy ci ilość obrażeń od gostka. Korzystaj też przywołanie boskiej mocy, czy jakoś tak i kilka innych czarów wzmacniających Paladyna.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2010, 20:40   

Okey, Bhaal pokonany, było też starcie z Irenicusem. Podobno mam się jeszcze z nim spotkać w piekle, więc to raczej nie koniec problemów. Przy okazji zyskałem zdolność przemiany w jedno sympatyczne zwierzątko będące awatarem Bhaala. Ciekawe, co będzie dalej...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-05-2010, 01:27   

Ok. Mam problem z Jaheirą. Zacięła mi się. Wpadła w pętelkę. (Baldurs złota edycja cienie+tron, bez żadnych modów i modyfikacji tylko to co w instalce na płycie)

Romans jest skończony (niestety), ale pojawił się Dermin. Jaheira zostaje uwolniona z łap Harfiarzy, po czym Dermin pojawia się po raz drugi, z kumplami. I tu następuje problem...
W momencie, kiedy on się pojawia, Jaheira zaczyna powtarzać ten sam tekst, którym uraczyła moją postać po spotkaniu z bandytami. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba wtedy się romans skończył, bo nie oddałam "wszystkiego" tylko próbowałam odbić.
Tekst:
J: "Ty...Ty..."
Bohater:
a) Teraz, Jaheiro, nie dziękuj mi.
b) Wszystko w porządku? Robiłem co mogłem, żeby cię uwolnić.
c) Cóż, to było nawet zabawne, nieprawdaż?
J: Co za IDIOTYZM! Nie rozumiesz, jak łatwo on mógł mnie zabić?! To najbardziej nierozsądna rzecz, jaka KIEDYKOLWIEK miałam nieszczęście zobaczyć!
Odpoczywaj z pewnością, że o tym nie zapomnę! To cud, że moja głowa wciąż jest na miejscu, a że twoja kiedykolwiek tam była! Odsuń się ode mnie, teraz będę bardziej ostrożna!


Dialog pojawia się co kilka sekund. Nie ważne, co się wybierze...

Według moich wiadomości, powinna pogadać z Derninem, a potem powinna się rozpocząć walka... niestety dialog z D. jest zablokowany, nie wiem nawet, jak do niego przeskoczyć. Jaheira na widok Dernina z kumplami zaczyna rzucać bandytami ==

(i ta, jestem w rozdziale 6 i powinnam odnieśc latarenkę......)

EDIT:
Dobra, me robić mac-mac Shadowkeeperem... We'll see.

EDIT:
OK... zacięła się totalnie na wersji z bandytami, obojętnie czy pozytywnej, czy negatywnej ==
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2010, 14:30   

Poszukaj w sieci, był na to fanowski patch z tego co pamiętam. Jak wpadnę do domu to spróbuję znaleźć linka ze stroną na której go widziałem.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-12-2010, 18:50   

Sugestia - manualnie zmień zmienne romansowe Shadokeeperem. Powinno pomóc na zblokowane dialogi. Ewentualnie zainstaluj chociaż fanowskie patche dialogowe, może bez zaczynania od nowa odblokują miłośniczkę ściskania drzew.

I pytanie - używał ktoś z sukcesem instalatora Big World od Spellhold Studios? Na Win7 konkretnie?
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-12-2010, 18:40   

Mi na XP się nie udało z racji jakichś błędów - chyba związanych z tym, że polska wersja gry jest jakoś inaczej patchowana, lub coś w ten deseń. Instalacja modów musiała być ręczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group