FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Doping:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-01-2008, 10:42   Doping:

http://www.fpsbrain.com/?switchLanguage=english

Pod linkiem kryje się podstawa mojego nowego tekstu. To środek farmakologicnzy podnoszący efektywność graczy komputerowych.

Mam pytanie: co myślicie o pomyśle szpikowania się lekami w celu podniesienia efektywności w grach? Czy sami stosujecie jakieś metody celem jej zwiększenia lub znacie osoby, które je stosują? Jakie są to metody?

Pytanie specjalne dla wiedźm biologicznych: co może wpływać dodatnio na efektywność przy grach?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2008, 11:15   

Do grania?! Tu już trzeba mieć trochę nierówno, choć oczywiście rozumiem, że niektórzy z efektywnego grania mają niezły zarobek. Ale cóż, grając 24/7 też się straci zdrowie, więc teoretycznie jest to jakaś alternatywa...

Chciałbym kiedyś zobaczyć pojedynek przeciętnego gracza pod ciśnieniem przeciw komuś z tych lepszych pro, kto ma przecież dużo wyrobionych odruchów.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-01-2008, 11:38   

Hm, czytałem ten artykuł wczoraj i chwilę się nad nim zastanowiłem. Oto wnioski:
BOReK napisał/a:
Do grania?!

Wątpię, że wielu ludzi będzie to wykorzystywało do "normalnego" grania, powstało to raczej pod pro-gamerów, a w ich wypadku ułamki sekund mogą decydować o dużych ilościach wygranych pieniędzy.
Zeg napisał/a:
Mam pytanie: co myślicie o pomyśle szpikowania się lekami w celu podniesienia efektywności w grach?

Szczerze mówiąc, nie podciągałbym tego pod szpikowanie się "lekami". Porównałbym to raczej do kawy w celu nie uśnięcia, lub specyfików jak Pluszzz Active, czy "Sesja", mających poprawić efektywność nauki, a składających się głównie z witamin, kwasu foliowego, kofeiny etc. Skład został zresztą zatwierdzony przez niemieckie prawo (tak piszą na Eurogamerze).
BOReK napisał/a:
Chciałbym kiedyś zobaczyć pojedynek przeciętnego gracza pod ciśnieniem przeciw komuś z tych lepszych pro, kto ma przecież dużo wyrobionych odruchów.

Grałem kilka razy z kolegą z liceum, który w ogólnej opinii był uznawany za kogoś, kto spokojnie mogłaby startować na turniejach, ale nie wiedzieć czemu, nie robił tego. Tak czy siak, na parę 10 minutowych gier w Q3 na DM6 zdobyłem jeden frag. Raz. A i tak skończyłem na dużym minusie :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01


Ostatnio zmieniony przez Keii dnia 17-01-2008, 13:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2008, 13:02   

Nie no żeby takim rzeczami się "upgrejdować" to jest troche bez sensu to już Red Bull nie wystarcza??? A preparacik i owszem coś może dawać jak blokowanie zmęczenia albo trochę zwiększony dopływ krwi do mózgu w celu przyspieszenia reakcji ale to i po ziółkach z byle jakiej herbatki da się zrobić ważne żeby miłorząb był składnikiem(ale prawie to samo daje Red tylko miłorzębu nie ma). Kumple z klanu w CS'a to o Red Bulach gadali ale żeby jakiś specjalny booster to nie. W sumie to głupota i tak bo pewnie za składniki mamy cytrynową wodę + jakaś tania Chemia:D

A co do grania 24h z rzedu to raz próbowałem ale nie dałem rady padłem po 10 przy W3:FT:) Byłem też chłopcem do bicia w CS dla moich kumpli co klan mieli ale jest i dobra strona - zwykłych graczy zjadam po takim rocznym treningu

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-01-2008, 13:09   

Vlyyk napisał/a:
W sumie to głupota i tak bo pewnie za składniki mamy cytrynową wodę + jakaś tania Chemia:D


Nie do końca, masz tu skład:
Cytat:
1. L-glutamine 100,00 mg
2. L-tyrosine 100,00 mg
3. Betaine 50,00 mg
4. Vitamin C 75,00 mg
5. Vitamin E 10,00 mg
6. Niacin amide 18,00 mg
7. Selenium 30,00 µg
8. Calcium pantothenate 6,00 mg
9. Vitamin B6 2,00 mg
10. Vitamin B2 1,60 mg
11. Vitamin B1 1,40 mg
12. Vitamin B12 1,00 µg
13. Folic acid 200,00 µg
14. Biotin 150,00 µg
15. Caffeine 5,00 mg
16. Soy lecithin 250,00 mg

Wątpię, żeby chodziło tu o eliminowanie zmęczenia (Red Bull). Bardziej o poprawienie czasu reakcji właśnie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2008, 13:25   

... Jedynym "dopalaczem", jakiego używam w czasie gry w Icewind Dale na ten przykład, to stara dobra herbata :) Nie czaję, po co farmakologiczny dopping do gry, która nie wymaga nawet odrobiny wysiłku fizycznego (czyli do wszystkich z wyjątkiem DDR i pokrewnych)...
Chyba, że ktoś grając rezygnuje ze snu, ale to już oznacza uzależnienie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-01-2008, 15:44   

Do wszystkich, którzy nie rozumieją, po co "dopalacz" do grania: Gry komputerowe przez wielu traktowane są jako sport, na olimpiadzie w Pekinie będą sportem pokazowym i niewykluczone, że za kilkanaście lat będą pełnoprawnym sportem na olimpiadach. W co większych turniejach pule nagród są duże. Jeżeli ktoś będzie z tego korzystał do grania tak po prostu, to oh well, spućmy zasłonę milczenia. Ale na turniejach, na których stawką są naprawdę duże pieniądze jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza, że jak piszą zorientowani w temacie "środek został zatwierdzony przez niemieckie prawo" więc nie jest to chyba wysoce szkodliwy, nielegalny doping...

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2008, 17:04   

Na pewno nie jest nielegalny, przynajmniej w Niemczech. Czy szkodliwy... Koledze po roku regularnego picia Red Bulla zaczął siadać żołądek (odstawił po pierwszych objawach, nic się nie stało), więc może być różnie.

Do używających pewnie przylgnie opinia, że bez tego są ciency, choć zawsze mogą to olać, skoro wygrywają kasę. Jeśli nie jest to zabronione, to w sumie kwestia własnego zdrowia i sumienia, no i dumy :D.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2008, 18:35   

Nie jestem chemikiem, ani lekarzem, ale mi to wygląda na najzwyklejszy witaminowy koktajl. Możliwe, że skład jest inny niż podobne produkty tego typu, ustawiony pod kątem czasu reakcji i koncentracji albo po prostu ktoś zwietrzył kasę, zrobił "badania" i teraz z nową etykietką sprzedaje graczom coś co już od x lat funkcjonuje na rynku jako produkt dla studentów przed sesją (minus kofeina).

Co do efektów ubocznych. Pewnie stosowanie z umiarem nie zaszkodzi, ale część efektów faszerowania się chemią może się ujawnić po wielu latach.

W temacie: polecam artykuł o NRD-owskich pływaczkach z ostatniej "Angory".

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group