FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Najbardziej odjechane gry
Wersja do druku
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-09-2008, 09:41   

American McGee: Alice

Świetny mroczny klimat baśni okraszony niesamowitością onirycznych zwidów. I chyba bardziej odjechanej gry nie widziałem.

Polecam.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-09-2008, 14:40   

Ups. Tak się zdarza, gdy próbuje się opisać grę w którą się grało daawno temu.

Jako drugiego kandydata na najbardziej odjechaną grę typuje Puzzle Quest. Przykład jak z prostej gry tetrisopodobnej (Bejeweled, jeżeli się nie mylę) zrobić porządnego, pełnego humoru RPG'a. W dodatku z wszystkimi cechami tego gatunku: drużyną (zdecydowanie pokręconą), questami, możliwością ekwipowania postaci, oswajaniem pokonanych zwierząt, możliwością rzucania zaklęć itd.
Powrót do góry
Elof Płeć:Mężczyzna
Kowal


Dołączył: 12 Paź 2007
Skąd: Chmmm... dobre pytanie...
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 20:39   

Tak jak poprzednik - "American McGee's Alice" - jedna z najbardziej niesamowitych komputerowych wizji. Zachwyca dzięki znakomitej architekturze poziomów, genialnej ścieżce dźwiękowej, oraz niebanalnej tematyce.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2008, 22:42   

Cytat pewnego użytkownika z innego forum:

yfan napisał/a:

W ramach współpracy z osadzonym w Łodzi Teatrem Napięcie, z którym jestem od lat szczerze zaprzyjaźniony, włączywszy w to ekscesy jak występowanie sceniczne w głównej roli, stworzyłem grę, która z jednej strony jest nieodłączną częścią spektaklu (młody epileptyk Maks Fraszka zasiada do zakazanego mu komputera by odbyć podróż wgłąb własnej padaczki), a z drugiej - czymś, co miło jest mi nazywać "uzupełniającym doświadczeniem multimedialnym": po obejrzeniu spektaklu widzowie mogą - zaopatrzeni w link z teatralnej ulotki - przeżyć tę jedną z najważniejszych scen w przedstawieniu ponownie, od drugiej strony. Dla Was ta druga strona niech będzie niniejszym pierwszą stroną, jako, że prezenuję grę "Trepanacje Epileptyczne" Waszemu szacownemu gronu.

wygląda gra tak:


rusza się, jak ukazano na filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=Ob_RMI1u-iE

ściągniesz ją tu:
http://rapidshare.com/files/134541322/trepanacje.rar
lub tu:
http://odsiebie.com/pobierz/370229---1c8e

Prostując: nie jest to gra per se, przynajmniej jeśli chodzi o moją intuitywną definicję - nie ma klarownego punktażu, nie ma hi-scorów, przez co rzecz na poziomie rywalizacyjnym może sprawić wrażenie "hej, to okrojony pac-man!", ale też nie taki był mój cel. Jako, że jest to uzupełnienie spektaklu, samą grą (obstańmy przy tym słowie) też chciałem uderzyć w nutki czegoś-w-rodzaju-metafory, mierząc w gameplay, który kręci się wokół wyboru między wolnością, a podporządkowaniem. Na razie jestem z grą na świeżo (premiera spektaklu odbyła się 01.08), więc trudno mi ocenić w jakim stopniu sztuka ta się udała. To dla mnie pierwsze kroki w myśleniu o grach (tworzeniu ich) w ten właśnie sposób, ale mam nadzieję, że czemukolwiek z moich zamysłów udało się przedrzeć do finalnej gry, a więc i będzie odczuwalne przez gracza.

Mile widziane są wszelkie uwagi (proszę nie blokować wątku!), również te czysto techniczne, bo sam nie wiem, jaka jest uruchamialność gry na innych komputerach niż mój i garstka zaprzyjaźnionych. Jak dotąd bezproblemowi byli tylko posiadacze systemu Vista, co było bardzo "pozytywnym rozczarowaniem" - nieco zawodzącym dlatego, że skoro wszystko dobrze działa, to znaczy, że pozostanie nienaprawione... a bug czyha :).

Więcej informacji o spektaklu znajdziecie na stronie Teatru Napięcie pod adresem www.teatr.napiecie.eu, która na dniach powinna obrosnąć we wszelkiego rodzaju dodatkowe informacje o "Lewej Stronie, Prawej Stronie", włącznie z tym, co może zainteresować Was, którzy spektaklu nie widzieli - streszczeniem i (dla twardzieli) scenariuszem.

edit: dodałem download z odsiebie'a, bo nie każdy dobrze znosi rapida.
edit2: dodałem link do filmu z gry na youtubie.

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-11-2008, 19:40   

Jeśli chodzi o gry, to na atari ciosałem w Zybexa, taki rodzaj strzelanki.
Z gier na amigę, najmilej wspominam serię Ishar, to było rpg.
Z gier na konsolę, Shadow of Colossus, super gra przygodowa.
A z gier na pc, to ostatnio sobie odjechałem(dosłownie ;-))grając na King's Bounty: The Legend.
Gra super, jeśli ktoś chce zagrać, to może legalnie pobrać sobie demo że stronki: http://programy.pcworld.pl/gry/programy/7750/King.s.Bounty..The.Legend..html
Powrót do góry
Costly
Gość
PostWysłany: 15-11-2008, 20:40   

Fallout, Fallout i jeszcze raz Fallout. I kropka, nie ma w ogóle o czym dyskutować :]
Powrót do góry
Harun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Paź 2008
Skąd: Jak ktoś wie gdzie to jest to Brenna
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 13:59   

Jeśli by się tak zastanowić to na pierwszym miejscu bym postawił stareńkie już Cannon Fodder. Może na dzisiejsze czasu gra nie jest już niczym odkrywczym ale kiedyś jeszcze na Amidze 500 zagrywałem się w nią godzinami. Co do ostatnich tytułów jako coś nowego i odkrywczego mogę zaliczyć Litte Big Planet - niesamowita platformówka z edytorem plansz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9597599
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 17:42   

Przedewszystkim cała seria Unreal
od tej wydanej w 98 (klasyka z genialna jak na tamte czasy grafiką i ciekawymi misjami) po znane chyba wszystkim Tournament'y
The Longest Journey-Najdłuższa podróż - przepiekny swiat i wciagajaca fabuła
wymieniana juz American McGee: Alice - Alicja w innym wydaniu + swietny klimat
seria Final Fantasy - ogolnie podziwiam kazda serie FF ze wzgledu na niesamowity klimat, za to ze kazda czesc oferuje inny przepiekny swiat.
Mi najbardziej przypadła do gustu 8
I tak juz z sentymentu Devil May Cry która była moja pierwsza gra w tym stylu.
pierwszy raz grałam w 3 i tak spodobała mi sie historia Dantego ze z checia siegnełam po kolejne czesci a na dzien dzisiejszy moge smiało powiedziec ze jestem wielka fanka DMC xP


Ostatnio zmieniony przez Issina dnia 16-11-2008, 20:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 16-11-2008, 18:51   

Left 4 Dead ! - Ty i 3 twoich znajomych w sieci VS. MILIONY Zombie w opuszczonym mieście... Jeszcze tylko 2 dni!! :O

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 19:53   

jak mozna nazwac jakas gre odjechana skoro nawet jeszcze nie było jej premiery o.O ?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Harun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Paź 2008
Skąd: Jak ktoś wie gdzie to jest to Brenna
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 20:30   

Ah popełniłem gafę. Nie wspomniałem o grze na PSP Patapon. Właściwie nie o grze a mistycznym przeżyciu, które towarzyszy już od pierwszych minut do końca gry. Niesamowite połączenie strategii i gry rytmicznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9597599
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 21:33   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 01:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2008, 13:47   

Gra, o której opowiedział mi mój wykładowca programowania. Pomysł pochodzi z 85 roku, ostatni raz był poprawiony w 94. Implementacje są tworzone do dzisiaj.
Core Wars
Wyobraźmy sobie wirtualny, fikcyjny komputer. Nasza maszyna dysponuje bardzo prostym procesorem, praktycznie pozbawionym rejestrów i nieco wyidealizowanym (każdy rozkaz asemblera wykonuje się w dokładnie jednym cyklu i zajmuje tyle samo miejsca w pamięci - 1 komórkę [dla uproszczenia przyjmijmy że komórka=bajt]). Oprócz tego do dyspozycji mamy pamięć operacyjną RAM (standardowo nieco poniżej 8 kb)... i to wszystko.

Gracz staje się programistą i musi napisać program w asemblerze tego procesora. Standardowo musi się zmieścić w 100 bajtach, przy czym programowanie przypomina bardzo programowanie w prawdziwym asemblerze (trudny język, mistrzowsko opanowany przez rosyjskich hakerów, którzy piszą w nim wirusy i cracki). Różnicą jest liczba poleceń - asembler MARS (tak się nazywa ten komputer) ma ich tylko 12. Mimo to jest kompletny w sensie Turinga i można w nim napisać wszystko to, co można napisać w dowolnym innym języku.

A teraz o co w tym wszystkim chodzi?
W danej chwili zostają uruchomione w pamięci dwa programy napisane przez dwóch konkurujących ze sobą programistów. Celem działania programu jest zawieszenie aplikacji przeciwnika. Można to zrobić na kilka sposobów, np. przez zmuszenie go do wykonania niedozwolonej operacji (dzielenie przez zero), przejęcie całej pamięci komputera, lub bezpośredniego wywołania na nim rozkazu DAT (zabija proces od razu). Dopuszczalna jest także bomba logiczna, nieskończona rekurencja, która wyczerpie stos drugiego programu i także spowoduje jego zwis.

Gra jest piekielnie trudna, kochana przez hakerów z całego świata, którzy uczą się na niej jak tworzyć asemblerowe programy. Internetowe turnieje Core Wars odbywają się do dzisiaj.

Linki dla zainteresowanych:
http://en.wikipedia.org/wiki/Core_War
http://www.corewars.org/
http://www.ecst.csuchico.edu/~pizza/koth/pmars.html

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Malwinka25 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2008, 16:34   

Dla mnie DUNGEON KEEPER - spędziłam na tej grze ponad 2 tygodnie non stop grając do samego rana do 6, a na 7.50 miałam do szkoły hehe, ta czarna dama hmm miodzio.
Druga część też była fajna, ale to już nie to samo, nie było tego samego klimaciku co w pierwszej części, niemniej jednak 2 uznaję za też dobrą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2008, 16:53   

Cytat:
Dla mnie DUNGEON KEEPER - spędziłam na tej grze ponad 2 tygodnie non stop grając do samego rana do 6, a na 7.50 miałam do szkoły hehe, ta czarna dama hmm miodzio.
Druga część też była fajna, ale to już nie to samo, nie było tego samego klimaciku co w pierwszej części, niemniej jednak 2 uznaję za też dobrą.


Kilka osób już wymieniło DK. Może zrobimy jakąś wspólną partię w dwójkę? (W jedynkę nigdy nie grałem, ale mogę się nauczyć jak coś...)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group