FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
  StarCraft II
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2009, 12:35   

Przecież jeszcze nie było otwartych betatestów. Wydaje mi się, że prędzej dostaniemy na święta 2010 roku.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2009, 13:45   

Nie było otwartych betatestów. Z tego co się słyszy i widzi, wynika że betatesty zamknięte (w których uczestniczą, nie wiadomo jak liczni, gracze wytypowani przez Blizzard, ale spoza firmy) trwają już od prawie roku.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2009, 17:17   

Może ze świętami przesadziłem, ale otwarta też powinna potrwać przynajmniej kilka miesięcy, potem poprawki i ostatnie szlify(które u Blizzarda mogą trwać dość długo jak pokazuje historia), tak że ta pierwsza połowa jest mocno naciągana. W każdym razie założyłem sobie konto na nowym Battle.necie i podpiąłem pod to WoWa i inne moje gry.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-11-2009, 19:08   

Dembol napisał/a:
przynajmniej kilka miesięcy

Większość firm daje na betatesty miesiąc czasu. Progracze przestawią się w pół tygodnia, opinia reszty to co najwyżej wyłapanie bugów.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-11-2009, 16:47   

Skoro rozmawiamy o beta testach.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-11-2009, 01:01   

Bezimienny napisał/a:
Nie było otwartych betatestów. Z tego co się słyszy i widzi, wynika że betatesty zamknięte (w których uczestniczą, nie wiadomo jak liczni, gracze wytypowani przez Blizzard, ale spoza firmy) trwają już od prawie roku.

Nie, nie trwają żadne zamknięte beta testy. Chyba, że sugerujesz iż Blizzard działa w kuluarach, ale na to nie ma żadnych dowodów.
Przy okazji wspomnę, że nie będzie też żadnych otwartych beta testów. Blizzard wyselekcjonuje "grupę" graczy i im podaruje klucz.

Dembol napisał/a:
tak że ta pierwsza połowa jest mocno naciągana.

Ogólnie to Blizzard celował z premierą na koniec tego roku, a z betą na wakacje. Plany jednak runęły, kiedy to musieli od zera stawiać BN 2.0. Teraz mają plany na betę na początku roku, a premierę ogłosili na pierwszą połowę przyszłego roku. Jest to pierwsza oficjalnie ogłoszona data. Pewnie nie wypali, ale sądzę, że przed końcem wakacji 2010 będzie można kupić SCII w sklepach.

Slova napisał/a:
Większość firm daje na betatesty miesiąc czasu. Progracze przestawią się w pół tygodnia, opinia reszty to co najwyżej wyłapanie bugów.

SC II ma być głównie grą e-sportową. Dlatego tutaj "opinia reszty" jest równie ważna co pro. Blizardowi chodzi o stworzenie gry łatwej w obsłudze i trudnej w "wymasterowaniu". Bugi? - na pewno, ale nie przede wszystkim. Grę trzeba zbalansować na różnych poziomach rozrywki. Aby nie było sytuacji w której gra dwóch noobków, jeden toss, drugi zerg i okazuję się, że rush zerga jest nie do zdarcia w 9/10 przypadkach dla tossa na tym poziomie rozgrywki...

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-11-2009, 15:53   

Cytat:
rush zerga jest nie do zdarcia w 9/10 przypadkach dla tossa na tym poziomie rozgrywki..

Co to kogo obchodzi? Jeżeli będą podpasowywać balans do poziomu kiepskich graczy, to na tych wyższych wyjdzie z tego totalna chała. Jeżeli jest balans dla prograczy, jest też i dla reszty.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-11-2009, 16:49   

kic napisał/a:
SC II ma być głównie grą e-sportową.

Wiem, że SC to duża gałąź e-sportu, ale przy obecnych tendencjach, czyli celowaniu z grami w jak najszerszy target takie stwierdzenie wydaje się być bardzo naciągane. Prosiłbym cytat wypowiedzi kogoś z Blizzarda.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-11-2009, 18:35   

Keii napisał/a:
Wiem, że SC to duża gałąź e-sportu, ale przy obecnych tendencjach, czyli celowaniu z grami w jak najszerszy target takie stwierdzenie wydaje się być bardzo naciągane.

A kto mówił, że e-sport celuje w wąski zakres graczy? To tak jakbyś stwierdził, że tworzenie w ogóle strategii jest daremne, lepiej strzelanki, bo one mają więcej odbiorców...
Blizzard wychodzi z założenia, że SC II jako gra e-sportowa będzie wymagająca dla progamerów i zachęcająca dla casuali. I niby w jaki sposób ograniczają swojego odbiorcę?

Keii napisał/a:
Prosiłbym cytat wypowiedzi kogoś z Blizzarda.

Żarty sobie robisz? Jakbyś choć trochę śledził komentarze twórców, to w co drugim wywiadzie można znaleźć o tym wzmiankę. Google it...

Cytat:
Co to kogo obchodzi? Jeżeli będą podpasowywać balans do poziomu kiepskich graczy, to na tych wyższych wyjdzie z tego totalna chała. Jeżeli jest balans dla prograczy, jest też i dla reszty.

Blizzard? Mnie? Całą masę ludzi, którzy chcą zagrać w nowego SC? Mocną stroną Blizzarda jest dokładny balans na każdym poziomie rozrywki. Może i tego nie rozumiesz, ale jest to istotny element gry pretendującej do hitu e-sportowego. I nie, balans dla słabych graczy niekoniecznie psuję go dla pro. Taki łopatologiczny przykład:
Masywna armia zerga trudna do kontroli vs parę kontroli tossa. Teraz makro kontrolowanie wojsk zerga jest prostsze, co nie przeszkadza dalej microwanie każdym ze stworków osobno.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-11-2009, 20:24   

Człowieku, o czym ty pleciesz? Jeżeli nie da się abusować na najwyższym poziomie, to tym bardziej nie będzie to możliwe dla reszty, bo nie będa umieli, a jeżeli ktoś zerg rusha nie będzie umiał odprawić, to jego sprawa, train hard go pro, lrn2play etc.
Jeżeli natomiast osłabią zerg rusha, to może i dla noobków gra się wyrówna, ale na wyższym poziomie, gdzie liczy się 1 punkt statystyki, prosi odczują to potrójnie, bo zmiana statystyk nie wpływa tylko na sam początek, jest stała...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2009, 21:52   

Proszę was ludzie...
Po pierwsze Zerg rushe są praktycznie niewykonalne przy zbliżonym poziomie graczy bo na wyższym poziomie każdy zna tę taktykę i odpowiednio wcześnie się zabezpieczy, a na niższym żaden z graczy nie będzie umiał się na tyle szybko rozbudować, żeby zaskoczyć drugiego. Dobry gracz zmieni build na szybciej prowadzący do jednostek obronnych (zamiast np. budowania drugiej bazy czy jak najszybszego przejścia do jednostek wyższego rzędu) po uprzednim rozpoznaniu bazy niedoszłego rushera, a słabszy zazwyczaj rozbudowuje się/rozpoznaje teren na tyle wolno, że wleci "rushującymi" zerglingami wprost na linie obronne wroga. I na tym polega balans, który zadowoli wszystkich.

Ogólnie o balans nie ma się co martwić. Może na początku będzie trochę nierówno, ale patche w przeciągu kilku lat wszystko idealnie wyrównają jak w jedynce. A proplayerom będzie chodziło tak jak w jedynce, żeby wszystko robić maksymalnie efektywnie, ale to nie zmieni faktu, że gra będzie przystępna dla ludzi z niej nie żyjących. Zresztą nowy Bnet będzie fajnie podzielony na wiele grup, ligi i dywizji, żeby każdy mógł grać z ludźmi na swoim poziomie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
inbloomik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2009, 13:59   

Ci, którzy uważają, że celowanie w market esportowy to nisza, to podam tylko, że finały WCG oglądało w granicach 7mln osób. Rynek espotowy rośnie i będzie niedługo bardzo duży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2009, 16:11   

O ile jego uczestnicy nie wymrą z powodu atrofii mięśni. Taka szczypta soli w torcik, do smaku. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2009, 16:30   

Czy ja wiem, trening Koreańczyków, to nie tylko osiem godzin ślepkania w monitor, ale też siłownia etc. Nasi Esportowcy też trenują.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-11-2009, 17:29   

Czyli tyle, ile w samej Polsce ogląda M jak Miłość. Zaiste, rynek jakich mało. Zwłaszcza że sam fakt oglądania dostarcza nam niesamowitej ilości informacji... (to oczywiście komentarz do tych 7 milionów oglądających WCG)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group