FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
  StarCraft II
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2009, 17:36   

Jakby zamiast występów polskiej reprezentacji w footbal wstawili mecze naszych esportowców, to w końcu by się naród przekonał i polubił. Zwłaszcza, ze na wirtualnych arenach osiągamy nieporównywalnie lepsze wyniki.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2009, 18:33   

Mta, już widzę jak ten betonowy naród idzie i się przekonuje do czegoś nowego. Ja sam lubię gry, Starcraft ma u mnie bardzo wysokie noty, ale za ChRL bym takiego chłamu nie oglądał.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2009, 19:00   

Są jeszcze inne gry, w takim CSie emocje są większe, niż na naszych stadionach.
Zbaczamy z kursu, może temat o esporcie?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-11-2009, 19:05   

Chłopaki, ja wiem że wy lubicie odbiegać od tematu, ale nie róbcie tutaj śmietnika, nie powiem z jakiego powodu.
Jeżeli naprawdę aż tak fascynuję was "problem" e-sportu w Polsce, to załóżcie sobie taki temat i tam gadajcie o tym do woli. Nie będę wam przeszkadzał. Póki jednak co jest to temat o czymś innym.

* * *

Wracając do TEMATU.

Dembol, zdziwiłbyś się jak noobek szybko potrafi załapać dobrą technikę na wroga. Rush, a później masowanie psów i nie trzeba być aż takim dobrym graczem by po prostu zalać przeciwnika. Przynajmniej tak było wcześniej. Teraz jest to opóźnione przez co na niższym poziomie gry nie jest to już takie zagrożenie, a dla pro nie robi to różnicy.

Przykład ze SCII:
Niech będzie choćby Roch. Nie tak dawno była to jednostki Tire 1.5, zdolna do niesamowicie silnej regeneracji i tanie. Gdy dwóch noobków gra i jeden z nich idzie w Roache, to te jednostki po prostu są "za silne" jak na ten etap gry, bo słaby gracz nie potrafi skontrować na takim poziomie jak pro, skupiać ogień, odciągać jednostki i jednocześnie podtrzymywać ekonomie, kiedy to drugi gracz wysyła parę tanich Roachy i zajmuję się swoimi sprawami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2009, 19:22   

kic napisał/a:
to te jednostki po prostu są "za silne" jak na ten etap gry, bo słaby gracz nie potrafi skontrować na takim poziomie jak pro

To jego problem? Niech się uczy. Jeżeli zmienisz statystyki tej jednostki na tym poziomie, to na wyższym może się ona okazać już bezużyteczna. Naprawdę pleciesz bzdury i nic poza tym. Tak to już jest, ze wygrywa lepszy, czyli ten, kto potrafi doprowadzić przeciwnika do sytuacji, kiedy nie będzie już sposoby na skuteczna obronę. To się także nazywa skill.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-11-2009, 21:52   

Slova napisał/a:
Naprawdę pleciesz bzdury i nic poza tym.

Najsensowniejsza opinia, poparta tuzinem argumentów, logicznych składny i przekonywujących, jaką kiedykolwiek słyszałem.
Naprawdę nie mam zamiaru wyprowadzać Cię z błędu. Jeżeli nie widzisz prawdy, jak wół leżącej przed Twoim nosem... cóż, mógłbym tylko ubolewać nad Twoją ślepotą.
Jeżeli sytuację braku balansu nazywasz skilem... nawet szkoda to komentować.

Obrazkowy przykład, dwie jednostki, jedna A, druga B. Jednostka A wymaga bezpośredniego celowania, a jednostka B nie. Grają dwóch pro, jednostki są wykorzystywane w 100%, dochodzi do względnego remisu. Gra dwóch graczy o niższym APM. Gracz władający jednostkami A przegrywa z kretesem z graczem, który posiada jednostki B.
Balans na pro, unbalans dla reszty. Tak. Jest to przykład wyłącznie hipotetyczny, oczywisty i łopatologiczny. Z dedykacją dla niektórych.
Aż tak skrajnego przypadku nie ma w grze, ale problemy z Rochem były dość podobne. Zwyczajnie przesunęli go do Tire 2, przez co inne rasy mogły skorzystać z lepszych kontrataków na tego typu jednostki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2009, 22:29   

kic napisał/a:
Jeżeli sytuację braku balansu nazywasz skilem... nawet szkoda to komentować.

Ale kiedy go brakuje? Przecież jest? Mylisz pojęcia, a mianowicie starcie gracza lepszego i słabszego i balans. W przypadku balansu oczywiście wygra lepszy, to chyba nie ulega wątpliwości. Tak więc, jeżeli ktoś nie umie odeprzeć danej akcji to oznacza, ż że jest gorszy i przegra. Rozumiesz to? Ty nie mówisz o balansie, tylko sytuacji, kiedy noobek płacze, bo nie ma UMIEJĘTNOŚCI, by się obronić, a nie kiedy nie ma BALANSU nie może się obronić.

kic napisał/a:
Balans na pro, unbalans dla reszty

Super, w takim razie niech blizzard bierze losowych graczy z battlenetu do zamkniętych betatestów. Njoy ur balance po prostu. Zrozum, że nieumiejętnośc gry to nie to samo, co brak balansu. Co mnie obchodzi, że jakiś koleś mi płacze, że go zjechałem jakąś dziwną akcją, skoro wiem, że sam byłbym w stanie ją odeprzeć. Ty po prostu chyba prawdziwego braku balansu nie widziałeś.

Opiszę ci sytuację z Dawn of War. Masz Tau, ok, w grach 3v3 na jakiś dziwnych mapach i na niskim poziomie tutaj nie ma nic wielkiego, kolesie nie potrafią grać i w sumie losowe wydarzenia decydują o zwycięstwie. Ale już w takim 1v1 w ligach to jest abusowanie tej rasy i nic poza tym. W t2 dokupujesz granaty i rozwalasz drużynę olitarnej piechoty do walki w zwarciu, zanim ta się nawet dobrze zbliży.

Albo sytuacja, jaką sam miałem. dark Eldar może w t1 naspamować miliardy jetbików, które mają najniższy pancerz pojazdu, ale żadna rasa ani nie ma w t1 AV, ani nie ma pojazdów, tylko DE. Grałem z takim jednym chłopem, który słabo grę ogarniał i chciał mnie wziąć na spam. Wygrałem dzięki przewadze w umiejętnościach, ale gdyby to była osoba na moim poziomie, to nawet nie miałbym nic do powiedzenia, poza odpowiedzeniem GG na końcu... Po prostu z odrobiną mikro i pomyślunku wleciałby mi do bazy, zanim jeszcze bym miał czym kontrować Im wyższy poziom, tym większe wymasterowanie tego buildu. To prędzej Ty nie zauważasz prostych faktów.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-11-2009, 23:32   

Powoli i spokojnie... Na jakiej podstawie twierdzisz, że tak abstrakcyjne stwierdzenie jak balans istnieję, gdy walki pro są wyrównane? Moim zdaniem liczy się też zdanie tych bardziej niezobowiązujących graczy. Oni chcą sobie pograć i dawać sobie radę z ludźmi na tym samym poziomie. Natomiast co jeżeli na niższych poziomach rozrywki będzie znacząca różnica pomiędzy rasami? Sytuacja może i nietypowa, ale nie niemożliwa. Zresztą balans dla słabszych graczy raczej sprowadzałby się do właściwego usytuowania jednostek na odpowiednich poziomach rozbudowy i dopracowanie ekonomi co do szybkich rajdów itp.
Tak, balans dla pro przede wszystkim, ale tych z niższego poziomu też powinni wziąć pod uwagę. Kto wie, może to dzięki nim dojść do ciekawej roszady. I nie nazywaj "balansem" dla pro balansem gry. Jak gra jest zbalansowana to i pro wygrywają "po równo" i Ci słabsi również, a nie w jednej bądź drugiej grupie dochodzi do nienormalnych odchyleń.
To, że świat gier widział bardziej niezrównoważony siły w różnych grach, to nie nowość. Ale jak Blizard chcę zrobić coś dobrego i szukać złotego środka nie tylko dla maniaków którzy mają po 300APM, to dobrze że koncentrują się również na innych graczach. Przykładami tego jest ukłon w stronę wolniejszych graczy: dodanie automatycznego rozprowadzania robotników i nakładanie punktu zbiorczego na minerały. Przecież mogliby to zostawić i nie wprowadzać żadnego systemu ekonomicznego jak Dark Pylon. Mimo wszystko pozostaje przy swoim. Balans pro tak, ale dajmy też szansę innym coś powiedzieć.
Ah, no i spuść trochę z tonu, bo nie mam zamiaru tolerować jakichś sugestii, czy Twoich subiektywnych wywodów w moją stronę. Takie zostaw sobie na prywatną rozmowę, o ile w ogóle taką chcesz prowadzić, bo ja zdecydowanie nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-11-2009, 10:17   

kic napisał/a:
Oni chcą sobie pograć i dawać sobie radę z ludźmi na tym samym poziomie.

NO TO NIECH SOBIE GRAJĄ, KTO IM BRONI DO JASNEJ CHOLERY!?
kic napisał/a:
Natomiast co jeżeli na niższych poziomach rozrywki będzie znacząca różnica pomiędzy rasami?

NIE MIEDZY RASAMI, A MIĘDZY GRACZAMI DO JASNEJ ANIELKI. Już Ci mówiłem, że mylisz pojęcia, ale ty dalej uparcie twierdzisz, że balans to umiejętność dwóch niedzielnych graczy.
kic napisał/a:
w jednej bądź drugiej grupie dochodzi do nienormalnych odchyleń.

Odchylenia te wynikają z RÓŻNICY ODCHYLEŃ POZIOMÓW UMIEJĘTNOŚCI NA RÓŻNYCH SZCZEBLACH ROZGRYWKI. Jeżeli ktoś nie umie mikrować, nie ma makro i nie ogarnia, to niby z jakiego względu ma mieć szanse z kimś, kto jest od niego lepszy, choćby nawet minimalnie? Czy na zawodach łuczniczych dają słabszym zawodnikom karabinek pneumatyczny, żeby mieli równe szanse? CHOLERA, NIE!
kic napisał/a:
Balans pro tak, ale dajmy też szansę innym coś powiedzieć.

A kto nie daje? Ja zabraniam? Pro zabraniają? Ty chyba nie wiedziałeś, jak scena dobrze rozwinięta wygląda, gdzie lepsi gracze piszą dla tych słabszych poradniki i dzielą się powtórkami gier. Nie każdy jednak umie takie dobrodziejstwa wykorzystać, temu są PRO którzy są podstawą sceny MIĘDZYNARODOWEJ i noobki, które sobie grają co niedzielę i im BALANS WISI I POWIEWA ponieważ NA ICH POZIOMIE GRY TO POJĘCIE NIE ISTNIEJE, liczy się przypadek i łut szczęścia.
kic napisał/a:
dodanie automatycznego rozprowadzania robotników i nakładanie punktu zbiorczego na minerały.

Z racji czasu nie zacznę wymieniać gier,w których jest to od dawna. I to ni jak ma się do balansu, tylko do mechaniki. Lepsi też będą tego używać, zauważ.
kic napisał/a:
Ah, no i spuść trochę z tonu, bo nie mam zamiaru tolerować jakichś sugestii, czy Twoich subiektywnych wywodów w moją stronę. Takie zostaw sobie na prywatną rozmowę, o ile w ogóle taką chcesz prowadzić, bo ja zdecydowanie nie.

Oh you : )
kic napisał/a:
Naprawdę nie mam zamiaru wyprowadzać Cię z błędu. Jeżeli nie widzisz prawdy, jak wół leżącej przed Twoim nosem...

Niezły hipokryta z Ciebie. Ale to w ramach Twojego dobra mówię, bo samemu to może ciężko zauważyć.

Wywody? Sory, ale nie mogę znieść tego, że piszesz kompletne bzdury i mylisz totalnie SKRAJNE pojęcia. Idź i napisz swoje opinie o balansie na pierwszy lepszym forum SC, zobaczymy, jakie dostaniesz odpowiedzi.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2009, 14:02   

Proszę trochę opanować emocje.


Slova napisał/a:
Czy na zawodach łuczniczych dają słabszym zawodnikom karabinek pneumatyczny, żeby mieli równe szanse? CHOLERA, NIE!
Sorry, argument kompletnie nietrafiony - bo gracze właśnie nie używają wszyscy tych samych "łuków". Kontynuując go, weźmy np. łuk i kuszę: w wypadku konfrontacji dwóch zawodowców, łuk jest lepszy - natomiast w wypadku konfrontacji dwóch osób które ledwie wiedzą, jak strzelać, kusza bije go o kilka długości. To jest właśnie przykład problemów z balansem na różnych stopniach rozgrywki. Nawet jeśli "zbalansujemy" te "bronie", by łuk i kusza były równie skuteczne na poziomie mistrzowkim, jeśli będziemy skupiali się tylko na tym, to może się okazać że nadal na poziomie amatorskim za łuk nie ma się co brać - bo na 100% przegramy, jeśli tylko przeciwnik weźmie kuszę (nawet, jeśli jest równie wielkim nubkiem jak my).
Oczywiście, to jest przykład skrajny - nie podejrzewam Blizzarda o takie pomyłki, ale myślę, że dość dobrze pokazuje że problem w ogólnym sensie istnieje.
Dokładniej - chodzi o sytuację, w której gracz grając jakąś rasą ma dostęp (i umie je skutecznie zastosować) do taktyk, przed którymi ten sam gracz, ale grający inną rasą nie umiałby się obronić.

Owszem, dla słabych graczy duże znaczenie w grze będzie odgrywało szczęście, ale należy zawsze się postarać, by wybór rasy temu szczęściu nie pomagał.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-01-2010, 10:26   

Kochani, mam dla Was bardzo złą wiadomość


_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-01-2010, 10:40   

Co w tym bardzo złego? Bo nie wiem czy to z powodu wczesnej pory, czy może nie bycia wtajemniczonym w jakieś sprawy, ale nie widzę tutaj nic dziwnego, oprócz tego, że gość pracował wcześniej w Relicu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-01-2010, 10:43   

Ten pan jest odpowiedzialny za spapranie Dawn of War 2, a przez community został uznany za Uwe Bolla świata gier.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2010, 11:56   

Ale tam był Lead Designerem, a tu wyraźnie spadł na stanowisko gdzie będzie miał znacznie mniej do powiedzenia. No i wcale nie jest powiedziane, że pracuje akurat nad SC2 - być może jest w ekipie WoWa. Poza tym, gdzie Dow2 został tak strasznie spartolony?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-01-2010, 11:59   

http://www.gamereplays.org/portals.php?show=news&news_id=569702 tu jest prawie wszytsko na ten temat powiedziane.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group